«

«

Zář 22

Sršni v prvním domácím zápase vybojovali dva body.

SK Sršni Kutná Hora – HC Rytíři Vlašim 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) Ve svém prvním domácím vystoupení letošní KLM přivítali Sršni na domácím ledě Rytíře z Vlašimi a dva body doslova vybojovali až v prodloužení.

Více než hokej, byl na ledě od úvodní minuty vidět spíš boj. Ve srovnání s předchozím zápasem v Mladé Boleslavi postrádali oba týmy snad vše, od rychlosti a nasazení po přesnost a hokejovost. I tak se Rytíři dokázali v první třetině prosadit, když ve 12. minutě Herwig z dorážky překonal Tomáše Pekaře v domácí brance. Hostům se dokonce podle jejich míněni podařilo v první třetině vstřelit ještě jednu branku, ale podle hlavního sudího tomu tak nebylo.

Ve druhé třetině se Sršni tlačili více do zakončení, v polovině zápasu měli dokonce jeden a půl minuty početní převahu 5 na 3, ale branka soupeře jako kdyby byla začarovaná a vstřelit branku se jim nepodařilo. Stejně tak se ale naštěstí vedlo i hostům  a tak byl stav po dvou třetinách stále 0:1.

I ve třetí třetině se Sršni hnali za vyrovnáním a i když si vypracovali několik velice slibných příležitostí, stále se jim nedařilo překonat gólmana Rytířů. Nakonec se to ale v 56. minutě podařilo. Nejdříve domácí přestáli půlminutovou přesilovku 3 na 5, pak sice nedokázali využít přesilovou hru  5 na 4, ale tlak který si v ní vytvořili zúročil 9 sekund po jejím skončení Vojta Dytrych k vyrovnání na 1:1. V krátkém čase, který zbýval do konce řádné hrací doby se již žádnému z týmů skórovat nepodařilo a o bodu navíc tak mělo rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

V prodloužení se Sršňům dařilo mnohem lépe než Rytířům, většinou kontrolovali puk a hledali skulinku v obraně soupeře. V polovině prodloužení se Sršni konečně dočkali a Rudolfský dorážkou do odkryté branky strhl vítězství na stranu domácích.

Sestava: Pekař  (Kočí) – Chmelař, Bašus, Švejda Pavel, Havelka, Grauer, Kopecký, Beran, Dytrych, Klazar, Jelínek Matouš, Jiráň, Sádlo, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Javůrek, Šváb, Fišar, Rudolfský

Branky a nahrávky: 56.Dytrych (Grauer), 63. Rudolfský, (Jiráň, Grauer)

Vyloučení: 14:16 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář