«

«

Čvn 13

STARŠÍ DOROST – „stará parta“ před novou výzvou

Sezóna 2017/18 přinese mnoho novinek a změn. ČSLH se rozhodl zreorganizovat mládežnický hokej a zrušil (kromě extraligy) juniorské soutěže. U dorostenců zrušil krajské ligy, a tak nejstarší mládežnickou kategorií je tříročníkový starší dorost. Soutěže staršího dorostu (r.1999,2000,2001) budou tedy jen dvě. Regionální liga SD a Extraliga SD.

Starší dorost Sršňů bude hrát ligu SD, ve které bude nováčkem. Bude tedy konfrontován s týmy, které jsou již adaptované na kvalitnější a náročnější soutěž. Je to tedy velká výzva se ctí obstát a zvládnout větší porci utkání, která nás čeká. Dokázat sobě i ostatním, že v Kutné Hoře vychovaní hráči se v ostré konkurenci neztratí. Jelikož se dříve krajský dorost třítočníkově v našem klubu hrál, sešla se po čase téměř totožná parta z předchozích ročníků. V krajské lize kdysi se ctí obstála a vybojovala třetí příčku, prokázala týmovost a pracovitost. Doufejme, že na tato minulá pozitiva hráči naváží a budou zdraví. Nemáme bohužel široký kádr, a tak odpovědnost a zdraví jednotlivců bude velmi důležité.

Co lze tedy od nové sezóny očekávat a jaké předpoklady uspět tento tým má?

Velmi důležitá je osoba trenéra, kterým je v klubu nejzkušenější a osvědčený Stanislav Bednář. Hráči k němu mají veliký respekt a už z letní přípravy je vidět poctivý přístup a hodně potu drtivé většiny hráčů. Dalším pozitivem je fakt, že někteří hráči mají nějakou zkušenost ze starší, nebo vyšší kategorie. V minulém ročníku si totiž velká část týmu vyzkoušela juniorský hokej a nejstarší ročník je v tomto ohledu nejdál. Brankář Filip Wagenknecht odchytal v juniorce slušnou porci zápasů, když Michal Kunášek musel na operaci a týmu dlouho chyběl. Vojtěch Dytrych hrál minulou sezónu Extraligu SD za Kolín. Tomáš Fišar odehrál celou juniorskou soutěž a odehrál slušnou porci zápasů i mezi muži. Ondřej Macháček si k soutěži mužů také „přičichl“ a v juniorské soutěži byl vcelku úspěšným střelcem a nahrávačem. Jednu branku se v soutěži juniorů podařilo vstřelit také mladšímu talentovanému Václavu Kadlečkovi. Ostatní prokázali bojovné srdce. Pro ilustraci přikládám statistiku juniorky, tak, jak ji vedl pan Hríbik (bez hráčů A-týmu).