«

Říj 14

Těsná prohra mužů v Kolíně

2. kolo KSM: HC ŽABONOSY – SK SRŠNI KUTNÁ HORA  4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Bojovat o další body odjeli sršni v sobotu do Kolína proti Žabonosům. Domácí začali utkání sebevědomě a v úvodu si vytvořili převahu, která vedla k první brance za zády Krištofa v osmé minutě. Hosté se osmělili v polovině první třetiny, když průnik Macháčka zakončený střelou z kruhu pomohl setřást sršňům respekt a začali „bodat“. Vyrovnání skóre přišlo v přesilové hře z hole Andrleho po Melounově asistenci. Sršni nepolevovali v tlaku, který v devatenácté minutě přinesl obrátku skóre. Obránce Čejka si pohybem k bráně řekl o přihrávku Andrlemu a přesně trefil. Čtyři sekundy před první sirénou produktivní Andrle „jedovkou“navýšil vedení sršňů o dvě branky. Domácí vyměnili brankáře a začali druhou třetinu aktivně. Hákování Melouna a vyhozený kotouč Krejzou ze hřiště znamenalo dvojnásobné oslabení sršňů, na jehož konci domácí dosáhli branky nohou. Dohady a emoce tohoto okamžiku vnesly nervozitu do hry a nejisté výroky rozhodčích to ještě umocnily. Domácím se podařilo v polovině utkání dorovnat skóre. Celkem třináct minut hráli sršni ve druhé části oslabeni a díky výbornému výkonu Krištofa měli sršni body na dohled. Třetí třetina začala smolně pro Charváta, který hned po první buly inkasoval zákrok holí do obličeje a musel odjet k ošetření do nemocnice. Dlouhou přesilovku se však sršňům nepodařilo proměnit. V urputné bitvě sil ubývalo na obou stranách, ale vůle po vítězství byla z obou stran silná. Osm minut před koncem utkání domácím vyšla kombinace před Krištofem a strhli vedení na svou stranu. Sršni chtěli dorovnat náporem, ale plány jim zhatilo dlouhé vyloučení Krejzy a po něm Vaňka v samém závěru a tak domácí uhájili těsné vítězství.

První domácí utkání o krajské body se bude hrát v neděli 21.října od 17:30 proti Hvězdě Kladno.

Branky : Andrle (Meloun), Čejka (Andrle), Andrle

Sestava: Krištof (Karger) – Čejka, Novotný, Andrle, Meloun, Paroubek, Krejza, Vaněk, Pálek, Krištof, Jirek, Charvát, Volný, Jelínek, Tvrdík, Macháček