«

«

Srp 29

Těsnou výhrou oplatily Poděbrady sršňům porážku

Příprava 2.utkání

HC Poděbrady – Sršni Kutná Hora  6:5  (2:1, 3:1, 1:3)

V žáru tropické neděle odjeli muži odehrát odvetu přípravného zápasu do Poděbrad. V sestavě chyběl brankář Jelínek, obránce Čejka a útočníci Rudolfský s Tvrdíkem. Do sestavy trenér zařadil juniora Michala Švába. Domácí tým nastoupil v silnější sestavě, než minule a tak se dal očekávat vyrovnanější zápas.

Poděbradští vstoupili do první části aktivně a vytvořili si více šancí. Střelou z mezikruží překonali poprvé Jana Březinu a Sršni znervózněli. Vyrobili chybu v obraně a darovali domácím druhý gól. Odpovědět dokázal až těsně před sirénou Jiří Tvrdík II.

V úvodu druhé části domácí navýšili vedení, na které brzy odpověděl Jan Tvrdík. Domácí však celkem lacino střelou z dálky navýšili vedení o dvě branky. Nespokojení Sršni zvýšili obrátky a vynutili si převahu. Domácí brankář však pochytal několik tutovek a ty které nepochytal, zastavily tyče (do konce utkání jich bylo 6!). Jak už to však chodí, když nedáš tak dostaneš a do kabin Sršni odcházeli s třígólovým deficitem.

Třetí třetina patřila Sršňům. Domácím začaly docházet síly a Sršni dotahovali skóre. Nejprve snižoval Petr Javůrek a po něm z jízdy přes celé hřiště Jan Tvrdík. Bohužel další chybu obrany Sršňů Poděbrady potrestaly šestým gólem. Přátelský duch zápasu pokazily výroky hlavního arbitra, jehož výkon byl spíše sebevědomý, než přesný a tak došlo na zbytečné nedovolené zákroky, vyloučení do konce utkání a pěstní souboje. Dvě minuty před závěrečnou sirénou, povedenou střelou z dálky, snížil na 6:5 Pavel Švejda a došlo i na power-play Sršňů. Vyrovnat skóre se však již nepovedlo a tak výhru uhájily Poděbrady.

Poslední přípravné utkání odehrají Sršni na domácím ledu v první zářiové neděli od 17:30 proti HC Žabonosy.

Sestava Sršňů: Březina – Vaněk, Marvan, Švejda Pavel, Havelka, Šváb L., Křeček, Šváb M., Javůrek, Siváček, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Hynek, Tvrdík Jiří II., Meloun

-Hynek Macháček-