«

«

Čvn 15

Třeťáci sehráli fotbalové utkání s fotbalisty Kutné Hory

 Zajímavou konfrontaci zástupců dvou nejpopulárnějších sportů u nás nabídl čtvrteční podvečer dne 14.6.2012 na fotbalovém stadionu Lorec v Kutné Hoře. Od 17:30 hodin se zde sehrálo fotbalové utkání: Mladší přípravka Sparta Kutná Hora fotbalisté – SK Sršni Kutná Hora 3. třída hokejisté.

     Sršni toto utkání pojali v rámci letní přípravy na novou sezonu i jako generálku na sobotní turnaj ve fotbale, který sehrají s několika dalšími hokejovými týmy nejen ze Středočeského kraje v obci Pátek u Poděbrad. K utkání jsme dorazili s ne velkými ambicemi co se týče výsledku, ale chtěli jsme si vyzkoušet co to udělá, když hokejistu postavíte na travnatý pažit s míčem u nohy a ještě po něm budete vyžadovat nějakou kombinaci s ostatními spoluhráči.

     Těsně před začátkem střetnutí i přes drobné problémy s fotoaparátem (což bravurně vyřešila p. Hájková) byla pořízena společná fotografie obou týmů. Poté již nic nebránilo, aby utkání bylo zahájeno a hlavní rozhodčí p. Luboš Hájek dlouhým hvizdem tento zápas odstartoval. Hrálo se na 3×20 minut hrubého času v počtu 5+1, střídání tzv. hokejovým způsobem.

    Začátek utkání zejména jeho první a druhá třetina se nesla v duchu mohutného tlaku fotbalistů kutnohorské Sparty, kde se projevila naplno sehranost hráčů a hlavně lepší komunikace s míčem. Sršňům asi všem z počátku dělalo velký problém se nějak smysluplně pohybovat po hrací ploše a potykat si s míčem. Podle toho také vypadal výsledek po první třetina a to 6:0 pro soupeře ze Sparty. Ve druhé části hry jsme již místy dokázali podržet míč na svých kopačkách a sporadicky, dokonce za polovinou hřiště zahrozit protiútokem. V této fázi utkání se začal osmělovat zejména Lukáš Secký a fazónu chytil i po počátečních rozpacích jak se pohybovat v bráně náš brankář Petr Pokorný. Výsledek nerostl již tak rychle a za stavu 9:0 jsme udeřili právě Lukášem Seckým poprvé a snížili na 9:1. Tak skončila i druhá třetina utkání. Do třetí třetiny Sršni nastoupili s odhodláním něco se zápasem udělat a přesvědčit početné divácké osazení, že se jen tak nevzdáme. Nutno podotknout, že od poloviny zápasu převlékl dres Matěj Hájek, který hrál polovinu za fotbalisty a druhou půlku za hokejisty z jednoho prostého důvodu, protože navštěvuje a trénuje s oběma oddíly. Také s jeho pomocí jsme se dostali v průběhu třetí třetiny plně do zápasu. Sice z okraje jsme hned dvakrát inkasovali a skóre se zvýšilo až na 11:1, ale poté jsme, dovolím si říct soupeře i zatlačili na jeho polovinu a byli jsme v závěru i lepší. Za tohoto stavu jsme snížili na 11:2, ale poté opět dvakrát inkasovali na 13:2. Poslední desetiminutovka patřila však našim Sršňům, kdy jsme dali čtyři branky a snížili na konečných  myslím že přijatelných 13:6.

     Ze Sršňů bojovali všichni statečně, ale rád bych vyzdvihl výkon brankáře Petra Pokorného, který dokázal zastavit několik jedovatých střel a vyřešit několik nepříjemných závarů před svojí brankou, čímž nás ušetřil od ještě většího přídělu branek.  Svým pohybem a bojovností zaujala Naty Brichová, hattrickem se zaskvěl Lukáš Secký, dvěma zásahy potvrdil svou fotbalovou kvalitu Matěj Hájek a jednou fotbalovou parádou, která skončila pod horním klackem branky soupeřova brankáře, udivil David Zvěřina. Na závěr se konal ještě penaltový rozstřel. Výsledek penalt sice nedám dohromady, protože tak daleko moje záznamy nesahají, ale dovolím si tvrdit, že pokud jsme nevyhráli, tak minimálně tento rozstřel skončil nerozhodně.

     Výkon hodnotím vysokou známkou u všech zúčastněných hlavně a zejména proto, jak všichni k tomuto utkání zodpovědně přistoupili a na hřišti nechali Sršní srdce.

Sparta Kutná Hora mladší přípravka fotbal   –  SK Sršni Kutná Hora 3. třída hokej   13 : 6 (6:0;3:1;4:5)

Sestava SK Sršni:

 brankář: Petr Pokorný

hráči v poli: Lukáš Secký, David Zvěřina, Natálie Brichová, Jan Koleček, Jakub Červinka, David Trnka, Tomáš Knížek, Mikuláš Hynek, Dominik Míča, Matěj Hájek (od poloviny utkání)

Fotka v plné velikosti: ODKAZ

Reportáž na webu fotbalistů: http://www.pripravkakhora.estranky.cz/clanky/mladsi-pripravka/matej-hajek-strilel-v-jednom-utkani-goly-za-spartu-i-za-srsne.html

Libor Koleček