«

«

Led 28

Třetí třetina rozhodla o prohře Sršňů v Příbrami

HC Příbram – SK SRŠNI Kutná Hora 5:1   třetiny (0:0,1:0,4:1)

Čtvrtý lednový zápas jsme jeli odehrát na druhou stranu středních Čech, do Příbrami.
Vzhledem k nepovedenému poslednímu zápasu udělal trenér Bednář několik změn v sestavě s cílem zvednou výkon týmu. Do první obrany se přesunul ke Chmelařovi Málek, třetí pětku doplnil Ladislav Šváb a po delší pauze oblékl dres Sršňů Roman Socha.
Na začátku zápasu jsme se trochu hledali. Domácí na nás vlétli a trvalo nám několik minut, než jsme hru vyrovnali, abychom byli v jejím závěru výrazně aktivnější. Na začátku se rychle zahřál David Jelínek v naší bráně, po několika rychlých a tvrdých střelách. Všechny ovšem dokázal pokrýt a protože jsme se střelecky neprosadili ani my, první třetina skončila bez gólu.
Možná to, ale mohlo být jinak, kdyby rozhodčí dělali svojí práci. Jen v první třetině ignorovali dva evidentní fauly.
První byl na Siváčka, hokejkou na hlavu, druhý bylo vražení Jiráně hlavou na mantinel!!! Obojí bez trestu. Jaký herní styl zvolili domácí na další průběh zápasu je tedy jasné. Bohužel i rozhodčí pokračovali ve velmi vlažném posuzování hry domácích.
Do začátku druhé třetiny jsme si nepřenesli dobrý výkon z konce první a chvíli nám trvalo než jsme srovnali krok s domácími. To jsme si, ale zkomplikovali ve 27. minutě faulem, který dokázali domácí proměnit v první gól zápasu. Ani tento gól nás, ale nepoložil a soupeři jsme vzdorovali. Větší tlak a aktivitu jsme ovšem viděli od domácích. Jelínek v bráně čelil mnoha střelám, zatímco domácímu gólmanovi musela být chvílemi zima.
V této třetině jsme přesto měli několik šancí, využít jsme ale nedokázali. Jednu z nich měl Siváček, když vypíchl puk do útočného pásma a mohl jít sám na domácího gólmana. Přestože ho soupeř zastavil jednoznačně nedovoleným způsobem, opět zůstal mladý rozhodčí Müller v klidu a nebyl ani ochotný mluvit s naším kapitánem…!

Za stavu 1:0 na začátku třetí třetiny, i když s větší převahou domácích v druhé části, jsme nebyli bez šancí na bodový zisk. To se však mělo poměrně změnit. Ve 45. minutě jsme inkasovali podruhé. Tento okamžik nás připravil o koncentraci, proto jsme jen 16 sekund po buly inkasovali potřetí. A protože se nám v tu chvíli opravdu nedařilo, jen 30 sekund stačilo domácím na 4. gól. Z vyrovnaného duelu jsme udělali rozhodnutý zápas…
Nutno však Sršně podpořit, protože i po této sprše nebyli odevzdání, v očekávání konce, ale pořád se snažili s výsledkem něco udělat. Když jsme měli výhodu přesilovky v 53. minutě, našel Dytrych přesnou nahrávkou Málka, který přesnou střelou k tyči zajistil snížení skóre. Pro Málka to byl nejen náš první gól v zápase, ale i první v sezóně, potvrdil tak správnost jeho posunutí do první pětky.
Přestože jsme byli gólem povzbuzeni, naše herní nepohoda ještě nebyla u konce. Při následném střídání dostali domácí puk do blízkosti naší brány a ve snaze zabránit jim ve skórování, jsme si dali pátý gól sami. To našeho gólmana už nenechalo chladným a nechal se vystřídat.
Michal Kunášek čelil úspěšně do konce zápasu ještě několika střelám a protože ani my jsme gól nedali, skončil zápas jasným rozdílem 5:1. Smutné na takovém výsledku je fakt, že tak jasná převaha domácích, jak jasný je výsledek, rozhodně nebyl.

 A na závěr ještě krátký dovětek.
V posledních minutách zápasu jsme měli několik akcí a zakončení jedné z nich mělo až komický konec. Komický proto, že za stavu 5:1 minutu před koncem už nic neovlivnil. Při nižším rozdílu skóre si nedovedu takový výrok ani představit. Opět je pod ním podepsaný rozhodčí Müller.
Před domácí bránou byl faulován Matouš Jelínek, když ho domácí hráč nejprve držel a pak přidal krosček, kterým ho poslal na led. Tomu se naštěstí nic nestalo, ovšem k překvapení všech, dostal sice trest domácí hráč za držení, ale na trestnou lavici ho musel následovat i Jelínek za nedovolené bránění!?! Z jakých pravidel bylo vytaženo toto unikátní posouzení celého zákroku, jak králík z klobouku, se můžeme všichni jen domnívat. Sudí Müller nás asi chtěl v závěru definitivně přesvědčit o své nekompetentnosti nebo možná pobavit nějakým vtipem….

Do konce základní části zbývají jen tři zápasy, máme proto stále ve svých rukách bodový příděl i celkové umístění. Velmi těžkým soupeřem, který přijede v soboru 3. únoru do Kutné Hory je HC Rakovník. Tento soupeř patří mezi tři nejlepší týmy dosavadního průběhu soutěže, Sršni se proto musí co nejlépe připravit.
Přestože se nám po novém roce nedaří bodovat, budeme rádi, když nás přijdete podpořit. Začínáme v 17:30 hodin.

Statistiky SRŠNI – Příbram:
– celkem střelba po třetinách 9:9, 7:14, 6:11 celkem 22:34
– úspěšnost gólmanů             85,3% : 97,1%
– počty trestných minut         10:10
– využití přesilovek                1:1
– úspěšnost vhazování        54% : 46%

 

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Šváb Ladislav
Siváček, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Socha, Sádlo, Dytrych, Šváb M., Adam
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               Málek
Asistence:          Dytrych
Vyloučení:          5x 2 minuty : 5x 2 minuty