Říj 09

Trpělivost přinesla Sršňům 2 body z rakovnického ledu

TJ HC Rakovník – SK SRŠNI Kutná Hora   2:3 PP

třetiny (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

Nejdelším výletem v rámci KLM jsme si zpestřili nedělí odpoledne cestou do Rakovníka. Podle loňských, ale už i letošních výsledků, se jedná o silného soupeře. Když proto dostal trenér krátce před odjezdem 3 omluvenky od hráčů z důvodu nemoci, připravilo nás to o část iluzí o možném bodovém zisku.

Na rozbruslení jsme vjeli s třemi pětkami, složení doznalo změn. Největší bylo přesunutí Siváčka z  obrany do útoku.
Zápas začali domácí ve velmi velkém tempu, a do vyrovnání se jim jsme měli daleko. Jejich bruslení i nahrávky byli výrazně rychlejší, hra se proto odehrávala převážně v naší obranné třetině. Tlak domácích přinesl vedení na začátku 6. minuty. Puk šel z pravého kruhu přes obránce na modré na levý kruh, odkud střílel do odkryté brány Okegawa. Mladý japonec nejen přesně mířil, byl taky výborný bruslař s dobrou technikou hole.
Měli jsme i výhodu přesilovky, ovšem přílišnou výhodou pro nás nebyla. Měli jsme problém s rozehrávkou, výhoda hráče v poli síly možná vyrovnala, ale ohrožovat domácí bránu se nám dařilo jen sporadicky. Čelili jsme taky oslabením a nutno říct, že se ctí. První třetina proto skončila 1:0 pro domácí a nebýt skvěle chytajícího Davida Jelínka v naší bráně, nejspíš by nám bylo hůř.

Do druhé třetiny jsme vstoupili výrazně lépe, a začali jsme domácí i přehrávat. Domácí působili, jako když přepálili start a uspokojili se převahou v první třetině. Tlak jsme zvyšovali, až jsme dokázali v 28. minutě snížit. Jan Tvrdík našel na modré Křečka, který po velké nápřahu poslal puk po ledě na bránu, před kterou ho tečí nasměroval Mates Jelínek nad rameno domácího gólmana Bergra.
Dalším chybám jsme se nevyvarovali, takže jsme ve 31. minutě inkasovali při hře v oslabení a opět jsme prohrávali. Přes řadu šancí jsme se gólově neprosadili, ale naše aktivita nepolevovala a gólman Jelínek dál držel naše šance.

Třetí třetinu jsme zahájili úspěšně. V samostatné akci se předvedl dlouhým průnikem Jan Tvrdík a střelou přes obránce prostřelil Bergra po druhé. Ztišil tak dobře zaplněnou tribunu domácími fanoušky a slyšet byla hrstka těch našich.
Přes snahu obou týmů rozhodnout do 60. minuty, neskóroval ani jeden ze soupeřů, čekalo nás proto prodloužení.
Zatímco trenéři sestavovali trojice do hry, gólmani měli pár minut na odpočinek před zahájením pětiminutovky.
V té jsme byli více aktivní, dostali jsme se až k ohrožení brány, domácí hráli opatrněji. Když nastoupila třetí trojka ve složení Jiráň, Socha a Chmelař, nikdo ještě netušil, že se blíží konec zápasu. Všichni se přesunuli do obranného pásma rakovnických, z dálky vypálil Chmelař, jehož střelu Bergr neudržel a Jiráň rozhodl dnešní zápas ve prospěch Sršňů.

Po rozpačité první třetině, jsem se postupně zlepšovali, postupně zvyšovali aktivitu, postupně taky nutili soupeře k chybám. Trpělivým výkonem jsme si proto došli pro 2 body.
Další zápas odehrajeme na domácím ledě v soboru 13. října od 17:30 hodin s týmem HK Lev Slaný.

sestava:  Jelínek David, Kunášek