«

«

Bře 27

Turnaj Lanškroun – ročníky 2003 a mladší

Nevím jak bych toto krátké vyprávění ze sobotní  (24.3.2012) Lanškrounské anabáze začal. No vezmu to od úplného začátku. První problém bylo delší balení všech propriet na zimáku v Kutné Hoře a tak plánovaný čas odjezdu v 07:00 hodin vzal za své. Odjeli jsme cca. o 15 minut déle, což ještě bylo celkem v pohodě. Nálada během cesty v autobuse byla napjatá, protože kdo se podíval kolem sebe zjistil, že naše řady značně prořídli po předchozích omluvách. Další téma k diskuzi během cesty byl věk našich hráčů. Ač jsme jeli na turnaj ročníků 2003 tak tento věk z našich borců splňovali jen 3 a to ještě jeden z těchto tří byl brankař (měli jsme sebou ročníky 2005 i 2006). Každopádně přítomní nechali během cesty naplno pracovat trenéra Pepu Macháčka, který si mimo jiné vyrazil na turnaj i jako asistent trenéra, vedoucí mužstva, masér, psycholog, zdravotník, kustod a navigátor. Během cesty došlo k malé komplikaci, kdy jsme špatně odbočili, spíše lépe řečeno neodbočili a vyrazili místo na Lanškroun do České Třebové, kde je sice krásně, ale tam jsme prostě dojet neměli. V tuto chvíli zklamal právě sběratel funkcí Pepa Macháček jako navigátor, protože neupozornil na špatný kurz (nutno dodat, že to v popisu práce neměl, ale tato funkce mu byla přidělena dodatečně, aby to bylo na koho svést). Následkem této situace bylo odebrání postu navigátora, aniž by byl kdy tento post obsazen. Výsledkem byl malinko opožděný příjezd na stadion v Lanškrouně, který znamenal pouze absenci rozcvičky, protože po převlečení to bylo akorát hurá na první utkání.

Svých úkolů se Pepa chytil svědomitě a slíbil, že do prvního utkání něco vymyslí. No čekali jsme různé kulišárny a trenérské kejkle, ale výsledek přesvědčil všechny přítomné o jeho kvalitách. Nevím jak to zařídil, ale náš první soupeř Boskovice nedorazil a tak se rozhodlo, že Lanškroun postaví mužstvo „B“. Jediným problémem bylo, že jim chyběli dva hráči a brankář. Pro utkání s námi jsme jim dva hráče půjčili a gólmani se v brance vystřídali. Každý chytal půlku na jedné a druhé straně. V tomto utkání jsme zvítězili 13:0. Byli jsme celý zapas lepší, aktivnější a brankáři odchytali zvláštní zápas. Na jedné straně u soupeře jim tam sice něco spadlo, ale na naše konto udrželi čisté.

Ve druhém zápase jsme narazili na mužstvo z Nového Bydžova pozdějšího vítěze turnaje.  V tomto utkání jsme podali i přes to, že jsme prohráli 10:4 velice kvalitní výkon. Jezdilo se nahoru, dolů ve vysokém tempu. Celých čtyřicet minut (hrálo se 2×20) naši vydrželi bruslit a po hokejové stránce to bylo krásné pokoukání, ač byl soupeř o něco lepší i rychlejší. Velkou roli zde hrál věk hráčů na ledě. Oba gólmani podali výborný výkon, kdy na Kubu Červinku šlo 25 střel ( 5 obdržených branek) a na Jendu Kolečka 33 střel (také 5 obdržených branek).

Poslední utkání o třetí místo z mužstvem Lanškrouna „A“ jsme prohráli vysoko 26:0. Ale na našich se asi podepsala únava po předchozím utkání, protože úplně propadli a hrálo se prakticky na jednu branku (bohužel tu naší.)

Myslím, že kluci podali velice dobrý výkon a až na poslední utkání kdy nevydrželi po fyzické stránce (a není se čemu divit) odehráli dvě utkání, které byla opravdu z jejich strany kvalitní. Příděl z posledního utkání psychicky neunesli Jenda Koleček a Lukyn Secký, kteří v kabině příznačně seděli vedle sebe. Už na ledě po závěrečném hvizdu začali brečet a v kabině byli oba k neutišení. Nějak se jich asi dotklo nebo co.

Sestava: 
Brankaři: Jakub Červinka, Jan Koleček
Hráči v poli: David Trnka, Petr Pokorný, David Zvěřina, Lukáš Secký, Šimon Pokorný, Jan Kašpar, Tomáš Janata, Matěj Šváb.

Lanškroun  „B“   :     Sršni Kutná Hora       0   :   13     ( 0 : 8 )
Sršni branky: 4x Lukáš Secký; 3x David Trnka; 2x David Zvěřina; 2x Petr Pokorný; 2x Šimon Pokorný
Asistence: 3x Lukáš Secký, 3x David Zvěřina; 1x David Trnka, 1x Petr Pokorný, 1x Matěj Šváb

Nový Bydžov    :    Sršni Kutná Hora        4    :    10    ( 1 : 5 )
Sršni branky: 3x David Zvěřina; 1x Šimon Pokorný
Asistence: 1x Lukáš Secký
Zásahy brankářů: 1. poločas Jakub Červinka    25   ( 5 branek),  2. poločas Jan Koleček     33   ( 5 branek)
Střely Sršni:   26

o 3. místo:
Lanškroun „A“     :     Sršni Kutná Hora        26    :    0       ( 13 : 0 )
Zásahy brankářů:   1.poločas  Jakub Červinka   28    ( 13 branek ),  2.poločas  Jan Koleček   39    ( 13 branek )
Střely Sršni:   8

Konečná tabulka:
1. HC Nový Bydžov
2. HC Kroměříž
3. HC Lanškroun „A“
4. SK Sršni Kutná Hora
5. HC Sršni Sedlčany
6. HC Lanškroun „B“

– Libor Koleček –

2 comments

 1. admin

  Libore, Pavle,
  vy si z toho děláte legraci, ale chvílemi mi z toho bylo i ouvej 🙂
  Nutno podotknout, že všechny funkce mi byly přiděleny nedobrovolně. Zbavil jsem se jen toho navigátora 😉
  Jinak škoda, že si Pavlům příspěvek nemůže přečíst můj matikář ze základky, ten by se za břicho popadal.

  A teď vážně, myslím, že vzhledem k počátečnímu stavu a rozpoložení, se kterým jsme do Lanškrouna odjížděli, si dovolím tvrdit, že se turnaj nakonec vydařil a snad všichni byli spokojení.
  Hlavně za zápas s N. Bydžovem si kluci fakt zaslouží uznání. Hráli výborně a dali do toho úplně vše co v nich bylo.

 2. Pavel Sirotek

  Tedy Pepóóó!!! Trenér, asistent trenéra, vedoucí mužstva, masér, psycholog, zdravotník, kustod a navigátor? Opět jsi přesvědčil, že tvé schopnosti a IQ jsou někde na hranicí geniality. Blahopřeji a závidím.
  Síra

Komentáře byly zablokovány.