«

«

Lis 19

Turnaj přípravek

   Tak tento víkend se nesl ve znamení Svatého Martina z Tours, který je každoročně oslavován svatomartinskou husou nebo svatomartinským vínem, ovšem v našem případě to bylo především hokejovým turnajem přípravek v Kutné Hoře. Pro mě osobně ale vše začalo alespoň krátkým bucnutím po noční. Mívám totiž děsně realistické sny a jediné, co mě utěšuje, je, že se zatím nikdy nevyplnily. To už bych totiž natáčel desky na Abbey Road, nebo Vám kynul z oken pražského hradu. Co se mi ale tentokrát během pouhé hodinky spánku zdálo, Vám raději neodvyprávím, neboť jsem zjevně nakrknul nějakého „Hovniboha“ a nebylo by to vhodné ani po dvaadvacáté hodině. Nicméně když jsem se orosený probudil, řekl jsem si, že teď se tedy uvidí, jestli takové sny skutečně přinášejí štěstí ve hře. A nebudu Vás napínat – ANO, protože z toho nakonec byla taková hezká a úspěšná sobota.

 

SK Sršni Kutná Hora „A“ – SK Černošice „A“

O velmi dobrou kvalitu utkání se zasloužila obě družstva, ale naši kluci si tentokrát hrábli trošku víc do rezervoáru sil a někteří odvedli i „my best“. Proto jsme po většinu zápasu hru ovládali a soupeře více méně zatlačili do defenzívy. Výhra 8:5 tak byla naprosto spravedlivá, ale víc než výsledek mě potěšilo, že to bylo občas i takové hokejové. Jediné co mi trochu zkřivilo úsměv na tváři, byly naše vstupy do 2. a 3. třetiny, které snad vlivem uspokojení z vedení, spíš připomínaly celkovou hokejovou hibernaci. Naštěstí se kluky ale vždy podařilo včas probrat a nastartovat.

 

SK Sršni Kutná Hora „B“ – SK Černošice „B“

Hodnocení Tomáše Hladíka:

Zápas béčkařů se nesl opět v hráčsky nevyrovnaném souboji absolutních začátečníků u nás proti evidentně mnohem zkušenějším „začátečníkům“ u soupeře. I přesto jsme uhájili slušný výsledek 2:7 s góly Matouše a Martina. Gólman Kuba lapal, co to šlo, kluci v lajnách makali, jak jim jejich začátečnické schopnosti stačili, ale soupeř s některými hráči patřícími spíše do áčka a šikovnou brankářkou nešli překonat. Na všech hráčích je vidět velký pokrok, velmi mě překvapil třeba Ondra, který měl moc pěkných zákroků v obraně, velký pokrok udělal David, Filip, Daniel, Láďa a Tomáš, u kterého mě těší, že už zapomněl na slzičky. Vojta předvedl hodně úniků podle mantinelu, které zastavila až soupeřova gólmanka. Adam s Dominikem pěkně obírali soupeře o puk blížící se k naší bráně, Kamil používal méně průbojnou taktiku, snažil se působit v obraně a zasahoval až při nebezpečí řítícímu se od soupeřovy brány.

 

SK Sršni Kutná Hora „A“ – SK Černošice „B“

Herodes by měl radost, bylo to klasické vraždění neviňátek, s čímž souvisí i vlažnější přístup asi všech našich hráčů, ale donuťte se jezdit na 100%, když vyhráváte 27:1. Snažil jsem se, aby kluci využili zápas, kdy jsou víc na puku a mají na vše dost času k vyzkoušení si alespoň základních hokejových kombinací. Vím, že je to trochu předčasné a že z toho v tomto věku pramení logicky i spousty chyb, přesto několik opravdu pěkných akcí a přenesení hry ze silné na slabou stranu jsem viděl, a proto jsem byl celkem spokojený, i když ideál to rozhodně nebyl (ale kdy u mě bude, že?).

 

SK Sršni Kutná Hora „B“ – SK Černošice „A“

Hodnocení Tomáše Hladíka:

Po zkušenosti ze zápasu s béčkem jsem si nedělal nějaké iluze o výsledku, a stav 0:27 tomu tak odpovídal. Nicméně, jak jsem zmínil v předchozím komentáři k zápasu béček, kluci makali, jak to šlo a soupeř to rozhodně neměl zadarmo. Takže pochvala zmíněná v předchozím článku je určitě na místě. Při každém střídání vlétli na led naplno a pokoušeli se urvat, co se dalo. Soupeř byl ale mnohem zkušenější a před většinou jejich střel do horních rohů brány neměl Kubík šanci.

 

SK Sršni Kutná Hora „A“ – SK Sršni Kutná Hora „B“

Protože víc než výsledek je pro mě důležité, aby se utkání vyznačovalo vyrovnaností, rivalitou a tomu i odpovídající kvalitou, rozdělili jsme kluky před tímto zápasem do tří lajn, aby proti sobě hráli výkonnostně podobní hráči. Že se to podařilo, prozrazuje i velmi vyrovnaný konečný výsledek 7:8 pro borce ve žlutých dresech béčka. Krátké zhodnocení bude proto tentokrát právě po lajnách.

V 1.lajnách proti sobě hráli kluci z „A“ týmu a svůj mini zápas zaslouženě vyhrála žlutá čtveřice 3:5. Škoda jen, že Jirka chvíli stávkoval, Štěpán byl puchýři na noze značně limitován v bruslení a Pavlovi s Matoušem odešla chuť bruslit i dozadu. Ale celkově „not bad“.

Ze souboje druhých lajn vyšli vítězně černí 4:1, a to především zásluhou Martinova hattricku. Přestože od něj zatím nemůžeme očekávat efektní série kliček, tak soupeř si může být jistý, že mu Martin nikdy nic zadarmo nedaruje. A takové bojovníky každý tým potřebuje, protože dokáží ostatní strhnout svým příkladem.

Měření sil třetích lajn vyhrála 0:2 žlutá a zde byl hodně vidět Matouš, i když proti Poděbradům (kde podal asi svůj zatím nejlepší výkon) to byl jen lehký odvar. Musím říct, že mi z jeho nasazení a rošťáren někdy přibývají šediny, ale na druhou stranu jeho bezelstný úsměv a rozsvícená očiska ohromně dobíjejí baterky. Asi na to ve volné chvíli napíšu nějakou disertační práci a udělám si doktorát. Až tedy budu mít čas. A třeba mi z toho vyjde, že by si Kloučkovi měli pořídit sanatorium, protože mě tedy Matouš fakt pomáhá. Abych se ale vrátil k hokeji, tak v tomto mači se mi ještě moc líbil malý Vojta a když k tomu připočtu i výkony Tomáše s Ondrou a skutečnost, že máme v kabině ještě několik dalších šikovných 2010, tak si troufnu tvrdit, že tento ročník, pokud se s ním bude pořádně trénovat a hodně hrát, může být za dva roky „A“ tým jako řemen.

 

V epilogu dnešního reportu již nebudu hodnotit jednotlivce, přesto si neodpustím ještě jednoho zmínit. Je to Štěpán, který má shůry naděleny dobré motorické předpoklady, aby byl skvělý bruslař. Krásně na bruslích stojí, je přirozeně šikovný a strašně rychle se učí všechny nové dovednosti. Jako málokomu mu stačí něco jednou ukázat, nebo říct a je schopen to téměř okamžitě správně  zopakovat. Do včerejška bych řekl „tichošlápek“, ale dnes tvrdím, že je to chlap jako řemen. Již během druhého zápasu jsem zaregistroval, že bruslí s bolestivým výrazem a před posledním zápasem jsem byl i upozorněn maminkou, že má puchýře na nohách. Osobně jsem mu několikrát řekl, ať již toho dnes nechá, že to není potřeba, aby se takhle trápil. Vždy mi ale bylo odpovědí, že chce dál hrát, i když mě někdy pohled na něj bolel přímo u srdce. Přesto všechno to byl mezi černými nejpoctivěji se vracející hráč a v tomto kontextu si neodpustím jednu vsuvku, protože mi jeho zarputilost a velké sportovní srdce hodně připomnělo mou bývalou svěřenkyni Katku Pipkovou. To byla ta holčina, která nám v pyžámku zebry odpískala celý turnaj. Před drahnými roky (Rakousko-Uhersko, nebo Sámova říše, fakt nevím, ale náš zimák tehdy neměl ještě tribuny ani střechu) jsem jí začal trénovat podobně jako vaše děti v přípravce, aby se naše cesty v dorostu rozešly. No, tedy rozešly. Zatím co ona přes ženské týmy Slávie a Pardubic dokráčela až do hokejové reprezentace a letos se v Argentině dokonce stala mistryní světa v in-line hokeji, tak já stále přešlapuji na místě. Ale to není podstatné, důležitější je, že v současné sršní přípravce má její příkladná vůle, hokejové srdce i myšlení několik opravdu dobrých následovníků a Štěpán je rozhodně jedním z nich.

Poslední pochvala ještě musí směřovat k rodičům obou týmů, kteří svým fanděním kluky hnali dopředu a díky nimž se celý turnaj odehrál v báječné, pohodové a přátelské atmosféře. Nikterak však bez nasazení a chutě vyhrát. Podobné turnaje jsou pro kluky a holky pak obrovské zpestření a takovéto pozlátko za tréninkovou dřinu. No a slastný pocit z vítězství či medaile na krku je pro ně tím nejlepším povzbuzením do další práce.

Športu zdar, hokeji zvlášť – jak by řekl klasik.

 

Celkové pořadí:

  1. SK Sršni Kutná Hora „A“
  2. SK Černošice „A“
  3. SK Černošice „B“
  4. SK Sršni Kutná Hora „B“

 

sestava „A“ týmu: Sam Nevole, Štěpán Jelínek, Pavel Tvrdík, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Pepa Dvořák, Tomáš Břinčil, Jiří Koubský, Michal Zvěřina
branky: Pepa Dvořák 14x, Pavel Tvrdík 13x, Štěpán Jelínek 7x, Tomáš Břinčil 3x, Jiří Koubský 3x, Jakub Komárek 2x, Matouš Bajer

asistence: Jiří Koubský 4x, Pavel Tvrdík 3x, Jakub Komárek 2x, Štěpán Jelínek, Pepa Dvořák, Tomáš Břinčil, Michal Zvěřina

 

Sestava „B“ týmu: Jakub Jelínek, Vojta Maník, Tomáš Král, Kamil Hladík, Ladislav Janeček, Martin Závůrka, Dominik Rejnek, Daniel Dostal, Ondřej Gygal, Adam Hykš, Filip Littman, Matouš Klouček, David Staško,

 

branky: Martin Závůrka 4x, Matouš Klouček 2x, David Staško, Kamil Hladík, Dominik Rejnek

asistence: Martin Závůrka

foto: http://sirahokej.rajce.idnes.cz/14.10.2015_turnaj_Kutna_Hora/

-Pavel Sirotek-