↑ Return to PŘÍPRAVKA

Historie přípravky 2018/2019

09.12.2018 – svazový turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník, HC Berounští medvědi)

Netradičně v neděli jsme poprvé a naposledy v této sezóně pořádali svazový turnaj na domácim ledě. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak mu musel sekundovat Roman Socha – trenér 3 + 4. tříd a hrozilo, že bude muset pískat i náš vedoucí mužstva Roman Vlasák. Nicméně se vše nakonec nějak událo a my jsme se již mohli soustředit na našeho prvního soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli – Velké Popovice.

a) TJ Slavoj Velké Popovice

Začínáme tradičně inkasovaným gólem, nicméně s neklouzajícím pukem ještě dokážeme díky první brance Ondry Vlasáka vyrovnat a držet se soupeřem krok. Bohužel však po nedůslednosti před naší bránou dostáváme další 4 branky, na které odpovídá Mára Socha a Pepík Ryšavý po hezkých akcích. První polovinu tak prohráváme 3:5 a s nadějí vyhlížíme polovinu druhou. Tam jsme zpřesnili obranu a začal chytat dnes trochu nepozorný Mikymátor, soupeř nám však další tři branky přidal a my již nestačili nalézt odpověď. V druhé půlce jsme vyšli střelecky naprázdno, protože jsme dnes nedokázali proměnit ani 1000% šance, kdy před gólmanem soupeře stojí s pukem sami tři naši borci 🙁 a tento zápasem především díky neproměněným šancím prohráli. Škoda, soupeř byl rozhodně hratelný a kdybychom přidali v nasazení a rychlosti, mohli jsme utkání zvládnout mnohem lépe.

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Mára Socha, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikymátora: 13

b) HC Rakovník

Nám ze svazových turnajů dobře známý tým, který deklaroval před začátkem utkání do zápisu jednoho začátečně bruslícího 🙂 2010 ročníka, se později ukázalo, že bruslit umí a že možná nebyl jeden 🙂 Snažíme se odehrát utkání se ctí a bojovat, nicméně pokud jsme si horko těžko vypracovali nějakou šanci, nedaří se nám ji úplně dobře proměnit. Mikymátor se brance rozhodně nenudí, o čestné zásahy se postarají Ondra Vlasák a Vojta Kohár. Ostatní snajpři vyjdou střelecky naprázdno a my znovu prohráváme, tentokrát bych řekl  i spolu s fair-play.

Čestné branky sršňů: 3 x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Mikymátora: 9

c) HC Berounští Medvědi

Po pauze ve které došlo na úpravu ledu – (díky všem rodičům kdo dnes přiložili ruku k dílu!) a s vidinou ještě neztraceného 3.místa vyrážíme na zteč na posledního  – rovněž tradičního svazového soupeře – Medvědy z Berouna. Po počátečním oťukávání a seznamování 🙂 přejdeme rovnou k tvrdé hokejové bitvě, okořeněné 2 samostatnými nájezdy – po každém na jedné straně. Nevíme přesně co se honilo našim hráčům v hlavě, ale na tribuně nám to celé dnes přislo takové chcíplé, bez jiskry. No se soupeřem držíme krok, strašně pracně si vytváříme šance a po hattricku Ondry Vlasáka prohráváme první půli 3:5. Ve druhé polovině zápasu dochází k trestnému střílení po faulu na Andulku Hůlovou – proměnuje. Záhy však faulujeme i my a soupeř nedá Mikymu  krásným blafákem šanci. Prohráváme i druhou půlu a na turnaji končíme poslední. Je nám to všem líto, byla to šance na hezké umístění v domácím turnaji. Nicméně neskládáme zbraně, před námi jsou další výzvy a my se o ně popereme ! SRŠNI OLE !

Branky sršňů: 5 x Ondra Vlasák – náš nejlepší střelec na turnaji – gratulujeme, 1x Anička Hůlová (TS)

Zásahy Mikymátora: 13

Několik fotek najdete v galerii

___________________________________________________________

24.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

V zakaboněném a uplakaném sobotním ránu vítáme znovu po týdnu rivala z Kolína. Po dohodě s kozly stavíme poprvé v sezóně 2 týmy Sršňů, kdy SRŠNI I. hrají ve formacích 3+1 a SRŠNI II. (mladší ročníky) hrají klasicky ve 4+1 s brusu novým gólmanem – Tomem Kapustou. No a že se bylo na co dívat !

1) SRŠNI I vs. SCK I.

Starší Sršáni začali už trochu tradičně – vlažně a z první vážnější akce před Mikymátorem inkasujeme na 0:1. Radost mu však nevydržela dlouho a po krásné kombinaci vyrovnává prvním gólem z mnoha Kuba Wiesner. Od té chvíle přebírají iniciativu domácí a do kozlí brány se valí jeden útok za druhým. Skóre otáčí snajpr Ondra Vlasák, který ujíždí všem a trefuje zařízení pod horní víko. Sršně otočka v zápase ještě více nabudí. Dobře kombinují, odebírají puky soupeři už v zárodku jejich akcí, přihrávají a hlavně – střílejí snajpři a přidávají další zásahy. Již v první třetině dosáhl hattricku Kuba Wiesner, 2 zásahy mají na kontě i zkušení útočníci Vojta Kohár, Ondra Vlasák, další gól přidává Anička Hůlová. První třetinu po skvělém výkonu vyhráváme 8:2, v těžších momentech nás klasicky drží Mikymátor. Druhou třetinu hrajeme v podobném duchu jako první, své hattricky dovršují Kuba Wiesner, Vojta Kohár a Ondra Vlasák. Fanoušci v kotli neúnavně povzbuzují i ve třetí třetině. Odměnou je jim navršení skóre už na 21 zásahů kdy se prosazuje výraznějším písmem do zápasu Anička Hůlová, na tempu se již podepisuje nastolený systém 3+1 hráče, každopádně když vedete, nohy tolik nebolí. Trefují se Kryštof Šibrava, další branky přidává smrtící trio Vojta + Ondra + Kuba, trefuje se i Anička. Soupeř koriguje ze samostatného nájezdu po faulu jednoho z našich hráčů. V důležitých momentech hosty jasně přehráváme, skvěle chytá Mikymátor. Je konec, vyhráváme velkým rozdílem. Hráči se radují a odjíždí také tradičně – demolovat hokejky o mantinely 🙂 a kozel jede domů – viz. foto 🙂 SK Sršni olee !

Branky Sršni: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Kuba Wiesner, 4 – Anička Hůlová, 1 – Kryštof Šibrava

Zásahy Mikymátora: 26

Nájezdy: Kryštof Šibrava, Anička Hůlová

 

1) SRŠNI II vs. SCK II

Druhý tým poskládaný z nejmladších nadějí kutnohorského hokeje kousal. A to hodně 🙂 Od první minuty (alespoň podle ohlasů co má autor reportu k dispozici 🙂 se naši nejmladší sršáni zakousli do soupeře s velkým nasazením, podobným spíše  buldokům či medvědům než nevinnému hmyzu 🙂 . V bráně chytá svůj první velký zápas Tom Kapusta. První gól Sršňů v tomto zápase střílí Anežka Simonová, další zásahy přidává již zkušený snajpr a brácha Anežky – Damián, další zásahy přidává Marek Socha (2) a Anežka. První třetinu vyhráváme 6:4. Ve druhé třetině navyšujeme skóre již na větší rozdíl i ostatní hráči, stejně jako ve třetí. Celkově vítězí SRŠNI II nad rivalem větším rozdílem – GRATULUJEME ! Je konec zápasu a své hokejky jede omlátit o mantinel i druhé družstvo a kozel jede domů viz. foto!

Branky Sršni: 4 – Anežka Simonová, 4 – Marek Socha, 3 – Aleš Břinčil, 2 – Damián Simon, 1 – Honzík Brei

Málo fotos v galerii

____________________________________________________________

18.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

Krásné sluneční (avšak mrazivé) nedělní ráno jsme trávili na domácím zimáku, kde jsme v přátelském zápase hostili tradičního rivala – kolínské kozly. Odhodláni bojovat a rvát se za každou cenu jsme vstupovali do domácí arény. Skvěle bruslící a velice rychlý soupeř nám však ( i navzdory výborným zákrokům Mikymátora) brzo vsítil několik branek a o osudu zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto už v první třetině. Pokud jsme si hodně pracně připravili nějaké příležitosti k zakončení, zmařil nám je skvěle chytající kolínský gólman. První třetinu prohráváme 0:7, ve druhé se nám podařilo vsítit náš jediný gól v zápase, kdy za gólmana hostů doklepával puk Damián Simon. Druhou třetinu prohráváme 1:7, kdy jsme opět nedokázali své šance dotáhnout do konce a soupeř nás téměř okamžitě trestal.Ve třetí třetině již byla znát únava na obou týmech a ikdyž jsme bojovali jako sršni, soupeř přidává další 3 branky. Po skončení zápasu následují nájezdy.

Branka Sršni: 33 – Damián Simon

Nájezdy proměnily: 2 – Anička Hůlová, 7 – Vojta Kohár

Nově jsem začal počítat zásahy skvěle chytajícího Mikyho: 28 zásahů !

Dnes málo fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

10.11.2018 – svazový turnaj v Čáslavi

Na turnaj jsme dorazili vlastní dopravou v 10:00hod. Po tradiční rozvičce na oválu atletického stadionu jsme se oblékli a vyhlíželi prvního soupeře kterým byli Medvědi z Berouna. Turnaj se hrál pro nás dosud neznámým systémem 2x15min. + platilo nesmyslné pravidlo bez buly po obdrženém gólu, takže dochází na ledě k tomu, že se nejmladší hokejisté nemohou pořádně zaradovat z vstřeleného gólu. Vskutku „geniální myšlenka“ jak podpořit nejmladší hokejisty (-tky).

a) HC Berounští Medvědi

První poločas tohoto zápasu se nakonec stal naším nejlepším na turnaji. Sršni na soupeře skutečně vlétli, skvěle bruslili, bojovali o každý puk a pokud došlo k útoku na naši bránu, skvěle soupeře vychytal Mikymátor. Náš brankový účet otevíral dnes již zkušený snajpr Pepík Ryšavý, zvyšoval Ondra Vlasák a Kryštof Šibrava. Půli jsme tak vyhráli po skvělém bojovném výkonu 3:1. Škoda že jsme ve druhém poločase začali na soupeře ztrácet a ten nás trestal i přes výborné zákroky Mikymátora. Za sršně vykřesali jiskřičku naděje Pepík Ryšavý a Šája Květová, na zvrat v zápase to již ale nestačilo. První zápas jsme tak na turnaji prohráli. Škoda.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava a Šája Květová 

b) HC Rakovník

V druhém zápase jsme narazili na kvalitního soupeře z Rakovníka. V týmu měli několik rozdílových hráčů a ikdyž jsme minimálně první půli srdnatě a statečně vzdorovali, prohráli jsme první půlku 5:2, kdy branky sršnů střílel Pepík Ryšavý a druhý přídával dnes trochu smolař v proměňování šancí – Ondra Vlasák. Druhá půle už byla plně v režii HCR a ti nám už snížit náskok nedovolili. Měli jsme několik šancí, zvonily tyčky soupeřovy brány, ale korigovat už se nám nepodařilo. Soupeř přidal dalších 5 branek a nakonec vyhrál vyšším rozdílem.

Branky sršňů: Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák

c) HC Gripeňata Čáslav

Vzhledem k tomu, že i Gripeňata prohrála oba zápasy s Rakovníkem a Berounem, bylo jasné že si to v sousedském derby rozdáme o celkové třetí místo. Začátek zápasu jsme tentokrát trochu zaspali a soupeř se ujímá vedení i přes skvělý výkon Mikymátora v bráně. Postupně však vyrovnáváme hru a výsledkem je srovnání skóre Aničkou Hůlovou na 1:1 po hezké spolupráci s Pepíkem. Drama pokračuje, soupeř se ujímá vedení a my opět musíme dotahovat. Sršni však zabojují a srovnává Ondra Vlasák pod víko. První půle končí 2:2 a srdeční tep některých rodičů stoupá k 200 a někteří už ztratili dávno hlasivky. Druhou půli však postupně ovládáme v soubojích a i opticky se častěji hraje před soupeřovou bránou. Dostáváme však laciný gól z úhlu, kdy jsme nepřistoupili k útočníkovi Čáslavi a opět musíme dotahovat. Druhým gólem v zápase se prosazuje Anička Hůlová (ta si evidentně nechala střelecký prach na derby) a srovnává na 3:3 –  drama vrcholí. Ránu na solar zasazuje soupeři Kryštof Šibrava – 4:3 a my poprvé v zápase vedeme a už vítězství nepustíme. V posledních vteřinách se na Mikymátora ženou 2 Gripeňata, ale Mikymátor vytahuje fantastický zákrok a vychytá nám první svazové vítězství, o to sladší že proti Čáslavi.

Branky sršňů: 2x Anička Hůlová, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

Několik fotek najdete v galerii

 

____________________________________________________________

27.10.2018 – přátelské utkání HC Ledeč nad Sázavou vs. SK Sršni Kutná Hora

Na první venkovní přátelák jsme museli vyrazit hodně brzy, hrálo se totiž již od 8:30 v Ledči. Našim sršníkům to ale nijak neuškodilo, jelikož jsme se do soupeře zakousli hodně z ostra. Už po pár vteřinách zápasu otevírá naši velkou gólovou nadílku Anička Hůlová a další góly následují v rychlém sledu. Druhý gól přidává Vojta Kohár,následují trefy Pepíka Ryšavého a Ondry Vlasáka a znovu dnes výborně hrajícího Vojty a Ondry. Skvěle bruslíme, přihráváme si, bojujeme a tak naše skóre rychle narůstá. První třetinu vyhráváme 0:8.

Ve druhé třetině náš tlak na bránu neustává, po dalších gólech Pepíka, Vojty,Ondry, Krištofa a Aničky narůstá naše skóre již na 0:17. Domácí se snaží ve třetí třetině alespoň o vstřelení čestného gólu, ale proti je náš gólman, který skvělými zákroky drží čisté konto!

Ve třetí třetině přidáváme další trefy a nakonec vítězíme o více než 20 gólů. Své první čisté konto v životě vychytává Miky Dvořák, který vychytá ledečské snajpry i v samostatných nájezdech !

Góly Sršni: 8x Ondra Vlasák, 6x Pepa Ryšavý, 6x Vojta Kohár, 2x Anička Hůlová, Krištof Šibrava,Aleš Břinčil

Nájezdy proměnili: 1.kolo – Anička, Anežka Simonová, Kuba Wiesner, Aleš Břinčil. 2.kolo Anička Hůlová, Damián Simon, Luboš Břinčil !

Několik fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

13.10.2018 – Svazový turnaj v Sedlčanech

Na turnaj jsme vyráželi od ZS KH v 9:30 a cesta se pro některé tatínky včetně reportujícího stala osudnou, proto prosím berte následující řádky s rezevou. První utkání jsme hráli od cca 12.00hod. proti soupeři z Rakovníka.

a) HC Rakovník: 

Vyjeli jsme na led s nadšením, které nám vydrželo docela dlouhý čas, kdy jsme vzdorovali první a druhou trřetinu šikovně bruslícímu a hrajícímu soupeři. Prohráli jsme, ale rozhodně jsme měli hlavy nahoře a zůstali odhodláni bojovat v druhém zápase.

b) HC berounští medvědi:

Tohle utkání vyznělo pro naše mladé sršně jako nejvyrovnanější a po přelejvání výsledku z jedné nebo na druhou stranu jsme podlehli nakonec těsným rozdílem. Naši útočníci a obránci zamakali a výsledkem bylo obrazově vyrovnané utkání v němž rozhodli detaily. Výborně zachytal Miki, zahráli hráči v poli a na tomto výkonu se určitě dá stavět i do budoucna.

c) TJ Tatran Sedlčany:

V tomto utkání jsme vzdorovali silným domácím, kde se nám zdálo ne úplně vše fair-play, do svědomí ať si sáhnou domácí s nominací. Je potřeba vzdát čest těm kteří tuto podívanou vydrželi do konce a snažili se soupeři z „jiné“ ligy vzdorovat.

Zahráli jsme turnaj na kterém byla vidět naše snaha, přihrávky, trenérovy pokyny a kdy jsme se snažili být každému soupeři vyrovnaným protivníkem, tradičně zachytal dobře Miky.

Díky všem maminkám, babičkám, tetám a jiným lidem, kteří nás na turnaji podpořili, za sekané,řízky a jiné pochutiny našim maminkám. – JEN TAK DÁL ! JSME SRŠNI – JEDNA RODINA !

Pár fotos v podání Aleše najdete na: fotogalerii:

BRANKY SRŠŇÚ: 9x Ondra Vlasák – mazec gratulujeme!, 3x Pepík Ryšavý, 2x Ani Hůlová, Charlotka Květová, Tom Kapusta

 

 

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Ledeč nad Sázavou

28.09.2018 v 9.00hod. jsme na svém ledě v dalším přátelském utkání přivítali soupeře z Ledče. Po vlažném úvodu kdy jsme 3x inkasovali po nedůrazné hře před naším gólmanem jsme začali být více důrazní před bránou, začali jsme si i přihrávat a skóre se začalo vyrovnávat. Nakonec jsme ale díky rychlým únikům soupeře prohráli. Každopádně na naší hře byla vidět týmovost a souhra, všichni se snažili být důrazní,přihrávali, výborně opět zachytal gólman Kryštof. Takže neusnout na vavřínech a jen tak dále, první svazák už se kvapem blíží. JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE!!!

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Anička Hůlová, 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Miky Dvořák.

Pár fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Čáslav

15.09.2018 v 9:15 jsme hostili HC Čáslav a v prvním přátelském zápase nové sezóny se naši sršníci představili ve výborném světle. Bruslili, bojovali, nahrávali a hlavně – dávali krásné góly ! Vyrovnané utkání se poctivě odbojovalo, odpřihrávalo a odchytalo. Výborně zachytali i naši oba gólmani a po zápase +  samostatných nájezdech již propukla společná radost a rozlévalo se śampaňské v kabině ! Jen tak dále , JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE !!!

Branky sršňů: 3x Anička Hůlová, 3x Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Tomáš Kapusta, Anežka Simonová, Kuba Wiesner a Pepa Ryšavý