↑ Return to PŘÍPRAVKA

Historie přípravky 2019/2020

8.2.2020 – svaz turnaj ZS Černošice (ročník 2012) – SK Černošice, SK Sršni, SC Kolín

Po delší době zajíždíme v prosluněnou sobotu zájezdovým autobusem na turnaj do Černošic. Plechová bouda a sdílená minišatna – opět s HC Čáslav nás nemohou rozhodit. K výpravě se připojuje navrátivší se gólman Kuba Wiesner a my jako první zápas, čelíme domácím Černošicím, na dresech s velkým „Č“ :-). Jako trenér je povolán srdcař Karlos Květ :-).

SK Černošice vs. SK Sršni

První zápas hrajeme ve svižném tempu, sršni makají na ledě na plný výkon. Odebíráme soupeři spoustu puků při rozehrávce a vytváříme si šance. Postupně navyšujeme skóre , všichni sršni si střelí gól !!! Vítězíme velkým rozdílem, při několika ojedinělých protiútocích nás podrží Kuba Wiesner v bráně !

 • Třetiny: 11:2 — 10:0 — 9:1
 • Góly Sršňů: 10 – Pepíček Ryšavý, 7 – Anička Hůlová, 5 – Kryštof Šibrava, 4 – Lukyn Bohdan, Šája Květová Kuba Smetánka, Alešek Břinčil, Luba Břinčil
 • Zásahy Kuba W: 18

SK Sršni vs. SC Kolín

Se starym znamym Kozlikem se utkáváme ve druhém utkání následováném hned po vysoké výhře nad domácími. V neměnné sestavě a s odhodláním znovu rivala porazit (stejně jako předtim v Nymburce v dvoutřetinovém zápase), se na kozla vrhneme s plnou parádou a zvítězíme velkým rozdílem. Opět odmakaný zápas, v poslední třetině ovlivněný trouchou únavy. Dotáhneme však i toto utkání do vítězného konce a poprvé na turnaji v tomto ročníku vyhráváme oba zápasy a končíme tak na pomyslné „první příčce“. Za to samozřejmě následuje odměna ve formě „Mekáče“ na jižní spojce v Praze.

 • Třetiny: 7:1 — 8:0 — 5:0
 • Góly Sršňů: 9 – Pepíček Ryšavý, 2 – Lukyn Bohdan, 2 – Lubošek Břinčil, 2 – Šája Květová, 2 – Anička Hůlová, 2 – Kryštof Šibrava, Kuba Smetánka
 • Zásahy Kuba W: 29 – z toho chycené 1 Trestné střílení !

2.2.2020 – svaz turnaj ZS Kolín (ročník 2011) – SC Kolín, SK Sršni, HC Benátky n.Jiz.

Popré v této sezóně zajížídíme ke  „svazáku“ na slavný a prostorný ZS v Kolíně. Za vůně smažící se cibule v přilehlé restauraci nastupujeme v derby proti domácím kozlům. V bráně Miky, v poli klasické složení útoků.

SC Kolín vs. SK Sršni

Zápas nahoru dolů, s Kozly držíme krok ve všech činnostech, v některých je dokonce převyšujeme – minimálně nasazením a výkony Mikyho v bráně. Díky tomu je celé utkání velmi vyrovnané, jak na šance a střely, tak i na góly. Do půllky poslední třetiny je stav vyrovnaný a my se silným soupeřem nakonec prohráváme o dva góly. Velká škoda smolného závěru, ale také velká pochvala pro celý tým za předvedený výkon, hru na kterou se bavilo dívat a za krásné góly !!!. Jeden z našich nejlepších letošních výkonů !

 • Třetiny: 4:3 — 4:3 — 2:2
 • Góly Sršňů: 3 – Vojta Kohár, 3 – Pepík Ryšavý, 1 – Anička Hůlová, 1 – Ondra Vlasák
 • Zásahy Mikyho: 34 !! z toho 2 chycena trestna střílení ! 

SK Sršni vs. HC Benátky nad Jizerou

Druhý zápas následuje ihned po derby, hráči si jen chvíli odpočinou a už se musí soustředit na dalšího protivníka – „staré známé“ z Benátek. Nabuzeni z hodně kvalitního utkání s Kolínem vrtráháváme na soupeře s velkou chutí a brzy je jasné, kdo si nakonec hokejky o mantinely namlátí 🙂 a udělá hromadu na gólmanovi 🙂 – Sršni !!!

 • Třetiny: 7:1 — 6:1 — 9:2
 • Góly Sršňů: 11 – Pepíček Ryšavý !, 4 – Anička Hůlová, 4 – Ondra Vlasák, 2 – Kryštof Šibrava , Vojta Kohár
 • Zásahy Mikyho: 16 

 

25.1.2020 – svaz turnaj ZS Nymburk (ročník 2012) – HC PDY, SK Sršni, HC Nymburk, SC Kolín – blázinec

Snad se už ani nejedná o dejavu, prostě hrajeme každý víkend v Nymvburku. Slavný to stadion ve středočeském písečku. Tentokrát nastpujeme s ročníkem 2012, v v bráně s uzdraveným Tuka Ruskem Kubou, v poli ve složení po 4 hráčích. Turnaj začíná v obědové období sršňů a tak vstupujeme do turnaje se společnou šatnou s HC Čáslav. Máme chuť hrát a něco vyhrát:

SK Sršni vs. HC PDY

Všichni máme v paměti celkem hodně rozehraného soupeře z vánočního turnaje 2011 a tak se snažíme bez bázně a hany vstoupit do utkání pozitivně a vyhrát. To se nám daří nakonec vysokým rozdílem a nový model reportu může vstoupit v platnost. Vyhráváme vysokým rozdílem, sršni šlapou jako dobře namazaný stroj a proto dáváme statistiku:

 • Třetiny: 5:0 — 4:1 – 10:1
 • Góly Sršňů: 6 – Kryštof Šibrava, 5 – Mára Socha, 5 – Anička Hůlová , 3 – Luky Bohdan
 • Zásahy Kuby W: 21

SK Sršni vs. HC Nymburk + SC Kolín

Druhé utkání provázely výměny soupeřů, kdy jsme přistoupili před zápasem na výměnu s HC Nymburk, někdo mluvil o kompletním zápasu s HC Čáslav a nakonec jsme ho dohráli s SC Kolín. Nic to nemění na odhodlání našich borců porvat se s kýmkoliv a máme z toho i my na tribuně docela hezký pocit – makáme a když máme čas – vyhráváme :-))))

SK Sršni vs. HC Nymburk – 1.tř.

Nejhezčí část jsme si zahráli proti soupeři z Nymburka, kterého vyhlížíme vždy tak trochu s obavami. Dnes jsme si ověřili, že dokážeme hrát s každým…Prohráli jsme třetinu o gól po tom, co jsme vedli už 4:1 a hráli jsme s 2012 ročníkem nejkrásnější hokej. Kuba se konečně rozchytá a podává fantastický výkon hodný Tukky Ruska v Boston Bruins ! Hattrick jen tak na pohodu dává Luky Bohdan, hrajeme hezký hokej plný kombinací a práce !!!

 • třetina 5:6
 • Góly Sršňů: 3 – Luky Bohdan, Honzik Brei, Kryštof Šibrava
 • Zásahy Kuby W: 22  !!!!!!

SK Sršni vs. SC Kolín – 2 + 3 tř.

Tak trošku nepochopitelně pro nás – posílá fanoušky na tribuně osud druhé a poslední třetiny proti známému rivalovi s kozím přízvukem – čili do Kolína. Je nám to líto, čekali jsme vyrovnaný zápas s Nymburkem.Sršňům trošku trvá se adaptovat na nového soupeře, brzy si však uvědomujeme proti komu hrajeme a dokážeme urvat vítězství na naši stranu !!

 • Třetina : 8:1
 • Góly Sršňů: 4 – Kryštof Šibrava , 2 – Anička Hůlová, Anežka Simonová, Luky Bohdan,
 • Zásahy Kuby W: 18 !!

____________________________________________________________

18.1.2020 – svaz turnaj ZS Nymburk (ročník 2011) – Rytíři Kladno, SK Sršni, HC Berounští Medvědi

Další turnaj ročníku 2011 nás přivádí do tradičního města hokeje – Nymburka, kam si míříme zahrát po vlastní ose letos poprvé proti slavnému soupeři z Kladna a dobře známým medvědům z Berouna. V Nymburce prší, je tu kromě zmíněných soupeřů ještě Slavoj Velké Popovice a samozřejmě domácí HC NED Hockey Nymburk. Do brány se staví zkušený Mikymátor, v poli máme mírnou absenci (Vojta Kohár) a tak stavíme 2 lajny ve složení Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava, Šája Květová + Anička Hůlová, Pepíček Ryšavý a Alešek Břinčil. Na lavičce trio trenérů.

SK Sršni vs. Rytíři Kladno

První zápas hrajeme proti dětem ze slavného klubu, jehož muži v čele s nesmrtelným Jardou Jágrem brázdí extraligové vody. Začátek je vlažný z obou stran, hra se přelévá z jedné strany na druhou a oba gólmani drží čístá konta, obzvlástě Mikymátor nás svými skvělými zákroky drží ve hře. Jako první se trefuje soupeř, brzo však po krásné akci srovnává rychlík Pepík Ryšavý a jelikož Miky vychytá i další pokusy, prohráváme první třetinu o gól.V prostřední části už se utkání začíná lámat na stranu slavného soupeře, my pouze zkorigujeme výsledek Pepíčkem Ryšavým. Všechny je ale nutné pochválit, zápas odmakají a díky zákrokům Mikyho se nadále držíme ve hře. V poslední části už nám soupeř naděluje vyšší počet gólů, rychlík snajpr Pepíček přidává další 3 krásné zásahy a koriguje tak pro nás nepříznivý stav. Zápas byl odbojován, nikdo nic nevynechal, skvěle chytal Mikymátor, jež vychytal i 2 trestné nájezdy !. Je potřeba to hodit za hlavu a po krátké pauze se plně soustředit na medvěda..

 • Třetiny: 1:2 — 1:4 — 3:5
 • Branky Sršňů: 5 – Pepík Ryšavý !
 • Zásahy Mikyho: 28 !! – z toho chytil 2 trestné nájezdy !

SK Sršni vs. HC Berounští Medvědi

Oklepáni z prohry s Kladnem se vhráme na medvědy ! Bojuje se o kazdy metr hraci plochy, nevynechavame zadny ze soubojuu a brzo se ujímáme vedení gólem Šáji Květové ! Mikymátor navazuje na skvělý výkon z prvního utkání a jelikož brzo přidává Pepíček další gól, vedeme po první třetině těsně 2:1. Ve druhé třetině je obraz hry stejný, jde o vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, skvěle chytají oba gólmani. Ve druhé části se nám daří vstřelit 4 branky – postupně se trefují Kryštof Šibrava, Alešek Břinčil, konečně i Ondra Vlasák a dorážející Anička Hůlová ! Soupeř však zůstává se 3 zásahy na dostřel a tak je jasné, že o osudu utkání rozhodne poslední třetina zápasu. V ní opět sledujeme vyrovnaný hokej, hra se stále přelévá z jedné strany na druhou, k vidění jsou od Sršňů pohledné kombinační akce naučené z tréninku. Poslední třetina končí remízou, to však znamená že celkově vyhráváme o 2 branky. Předposlední gól zápasu střílí snajpr prvního útoku – Ondra Vlasák a rozhodující gól zápasu uklízí Anička Hůlová ! Sršni vyhrávají těžký zápas s tradičním soupeřem. Po utkání je nám od rodičů berounských medvědů gratulováno – děkujeme, popřejeme si šťastnou cestu a jdeme slavit do kabiny.

 • Třetiny: 2:1 — 4:3 — 2:2
 • Branky Sršňů: 2 – Anička Hůlová, 2 – Ondra Vlasák, Šája Květová, Kryštof Šibrava, Alešek Břinčil, Pepík Ryšavý
 • Zásahy Mikyho: 24 – z toho chytil 1 trestný nájezd !

____________________________________________________________

04.01.2020 – svaz turnaj ZS Neratovice (ročník 2011) – HC Buldoci Neratovice, SK Sršni, SK Tygři Černošice

První oficiální turnaj v roce 2020 budí naše ostřílené borce a borkyně strašně brzo 🙂 , odjezd v 6:30 za tmy od naší arény slibuje klidnou a tichou cestu do středočeských Neratovic, města chemie a Vitany :-). Na místo přijíždíme kolem 8 hodiny ranní a jsme „ubytováni“ společně s HC Nymburk v jedné společné šatně. Nevšední zážitek pro hráče i rodiče bereme s úsměvem. Po tradiční rozvičce na parkovišti před „zimákem“ Neratovic – mimochodem díky bohu za náš krásný stadion 🙂 nastupujeme proti domácím Buldokům. Oba naše zápasy na turnaji odchytá Mikymátor, složení útoků je v podstatě tradiční, tzn. Vojta Kohár, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava + Anička Hůlová, Pepíček Ryšavý, Alešek Břinčil. Na lavičce duo našich trenérů.

SK Sršni vs. HC Buldoci Neratovice

První sekundy utkání dávají tušit, že se bude jednat o vyrovnané střetnutí s rychlým kombinačním hokejem, spoustou individuálních šancí na obou stranách a množstvím krásných zásahů obou gólmanů. Naše šance po hezkých kombinacích bohužel zůstávají bohužel nevyužity a tak nám soupeř v první třetině i přes fantastický výkon Mikyho v bráně utíká na rozdíl dvou branek. Je hrozná škoda našich neproměnených šancí, utkání by se určitě vyvíjelo jinak. No nedá se nic dělat, chytáme se až ve druhé třetině, kdy střeleckou smůlu našich borců konečně protrhává Vojta Kohár a střílí tak první gól sršnů.Brzy po něm se konečně trefuje i Pepík Ryšavý, ovšem domácí přidávají další 4 branky a obraz hry tak zůstává neměnný. My nedáváme šance, Miky skvěle chytá, přesto však několik puků proklouzne za jeho záda.V poslední třetině se stále snažíme kombinovat a nadále útočit, další dva naše zásahy přidává bojující sniperka Anička Hůlová, přesto však nakonec prohráváme. Na kdyby se ale v životě i v hokeji nehraje a tak díky neproměneným šancím prohráváme.

 • Třetiny: 0:2 — 2:4 — 2:4
 • Branky Sršňů: 2 – Anička Hůlová, Vojta Kohár, Pepík Ryšavý
 • Zásahy Mikyho: 26 !!!

SK Sršni vs. SK Tygři Černošice

První utkání musíme hodit za hlavu, otřepat se, vyčistit hlavy a vrhnout se na silného soupeře z předměstí Prahy. To se nám daři, soupeře obstřelujeme a kombinačním hokejem se dostáváme do šancí. Ujímáme se vedení (konečně taky jednou) krásnou brankou snajpra Kryštofa Š., poté soupeř vyrovnává po individální akci, další gól však před bránou soupeře vybojuje Anička Hůlová z dorážky a v zápětí 3. zásah první třetiny přidává znovu Kryštof Šibrava. První třetinu vyhráváme, soupeř však houževnatě bojuje a my víme, že v dalším průběhu nesmíme polevit. Druhá třetina se hraje nahoru dolů, je plná soubojů a hezkých kombinací na obou stranách, skvěle opět chytá Miky, který místama vytahuje krásné zákroky, jež nás skutečně drží nad vodou.Kryštof Šibrava kompletuje hattrick, další zásah přidává Anička Hůlová po spolupráci s Pepíkem Ryšavým a následně ještě Anička proměnuje blafákem trestné střílení, které je nařízené po faulu na ní. Trefuje se i Ondra Vlasák a jelikož soupeř se nás stále drží, končí druhá třetina remízou 4:4. Je tak jasné, že v poslední třetině se rozhodne o případné návštěvě „Mekáče“, což se nakonec daří a po probuzení snajpra Ondry Vlasáka, který v posledním dějiství zaznamenává 2 góly, dalších brankách Kryšofa Šibravy a Vojty Kohára si svšichni z tábora sršnů oddychneme a vítězíme !!! Skvělé zákroky Mikyho, kombinace a bojovnost rozhodla o našem vítězství, propuká radost a děkovačka. Po zápase tak míříme do „Mekáče“ za odměnu 🙂

 • Třetiny: 3:1 — 4:4 — 4:2
 • Branky Sršňů: 4 – Kryštof Šibrava, 3 – Anička Hůlová, 3 – Ondra Vlasák, Vojta Kohár
 • Zásahy Mikyho: 24 !!!

 

____________________________________________________________

22.12.2019 – vánoční turnaj ZS KH (ročníky 2013 + mladší) – SK Sršni, HC Poděbrady, HC Gripen Čáslav

V poslední adventní neděli si zahráli naši nejmenší kamarádi Sršníci svůj první vánoční přátelský turnaj, za jehož uspořádání se sluší poděkovat trenérům , rodinám za atmosféru a hráčům a hráčkám za nasazení a energii. Hraje se systémem 4 + Venda v bráně. Prvním soupeřem je Béčko Poděbrad, poté hrajeme s Áčkem Poděbrad a nakonec s rivalem z Čáslavi.

SK Sršni vs. HC Poděbrady „B“

Nejmladší se vrhají na soupeře s chutí a brzy střílí první gól Lukyn Bohdan, postupně se přidávají další snajpři – Kuba Smetánka 4 zásahy !!, po 3 trefách přidává výborně bruslící Kuba Smetánka a svůj první hattrick za třetinu snajpr Lubošek Břinčil. Venda v bráně pustí za první třetinu pouze jediný puk a sršni tak vítězí vyšším rozdílem. V 2. třetině dává úvodní gól znovu snajpr Lukyn Bohdan (který stihne přidat do konce třetiny ještě další 3 !!!) , další trefy postupně přidávají 2x Lubošek Břinčil a první zásah ve vánočním turnají Filip Dušek !. Znovu vítězíme vyšším rozdílem . V poslední třetině se trefují znovu ostřílení borci + svůj premiérový zásah zaznamená i Robin Knap. Celkově přejedeme rezervu Poděbrad velkým rozdílem.

 • Třetiny: 9:1 — 7:1 — 9:5
 • Branky Sršňů: 11 – Lukyn Bohdan, 6 – Kuba Smetánka, 6 – Lubošek Břinčil, Filip Dušek, Robin Knap
 • Zásahy Venda S: 11

SK Sršni vs. HC Poděbrady „A“

Druhý zápas hrajeme proti stejnému soupeři, avšak s pomyslným ˇA“ na prsou. Než se pořádně rozkoukáme, rychle prohráváme a už se nám nepodaří dostat zpět do zápasu. Ačkoliv se všichni snaží, pro mnohé jsou to stále úplně nové životní zkušenosti a zaslouží si velikou pochvalu. Naše góly střílí postupně Lukyn Bohdan, Lubošek Břinčil. Ve druhé třetině vycházíme střelecky naprázdno a v poslední třetině korigují stav zápasu znovu Lukyn Bohdan a dvěma zásahy Kuba Smetánka. Celkově prohráváme vyšším rozdílem. Následuje znovu pauze a zbývá poslední zápas proti rivalovi z Čáslavi. 

 • Třetiny: 2:12 — 0:5 — 3:6
 • Branky Sršňů: 2 – Kuba Smetánka,  2 – Lukyn Bohdan, Lubošek Břinčil
 • Zásahy Venda S: 18

SK Sršni vs. HC Gripen Čáslav

Proti novodobému rivalovi z Čáslavi bohužel znovu první inkasujeme a když nevyužíváme šance, soupeř nás trestá. Čestný zásah v první třetině zaznamenává snajpr Kuba Smetánka, jinak naše šance zůstávají nevyužité. Ve druhé třetině razantně zabojujeme a po výborném výkonu vyhráváme o gól prostřední dejství. Dvěma zásahy k tomu dopomáhá elitní zabiják Lukyn Bohdan a svůj premiérový vánoční gól dává Míra Minařík !!! – gratulace. Bohužel se nám ve třetí třetině znovu nedaří využívat nabídnuté šance a ikdyž držíme se soupeřem krok a nakonec i vsítíme 4 góly (2 – Lukyn Bohdan, Lubošek Břinčil,Kuba Smetánka) , prohráváme…. Nic to ale nemění na tom, že se naši nejmladší kamarádi snažili, bojovali ze všech sil a po zásluze si tak z turnaje odnáší 3.místo a spousty nových zážítků a dokonce medaile 🙂  !! Gratulujeme !!!

 • Třetiny: 1:3 — 3:2 — 4:6
 • Branky Sršňů: 2 – Lukyn Bohdan, 2 – Kuba Smetánka, Lubošek Břinčil, Míra Minařík
 • Zásahy Venda S: 21

 

____________________________________________________________

14.12.2019 – turnaj ZS Čáslav (ročník 2012) – SK Sršni, HC Buldoci Neratovice, BK Mladá Boleslav

V sobotu 14.12. zajíždí ročník 2012 po vlastní ose k rivalovi do Čáslavi, ale rozlosování nám přisuzuje výše uvedené soupeře. Mezi prvním a druhým zápasem je hodina volno. Do brány se vystřídají Kuba Wiesner s Mikymátorem.

SK Sršni vs. BK Mladá Boleslav

První zápas hrajou Sršni proti známému soupeři z MB. První gól zápasu střílí Alešek Břinčil po krásné spolupráci a přihrávce od Kryštofa Šibravy. Sršňům dodá vedoucí gól energii a postupně se tak prosazují i ostatní borci (Pepíček Ryšavý, Kryštof Šibrava a Mára Socha) a soupeř pouze koriguje 2 góly. První třetinu tak jasně ovládneme. Do druhé třetiny vstupuje jako gólman Mikymátor a Sršni pokračují ve střeleckých hodech. Postupně se trefují znovu Pepíček Ryšavý, který přidává 5 zásahů ! + po jednom Kryštof Šibrava a Alešek Břinčil. Druhou třetinu tak ovládáme znovu větším rozdílem, soupeř koriguje pouze jednou trefou. V poslední třetině úvodního zápasu zůstává v bráně Mikymátor a sršni znovu navyšují skóre a celkově vítězí. V posledním dějství se trefují znovu Pepíček Ryšavý – 4 zásahy ! + po 2 trefách Mára Socha a po jedné trefě Honzík Brei a Kryštof Šibrava. Celkově vítězíme velkým rozdílem a následuje zmíněná hodinová pauza.

 • Třetiny: 5:2 — 7:1 — 8:2
 • Branky Srňů: 10 – Pepíček Ryšavý, 4 – Kryštof Šibrava, 3 – Mára Socha, 2 – Alešek Břinčil, Honzík Brei
 • Zásahy Kuby Wiesnera: 6
 • Zásahy Mikymátora: 15

SK Sršni vs. HC Buldoci Neratovice

Hodinová pauza mezi zápasy se znovu trochu podepisuje na vstupu do druhého utkání. V bráně tentokrát začíná Mikymátor a trochu zaspáváme začatek a soupeř nás rychle trestá. Ačkoliv skvěle chytající Mikymátor drží naše šance nad vodou 13 zásahy, soupeři se podaří vstřelit 2 góly a my vycházíme z první třetiny střelecky naprázdno. Škoda promarněných šancí, kdy jedem sami na soupeřovu bránu a tradičně zakončujeme do gólmana. Podobný ráz nabízí i třetiny druhá, ve které prolomí střeleckou nemohoucnost pouze Pepíček Ryšavý, chytá Kuba W. V poslední třetině chytá znovu Mikymátor a Sršni zabojují .. Avšak to i soupeř a poslední třetina tak končí remízou.  Střelecky se prosazuje znovu Pepíček Ryšavý a první gól turnaje střílí Lukyn Bohdan. Celkově prohráváme vyšším rozdílem a jedeme domů.

 • Třetiny: 0:2 — 1:5 — 2:2
 • Branky Sršňů: 2 – Pepíček Ryšavý, Lukyn Bohdan
 • Zásahy Kuby Wiesnera: 11 – pouze druhá třetina !
 • Zásahy Mikymátora: 28 – 1. a 3. třetina

 

____________________________________________________________

07.12.2019 – turnaj ZS KH (ročník 2011) – SK Sršni, HK Kralupy n.Vlt., HC Benátky n.J.

Další hokejový turnaj ročníku 2011 pořádáme na domácím stadionu. Kvůli vánoční besídce rodičů a trenérů je start posunutý na netradiční hodinu – 14:00. Hrajeme v klasické sestavě, zápas odchytá celý Kuba Wiesner, jelikož Mikymátor je stále nemocný (Brzké uzdravení !!!)  ve složení: Wiesner, Vlasák, Kohár, Šibrava, Ryšavý, Hůlová, Květová, A.Břinčil. Mezi zápasy máme hodinu volno, což se později ukáže jako nevýhoda. K prvnímu zápasu nastupujeme ve 14.00 proti HC Kralupy.

SK Sršni vs. HK Kralupy n.Vlt.

V první třetině vlítnou Sršni na svého soupeře z Kralup bez jakéhokoliv respektu. Hezky kombinují, všichni se snaží o maximální nasazení a tak vedeme brzy po 2 Brankách Pepíčka Ryšavého 2:0, kterému hezky nahrává Anička Hůlová. Po další hezké kombinaci Vojty s Ondrou, zvyšuje druhý zmiňovaný již na 3:0 a to ještě zůstávám spousty našich šancí bez využití. Poté znovu po pěkných kombinacích kompletuje již za první třetinu hattrick snajpr Vojta Kohár, který hraje hodně při chuti a je hodně rychlý dopředu. První třetinu vyhráváme 6:2 a zůstáváme stále při chuti i do třetiny druhé. V ní střílí první gól druhé třetiny Anička Hůlová, další góly opět po krásných kombinacích přidává Ondra Vlasák  a Vojta Kohár. Druhou třetinu po malých zaváháním vyhráváme rovněž 6:2. Kuba v bráně vytahuje některé pěkné zákroky ve třetině třetí si připisuje dokonce čisté konto. Góly v poslední třetině obstarají opět snajpři Ondra s Vojtou, celkově vítězíme výrazným rozdílem !!! Následuje hodina pauze pro naše borce.

 • Třetiny: 6:2 — 6:2 — 4:0
 • Branky Sršňů: 7 – Vojta Kohár, 6 – Ondra Vlasák, 2 – Pepík Ryšavý, 1- Anička Hůlová
 • Zásahy Kuby Wiesnera v bráně: 23

SK Sršni vs. HC Benátky n.J.

Po hodině pauzy mezi zápasy a po úpravě ledu nastupujeme proti soupeři z Benátek nad Jizerou. Naši borci a borkyně tradičně zaspí úvod a brzy prohráváme o 8 branek. Bohužel některé naše náznaky šancí zůstávají nevyužity a první třetinu tak prohráváme vyšším rozdílem a nepomáhají ani skvělé zákroky Kuby Wiesnera. na druhou třetinu je nám vyměněn soupeř z A na B a naši se okamžitě začínají prosazovat. Již během druhé třetiny otáčíme po brankách Vojty Kohára, Ondry Vlasáka, Kryšofa Šibravy a Pepíka Ryšavého stav zápasu v náš prospěch a druhou třetinu vyhráváme 10:1. V poslední třetině se konečně prosazují i Pepík Ryšavý a Anička Hůlová. Celkově vítězíme i v druhém utkání, propuká radost na valné hromadě gólmana, tradiční omlácení drahých hokejek o mantinely a veselí v kabině.  Oba zápasy naši Sršni dobře odmakali, předvedli několik hezkých kombinačních akcí po kterých padaly hezké góly. Gratulujeme !!!

 • Třetiny: 0:8 — 10:1 — 8:2
 • Branky Sršňů: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Pepík Ryšavý, 1 – Kryštof Šibrava, 1- Anička Hůlová.
 • Zásahy Kuby Wiesnera: 25

 

 

30.11.2019 – přátelský zápas SK Sršni vs. HC Gripen Čáslav (ročník 2013 + mladší)

Tak naši hokejově nejmladší kamarádi vstoupili do hokejové kariéry v sobotu 30.11.2019 domácím přátelským zápasem s tradičním rivalem z Čáslavi. Pro většinu nejmladších sršňíků to byl první „ostrý“ zápas života a tak si to přišli užít kromě dětí i tátové,mamky, dědové a babičky, známí. Domácí branku střeží poprvé v kariéře Venda Směly, sestava v poli:  Bohdan, L. Břinčil, Smetánka,Krištof, Lázňovský, Vohanka,Minařík, Knap, Nováček,Dušek, Belko, Medea Simonová. Hraje se systémem 4 + golman, cca 3x20min. + samostatné nájezdy po zápase.

SK Sršni vs. HC Gripeni

V první třetině a vlastně celý zápas vidíme nadšení všech borců a borkyň na obou stranách. Jako první sice inkasují sršni, brzy však vyrovnává snajpr Lukyn Bohdan, který stihne do konce 1.třetiny přidat dalších 5 zásahů. Venda v bráně si připisuje prvních 13 zákroků v kariéře a dostává 4 góly. První třetinu tak těsně vyhráváme o dva góly a se stejným nadšením vstupujeme do třetiny druhé. V ní se jako první už střelecky prosazujeme my, přesněji řečeno Lukyn Bohdan, svůj první zásah přidává Lubošek Břinčil a kutnohorský stadion burácí. Venda vychytá všechny pokusy soupeře (3), připisuje si první 0 za druhou třetinu a my vítězíme výraznějším rozdílem 4:0. V poslední části zápasu dostáváme opět jako první gól, ale znovu brzo vyrovnáváme Lukynem Bohdanem a postupně přebíráme definitivně otěže utkání,  dvěma zásahy snajpra Luboška Břinčila vítězíme těsně i v poslední třetině utkání a hlavně vyhráváme celý zápas !!! Po utkání následují ještě samostatné nájezdy, kde vítězíme rovněž a naplno tak mohou propuknout velké oslavy vítězství jak na ledě, tak v kabině a na tribunách 🙂 !!! Velká gratulace nejmladším k jejich prvnímu vítězství kariéry, ten pocit z něj se nikdy neomrzí !! Jen tak dále !!!

 • Třetiny: 6:4 — 4:0 — 3:2
 • Branky Sršňů: 10x Lukyn Bohdan !, 3x Luba Břinčil !
 • Zásahy Venda Směly: 29
 • Samostatné nájezdy: 4:3 – proměnili: Lukyn Bohdan, Kuba Smetánka, Štěpa Krištof, Ondra Belko 

Nějaké foto a video zde:

 

20.10.2019 – svaz.turnaj Poděbrady (roč.2012)

Opět v neděli – 20.10.2019 zajiždějí nejmladší sršníci k dalšímu svazovému turnaji do nedalekých lázeňských Poděbrad. Zajíždí po vlastní ose  – s dvěma gólmany – Tomem Kapustou a Kubou Wiesnerem. V poli potom nastupujeme s Kryštofem Šibravou, Damiánem a Anežkou Simonovými, Lubou Břinčilem, Kubou Smetánkou, Honzikem Breiem, Alešem Bohdanem a Marou Sochou. Prvnim nasim soupeřem jsou domácí HC Poděbrady, proti kterým chytá první třetinu Kuba.

HC Poděbrady vs. SK Sršni

Bohužel se na nás pravděpodobně podepisuje lázeňské pohodové podnebí města Poděbrady a díky tomu trošku nestíháme. Soupeř je po všech stránkách lepší a brzy prohráváme velkým rozdílem. A ač se Kuba a následně i Tom v bráně snaží, abychom odešli se ctí, jediný čestný zásah za celé první utkání střílí snajpr Kryštof Šibrava. Bohužel ani v jedné třetině se nám nedaří domácím alespoň přiblížit a tak prohráváme hodně jednoznačně. Druhou třetinu chytal Tom, ve třetí se oba gólmani vystřídali.

 • Třetiny: 7:0 — 12:0 — 8:1
 • Branka Sršňů: Kryštof Šibrava
 • Zásahy Kuba Wiesner: 36
 • Zásahy Tom Kapusta: 23

SK Sršni vs. HC Rytíři Vlašim

Naším druhým soupeřem jsou už dobře známí rytíři z Vlašimi, ale bohužel lázeňská nálada v našem týmu pokračuje. Vázl nám pohyb, těžko jsme se dostávali přes polovinu hřiště a ikdyž jsme první třetinu vyhráli 1:0 zásahem Máry Sochy, nakonec prohráváme i druhé utkání, kdy ve dvou třetinách nevstřelíme ani branku. Takže za dvouzápas v Poděbradech zasloužili pochvalu pouze oba gólmani, kteří se snažili svůj sršní tým podržet. Takže jsme zpátky na zemi a nezbývá než makat ,makat, a učit se :-). Sršni bojovat, Kubovi Wiesnerovi diky za statistiky !

 • Třetiny: 1:0 — 0:2 — 0:2
 • Branka Sršňů: Mára Socha
 • Zásahy Kuba Wiesner: 17
 • Zásahy Tom Kapusta: 15

____________________________________________________________

13.10.2019 – svaz.turnaj Mladá Boleslav (roč.2011)

V krásnou prosluněnou neděli startuje brzo ráno autobus se sršni do extraligové Mladé Boleslavi. Všechna utkání se odehrají v malé hale sousedního extraligového stadionu. Přijíždíme s dostatečným předstihem, po nafasování kabiny následuje tradiční venkovní rozcvička, oblékání a vyrážíme na prvního soupeře , domácí BK Mladou Boleslav. Do brány se jako první staví Kuba Wiesner, v poli hrajeme ve složení: 1.formace – Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava, Šája Květová, 2.formace – Anička Hůlová, Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil.

BK Mladá Boleslav vs. SK Sršni

Utkání začíná ve vysokém tempu a nám je jasné, že nás nečeká žádný lehký zápas. Po klasických rituálech a prvním vzhazování, začíná první třetina v které si troufám říct jsme lepší mužstvo a spolu s Kubou v bráně máme jasnou střeleckou + hervní převahu, kterou se nám ale nedaří přetavit v branky.Jako první se střelecky prosazuje rychle bruslící Anička Hůlová, která po skvělé kombinaci se svým parťákem z formace Pepou Ryšavým nachází skulinu v gólmanově bráně . O chvilku později si tito dva zakončení a kombinaci vymění a druhý gól tak přidává Pepík Ryšavý. Poté se už prosazuje první formace, konkrétně ujíždí a skóruje snajpr Ondra Vlasák. Druhým gólem v 1. třetině zakončuje náš brankový účet útočník Pepík Ryšavý, v závěru třetiny trochu polevujeme, a ikdyž skvěle chytající Kuba Wiesner loví několik fantastických zákroků, soupeř se dostává na dostřel 4:2. Do druhé třetiny tak nastupuje do brány Mikymátor a hlavně soupeřův gólman, který se dost rozchytal. Naši ho ostřelují, hraje se v podstatě na jednu bránu, ale nedaří se nám po všemožných pokusech gólmana BK MB překonat. Bohužel dostávám z ojedinělých kontrů dvě branky a stav po druhé třetině je tak 4:4. To je docela nápor na naši nervovou soustavu (fanoušků na tribuně). V poslední třetině tak propuká na ledě velký boj – vše je otevřené – v bráně se zase protočí oba naši gólmani. Bohužl znovu doplácíme na neproměňování obrovských šancí a soupeř nám tak uniká poprvé v zápase na 7:4. V závěru hodně tlačíme, ale už nedokážeme silově dotáhnout některé útoky a pouze korigujeme Alešem Břinčilem na konečných 7:5. Krásné utkání, které však musíme hodit za hlavu a po krátké pauze se nachystat na další zápas.

 • Třetiny: 2:4 — 2:0 — 3:1
 • Branky Sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Anička Hůlová, Ondra Vlasák, Aleš Břinčil
 • Zásahy Kuba Wiesner: 23
 • Zásahy Mikymátor: 14

SK Sršni vs. HC Lev Slaný

Sršnům prohra s MB nikterak nebrání v dalším výkonu a hrajou skvěle. Opravdu se na tenhle hokej hezky krásně dívalo z tribuny, na všechny děti jsme jako rodiče pyšní. Na soupeře se vrháme se stejným zápalem a snad ještě po hezčích kombinacích otevíráme brankové hody. První se prosazuje Ondra Vlasák – po krásné kombinaci s Kryštofem Šibravou. Poté zase začne úřadovat snajpryně  Anička Hůlová, která přidává hned 2 krásné branky v rychlém sledu –  po spolupráci s Pepíkem Ryšavým.  Soupeř místama neví, kde mu hlava stojí, valí se na něj jeden sršní útok za druhým a skóre docela narůstá. Když už se dostane do ojedinělého kontru, skvěle ty pokusy Lva vychytá Kuba nebo Miky. za sršně se v první třetině postupně prosazují znovu Pepík Ryšavý, rychlík Kryštof Šibrava, a znovu Ondra Vlasák. V první třetině tak nakonec ubodáme HC Lva ze Slaného 7 zásahy ! Stejné tempo nastavujeme i ve třetině druhé, dochází k hecování o birell za vstřelené góly, takže sršni se snaží co jim síly stačí, aby soupeři pořádně naložili. No valí se na ně opět jeden útok za druhý, hattricky už ve druhé třetině kompletují Anička Hůlová a Ondra Vlasák – ten dokonce ve druhé třetině střílí 3 góly, druhý gól přidává Kryštof Šibrava. Po druhé třetině už vedeme dvouciferným rozdílem a zdá se, že je rozhodnuto. Soupeř nám ovšem nedává nic zadarmo a tak i ve třetí třetině hrajeme rychlý kombinační hokej, na který se prostě krásně dívá. Sršni přidávájí další a další góly, skóre narůstá, gólmani nás v ojedinělých situacích skvěle podrží. Hattrick ve třetí třetině kompletuje Kryštof Šibrava, další góly opět přidávají neudržitelní jezdci Anička Hůlová a Ondra Vlasák. Vyhráváme vysokým rozdílem a jsme šťastní, pro tyhle pocity hrajeme hokej ! Probíhá vítězné kolečko a děkovačka s fanoušky, hecování s trenérem o birell a odměna v podobě zastávky u „Mekáče“.

 • Třetiny: 7:0 — 5:3 — 6:3
 • Branky Sršňů: 7x Ondra Vlasák, 5x Anička Hůlová, 4x Kryštof Šibrava, 2x Pepík Ryšavý
 • Zásahy Mikymátor: 16
 • Zásahy Kuba Wiesner: 17

Skvělé představení sršňů 2011 v Mladé Boleslavi. Všichni jsme si to moc užili , fanoušci děkuji všem dětem, trenérům a řidiči busu za krásný nedělní program vč. zastávky za odměnu ! Už se těšíme na další turnaj.

____________________________________________________________

05.10.2019 – svaz.turnaj Benešov (roč.2012)

V sobotu zajížděli naši nejmenší sršni poprvé na turnaj autobusem do Benešova. Jelikož nám nemoc zamávala s oběma gólmany (Kuba + Mikymátor se zotavují z virózy), staví se do brány Tom Kapusta. Sestava srňů tak pro nadcházející zápasy s HC Příbram a HC Benešov doznává drobných změn a už se stavíme k prvnímu utkání.

SK Sršni vs. HC Příbram A+B

Sršníci se na svého soupeře vrhají s velkou chutí a skóre zápasu brzo otevírá již ostřílený snajpr – Kryštof Šibrava. Hraje se rychlý hokej a naši borci přidávají brzo další zásahy. Do konce první třetiny se tak ještě znovu trefuje Kryštof, následují ho Aleš Břinčil, dva zásahy přidává Anežka Simonová. První třetinu tak vyhráváme 5:0, Tom Kapusta drží čisté konto  a nic nenasvědčuje tomu, že bychom neměli utkání zvládnout.Obzvlášť když ve druhé třetině po dobrém výkonu přidáváme další zásahy, první gól druhé třetiny střílí Lukyn Bohdan + další gól střílí Aleš Břinčil + další dva střelec Kryštof Šibrava. Tom Kapusta stále drží čisté konto i po 2.třetině !. Do poslední třetiny posílá HC Příbram úplně jiné mužstvo, na tuto fair-play výzvu bohužel nemáme jak reagovat, a tak než se sršni zorientují, dostáváme 11 gólů a utkání prohráváme. Čestným zásahem koriguje Kryštof Šibrava. Popravdě, v životě by mě nenapadlo, že je toto na oficiálním svazovém turnaji možné, sršně je však nutné pochválit za obětavý výkon a namotivovat k druhému zápasu.

 • Třetiny: 5:0 — 4:0 — 1:11
 • Branky Sršňů: 5x Kryštof Šibrava, 2x Aleš Břinčil, 2x Anežka Simonová, Lukyn Bohdan
 • Zásahy Tom Kapusta: 18

HC Benešov vs. SK Sršni

Po úpravě ledu a přídělu od vyměněného družstva Příbrami ve 3.třetině mobilizujeme síly a pouštíme se do dalšího zápasu. Nutno poznamenat, že Kuba Smetánka hrál s teplotou a velkým sebezapřením – Kubo brzo se uzdrav!. První třetinu začínají lépe domácí borci, ujímají se vedeni 1:0, ale sršni kontrují krásnou spoluprací Máry Sochy a Lukyna Bohdana, který vyrovnává na 1:1. Pak už otěže první třetiny pomalu přebírají sršni a ikdyž se hraje nahoru/dolů, další 2 góly přidává snajpr Kryštof Šibrava, po jednom Mára Socha. První třetinu tak vyhráváme 4:2. Ve druhé třetině je to boj o každou píď ledu. Znovu dostáváme od soupeře jako první gól, vyrovnává však Kryštof Šibrava a druhá třetina tak končí remízou 1:1. Ve třetí třetině bohužel odstupuje nemocný Kuba Smetánka a Aleš musí na WC :-). V kombinované sestavě tak čelíme pokusum Benešova o zdramatizovaní zápasu, nicméně jako první se střelecky prosazuje Kryštof Šibrava, další zásahy si připisují dnes ostřílení snajpři Lukyn Bohdan, Anežka Simonová a Mára Socha. Soupeř pak už pouze koriguje stav dvěma góly a my vyhráváme druhé utkání nad domácími !! 

 • Třetiny: 2:4 — 1:1 — 2:4
 • Branky Sršňů: 4x Kryštof Šibrava, 2x Lukyn Bohdan, 2x Mára Socha, Anežka Simonová
 • Zásahy Tom Kapusta: 12

Gratulace za bojovný, obětavý a takticky vyspělý výkon na turnaji si zaslouží všichni hráči vč. trenéra Romana Vlasáka ! Jen tak dál bravo !

____________________________________________________________

28.09.2019 – svaz. turnaj Kutná Hora (roč.2011)

Sezóna je v plném proudu a my už hostíme 14 dní od její zahájení první svazový turnaj na domácím stadionu. Jelikož už jsou i první nemocní, trenér kombinuje sestavu a do naší pevnosti v Kutné Hoře zavítají HC Vlašim a HC Poděbrady. Rozhodčími jsou Karlos a Roman – děkujeme :-). Systém hry zůstává stejný , tzn. 2×3 + gólman na 3x15min. Jako první vstupuje do naší svatyně Mikymátor. Připravený je i minule z 2012tek dobře rozchytaný Kubiště. První mač hrajeme proti lázeňským švihákům z Poděbrad.

SK Sršni vs. HC Poděbrady

Že to rozhodně nebude jednoduché utkání jsme mohli vypozorovat již od prvních sekund hry. Hráči Poděbrad skvěle bruslí, jsou častěji před naší bránou, střílí a…. Miky všechno chytá :-). Snažíme se vymanit z tlaku na naši bránu, to se daří a rychlým kontrem posílá do vedení sršňě dnes hodně rychlý a hbitý Pepíček Ryšavý. Poděbrady dál dobývají Mikyho bránu ale ten vytahuje fantastické zákroky a tak dalším kontrem zvyšuje už na 2:0 znovu Pepík. Poděbrady to však nijak nepoloží a své obrovské šance a převahu již začínají přetavovat v branky. Nejprve vyrovnají a před koncem první třetiny už jdou do vedení na 2:5. Do druhé třetiny však vstupujeme skvěle. Snažíme se soupeři vyrovnat v technice a bruslení, mnoho našich borců hraje skutečně na hranici možností. Výbornými zákroky lapačkou,vyrážečkou a betony nás drží nad vodou Kuba Wiesner ! Odměnou je hattrick a následný 4. gól Pepíka Ryšavého, který dnes jezdil jako motorová myš ! Další gól přidává Aleš Břinčil a sršni inkasují ve druhé třetině pouze jednou. Před poslední třetinou tedy prohráváme 5:6 a vše je otevřené. Bohužel třetí třetinu tentokrát nezvládáme, zřejmě se projevuje únava a my dostáváme vysoký přídel. Dělí se o něj Miky s Kubou, čestný zásah si ve třetí části připisuje znovu Pepíček.

 • Třetiny: 2:5 — 3:1 — 1:13
 • Branky Sršňů: 5x Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil
 • Zásahy Miky: 24
 • Zásahy Kuba: 27

SK Sršni vs. HC Rytíři Vlašim

I do druhého utkání sršni vstoupí trošku vlažněji, jako první střelec se zapisuje „probuzený“ Ondra Vlasák, avšak první třetinu prohráváme 1:3. Naši svatyni statečně bránil Mikymátor, který se připisuje 13 zákroků. Po krátké poradě s trenérem zabojují sršni ve druhé třetině a utkání otáčí ve svůj prospěch ! Ondra Vlasák přidává další 3 zásahy a trefuje se i Kryštof Šibrava. Kuba v bráně vychytává čisté konto a připisuje si 7 zákroků !!! Do třetí třetiny tak jdeme s dvougólovým náskokem, v bráně se střídá Miky + Kuba.  Poslední třetina je hodně napínavá, soupeř nám nedá nic zadarmo , ale sršni bojují, snaží se zvrátit utkání na naši stranu a to se nakonec podaří !!!. Trefuje se 2x Pepík Ryšavý ! Připisujeme si tak další vítězství na svazovém turnaji , jen tak dále !!!

 • Třetiny: 1:3 — 4:0 — 2:2
 • Branky Sršňů: 4 x Ondra Vlasák, 2x Pepík Ryšavý, Kryštof Šibrava
 • Zásahy Miky: 19
 • Zásahy Kuba: 11

Výborně zvládnuté druhé utkání na které se hezky dívalo, hodně zdaru do dalšího tréninku a zápasů !

____________________________________________________________

21.09.2019 – svazový turnaj Čáslav (roč. 2012 a ml.)

V sobotu 21.09. vyráží na svůj první letošní „svazák“ i nejmladší naděje SK. No a kam jinam, než na led rivala – Čáslavi. Začíná se tradiční rozvičkou a oba zápasy se mají sehrát proti SC Kolín (mužstva B + C). Hraje se stejným systémem jako 2011, tzn. 2×3 + gólman.

SK Sršni vs. SC Kolín „B“

Do brány se na celý turnaj slouží již ostřílený mazák Kuba Wiesner. Sršňi vletí na kozly jako správný bodavý hmyz, hned v první minutě otevírá skóre Kryštof Šibrava a ještě v téže minutě navyšuje na 2:0 pro sršňě Anežka Simonová. Třetí gól v první třetině přidává opět Kryštof, tentokrát střelou přes celé hřiště :-).  Gólový účet první třetiny uzavírá benjamínek Luba Břinčil, který vybojuje houževnatě puk před gólmanem a přidává 4.gól. První třetinu tak sršni vyhrávají nádherných 4:0. Ve druhé třetině soupeř zabojuje, my jsme trochu v útlumu a SC střílí dva góly. Do třetí třetiny se tak jde za nerozhodnutého stavu 4:2 pro sršně. V poslední třetině už ale na ledě opět dominujeme a přidáváme další góly. Postupně se trefují Kryštof, Lukáš Bohdan, opět Anežka. Kuba Wiesner vychytava nakonec ciste konto v prvni i poslední třetině !!! . Gratulace nadějím, odmakaný zápas, potvrzený výsledkem !

Třetiny: 4:0 — 0:2 — 6:0

Branky Sršňů: 6x Kryštof Šibrava, 2x Anežka Simonová, Lukyn Bohdan, Luboš Břinčil

Zásahy Kuba: 29 !

SK Sršni vs. SC Kolín „C“

Stejné dresy, stejní soupeři, stejné sestavy, další zápas s SC :-). Sršni se ujímají vedení gólem Kuby, takže i v našem klubu existuje gólman, který vstřelil soupeři gól :-). Další 2 góly přidává Kryštof Šibrava – jedním odrazem o mantilem, druhý z dorážky. 4. gól střílí Damián Simon po sólové akci. Poté soupeř koriguje jedním gólem a hned v zápětí přidává další 2 zásahy kutnohorský snajpr Kryštof. První třetina tak končí zcela v naší režii. Do druhé třetiny tak vstupujeme rovněž s chutí si zahrát a zastřílet. Sice první gól střílí kozlík, ale pak už zase zcela ovládáme hru. Další góly přidávaí: Kryštof hned několik , trefuje se i Mára Socha, Anežka a Lukyn Bohdan. Ve třetí třetině je po zákeřném podráždění Kuby proti nám nařízeno trestné střílení, které kůzle proměnuje. Dále se ale hraje opět podle not sršnů a skóre se navyšuje.  V poslední třetiVítězství si připisujeme i proti „C“ kozlů. Jen tak dál sršňáta !

Třetiny: 6:1 — 9:1 — 6:1

Branky sršňů: 14 x Kryštof Šibrava !, 3x Mára Socha, gólman Kuba W. :-), Lukyn Bohdan, Anežka Simonová, Damián Simon

Zásahy Kuby: 31

Nejmladší sršni tak skvěle vstoupili do nové sezóny a vyhrály oba zápasy svazové turnaje. Děkujeme a těšíme se na další povedené zápasy !

____________________________________________________________

14.09.2019 – svazový turnaj Čáslav (ročník 2011)

V sobotu 14.9. zajiždíme v prosluněném ránu s ročníky 2011 na první „svazák“ k rivalovi do Čáslavi. Po tradiční suché rozvičce již v nových dresech netrpělivě (vzhledem k absenci rozhodčích) vyhlížíme derby proti HC Čáslav. Hrajeme systémem 2×3 + gólman.

HC Gripeni Čáslav : SK Sršni

Na první třetinu se do brány nachystal Miky, 1.útok hraje ve složení: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Kryštof Šibrava, 2.útok jde na led ve složení: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil. Začíná se pěkně z ostra, sršni dobře bruslí, kombinují a brzy se tak dočkají vedení zásluhou Ondry Vlasáka, který to trefuje nechytatelně „pod víko“. Sršňům dodává náskok sebevědomí a chuť do hry. Další gól přidává v první třetině zkušeně mezi betony gólmana Anička Hůlová, Ondra Vlasák stihne hattrick a trefuje se krásnou střelou Vojta Kohár. Soupeř se osměluje až ke konci třetiny, v bráně ho však brzdí výbornými zákroky Mikymátor. Vytahuje několik výborných zákroků (střelba pod horní tyč) a my vyhráváme třetinu jasným rozdílem 7:0. Na druhou třetinu nastupuje do brány Kuba Wiesner a sršni pokračují v podobném tempu jako ve třetině první. Znamená to tak, že hattrick kompletuje bojující Anička Hůlová, trefuje se Kryštof Šibrava a Pepík Ryšavý. Soupeři se podaří vsítit 2 góly a koriguji tak pro ně hodně nepříznivý stav.V poslední třetině nepolevujeme , do brány jde opět Mikymátor a další zásahy sršňů přidává Anička Hůlová, dvěma góly navyšuje skóre Pepík Ryšavý a připisuje si tak rovněž hattrick, po jednom gólu přidávají Vojta Kohár a Kryštof Šibrava, kteří si rovněž zařezávají hattricky !! . Celkově vyhráváme velkým rozdílem, radost je veliká, v šatně o pauze tak probíhá vítězný tanec :-). Nové dresy jsme tak pokřtili vítězstvím !

Třetiny: 0:7 — 2:8 — 1:6

Branky Sršňů: 7 – Anička Hůlová, 5 – Ondra Vlasák, 3 – Pepík Ryšavý, 3 – Kryštof Šibrava, 3 – Vojta Kohár

Zásahy Miky: 11

Zásahy Kuba: 9

SK Sršni : SC Kolín

Asi trochu uspokojeni vysokou výhrou a pauzou nastupujeme do dalšího derby , tentokrát proti Kozlům z Kolína. Soupeř výborně bruslí a kombinuje, sršni nestíhají a ani skvělé zákroky Mikyho a Kuby v bráně nepomůžou náloži,  kterou v první třetině dostáváme. Marně čekáme na zásah některého z našich snajprů, nějaké náznaky šancí máme, ale soupeř nám utíká velkým rozdílem.  Obraz hry zůstává stejný i ve druhé a třetí třetině. Plusem jsou čestné zásahy Ondry Vlasáka a Vojty Kohára, mínusem nasazení a zápal pro hru sršňů. Celkově prohráváme vysokým rozdílem a dojem z předešlého zápasu to tak kazí. V bráně se vystřídali Mikymátor a Kuba Wiesner.

Třetiny: 0:9 — 1:9 — 1:11

Branky Sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Miky: 20

Zásahy Kuba: 20

Foto a video se nasdílelo do skupiny na whatsapp, vyhlížíme další turnaj a musíme dál poctivě trénovat.

____________________________________________________________

07.09.2019 – přátelský dvojzápas SK Sršni vs. HC Ledeč n.s. (2011) + SK Sršni vs. HC Gripeni Čáslav (2012)

Tak už i nejmladším sršňům začala sezóna 2019/2020. V deštivém ránu v sobotu 07.09. vítáme na ZS dvojzápas s HC Ledeč a HC Gripeni Čáslav (2012 a mladší). Na jedné ledové ploše se tak odehrávají boje 2×3 hráči 2011 proti známému soupeři z Ledče a 2×4 hráči (2012 a mladší) proti rivalovi z Čáslavi.

SK Sršni : HC Ledeč n. Sázavou – 10:6

Toto utkání jsem sledoval a mohu z něj popsat podrobný report. Obě mužstva začala velmi svižně, sršni s gólmanem Mikymátorem a dvěma útoky ve složení: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Šája Květová, druhý útok: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil. Soupeř se poměrně brzy ujímá vedení, kdy nebyl odblokován jeden ze střelců Ledče. Sršni se však nevzdávají a po počátečním oťukávání vyrovnává prvním gólem sezóny snajpr Ondra Vlasák (55) a v zápětí otáčí skóre v náš prospěch Pepíček Ryšavý (5) a Anička Hůlová (2). Ledeč koriguje na 3:2 a tak končí i úvodní třetina. Druhá třetina, jak se později ukázalo, byla v tomto utkání rozhodující. Zlepšeným výkonem a kombinací si vytváříme rozhodující náskok, který už do konce zápasu nepustíme. Hattrick dvěma krásnými góly kompletují Ondra Vlasák a Anička Hůlová, soupeř přidává především díky výbornému Mikymu v naší svatyni pouze jeden gól. V poslední třetině už bya díky hře ve třech znát na obou mužstvech únava. Šlo tak spíše o boj před oběma brankami, skvělými zákroky nás držel Miky. Nakonec se však střelecky prosazujeme i v poslední třetině, první branku v zápase si připisuje Vojta Kohár (7), další dva zásahy přidává celkem pětigólová Anička Hůlová.Nato , že šlo o první utkání sezóny, všichni hráči předvedli bojovný a oku lahodící výkon. Výborný Miky v bráně skvěle doplňovali bránící Šája Květová která několikrát vypíchla utočníkovi před nosem a důrazný Aleš Břinčil. Jen tak dál sršni !!!

Třetiny: 3:2 — 4:1 — 3:3

Branky sršňů: 5 – Anička Hůlová, 3 – Ondra Vlasák, Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 19

SK Sršni 2012+ : HC Gripeni Čáslav

Nasi nejmladsi srsnici nastoupili proti tradičnímu rivalovi z Čáslavi. V brance podržel skvělými zákroky Kuba Wiesner, nutno podotknout, že soupeř nastoupil i s několika 2011 ročníky, takže celkový výsledek vyzněl pro sršně krutě, ale nebyl úplně vypovídající. Za sršně skóroval 2 brankami výborně hrající Kryštof Šibrava. Všechny sršně je nutné pochválit za bojovnost a nasazení, nedali soupeři zdarma ani píď ledu a výkony jednotlivců jsou určitě příslibem do budoucna. Jen tak dál !! Do budoucna bych Vás chtěl někoho poprosit, aby reportoval utkání 2012 + mladších, rád bych předvedl co a jak…Bohužel nestíhám sledovat a statistikovat obě utkání zároveň, díky za pochopení.

Branky sršňů: 2 – Kryštof Šíbrava

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

28.03.2019 – přátelský zápas SK Sršni vs. SK Rodiče Ultras

Skutečně poslední a hlavně netradiční „zápas“ jsme odehráli proti našim rodičům. V kombinované sestavě a s chutí vyhrát na obou stranách znepřátelených táborů 🙂 jsme se vrhli do boje. Tempo bylo svižné, na některé rodiče (mě) až moc :-). Rodiče se ujímají vedení, sršni však postupem času hru vyrovnávají a vítězství se přiklání na jejich stranu. Unavení rodiče prohrávají 8:7, výborně zachytali oba gólmani – Mikymátor a Kuba Wiesner. Anička Hůlová si vstřelila vlastní branku :-). Utkání nabídlo plno dramatických okamžiků, soubojů a krásných gólů. Hrálo se celou hodinu a všichni jsme si to moc užili. Díky dvornímu fotografovi Lence za fotky.

Po utkání ještě následovaly samostatné nájezdy, kde vítězí rodiče 3:1.

FOTO ZDE:

______________________________________________________

23.03.2019 – přátelský turnaj v Čáslavi za účasti: (HC Čáslav, SK Sršni, HC Letňany, SC Kolín)

Tak je to tu, sezóna 2018/2019 je u konce a my vyrážíme konečně takřka v kompletní sestavě (která se ale díky Pepíkově indispozici) musí znovu upravovat na poslední turnaj na led rivala do Čáslavi. Už v klidu můžeme prohlásit, že se nám turnaj povedl hlavně předvedenou hrou a bojovností, tou , kterou jsme znali z podzimních zápasů a klání. Hráči celý turnaj odmakali, hráli jako team, bojovali a stříleli branky. Děkujeme všem hráčům za krásný hokejový zážitek, fanouškům na tribunách za podporu, maminkám za napečené dobroty. Tohle bylo finále jak se patří !!! Hrály se 3 zápasy, každý 3x15min., systémem 4+1 na hrubý čas. Po zápasech následovaly dovednostní soutěže (nejrychlejší, nejobratnější a nejlepší gólman).  Na turnaji stavíme dva gólmany, poctivě se střídá Mikymátor s Kubou Wiesnerem.

HC Gripeňata Čáslav

První zápas turnaje začíná, hra se přelévá z jedné strany na druhou a nám je jasné, že dnes nenecháme svoji kůži rivalovi zadarmo (jako před 14 dny v Kralupech). Skóre zápasu sice otevírá soupeř, ale my rychle srovnáváme Ondrou Vlasákem a snažíme se urvat vedení na naši stranu. Všichni skvěle bojují, i náš třetí útok složený z nejmenších bojuje a soupeři nenecháváme ani metr volného prostoru na ledu. První třetina zápasu tak končí nerozhodně 1:1 a my cítíme šanci na vítězství. Do druhé třetiny vstupujeme ještě lépe než do té první a dokonce se po dalších brankách Ondry Vlasáka ujíme poprvé v zápase vedení. Znovu všichni skvěle přistupují k soupeři, skvěle chytají oba gólmani, hráči jako Lukyn Bohdan tahají puky se sílou buldočí. Druhou třetinu vyhráváme 2:3 i díky proměněnému trestnému střílení Ondry Vlasáka – a do poslední třetiny jdeme s jednogólovým náskokem !!!. Ve třetí třetině se hraje znovu vyrovnaný skvělý hokej, nechybí důraz, plno osobních soubojů, ale i bohužel spousta našich nevyužitých šancí. Z jedné protiakce už pár minut před koncem bohužel soupeř vyrovnává a v poslední minutě strhává vedení dvěma góly na svou stranu. Prohráváme 6:4. Hráčů je nám na tribunách líto, zápas to byl vyrovnaný a hlavně pohledný, plný našich krásných akci, které se bohužel nepodařilo dotáhnout do konce. Shodujeme se pak v kabině, že toto byl náš nejlepší letošní výkon !

Branky Sršňů: 4x Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby drohromady: 23

HC Letci Letňany

Ještě mírně otřeseni z těsné prohry s domácími, nastupujeme na soupeře – letos nám neznámým, Letcům z Letňan. V průběhu zápasu odstupuje se střevními problémy náš snajpr Pepík Ryšavý a druhý útok je tak poslepený z toho co nám zbylo. Nutno poznamenat, že jsme se soupeřem drželi celý zápas krok a v poslední třetině jsme ho dokonce výrazným rozdílem přehráli. Spousta našich borců si sáhla až na dno sil, ono hrát zápasy hned po sobě, je docela náročné – ale to pro všechny zúčastněné. První třetinu začínáme podobným stylem jako s Čáslaví. Přistupujeme k soupeři, držíme formace, bojujeme. Sice jde soupeř do vedení, aly my korigujeme výsledek prvním gólem výborně hrajícího Kryštofa Šibravy a zásahem Pepíčka Ryšavého , který jak již bylo zmíněno v průběhu zápasu odstupuje – snad bude brzo v pořádku ! První třetinu prohráváme 4:2, ve druhé přidává soupeř další branky, ale stále se hraje častěji před brankou Letců, bohužel však naše velké šance (Anička několikrát sama na gólmana) zůstávájí nevyužity. Skóruje rychlík Vojta Kohár a náš tento turnaj rovněž výborně hrající –  tank Lukáš Bohdan. Druhou třetinu prohráváme rovněž 4:2, celkově po dvou třetinách tedy prohráváme 8:4. To co se událo ale ve třetině třetí, to si budeme všichni dlouho pamatovat ! Sršni se nehodlali s výsledkem smířit a začali hrát skutečně na hranici svých možností. Ve druhém útoku se k Šáje, Aničce a Kryštofovi přidával Vojta nebo Ondra Vlasák a tato poslepená formace začala na ledě vládnout a soupeř byl při každém střídání pod palbou. Snižujeme dokončenými hattricky  Vojty Kohára a  Aničky Hůlové, až na rozdíl jedné branky !!!. Vyrovnávací gól na 10:10 vsítí Ondra Vlasák a fenomenální výkon ve třetí třetině je dokonán. Zápas dostáváme do remízy a rodiče na tribunách slaví, jako kdybychom vyhráli Stanleyův pohár :-). Aby taky ne ! Poslední třetinu vyhráváme 6:2 !!! Nejlepší výkon sezóny, fantastická bojovnost a odhodlání poprat se o výsledek, to nás zdobilo ve druhém zápase. KLOBOUK SMEKÁM K ZEMI !!!!!

Branky Sršňů: 3x Vojta Kohár, 3x Anička Hůlová, 2x Kryštof Šibrava, Ondra Vlasák, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 26

SC Kolín

V posledním zápase nastupujeme proti obrovským kozlům, je až komické pokud byste porovnali některé jejich hráče velikostí k například takovému Luboškovi Břinčilovi. No nic, snažíme se odehrát zápas se ctí ale moc se nám to nedaři. Hraje se v podstatě na jednu bránu a ikdyž skvěle chytající Mikymátor a hlavně Kuba Wiesner pochytají spoustu střel a jasných příležitostí soupeře, prohráváme vysokým rozdílem. Čestný zásah v tomto utkání zaznemnává opět náš nejvíce skórující snajpr Ondra Vlasák, více se nám toho nepodaří. Měli jsme však v nohách těžké zápasy a na hráčích již byla vidět únava. Nevadí.

Branky Srňů: Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 33!

Taky bych chtěl všem poděkovat za právě skončenou sezónu, vše již bylo řečeno emotivní zprávou do skupiny od Romana, jeho věty bych chtěl jen podtrhnout. Díky všem za krásné zážitky, doufám že se ve stejném složení sejdeme i na sezónu příští. SK SRŠNI OLEEE !!!!!

Pár fotek v galerii 

______________________________________________________

10.03.2019 – svazový turnaj v Kralupech n. Vltavou (HK Kralupy, SK Sršni, HC Čáslav, HC Junior Mělník)

Po klasickém přeložení turnaje ze soboty na neděli, vyrážíme v hodně kombinované sestavě (stále jsme poznamenáni velkou marodkou a absencí z důvodu jarních prázdnin) k poslednímu letošnímu svazovému turnaji. Naším cílem jsou Kralupy nad Vltavou, které jsme v letošní sezóně nikde nepotkali a jsou tak pro nás neznámou štací. Nakonec se nám podaří dát do kupy 3 kompletní útoky, za podpory bratří Smetánkových, za což děkujeme! Utkání se hrají „svazovým“ způsobem 2x15min hrubého času, systémem 4 + 1. Na dva zápasy se staví do brány Mikymátor, na poslední zápas proti Mělníku ho střídá Kuba Wiesner.

HC Gripeňata Čáslav

Gripeňata na nás vlítla a během chvíle dostáváme lekci z bruslení, kombinace a střílení gólů. Ikdyž se Miky hodně snažil a možná podal nejlepší sezónní výkon, skóre rychle narůstá a nám se vůbec nedaří. Když už si nějakou šanci složitě vytvoříme, zachytá jim gólman a my ne a ne vstřelit nějaký kontaktní/čestný gól.  To se nakonec nepodaří za celý zápas a my tak prohráváme bez čestného zásahu.

Zásahy Mikyho: 18

HK Kralupy n. Vltavou

Druhý zápas s HK Kralupy začínáme sice s větším nasazením a snahou, opět však prohráváme první třetinu větším rozdílem. Podaří se nám sice konečně vstřelit branka Štěpánem Smetánkou, ale soupeř rychle utíká a prohráváme i druhý zápas. Druhý vstřelený gól zaznamenává Kryštof Šibrava. Anička Hůlová a Šája Květová zaznamenávají nastřelené tyčky, dnes to holkám prostě nelepilo 🙁

Branky Sršňů: Štěpán Smetánka, Kryštof Šibrava

Zásahy Mikyho: 15

HC Junior Mělník

S nejsilnějším soupeřem na turnaji se snažíme držet krok, řekl bych, že jsme v tomto zápase po krátké přestávce pro úpravu ledu i bojovali nejvíce. Leč soupeř byl trochu někde jinde a Kuba v bráně to měl hodně složité. Vytahuje však několik skvělých zákroků a i v tomto zápase se nám podaří vstřelit proti těžkému soupeři 2 branky – Lukymu Bohdanovi po bojovném výkonu a znovu Štěpánovi Smetánkovi. Aničce Hůlové zase zazvonila tyčka.

Branky Sršňů: Lukáš Bohdan, Štěpán Smetánka

Zásahy Kuby W: 15

Na závěr bych chtěl vyslovit přání, abychom se v následujících dnech a týdnech pokusili konečně sejít v plném počtu a společně potrénovat na poslední turnaj v sezóně v Čáslavi. Rozhodně by bylo fajn, zakončit sezónu nějakým prima výkonem a odčinit tak nezdary z posledních měsíců.

______________________________________________________

24.02.2019 – přátelské utkání na domácím ZS vs. HC Ledeč nad Sázavou

Na nedělní ráno/dopoledne máme naplánovaný další přípravný zápas, s dobře známým soupeřem z Ledče. Stále ještě poznamenáni velkou marodkou (dáváme dohromady 2 útoky po 4 a jeden útok po 3 hráčích) se stavíme na úvodní buly zápasu. Je to už dost ohraná písnička a scénář takovýchto utkání se dost často opakuje. Záčatek dobrý, postupně však přestáváme hrát a končíme v útlumu. Utkání se hrálo na dvě velké poloviny, po něm následovaly SN.

SK Sršni vs. HC Ledeč nad Sázavou

Začátek utkání je ve znamení oboustranného oťukávání, kdy se hra přelejvá z jedné strany na druhou, výborně chytají oba gólmani (v naší bráně tradičně Mikymátor). Úvodní branku a svou bohužel jedinou v zápasu střílí Ondra Vlasák. Vedení nám však nevydrží dlouho a soupeř brzo vyrovnává. Přesto však navyšujeme skóre zápasu po docela pohledných akcích Anežky Simonové a Pepíka Ryšavého, trefuje se i Aleš Břinčil  a první polovinu zápasu tak vyhráváme 4:2.

Následuje krátká přestávka a po ni výše zmiňovany útlum. Přestali jsme hrát, bruslit, bojovat a soupeř rychle otáčí skóre ve svůj prospěch. Jedinou branku našeho souboru střílí Anežka a my prohráváme 5:9. Za druhou polovinu není koho moc chválit, celkově byl nejsympatičtější 3. útok, který se snažil bojovat a hrát. Utkání končí, rozjíždíme se k nedělním obědům s pachutí prohry.

Branky Sršňů: 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

SN: bohužel jsem šel uklízet mantinely, takže nevím kdo proměnil za Sršně – bude kdyžtak doplněno později.

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

09.02.2019 – svazový turnaj ve Vlašimi (SK Sršni, HC Vlašim, HC Junior Mělník, HC Berounští medvědi)

V sobotu 09.02. jsme decimovaní obrovskou marodkou kádru vyrazili do neznámého prostředí – Vlašimi. Cesta netrvá dlouho a po cca hodině zastavuje autobus před vlašimskými rytíři. Díky velké marodce se na všechna 3 utkání staví do brány Mikymátor, který podává vynikající výkon a jen díky němu jsme v zápasech neinkasovali větším rozdílem !!!

a) HC Beroun

Hned první utkání nás staví proti dobře známému soupeři z letošní sezóny – medvědům z Berouna. Jak čas později ukázal, bylo to naše nejlepší utkání na turnaji, kdy jsme ještě měli plno sil a soupeř hrál se skutečně podobnými ročníky jako my. Na hře je to pak hned znát. Celý zápas perfektně odbojován, několik samostatných úniků, kombinační hra a skvělé zákroky Mikymátora v bráně. První třetinu prohráváme pouze o gól, v další pak soupeř mírně odskakuje, ale stále se držíme a utkání nakonec prohrajeme až po boji. Bravo !

Branky Sršnů: Anežka Simonová 2x, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

b) HC Junior Mělník

Druhé utkání netřeba příliš komentovat, kdo na turnaji viděl, že jsme hráli proti obřím 2011tkám z Mělníka. Je to docela nefér, ale pokud to svaz toleruje, nenaděláme s tím nic. Hráči proti tak fyzicky vybaveným soupeřům neměli nárok a utkání samořejmě prohrajeme.

c) HC Vlašim

Ono se potom trenérům těžko namotivuje mužstvo na poslední utkání turnaje proti domácím hráčům. Nicméně snažíme se po předešlém šoku oklepat a znovu bojovat a rvát se o puky za každou cenu. Daří se i kombinace a ikdyž zase hrajeme proti strašně starým a velkým 2011tkám :-), střílíme hezké branky Ondrou Vlasákem. Všichni se po prohraných kotoučích vrací. Utkání rovněž prohrajeme, nutno zde ovšem podotknout, že ani v případě Mělníka, ani v případě Vlašimi nehrajeme proti skutečným přípravkám. Takže bojujeme dále !

Branky Sršňů: 3x Ondra Vlašák

Díky alternativním fotografům :-), posbírány jednotlivé foto a:

Pár fotek a jedno video v galerii 🙂

______________________________________________________

03.02.2019 – přátelské utkání SK Sršni vs. HC Poděbrady

K nedělnímu obědu se v naší sršní aréně podával pro nás kilometrově blízký soupeř z Poděbrad. Je zajímavé, že k nim máme kousek a ještě jsme v této sezóně na Poděbrady nenarazili. Omlouvám se za stručný report, na utkání chyběla sekretářka sekretářek. Utkání se hrálo 3x15min. , systémem 4+1. Do brány se postavil Mikymátor.

SK Sršni vs. HC Poděbrady:

Do první třetiny jsme vlétli s velkým nadšením, dařila se nám kombinace , důraz na mantinelech z kterého vyznívaly vyhrané souboje. Golove se prosazuje Ondra Vlasák, který již za první třetinu zkompletuje hattrick. Asistenty jsou Vojta Kohár a Anička Hůlová. První třetina končí 3:3 a vše je otevřené.

Co se nám podařilo v první třetině, jsme bohužel nedokázali přenést do třetiny druhé. Z naší hry se vytratila týmovost a kolektivní pojetí hokeje. Podle toho to také dopadlo a my prohráváme druhou třetinu 1:3 , kdy jediný gól sršňů vstřelil Ondra Vlasák.

Do poslední třetiny vstupujeme opět trochu vlažně a tak přichází přátelská rozmluva na střídačce. Hra se lepší, je vidět že v našich zápasech hodně rozhodují hlavy našich borců a borek. Hra se přelejvá z jedné strany na druhou, zuří tuhý boj.Končíme výsledkem 9:10, což samo o sobě vypovídá o tom, že se jedná o vyrovnané střetnutí. Menší zranění ruky inkasuje Mikymátor, ale jelikož je bojovník, utkání dochytá.Na závěr je nutné podotknout, že soupeř přijel s hodně mladou sestavou a znovu nám poskytl důvod k zamyšlení. Gólově se v poslední třetině prosazuje kromě Ondry Vlasáka i jedním zásahem Vojta Kohár. Po zápase následují samostatné nájezdy.

Branky Sršňů: 8x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Nájezdy proměnili: Anežka Simonová, Šája Květová, Vojta Kohár, Kuba Wiesner

______________________________________________________

27.01.2019 – přátelské utkání starších + mladších Sršňů ve Světlé nad Sázavou

V nedělním dopoledni cestujeme po vlastní ose na přátelská utkání do Světlé nad Sázavou. S tímto soupeřem jsme v letošní sezóně ještě nehráli, byl tak pro nás velkou neznámou. Po dohodě trenérů obou mužstev stavíme 2 týmy, kdy mladší sršníci hrají systémem 4+ gólman, starší hrají 3+ gólman. Utkání jsou hraná na 3 x 20min. hrubého času, na konci zápasu se pak jedou nájezdy. Diky velké marodce sršňů, kombinujeme složení jednotlivých formací a někteří hráči tak hrají spolu poprvé.

a) „Starší“ sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Starší sršni vlétli na svého soupeře a brzo se ujímají vedení po samostatné akci Štěpána Smetánky. HC Světla s námi ale drží krok a rychlá hra se přelejvá z jedné strany na druhou. Sršni dobře bruslí, napadají rozehrávky soupeře, to samé ale předvádí i borci ze Světlé.  Gólově skromná 1.třetina končí nerozhodným výsledkem 3:3, kdy další branky sršňů přidávají Anička Hůlová a znovu Štěpán Smetánka. Skvěle chytá Mikymátor.

Do druhé třetiny nastupujeme ve stejném složení a přidáváme další branky. Poprvé se trefuje například Ondra Vlasák po samostatném úniku, chytrou střelou i Vojta Kohár a další branky přidávají ještě Anička a znovu Štepán. Bohužel, začíná se prosazovat i soupeř a obzvlášť šikovný hráč s číslem 8 zaznamenává hodně branek. Divoká a gólově bohatá druhá třetina končí 9:8 pro soupeře.

Do poslední třetiny měníme gólmany, kdy dobře chytajícího Mikyho nahrazuje Tom Kapusta a z pole odchází chytat do mladších sršnů Kuba Wiesner. Mikymátor se tak ocitá v poli po boku Aničky a Vojty 🙂 Bohužel, trochu zaspáváme začátek 3. třetiny a soupeř jde trochu do trháku. Sršni se však nevzdávají a po brankách Štěpána, Aničky, 2x Ondry Vlasáka a Vojty se dostáváme zpět na jednogólové manko. Spoustu šancí nevyužíváme a ikdyž soupeře v posledních minutách mačkáme, prohráváme po divoké přestřelce 19:16 . Nutno dnes všechny hráče pochválit, nevypustili žádný souboj, hezky kombinovali a celkově se na to z tribun hezky dívalo. JEN TAK DÁLE !!! Sršni olee !!!

Branky Sršňů: 7x Štěpán Smetánka, 4x Ondra Vlasák, 3x Anička Hůlová, 2x Vojta Kohár 

Zásahy Mikymátora + Toma Kapusty: 24

Nájezdy proměnili: Anička Hůlová, luxusním nájezdem Mikymátor, Vojta Kohár

b) mladší Sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Sršníci na vedlejším hřišti předvedli rovněž skvělý výkon, kdy za celé utkání obdrželi pouze 6 branek. Sami 3 vsítili a nutno vyzvednout čisté konto nováčka v bráně – Kuby Wiesnera, který pochytal v poslední třetině všechny střelecké pokusy soupeře a jako bonus i všechny samostatné nájezdy po utkání. Gratulujeme a jen tak dále !!!.

Branky Sršňů: 2x Aleš Břinčil, Šája Květová

Nájezdy proměnili: Aleš Břinčil, Šája Květová

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

13.01.2019 – Svazový turnaj v Rakovníku (HC Rakovník, SK Sršni, HC Benátky n.Jiz., HC Beroun)

Nejdelší možná cesta v rámci středočeského kraje k turnaji nás čekala v neděli 13.01. Odjezd v brzkých 6:45hod autobusem do „dalekého“ Rakovníka probíhal v klidu a vše jsme v pohodě stihli. S mírnými změnami v sestavě a s nadějí odčinit předešlé výsledky jsme nastoupili ke 3 zápasům, kdy každý zápas byl hraný 2x15min.

a) HC Rakovník

Tento ročník náš klasický soupeř na svazových turnajích. Věděli jsme co nás čeká a snažili se tomu čelit. Ačkoliv jsme bojovali a Mikymátor se snažil chytat, prohráváme první polovinu ještě přijatelným skóre 0:4. Ve druhé polovině zápasu se nám konečně podaří vlastně poprvé ohrozit bránu soupeře a vysokou výhru koriguje Anička Hůlová po samostatném úniku a proměněným trestným střílením Pepík Ryšavý. Prohráváme vysoko.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

b) HC Benátky nad Jizerou

Proti dosud neznámému – avšak v rámci českého hokeje slavnému soupeři (vazby na extraligový Liberec), nastupuje k velkému debutu Tom Kapusta v naší sršní svatyni. A nutno podotknout, že ačkoliv celý zápas chytal skvěle a doslova čaroval v bráně, naši borci a borkyně spali, nedařila se vubec kombinace, rozehrávka, vázlo nasazení  a tak si i po prvnotním vedení připisujeme další krutou porážku na turnaji. Čestné zásahy za sršně zaznamenávají Ondra Vlasák, bojující Vojta Kohár a Anička Hůlová. Celkově se nám tak podaří vstřelit 3 góly, nutno však podotknout, že soupeř byl hratelný a utkání mělo co se týče našeho nasazení a bojovnosti vypadat úplně jinak !

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Anička Hůlová

Zásahy Toma Kapusty: 22 !!!

c) HC Beroun (medvědi)

Poslední zápas odehráváme rovněž proti již klasickému soupeři ve svazových turnajích, v minulosti jsme s ním sehráli vcelku vyrovnané zápasy a proto jsme stále doufali (i po promluve v kabine), že zpáteční cesta bude obohacena o návštěvu některého z řetězců rychlého občerstvení na oběd :-). Bohužel, borci asi neměli chuť a hlad a tak prohráváme i poslední zápas na turnaji. Rodiče (fanoušci) jsou smutní a jedeme domů opět s prázdnou. V tomto utkání se v bráně vystřídají Tom i Mikymátor, na vysoké prohře to ale i tak nic nemění. Než se pořádně rodičové dostali na strmé tribuny stadionu, prohráváme 0:3 a ikdyž zabojujeme a snižujeme hattrickem (ikdyž trochu šťastným) Vojty Kohára, postupně odpadáme a prohráváme výraznějším rozdílem. Je smutné vidět jak na trénincích naši borci makají a hra má myšlenku a rychlost,když potom nedokážeme alespoň část schopností dostat na led při zápasech.

Branky sršňů: 3x Vojta Kohár, Pepík Ryšavý (samostatný nájezd)

Zásahy brankářů dohromady: 17

Fotografický záznam jsem tentokrát nepořídil, nějak jsem to nestihl.

______________________________________________________

29.12.2018 – Přátelský turnaj v Čáslavi (HC Gripeni, SK Sršni, SC Kolín, HC Poděbrady)

Pouhé 3 dny po nevydařeném turnaji v Kutné Hoře přišel čas na reparát, tentokráte pro změnu v Čáslavi. Na turnaj jsme každý vyřážel vlastní dopravou a s odhodláním napravit pošramocenou pověst z domácího turnaje v KH.

a) SC Kolín

Už podle nástupu na ledovou plochu čáslavského stadionu nám bylo jasné, že hrajeme s trochu jiným soupeřen než kterého jsme před časem porazili doma v přáteláku. Bohužel se naše obavy potvrzují a prohráváme první třetinu 9:2, kdy naše čestné zásahy střílí Pepík Ryšavý. Druhou třetinu prohráváme 5:1, kdy čestný zásah zaznemenává Vojta Kohár. V poslední třetině už se neprosazujeme a dostáváme další góly.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 12

b) HC Gripeni

Rivalovi z Čáslavi jsme měli po našem vánočním turnaji co vracet. Možná právě proto však zaspáváme úvodní třetinu a prohráváme ji celkem snadno 1:4, kdy čestný úspěch zaznamenává Pepík Ryšavý.Ve druhé už naši borci a borky konečně začali hrát hokej a po naší nejlepší třetině (vyhráli jsme ji 3:1) na turnaji, zůstáváme na dostřel soupeři o pouhý gól. Nastupujeme do poslední třetiny a prohráváme ji 2:4. Co říci, je to velká škoda že jsme nedokázali dotáhnout zápas do lepšího konce. Zase jakoby někteří borci zůstáváli hlavou jinde. V hodně situacích nás v tomto zápase podržel Miky !

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Ondra Vlasák, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 18

c) HC Poděbrady

Bylo jasné, že poslední zápas se hrál o celkové třetí místo se soupeřem, který je vzdálený jen několik km, ale tuto sezónu jsme se s ním ještě nepotkali. Opět zaspáváme první třetinu a prohráváme ji 3:1. Ve druhé se to snažíme urvat bojovností, nicméně soupeř navyšuje vedení po druhé třetině na 5:2. Zásahy Sršňů obstáravají holky, Šája Květová + Anička Hůlová. Ve třetí – nutno podotknout už hodně unavené třetině branka nepadla a my tam prohráváme i posledni zápas.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 8

Celkově jsme v Čáslavi nezanechali úplně dobrý dojem. Hokej je týmová hra a pokud ne úplně všichni nenechají na ledě duši, nedá se vyhrávat. Chtěl bych v hodnocení vyzvednout 3. lajnu, tentokrát hlavně Lukáše Bohdana a Anežku Simonovou, kteří poctivě odbojovali všechna utkání za třetí útok. Jen tak dále !

Jediným výrazným úspěchem sršnů tak bylo 1. místo Vojty Kohára v dovednostních soutěžích jako nejrychlejšího hráče turnaje !!! BLAHOPŘEJEME!!

______________________________________________________

26.12.2018 – Vánoční turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, HC Gripeni Čáslav, HC Skuteč)

V adventním čase na svatého Štěpána jsme pořádali přátelský turnaj v minihokeji. Vyřízkovaní a vysalátovaní jsme vzali za vděk alespoň nějakému pohybu zpestřením turnajem. Motivaci – alespoň dle dění na hřišti měli mnohem větší rodiče, jednak jsme hráli konečně o medaile a ceny a jednak proto, že se jednalo o domácí turnaj.

a) HC Gripeni

Se soupeřem držíme krok pouze první třetinu, kdy snad i chvíli vedeme. Neskutečně dobře zachytal Mikymátor, který pochytal mnohem větší brankový příděl který nám po laxním výkonu hrozil. Jednoznačně nejlepší hráč utkání. Ostatní hráči opět jakoby zůstali hlavami někde v kabině (stejné jako na svazovém turnaji 09.12.). Není koho dále zmiňovat, snad jen Ondru Vlasáka, kterému se podařily vsítit pěkné góly a Anežku Simonovou, která dala silnému soupeři góla.

b) HC Skuteč

V druhém utkání se naši borci přeci jen začali více koncentrovat na hru, začali bruslit a bojovat a po první třetině to dokonce vypadalo na druhé místo v turnaji. Ve druhé třetině už ale asi únava (?) a zpřesněná hra soupeře znamenala celkově prohru i v druhém zápase. Nutnko podoknout, že na oba soupeře jsme měli a je jen škoda, že ta motivace k utkání hráčů není tak velká, jako očekávání a motivace rodičů. Škoda.

Šanci na repete a napravení pověsti máme hned 29.12. na dalším turnaji v Čáslavi. Budeme tam s Vámi a držet palce a povzbuzovat ! Sršni olee !

V rámci turnaje se ještě odehrály dovednostní soutěže, v němž se rozhodně neztratili borci – Ondra Vlasák (nejrychlejší hráč) a Vojta Kohár (2. nejrychlejší hráč).

Pár fotek v galerii:

___________________________________________________________

09.12.2018 – svazový turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník, HC Berounští medvědi)

Netradičně v neděli jsme poprvé a naposledy v této sezóně pořádali svazový turnaj na domácim ledě. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak mu musel sekundovat Roman Socha – trenér 3 + 4. tříd a hrozilo, že bude muset pískat i náš vedoucí mužstva Roman Vlasák. Nicméně se vše nakonec nějak událo a my jsme se již mohli soustředit na našeho prvního soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli – Velké Popovice.

a) TJ Slavoj Velké Popovice

Začínáme tradičně inkasovaným gólem, nicméně s neklouzajícím pukem ještě dokážeme díky první brance Ondry Vlasáka vyrovnat a držet se soupeřem krok. Bohužel však po nedůslednosti před naší bránou dostáváme další 4 branky, na které odpovídá Mára Socha a Pepík Ryšavý po hezkých akcích. První polovinu tak prohráváme 3:5 a s nadějí vyhlížíme polovinu druhou. Tam jsme zpřesnili obranu a začal chytat dnes trochu nepozorný Mikymátor, soupeř nám však další tři branky přidal a my již nestačili nalézt odpověď. V druhé půlce jsme vyšli střelecky naprázdno, protože jsme dnes nedokázali proměnit ani 1000% šance, kdy před gólmanem soupeře stojí s pukem sami tři naši borci 🙁 a tento zápasem především díky neproměněným šancím prohráli. Škoda, soupeř byl rozhodně hratelný a kdybychom přidali v nasazení a rychlosti, mohli jsme utkání zvládnout mnohem lépe.

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Mára Socha, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikymátora: 13

b) HC Rakovník

Nám ze svazových turnajů dobře známý tým, který deklaroval před začátkem utkání do zápisu jednoho začátečně bruslícího 🙂 2010 ročníka, se později ukázalo, že bruslit umí a že možná nebyl jeden 🙂 Snažíme se odehrát utkání se ctí a bojovat, nicméně pokud jsme si horko těžko vypracovali nějakou šanci, nedaří se nám ji úplně dobře proměnit. Mikymátor se brance rozhodně nenudí, o čestné zásahy se postarají Ondra Vlasák a Vojta Kohár. Ostatní snajpři vyjdou střelecky naprázdno a my znovu prohráváme, tentokrát bych řekl  i spolu s fair-play.

Čestné branky sršňů: 3 x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Mikymátora: 9

c) HC Berounští Medvědi

Po pauze ve které došlo na úpravu ledu – (díky všem rodičům kdo dnes přiložili ruku k dílu!) a s vidinou ještě neztraceného 3.místa vyrážíme na zteč na posledního  – rovněž tradičního svazového soupeře – Medvědy z Berouna. Po počátečním oťukávání a seznamování 🙂 přejdeme rovnou k tvrdé hokejové bitvě, okořeněné 2 samostatnými nájezdy – po každém na jedné straně. Nevíme přesně co se honilo našim hráčům v hlavě, ale na tribuně nám to celé dnes přislo takové chcíplé, bez jiskry. No se soupeřem držíme krok, strašně pracně si vytváříme šance a po hattricku Ondry Vlasáka prohráváme první půli 3:5. Ve druhé polovině zápasu dochází k trestnému střílení po faulu na Andulku Hůlovou – proměnuje. Záhy však faulujeme i my a soupeř nedá Mikymu  krásným blafákem šanci. Prohráváme i druhou půlu a na turnaji končíme poslední. Je nám to všem líto, byla to šance na hezké umístění v domácím turnaji. Nicméně neskládáme zbraně, před námi jsou další výzvy a my se o ně popereme ! SRŠNI OLE !

Branky sršňů: 5 x Ondra Vlasák – náš nejlepší střelec na turnaji – gratulujeme, 1x Anička Hůlová (TS)

Zásahy Mikymátora: 13

Několik fotek najdete v galerii

___________________________________________________________

24.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

V zakaboněném a uplakaném sobotním ránu vítáme znovu po týdnu rivala z Kolína. Po dohodě s kozly stavíme poprvé v sezóně 2 týmy Sršňů, kdy SRŠNI I. hrají ve formacích 3+1 a SRŠNI II. (mladší ročníky) hrají klasicky ve 4+1 s brusu novým gólmanem – Tomem Kapustou. No a že se bylo na co dívat !

1) SRŠNI I vs. SCK I.

Starší Sršáni začali už trochu tradičně – vlažně a z první vážnější akce před Mikymátorem inkasujeme na 0:1. Radost mu však nevydržela dlouho a po krásné kombinaci vyrovnává prvním gólem z mnoha Kuba Wiesner. Od té chvíle přebírají iniciativu domácí a do kozlí brány se valí jeden útok za druhým. Skóre otáčí snajpr Ondra Vlasák, který ujíždí všem a trefuje zařízení pod horní víko. Sršně otočka v zápase ještě více nabudí. Dobře kombinují, odebírají puky soupeři už v zárodku jejich akcí, přihrávají a hlavně – střílejí snajpři a přidávají další zásahy. Již v první třetině dosáhl hattricku Kuba Wiesner, 2 zásahy mají na kontě i zkušení útočníci Vojta Kohár, Ondra Vlasák, další gól přidává Anička Hůlová. První třetinu po skvělém výkonu vyhráváme 8:2, v těžších momentech nás klasicky drží Mikymátor. Druhou třetinu hrajeme v podobném duchu jako první, své hattricky dovršují Kuba Wiesner, Vojta Kohár a Ondra Vlasák. Fanoušci v kotli neúnavně povzbuzují i ve třetí třetině. Odměnou je jim navršení skóre už na 21 zásahů kdy se prosazuje výraznějším písmem do zápasu Anička Hůlová, na tempu se již podepisuje nastolený systém 3+1 hráče, každopádně když vedete, nohy tolik nebolí. Trefují se Kryštof Šibrava, další branky přidává smrtící trio Vojta + Ondra + Kuba, trefuje se i Anička. Soupeř koriguje ze samostatného nájezdu po faulu jednoho z našich hráčů. V důležitých momentech hosty jasně přehráváme, skvěle chytá Mikymátor. Je konec, vyhráváme velkým rozdílem. Hráči se radují a odjíždí také tradičně – demolovat hokejky o mantinely 🙂 a kozel jede domů – viz. foto 🙂 SK Sršni olee !

Branky Sršni: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Kuba Wiesner, 4 – Anička Hůlová, 1 – Kryštof Šibrava

Zásahy Mikymátora: 26

Nájezdy: Kryštof Šibrava, Anička Hůlová

 

1) SRŠNI II vs. SCK II

Druhý tým poskládaný z nejmladších nadějí kutnohorského hokeje kousal. A to hodně 🙂 Od první minuty (alespoň podle ohlasů co má autor reportu k dispozici 🙂 se naši nejmladší sršáni zakousli do soupeře s velkým nasazením, podobným spíše  buldokům či medvědům než nevinnému hmyzu 🙂 . V bráně chytá svůj první velký zápas Tom Kapusta. První gól Sršňů v tomto zápase střílí Anežka Simonová, další zásahy přidává již zkušený snajpr a brácha Anežky – Damián, další zásahy přidává Marek Socha (2) a Anežka. První třetinu vyhráváme 6:4. Ve druhé třetině navyšujeme skóre již na větší rozdíl i ostatní hráči, stejně jako ve třetí. Celkově vítězí SRŠNI II nad rivalem větším rozdílem – GRATULUJEME ! Je konec zápasu a své hokejky jede omlátit o mantinel i druhé družstvo a kozel jede domů viz. foto!

Branky Sršni: 4 – Anežka Simonová, 4 – Marek Socha, 3 – Aleš Břinčil, 2 – Damián Simon, 1 – Honzík Brei

Málo fotos v galerii

____________________________________________________________