↑ Return to PŘÍPRAVKA

Historie přípravky 2018/2019

09.02.2019 – svazový turnaj ve Vlašimi (SK Sršni, HC Vlašim, HC Junior Mělník, HC Berounští medvědi)

V sobotu 09.02. jsme decimovaní obrovskou marodkou kádru vyrazili do neznámého prostředí – Vlašimi. Cesta netrvá dlouho a po cca hodině zastavuje autobus před vlašimskými rytíři. Díky velké marodce se na všechna 3 utkání staví do brány Mikymátor, který podává vynikající výkon a jen díky němu jsme v zápasech neinkasovali větším rozdílem !!!

a) HC Beroun

Hned první utkání nás staví proti dobře známému soupeři z letošní sezóny – medvědům z Berouna. Jak čas později ukázal, bylo to naše nejlepší utkání na turnaji, kdy jsme ještě měli plno sil a soupeř hrál se skutečně podobnými ročníky jako my. Na hře je to pak hned znát. Celý zápas perfektně odbojován, několik samostatných úniků, kombinační hra a skvělé zákroky Mikymátora v bráně. První třetinu prohráváme pouze o gól, v další pak soupeř mírně odskakuje, ale stále se držíme a utkání nakonec prohrajeme až po boji. Bravo !

Branky Sršnů: Anežka Simonová 2x, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

b) HC Junior Mělník

Druhé utkání netřeba příliš komentovat, kdo na turnaji viděl, že jsme hráli proti obřím 2011tkám z Mělníka. Je to docela nefér, ale pokud to svaz toleruje, nenaděláme s tím nic. Hráči proti tak fyzicky vybaveným soupeřům neměli nárok a utkání samořejmě prohrajeme.

c) HC Vlašim

Ono se potom trenérům těžko namotivuje mužstvo na poslední utkání turnaje proti domácím hráčům. Nicméně snažíme se po předešlém šoku oklepat a znovu bojovat a rvát se o puky za každou cenu. Daří se i kombinace a ikdyž zase hrajeme proti strašně starým a velkým 2011tkám :-), střílíme hezké branky Ondrou Vlasákem. Všichni se po prohraných kotoučích vrací. Utkání rovněž prohrajeme, nutno zde ovšem podotknout, že ani v případě Mělníka, ani v případě Vlašimi nehrajeme proti skutečným přípravkám. Takže bojujeme dále !

Branky Sršňů: 3x Ondra Vlašák

Díky alternativním fotografům :-), posbírány jednotlivé foto a:

Pár fotek a jedno video v galerii 🙂

______________________________________________________

03.02.2019 – přátelské utkání SK Sršni vs. HC Poděbrady

K nedělnímu obědu se v naší sršní aréně podával pro nás kilometrově blízký soupeř z Poděbrad. Je zajímavé, že k nim máme kousek a ještě jsme v této sezóně na Poděbrady nenarazili. Omlouvám se za stručný report, na utkání chyběla sekretářka sekretářek. Utkání se hrálo 3x15min. , systémem 4+1. Do brány se postavil Mikymátor.

SK Sršni vs. HC Poděbrady:

Do první třetiny jsme vlétli s velkým nadšením, dařila se nám kombinace , důraz na mantinelech z kterého vyznívaly vyhrané souboje. Golove se prosazuje Ondra Vlasák, který již za první třetinu zkompletuje hattrick. Asistenty jsou Vojta Kohár a Anička Hůlová. První třetina končí 3:3 a vše je otevřené.

Co se nám podařilo v první třetině, jsme bohužel nedokázali přenést do třetiny druhé. Z naší hry se vytratila týmovost a kolektivní pojetí hokeje. Podle toho to také dopadlo a my prohráváme druhou třetinu 1:3 , kdy jediný gól sršňů vstřelil Ondra Vlasák.

Do poslední třetiny vstupujeme opět trochu vlažně a tak přichází přátelská rozmluva na střídačce. Hra se lepší, je vidět že v našich zápasech hodně rozhodují hlavy našich borců a borek. Hra se přelejvá z jedné strany na druhou, zuří tuhý boj.Končíme výsledkem 9:10, což samo o sobě vypovídá o tom, že se jedná o vyrovnané střetnutí. Menší zranění ruky inkasuje Mikymátor, ale jelikož je bojovník, utkání dochytá.Na závěr je nutné podotknout, že soupeř přijel s hodně mladou sestavou a znovu nám poskytl důvod k zamyšlení. Gólově se v poslední třetině prosazuje kromě Ondry Vlasáka i jedním zásahem Vojta Kohár. Po zápase následují samostatné nájezdy.

Branky Sršňů: 8x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Nájezdy proměnili: Anežka Simonová, Šája Květová, Vojta Kohár, Kuba Wiesner

______________________________________________________

27.01.2019 – přátelské utkání starších + mladších Sršňů ve Světlé nad Sázavou

V nedělním dopoledni cestujeme po vlastní ose na přátelská utkání do Světlé nad Sázavou. S tímto soupeřem jsme v letošní sezóně ještě nehráli, byl tak pro nás velkou neznámou. Po dohodě trenérů obou mužstev stavíme 2 týmy, kdy mladší sršníci hrají systémem 4+ gólman, starší hrají 3+ gólman. Utkání jsou hraná na 3 x 20min. hrubého času, na konci zápasu se pak jedou nájezdy. Diky velké marodce sršňů, kombinujeme složení jednotlivých formací a někteří hráči tak hrají spolu poprvé.

a) „Starší“ sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Starší sršni vlétli na svého soupeře a brzo se ujímají vedení po samostatné akci Štěpána Smetánky. HC Světla s námi ale drží krok a rychlá hra se přelejvá z jedné strany na druhou. Sršni dobře bruslí, napadají rozehrávky soupeře, to samé ale předvádí i borci ze Světlé.  Gólově skromná 1.třetina končí nerozhodným výsledkem 3:3, kdy další branky sršňů přidávají Anička Hůlová a znovu Štěpán Smetánka. Skvěle chytá Mikymátor.

Do druhé třetiny nastupujeme ve stejném složení a přidáváme další branky. Poprvé se trefuje například Ondra Vlasák po samostatném úniku, chytrou střelou i Vojta Kohár a další branky přidávají ještě Anička a znovu Štepán. Bohužel, začíná se prosazovat i soupeř a obzvlášť šikovný hráč s číslem 8 zaznamenává hodně branek. Divoká a gólově bohatá druhá třetina končí 9:8 pro soupeře.

Do poslední třetiny měníme gólmany, kdy dobře chytajícího Mikyho nahrazuje Tom Kapusta a z pole odchází chytat do mladších sršnů Kuba Wiesner. Mikymátor se tak ocitá v poli po boku Aničky a Vojty 🙂 Bohužel, trochu zaspáváme začátek 3. třetiny a soupeř jde trochu do trháku. Sršni se však nevzdávají a po brankách Štěpána, Aničky, 2x Ondry Vlasáka a Vojty se dostáváme zpět na jednogólové manko. Spoustu šancí nevyužíváme a ikdyž soupeře v posledních minutách mačkáme, prohráváme po divoké přestřelce 19:16 . Nutno dnes všechny hráče pochválit, nevypustili žádný souboj, hezky kombinovali a celkově se na to z tribun hezky dívalo. JEN TAK DÁLE !!! Sršni olee !!!

Branky Sršňů: 7x Štěpán Smetánka, 4x Ondra Vlasák, 3x Anička Hůlová, 2x Vojta Kohár 

Zásahy Mikymátora + Toma Kapusty: 24

Nájezdy proměnili: Anička Hůlová, luxusním nájezdem Mikymátor, Vojta Kohár

b) mladší Sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Sršníci na vedlejším hřišti předvedli rovněž skvělý výkon, kdy za celé utkání obdrželi pouze 6 branek. Sami 3 vsítili a nutno vyzvednout čisté konto nováčka v bráně – Kuby Wiesnera, který pochytal v poslední třetině všechny střelecké pokusy soupeře a jako bonus i všechny samostatné nájezdy po utkání. Gratulujeme a jen tak dále !!!.

Branky Sršňů: 2x Aleš Břinčil, Šája Květová

Nájezdy proměnili: Aleš Břinčil, Šája Květová

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

13.01.2019 – Svazový turnaj v Rakovníku (HC Rakovník, SK Sršni, HC Benátky n.Jiz., HC Beroun)

Nejdelší možná cesta v rámci středočeského kraje k turnaji nás čekala v neděli 13.01. Odjezd v brzkých 6:45hod autobusem do „dalekého“ Rakovníka probíhal v klidu a vše jsme v pohodě stihli. S mírnými změnami v sestavě a s nadějí odčinit předešlé výsledky jsme nastoupili ke 3 zápasům, kdy každý zápas byl hraný 2x15min.

a) HC Rakovník

Tento ročník náš klasický soupeř na svazových turnajích. Věděli jsme co nás čeká a snažili se tomu čelit. Ačkoliv jsme bojovali a Mikymátor se snažil chytat, prohráváme první polovinu ještě přijatelným skóre 0:4. Ve druhé polovině zápasu se nám konečně podaří vlastně poprvé ohrozit bránu soupeře a vysokou výhru koriguje Anička Hůlová po samostatném úniku a proměněným trestným střílením Pepík Ryšavý. Prohráváme vysoko.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

b) HC Benátky nad Jizerou

Proti dosud neznámému – avšak v rámci českého hokeje slavnému soupeři (vazby na extraligový Liberec), nastupuje k velkému debutu Tom Kapusta v naší sršní svatyni. A nutno podotknout, že ačkoliv celý zápas chytal skvěle a doslova čaroval v bráně, naši borci a borkyně spali, nedařila se vubec kombinace, rozehrávka, vázlo nasazení  a tak si i po prvnotním vedení připisujeme další krutou porážku na turnaji. Čestné zásahy za sršně zaznamenávají Ondra Vlasák, bojující Vojta Kohár a Anička Hůlová. Celkově se nám tak podaří vstřelit 3 góly, nutno však podotknout, že soupeř byl hratelný a utkání mělo co se týče našeho nasazení a bojovnosti vypadat úplně jinak !

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Anička Hůlová

Zásahy Toma Kapusty: 22 !!!

c) HC Beroun (medvědi)

Poslední zápas odehráváme rovněž proti již klasickému soupeři ve svazových turnajích, v minulosti jsme s ním sehráli vcelku vyrovnané zápasy a proto jsme stále doufali (i po promluve v kabine), že zpáteční cesta bude obohacena o návštěvu některého z řetězců rychlého občerstvení na oběd :-). Bohužel, borci asi neměli chuť a hlad a tak prohráváme i poslední zápas na turnaji. Rodiče (fanoušci) jsou smutní a jedeme domů opět s prázdnou. V tomto utkání se v bráně vystřídají Tom i Mikymátor, na vysoké prohře to ale i tak nic nemění. Než se pořádně rodičové dostali na strmé tribuny stadionu, prohráváme 0:3 a ikdyž zabojujeme a snižujeme hattrickem (ikdyž trochu šťastným) Vojty Kohára, postupně odpadáme a prohráváme výraznějším rozdílem. Je smutné vidět jak na trénincích naši borci makají a hra má myšlenku a rychlost,když potom nedokážeme alespoň část schopností dostat na led při zápasech.

Branky sršňů: 3x Vojta Kohár, Pepík Ryšavý (samostatný nájezd)

Zásahy brankářů dohromady: 17

Fotografický záznam jsem tentokrát nepořídil, nějak jsem to nestihl.

______________________________________________________

29.12.2018 – Přátelský turnaj v Čáslavi (HC Gripeni, SK Sršni, SC Kolín, HC Poděbrady)

Pouhé 3 dny po nevydařeném turnaji v Kutné Hoře přišel čas na reparát, tentokráte pro změnu v Čáslavi. Na turnaj jsme každý vyřážel vlastní dopravou a s odhodláním napravit pošramocenou pověst z domácího turnaje v KH.

a) SC Kolín

Už podle nástupu na ledovou plochu čáslavského stadionu nám bylo jasné, že hrajeme s trochu jiným soupeřen než kterého jsme před časem porazili doma v přáteláku. Bohužel se naše obavy potvrzují a prohráváme první třetinu 9:2, kdy naše čestné zásahy střílí Pepík Ryšavý. Druhou třetinu prohráváme 5:1, kdy čestný zásah zaznemenává Vojta Kohár. V poslední třetině už se neprosazujeme a dostáváme další góly.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 12

b) HC Gripeni

Rivalovi z Čáslavi jsme měli po našem vánočním turnaji co vracet. Možná právě proto však zaspáváme úvodní třetinu a prohráváme ji celkem snadno 1:4, kdy čestný úspěch zaznamenává Pepík Ryšavý.Ve druhé už naši borci a borky konečně začali hrát hokej a po naší nejlepší třetině (vyhráli jsme ji 3:1) na turnaji, zůstáváme na dostřel soupeři o pouhý gól. Nastupujeme do poslední třetiny a prohráváme ji 2:4. Co říci, je to velká škoda že jsme nedokázali dotáhnout zápas do lepšího konce. Zase jakoby někteří borci zůstáváli hlavou jinde. V hodně situacích nás v tomto zápase podržel Miky !

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Ondra Vlasák, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 18

c) HC Poděbrady

Bylo jasné, že poslední zápas se hrál o celkové třetí místo se soupeřem, který je vzdálený jen několik km, ale tuto sezónu jsme se s ním ještě nepotkali. Opět zaspáváme první třetinu a prohráváme ji 3:1. Ve druhé se to snažíme urvat bojovností, nicméně soupeř navyšuje vedení po druhé třetině na 5:2. Zásahy Sršňů obstáravají holky, Šája Květová + Anička Hůlová. Ve třetí – nutno podotknout už hodně unavené třetině branka nepadla a my tam prohráváme i posledni zápas.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 8

Celkově jsme v Čáslavi nezanechali úplně dobrý dojem. Hokej je týmová hra a pokud ne úplně všichni nenechají na ledě duši, nedá se vyhrávat. Chtěl bych v hodnocení vyzvednout 3. lajnu, tentokrát hlavně Lukáše Bohdana a Anežku Simonovou, kteří poctivě odbojovali všechna utkání za třetí útok. Jen tak dále !

Jediným výrazným úspěchem sršnů tak bylo 1. místo Vojty Kohára v dovednostních soutěžích jako nejrychlejšího hráče turnaje !!! BLAHOPŘEJEME!!

______________________________________________________

26.12.2018 – Vánoční turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, HC Gripeni Čáslav, HC Skuteč)

V adventním čase na svatého Štěpána jsme pořádali přátelský turnaj v minihokeji. Vyřízkovaní a vysalátovaní jsme vzali za vděk alespoň nějakému pohybu zpestřením turnajem. Motivaci – alespoň dle dění na hřišti měli mnohem větší rodiče, jednak jsme hráli konečně o medaile a ceny a jednak proto, že se jednalo o domácí turnaj.

a) HC Gripeni

Se soupeřem držíme krok pouze první třetinu, kdy snad i chvíli vedeme. Neskutečně dobře zachytal Mikymátor, který pochytal mnohem větší brankový příděl který nám po laxním výkonu hrozil. Jednoznačně nejlepší hráč utkání. Ostatní hráči opět jakoby zůstali hlavami někde v kabině (stejné jako na svazovém turnaji 09.12.). Není koho dále zmiňovat, snad jen Ondru Vlasáka, kterému se podařily vsítit pěkné góly a Anežku Simonovou, která dala silnému soupeři góla.

b) HC Skuteč

V druhém utkání se naši borci přeci jen začali více koncentrovat na hru, začali bruslit a bojovat a po první třetině to dokonce vypadalo na druhé místo v turnaji. Ve druhé třetině už ale asi únava (?) a zpřesněná hra soupeře znamenala celkově prohru i v druhém zápase. Nutnko podoknout, že na oba soupeře jsme měli a je jen škoda, že ta motivace k utkání hráčů není tak velká, jako očekávání a motivace rodičů. Škoda.

Šanci na repete a napravení pověsti máme hned 29.12. na dalším turnaji v Čáslavi. Budeme tam s Vámi a držet palce a povzbuzovat ! Sršni olee !

V rámci turnaje se ještě odehrály dovednostní soutěže, v němž se rozhodně neztratili borci – Ondra Vlasák (nejrychlejší hráč) a Vojta Kohár (2. nejrychlejší hráč).

Pár fotek v galerii:

___________________________________________________________

09.12.2018 – svazový turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník, HC Berounští medvědi)

Netradičně v neděli jsme poprvé a naposledy v této sezóně pořádali svazový turnaj na domácim ledě. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak mu musel sekundovat Roman Socha – trenér 3 + 4. tříd a hrozilo, že bude muset pískat i náš vedoucí mužstva Roman Vlasák. Nicméně se vše nakonec nějak událo a my jsme se již mohli soustředit na našeho prvního soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli – Velké Popovice.

a) TJ Slavoj Velké Popovice

Začínáme tradičně inkasovaným gólem, nicméně s neklouzajícím pukem ještě dokážeme díky první brance Ondry Vlasáka vyrovnat a držet se soupeřem krok. Bohužel však po nedůslednosti před naší bránou dostáváme další 4 branky, na které odpovídá Mára Socha a Pepík Ryšavý po hezkých akcích. První polovinu tak prohráváme 3:5 a s nadějí vyhlížíme polovinu druhou. Tam jsme zpřesnili obranu a začal chytat dnes trochu nepozorný Mikymátor, soupeř nám však další tři branky přidal a my již nestačili nalézt odpověď. V druhé půlce jsme vyšli střelecky naprázdno, protože jsme dnes nedokázali proměnit ani 1000% šance, kdy před gólmanem soupeře stojí s pukem sami tři naši borci 🙁 a tento zápasem především díky neproměněným šancím prohráli. Škoda, soupeř byl rozhodně hratelný a kdybychom přidali v nasazení a rychlosti, mohli jsme utkání zvládnout mnohem lépe.

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Mára Socha, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikymátora: 13

b) HC Rakovník

Nám ze svazových turnajů dobře známý tým, který deklaroval před začátkem utkání do zápisu jednoho začátečně bruslícího 🙂 2010 ročníka, se později ukázalo, že bruslit umí a že možná nebyl jeden 🙂 Snažíme se odehrát utkání se ctí a bojovat, nicméně pokud jsme si horko těžko vypracovali nějakou šanci, nedaří se nám ji úplně dobře proměnit. Mikymátor se brance rozhodně nenudí, o čestné zásahy se postarají Ondra Vlasák a Vojta Kohár. Ostatní snajpři vyjdou střelecky naprázdno a my znovu prohráváme, tentokrát bych řekl  i spolu s fair-play.

Čestné branky sršňů: 3 x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Mikymátora: 9

c) HC Berounští Medvědi

Po pauze ve které došlo na úpravu ledu – (díky všem rodičům kdo dnes přiložili ruku k dílu!) a s vidinou ještě neztraceného 3.místa vyrážíme na zteč na posledního  – rovněž tradičního svazového soupeře – Medvědy z Berouna. Po počátečním oťukávání a seznamování 🙂 přejdeme rovnou k tvrdé hokejové bitvě, okořeněné 2 samostatnými nájezdy – po každém na jedné straně. Nevíme přesně co se honilo našim hráčům v hlavě, ale na tribuně nám to celé dnes přislo takové chcíplé, bez jiskry. No se soupeřem držíme krok, strašně pracně si vytváříme šance a po hattricku Ondry Vlasáka prohráváme první půli 3:5. Ve druhé polovině zápasu dochází k trestnému střílení po faulu na Andulku Hůlovou – proměnuje. Záhy však faulujeme i my a soupeř nedá Mikymu  krásným blafákem šanci. Prohráváme i druhou půlu a na turnaji končíme poslední. Je nám to všem líto, byla to šance na hezké umístění v domácím turnaji. Nicméně neskládáme zbraně, před námi jsou další výzvy a my se o ně popereme ! SRŠNI OLE !

Branky sršňů: 5 x Ondra Vlasák – náš nejlepší střelec na turnaji – gratulujeme, 1x Anička Hůlová (TS)

Zásahy Mikymátora: 13

Několik fotek najdete v galerii

___________________________________________________________

24.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

V zakaboněném a uplakaném sobotním ránu vítáme znovu po týdnu rivala z Kolína. Po dohodě s kozly stavíme poprvé v sezóně 2 týmy Sršňů, kdy SRŠNI I. hrají ve formacích 3+1 a SRŠNI II. (mladší ročníky) hrají klasicky ve 4+1 s brusu novým gólmanem – Tomem Kapustou. No a že se bylo na co dívat !

1) SRŠNI I vs. SCK I.

Starší Sršáni začali už trochu tradičně – vlažně a z první vážnější akce před Mikymátorem inkasujeme na 0:1. Radost mu však nevydržela dlouho a po krásné kombinaci vyrovnává prvním gólem z mnoha Kuba Wiesner. Od té chvíle přebírají iniciativu domácí a do kozlí brány se valí jeden útok za druhým. Skóre otáčí snajpr Ondra Vlasák, který ujíždí všem a trefuje zařízení pod horní víko. Sršně otočka v zápase ještě více nabudí. Dobře kombinují, odebírají puky soupeři už v zárodku jejich akcí, přihrávají a hlavně – střílejí snajpři a přidávají další zásahy. Již v první třetině dosáhl hattricku Kuba Wiesner, 2 zásahy mají na kontě i zkušení útočníci Vojta Kohár, Ondra Vlasák, další gól přidává Anička Hůlová. První třetinu po skvělém výkonu vyhráváme 8:2, v těžších momentech nás klasicky drží Mikymátor. Druhou třetinu hrajeme v podobném duchu jako první, své hattricky dovršují Kuba Wiesner, Vojta Kohár a Ondra Vlasák. Fanoušci v kotli neúnavně povzbuzují i ve třetí třetině. Odměnou je jim navršení skóre už na 21 zásahů kdy se prosazuje výraznějším písmem do zápasu Anička Hůlová, na tempu se již podepisuje nastolený systém 3+1 hráče, každopádně když vedete, nohy tolik nebolí. Trefují se Kryštof Šibrava, další branky přidává smrtící trio Vojta + Ondra + Kuba, trefuje se i Anička. Soupeř koriguje ze samostatného nájezdu po faulu jednoho z našich hráčů. V důležitých momentech hosty jasně přehráváme, skvěle chytá Mikymátor. Je konec, vyhráváme velkým rozdílem. Hráči se radují a odjíždí také tradičně – demolovat hokejky o mantinely 🙂 a kozel jede domů – viz. foto 🙂 SK Sršni olee !

Branky Sršni: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Kuba Wiesner, 4 – Anička Hůlová, 1 – Kryštof Šibrava

Zásahy Mikymátora: 26

Nájezdy: Kryštof Šibrava, Anička Hůlová

 

1) SRŠNI II vs. SCK II

Druhý tým poskládaný z nejmladších nadějí kutnohorského hokeje kousal. A to hodně 🙂 Od první minuty (alespoň podle ohlasů co má autor reportu k dispozici 🙂 se naši nejmladší sršáni zakousli do soupeře s velkým nasazením, podobným spíše  buldokům či medvědům než nevinnému hmyzu 🙂 . V bráně chytá svůj první velký zápas Tom Kapusta. První gól Sršňů v tomto zápase střílí Anežka Simonová, další zásahy přidává již zkušený snajpr a brácha Anežky – Damián, další zásahy přidává Marek Socha (2) a Anežka. První třetinu vyhráváme 6:4. Ve druhé třetině navyšujeme skóre již na větší rozdíl i ostatní hráči, stejně jako ve třetí. Celkově vítězí SRŠNI II nad rivalem větším rozdílem – GRATULUJEME ! Je konec zápasu a své hokejky jede omlátit o mantinel i druhé družstvo a kozel jede domů viz. foto!

Branky Sršni: 4 – Anežka Simonová, 4 – Marek Socha, 3 – Aleš Břinčil, 2 – Damián Simon, 1 – Honzík Brei

Málo fotos v galerii

____________________________________________________________

18.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

Krásné sluneční (avšak mrazivé) nedělní ráno jsme trávili na domácím zimáku, kde jsme v přátelském zápase hostili tradičního rivala – kolínské kozly. Odhodláni bojovat a rvát se za každou cenu jsme vstupovali do domácí arény. Skvěle bruslící a velice rychlý soupeř nám však ( i navzdory výborným zákrokům Mikymátora) brzo vsítil několik branek a o osudu zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto už v první třetině. Pokud jsme si hodně pracně připravili nějaké příležitosti k zakončení, zmařil nám je skvěle chytající kolínský gólman. První třetinu prohráváme 0:7, ve druhé se nám podařilo vsítit náš jediný gól v zápase, kdy za gólmana hostů doklepával puk Damián Simon. Druhou třetinu prohráváme 1:7, kdy jsme opět nedokázali své šance dotáhnout do konce a soupeř nás téměř okamžitě trestal.Ve třetí třetině již byla znát únava na obou týmech a ikdyž jsme bojovali jako sršni, soupeř přidává další 3 branky. Po skončení zápasu následují nájezdy.

Branka Sršni: 33 – Damián Simon

Nájezdy proměnily: 2 – Anička Hůlová, 7 – Vojta Kohár

Nově jsem začal počítat zásahy skvěle chytajícího Mikyho: 28 zásahů !

Dnes málo fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

10.11.2018 – svazový turnaj v Čáslavi

Na turnaj jsme dorazili vlastní dopravou v 10:00hod. Po tradiční rozvičce na oválu atletického stadionu jsme se oblékli a vyhlíželi prvního soupeře kterým byli Medvědi z Berouna. Turnaj se hrál pro nás dosud neznámým systémem 2x15min. + platilo nesmyslné pravidlo bez buly po obdrženém gólu, takže dochází na ledě k tomu, že se nejmladší hokejisté nemohou pořádně zaradovat z vstřeleného gólu. Vskutku „geniální myšlenka“ jak podpořit nejmladší hokejisty (-tky).

a) HC Berounští Medvědi

První poločas tohoto zápasu se nakonec stal naším nejlepším na turnaji. Sršni na soupeře skutečně vlétli, skvěle bruslili, bojovali o každý puk a pokud došlo k útoku na naši bránu, skvěle soupeře vychytal Mikymátor. Náš brankový účet otevíral dnes již zkušený snajpr Pepík Ryšavý, zvyšoval Ondra Vlasák a Kryštof Šibrava. Půli jsme tak vyhráli po skvělém bojovném výkonu 3:1. Škoda že jsme ve druhém poločase začali na soupeře ztrácet a ten nás trestal i přes výborné zákroky Mikymátora. Za sršně vykřesali jiskřičku naděje Pepík Ryšavý a Šája Květová, na zvrat v zápase to již ale nestačilo. První zápas jsme tak na turnaji prohráli. Škoda.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava a Šája Květová 

b) HC Rakovník

V druhém zápase jsme narazili na kvalitního soupeře z Rakovníka. V týmu měli několik rozdílových hráčů a ikdyž jsme minimálně první půli srdnatě a statečně vzdorovali, prohráli jsme první půlku 5:2, kdy branky sršnů střílel Pepík Ryšavý a druhý přídával dnes trochu smolař v proměňování šancí – Ondra Vlasák. Druhá půle už byla plně v režii HCR a ti nám už snížit náskok nedovolili. Měli jsme několik šancí, zvonily tyčky soupeřovy brány, ale korigovat už se nám nepodařilo. Soupeř přidal dalších 5 branek a nakonec vyhrál vyšším rozdílem.

Branky sršňů: Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák

c) HC Gripeňata Čáslav

Vzhledem k tomu, že i Gripeňata prohrála oba zápasy s Rakovníkem a Berounem, bylo jasné že si to v sousedském derby rozdáme o celkové třetí místo. Začátek zápasu jsme tentokrát trochu zaspali a soupeř se ujímá vedení i přes skvělý výkon Mikymátora v bráně. Postupně však vyrovnáváme hru a výsledkem je srovnání skóre Aničkou Hůlovou na 1:1 po hezké spolupráci s Pepíkem. Drama pokračuje, soupeř se ujímá vedení a my opět musíme dotahovat. Sršni však zabojují a srovnává Ondra Vlasák pod víko. První půle končí 2:2 a srdeční tep některých rodičů stoupá k 200 a někteří už ztratili dávno hlasivky. Druhou půli však postupně ovládáme v soubojích a i opticky se častěji hraje před soupeřovou bránou. Dostáváme však laciný gól z úhlu, kdy jsme nepřistoupili k útočníkovi Čáslavi a opět musíme dotahovat. Druhým gólem v zápase se prosazuje Anička Hůlová (ta si evidentně nechala střelecký prach na derby) a srovnává na 3:3 –  drama vrcholí. Ránu na solar zasazuje soupeři Kryštof Šibrava – 4:3 a my poprvé v zápase vedeme a už vítězství nepustíme. V posledních vteřinách se na Mikymátora ženou 2 Gripeňata, ale Mikymátor vytahuje fantastický zákrok a vychytá nám první svazové vítězství, o to sladší že proti Čáslavi.

Branky sršňů: 2x Anička Hůlová, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

Několik fotek najdete v galerii

 

____________________________________________________________

27.10.2018 – přátelské utkání HC Ledeč nad Sázavou vs. SK Sršni Kutná Hora

Na první venkovní přátelák jsme museli vyrazit hodně brzy, hrálo se totiž již od 8:30 v Ledči. Našim sršníkům to ale nijak neuškodilo, jelikož jsme se do soupeře zakousli hodně z ostra. Už po pár vteřinách zápasu otevírá naši velkou gólovou nadílku Anička Hůlová a další góly následují v rychlém sledu. Druhý gól přidává Vojta Kohár,následují trefy Pepíka Ryšavého a Ondry Vlasáka a znovu dnes výborně hrajícího Vojty a Ondry. Skvěle bruslíme, přihráváme si, bojujeme a tak naše skóre rychle narůstá. První třetinu vyhráváme 0:8.

Ve druhé třetině náš tlak na bránu neustává, po dalších gólech Pepíka, Vojty,Ondry, Krištofa a Aničky narůstá naše skóre již na 0:17. Domácí se snaží ve třetí třetině alespoň o vstřelení čestného gólu, ale proti je náš gólman, který skvělými zákroky drží čisté konto!

Ve třetí třetině přidáváme další trefy a nakonec vítězíme o více než 20 gólů. Své první čisté konto v životě vychytává Miky Dvořák, který vychytá ledečské snajpry i v samostatných nájezdech !

Góly Sršni: 8x Ondra Vlasák, 6x Pepa Ryšavý, 6x Vojta Kohár, 2x Anička Hůlová, Krištof Šibrava,Aleš Břinčil

Nájezdy proměnili: 1.kolo – Anička, Anežka Simonová, Kuba Wiesner, Aleš Břinčil. 2.kolo Anička Hůlová, Damián Simon, Luboš Břinčil !

Několik fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

13.10.2018 – Svazový turnaj v Sedlčanech

Na turnaj jsme vyráželi od ZS KH v 9:30 a cesta se pro některé tatínky včetně reportujícího stala osudnou, proto prosím berte následující řádky s rezevou. První utkání jsme hráli od cca 12.00hod. proti soupeři z Rakovníka.

a) HC Rakovník: 

Vyjeli jsme na led s nadšením, které nám vydrželo docela dlouhý čas, kdy jsme vzdorovali první a druhou trřetinu šikovně bruslícímu a hrajícímu soupeři. Prohráli jsme, ale rozhodně jsme měli hlavy nahoře a zůstali odhodláni bojovat v druhém zápase.

b) HC berounští medvědi:

Tohle utkání vyznělo pro naše mladé sršně jako nejvyrovnanější a po přelejvání výsledku z jedné nebo na druhou stranu jsme podlehli nakonec těsným rozdílem. Naši útočníci a obránci zamakali a výsledkem bylo obrazově vyrovnané utkání v němž rozhodli detaily. Výborně zachytal Miki, zahráli hráči v poli a na tomto výkonu se určitě dá stavět i do budoucna.

c) TJ Tatran Sedlčany:

V tomto utkání jsme vzdorovali silným domácím, kde se nám zdálo ne úplně vše fair-play, do svědomí ať si sáhnou domácí s nominací. Je potřeba vzdát čest těm kteří tuto podívanou vydrželi do konce a snažili se soupeři z „jiné“ ligy vzdorovat.

Zahráli jsme turnaj na kterém byla vidět naše snaha, přihrávky, trenérovy pokyny a kdy jsme se snažili být každému soupeři vyrovnaným protivníkem, tradičně zachytal dobře Miky.

Díky všem maminkám, babičkám, tetám a jiným lidem, kteří nás na turnaji podpořili, za sekané,řízky a jiné pochutiny našim maminkám. – JEN TAK DÁL ! JSME SRŠNI – JEDNA RODINA !

Pár fotos v podání Aleše najdete na: fotogalerii:

BRANKY SRŠŇÚ: 9x Ondra Vlasák – mazec gratulujeme!, 3x Pepík Ryšavý, 2x Ani Hůlová, Charlotka Květová, Tom Kapusta

 

 

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Ledeč nad Sázavou

28.09.2018 v 9.00hod. jsme na svém ledě v dalším přátelském utkání přivítali soupeře z Ledče. Po vlažném úvodu kdy jsme 3x inkasovali po nedůrazné hře před naším gólmanem jsme začali být více důrazní před bránou, začali jsme si i přihrávat a skóre se začalo vyrovnávat. Nakonec jsme ale díky rychlým únikům soupeře prohráli. Každopádně na naší hře byla vidět týmovost a souhra, všichni se snažili být důrazní,přihrávali, výborně opět zachytal gólman Kryštof. Takže neusnout na vavřínech a jen tak dále, první svazák už se kvapem blíží. JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE!!!

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Anička Hůlová, 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Miky Dvořák.

Pár fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Čáslav

15.09.2018 v 9:15 jsme hostili HC Čáslav a v prvním přátelském zápase nové sezóny se naši sršníci představili ve výborném světle. Bruslili, bojovali, nahrávali a hlavně – dávali krásné góly ! Vyrovnané utkání se poctivě odbojovalo, odpřihrávalo a odchytalo. Výborně zachytali i naši oba gólmani a po zápase +  samostatných nájezdech již propukla společná radost a rozlévalo se śampaňské v kabině ! Jen tak dále , JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE !!!

Branky sršňů: 3x Anička Hůlová, 3x Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Tomáš Kapusta, Anežka Simonová, Kuba Wiesner a Pepa Ryšavý