↑ Return to PŘÍPRAVKA

Historie přípravky 2018/2019

28.03.2019 – přátelský zápas SK Sršni vs. SK Rodiče Ultras

Skutečně poslední a hlavně netradiční „zápas“ jsme odehráli proti našim rodičům. V kombinované sestavě a s chutí vyhrát na obou stranách znepřátelených táborů 🙂 jsme se vrhli do boje. Tempo bylo svižné, na některé rodiče (mě) až moc :-). Rodiče se ujímají vedení, sršni však postupem času hru vyrovnávají a vítězství se přiklání na jejich stranu. Unavení rodiče prohrávají 8:7, výborně zachytali oba gólmani – Mikymátor a Kuba Wiesner. Anička Hůlová si vstřelila vlastní branku :-). Utkání nabídlo plno dramatických okamžiků, soubojů a krásných gólů. Hrálo se celou hodinu a všichni jsme si to moc užili. Díky dvornímu fotografovi Lence za fotky.

Po utkání ještě následovaly samostatné nájezdy, kde vítězí rodiče 3:1.

FOTO ZDE:

______________________________________________________

23.03.2019 – přátelský turnaj v Čáslavi za účasti: (HC Čáslav, SK Sršni, HC Letňany, SC Kolín)

Tak je to tu, sezóna 2018/2019 je u konce a my vyrážíme konečně takřka v kompletní sestavě (která se ale díky Pepíkově indispozici) musí znovu upravovat na poslední turnaj na led rivala do Čáslavi. Už v klidu můžeme prohlásit, že se nám turnaj povedl hlavně předvedenou hrou a bojovností, tou , kterou jsme znali z podzimních zápasů a klání. Hráči celý turnaj odmakali, hráli jako team, bojovali a stříleli branky. Děkujeme všem hráčům za krásný hokejový zážitek, fanouškům na tribunách za podporu, maminkám za napečené dobroty. Tohle bylo finále jak se patří !!! Hrály se 3 zápasy, každý 3x15min., systémem 4+1 na hrubý čas. Po zápasech následovaly dovednostní soutěže (nejrychlejší, nejobratnější a nejlepší gólman).  Na turnaji stavíme dva gólmany, poctivě se střídá Mikymátor s Kubou Wiesnerem.

HC Gripeňata Čáslav

První zápas turnaje začíná, hra se přelévá z jedné strany na druhou a nám je jasné, že dnes nenecháme svoji kůži rivalovi zadarmo (jako před 14 dny v Kralupech). Skóre zápasu sice otevírá soupeř, ale my rychle srovnáváme Ondrou Vlasákem a snažíme se urvat vedení na naši stranu. Všichni skvěle bojují, i náš třetí útok složený z nejmenších bojuje a soupeři nenecháváme ani metr volného prostoru na ledu. První třetina zápasu tak končí nerozhodně 1:1 a my cítíme šanci na vítězství. Do druhé třetiny vstupujeme ještě lépe než do té první a dokonce se po dalších brankách Ondry Vlasáka ujíme poprvé v zápase vedení. Znovu všichni skvěle přistupují k soupeři, skvěle chytají oba gólmani, hráči jako Lukyn Bohdan tahají puky se sílou buldočí. Druhou třetinu vyhráváme 2:3 i díky proměněnému trestnému střílení Ondry Vlasáka – a do poslední třetiny jdeme s jednogólovým náskokem !!!. Ve třetí třetině se hraje znovu vyrovnaný skvělý hokej, nechybí důraz, plno osobních soubojů, ale i bohužel spousta našich nevyužitých šancí. Z jedné protiakce už pár minut před koncem bohužel soupeř vyrovnává a v poslední minutě strhává vedení dvěma góly na svou stranu. Prohráváme 6:4. Hráčů je nám na tribunách líto, zápas to byl vyrovnaný a hlavně pohledný, plný našich krásných akci, které se bohužel nepodařilo dotáhnout do konce. Shodujeme se pak v kabině, že toto byl náš nejlepší letošní výkon !

Branky Sršňů: 4x Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby drohromady: 23

HC Letci Letňany

Ještě mírně otřeseni z těsné prohry s domácími, nastupujeme na soupeře – letos nám neznámým, Letcům z Letňan. V průběhu zápasu odstupuje se střevními problémy náš snajpr Pepík Ryšavý a druhý útok je tak poslepený z toho co nám zbylo. Nutno poznamenat, že jsme se soupeřem drželi celý zápas krok a v poslední třetině jsme ho dokonce výrazným rozdílem přehráli. Spousta našich borců si sáhla až na dno sil, ono hrát zápasy hned po sobě, je docela náročné – ale to pro všechny zúčastněné. První třetinu začínáme podobným stylem jako s Čáslaví. Přistupujeme k soupeři, držíme formace, bojujeme. Sice jde soupeř do vedení, aly my korigujeme výsledek prvním gólem výborně hrajícího Kryštofa Šibravy a zásahem Pepíčka Ryšavého , který jak již bylo zmíněno v průběhu zápasu odstupuje – snad bude brzo v pořádku ! První třetinu prohráváme 4:2, ve druhé přidává soupeř další branky, ale stále se hraje častěji před brankou Letců, bohužel však naše velké šance (Anička několikrát sama na gólmana) zůstávájí nevyužity. Skóruje rychlík Vojta Kohár a náš tento turnaj rovněž výborně hrající –  tank Lukáš Bohdan. Druhou třetinu prohráváme rovněž 4:2, celkově po dvou třetinách tedy prohráváme 8:4. To co se událo ale ve třetině třetí, to si budeme všichni dlouho pamatovat ! Sršni se nehodlali s výsledkem smířit a začali hrát skutečně na hranici svých možností. Ve druhém útoku se k Šáje, Aničce a Kryštofovi přidával Vojta nebo Ondra Vlasák a tato poslepená formace začala na ledě vládnout a soupeř byl při každém střídání pod palbou. Snižujeme dokončenými hattricky  Vojty Kohára a  Aničky Hůlové, až na rozdíl jedné branky !!!. Vyrovnávací gól na 10:10 vsítí Ondra Vlasák a fenomenální výkon ve třetí třetině je dokonán. Zápas dostáváme do remízy a rodiče na tribunách slaví, jako kdybychom vyhráli Stanleyův pohár :-). Aby taky ne ! Poslední třetinu vyhráváme 6:2 !!! Nejlepší výkon sezóny, fantastická bojovnost a odhodlání poprat se o výsledek, to nás zdobilo ve druhém zápase. KLOBOUK SMEKÁM K ZEMI !!!!!

Branky Sršňů: 3x Vojta Kohár, 3x Anička Hůlová, 2x Kryštof Šibrava, Ondra Vlasák, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 26

SC Kolín

V posledním zápase nastupujeme proti obrovským kozlům, je až komické pokud byste porovnali některé jejich hráče velikostí k například takovému Luboškovi Břinčilovi. No nic, snažíme se odehrát zápas se ctí ale moc se nám to nedaři. Hraje se v podstatě na jednu bránu a ikdyž skvěle chytající Mikymátor a hlavně Kuba Wiesner pochytají spoustu střel a jasných příležitostí soupeře, prohráváme vysokým rozdílem. Čestný zásah v tomto utkání zaznemnává opět náš nejvíce skórující snajpr Ondra Vlasák, více se nám toho nepodaří. Měli jsme však v nohách těžké zápasy a na hráčích již byla vidět únava. Nevadí.

Branky Srňů: Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 33!

Taky bych chtěl všem poděkovat za právě skončenou sezónu, vše již bylo řečeno emotivní zprávou do skupiny od Romana, jeho věty bych chtěl jen podtrhnout. Díky všem za krásné zážitky, doufám že se ve stejném složení sejdeme i na sezónu příští. SK SRŠNI OLEEE !!!!!

Pár fotek v galerii 

______________________________________________________

10.03.2019 – svazový turnaj v Kralupech n. Vltavou (HK Kralupy, SK Sršni, HC Čáslav, HC Junior Mělník)

Po klasickém přeložení turnaje ze soboty na neděli, vyrážíme v hodně kombinované sestavě (stále jsme poznamenáni velkou marodkou a absencí z důvodu jarních prázdnin) k poslednímu letošnímu svazovému turnaji. Naším cílem jsou Kralupy nad Vltavou, které jsme v letošní sezóně nikde nepotkali a jsou tak pro nás neznámou štací. Nakonec se nám podaří dát do kupy 3 kompletní útoky, za podpory bratří Smetánkových, za což děkujeme! Utkání se hrají „svazovým“ způsobem 2x15min hrubého času, systémem 4 + 1. Na dva zápasy se staví do brány Mikymátor, na poslední zápas proti Mělníku ho střídá Kuba Wiesner.

HC Gripeňata Čáslav

Gripeňata na nás vlítla a během chvíle dostáváme lekci z bruslení, kombinace a střílení gólů. Ikdyž se Miky hodně snažil a možná podal nejlepší sezónní výkon, skóre rychle narůstá a nám se vůbec nedaří. Když už si nějakou šanci složitě vytvoříme, zachytá jim gólman a my ne a ne vstřelit nějaký kontaktní/čestný gól.  To se nakonec nepodaří za celý zápas a my tak prohráváme bez čestného zásahu.

Zásahy Mikyho: 18

HK Kralupy n. Vltavou

Druhý zápas s HK Kralupy začínáme sice s větším nasazením a snahou, opět však prohráváme první třetinu větším rozdílem. Podaří se nám sice konečně vstřelit branka Štěpánem Smetánkou, ale soupeř rychle utíká a prohráváme i druhý zápas. Druhý vstřelený gól zaznamenává Kryštof Šibrava. Anička Hůlová a Šája Květová zaznamenávají nastřelené tyčky, dnes to holkám prostě nelepilo 🙁

Branky Sršňů: Štěpán Smetánka, Kryštof Šibrava

Zásahy Mikyho: 15

HC Junior Mělník

S nejsilnějším soupeřem na turnaji se snažíme držet krok, řekl bych, že jsme v tomto zápase po krátké přestávce pro úpravu ledu i bojovali nejvíce. Leč soupeř byl trochu někde jinde a Kuba v bráně to měl hodně složité. Vytahuje však několik skvělých zákroků a i v tomto zápase se nám podaří vstřelit proti těžkému soupeři 2 branky – Lukymu Bohdanovi po bojovném výkonu a znovu Štěpánovi Smetánkovi. Aničce Hůlové zase zazvonila tyčka.

Branky Sršňů: Lukáš Bohdan, Štěpán Smetánka

Zásahy Kuby W: 15

Na závěr bych chtěl vyslovit přání, abychom se v následujících dnech a týdnech pokusili konečně sejít v plném počtu a společně potrénovat na poslední turnaj v sezóně v Čáslavi. Rozhodně by bylo fajn, zakončit sezónu nějakým prima výkonem a odčinit tak nezdary z posledních měsíců.

______________________________________________________

24.02.2019 – přátelské utkání na domácím ZS vs. HC Ledeč nad Sázavou

Na nedělní ráno/dopoledne máme naplánovaný další přípravný zápas, s dobře známým soupeřem z Ledče. Stále ještě poznamenáni velkou marodkou (dáváme dohromady 2 útoky po 4 a jeden útok po 3 hráčích) se stavíme na úvodní buly zápasu. Je to už dost ohraná písnička a scénář takovýchto utkání se dost často opakuje. Záčatek dobrý, postupně však přestáváme hrát a končíme v útlumu. Utkání se hrálo na dvě velké poloviny, po něm následovaly SN.

SK Sršni vs. HC Ledeč nad Sázavou

Začátek utkání je ve znamení oboustranného oťukávání, kdy se hra přelejvá z jedné strany na druhou, výborně chytají oba gólmani (v naší bráně tradičně Mikymátor). Úvodní branku a svou bohužel jedinou v zápasu střílí Ondra Vlasák. Vedení nám však nevydrží dlouho a soupeř brzo vyrovnává. Přesto však navyšujeme skóre zápasu po docela pohledných akcích Anežky Simonové a Pepíka Ryšavého, trefuje se i Aleš Břinčil  a první polovinu zápasu tak vyhráváme 4:2.

Následuje krátká přestávka a po ni výše zmiňovany útlum. Přestali jsme hrát, bruslit, bojovat a soupeř rychle otáčí skóre ve svůj prospěch. Jedinou branku našeho souboru střílí Anežka a my prohráváme 5:9. Za druhou polovinu není koho moc chválit, celkově byl nejsympatičtější 3. útok, který se snažil bojovat a hrát. Utkání končí, rozjíždíme se k nedělním obědům s pachutí prohry.

Branky Sršňů: 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

SN: bohužel jsem šel uklízet mantinely, takže nevím kdo proměnil za Sršně – bude kdyžtak doplněno později.

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

09.02.2019 – svazový turnaj ve Vlašimi (SK Sršni, HC Vlašim, HC Junior Mělník, HC Berounští medvědi)

V sobotu 09.02. jsme decimovaní obrovskou marodkou kádru vyrazili do neznámého prostředí – Vlašimi. Cesta netrvá dlouho a po cca hodině zastavuje autobus před vlašimskými rytíři. Díky velké marodce se na všechna 3 utkání staví do brány Mikymátor, který podává vynikající výkon a jen díky němu jsme v zápasech neinkasovali větším rozdílem !!!

a) HC Beroun

Hned první utkání nás staví proti dobře známému soupeři z letošní sezóny – medvědům z Berouna. Jak čas později ukázal, bylo to naše nejlepší utkání na turnaji, kdy jsme ještě měli plno sil a soupeř hrál se skutečně podobnými ročníky jako my. Na hře je to pak hned znát. Celý zápas perfektně odbojován, několik samostatných úniků, kombinační hra a skvělé zákroky Mikymátora v bráně. První třetinu prohráváme pouze o gól, v další pak soupeř mírně odskakuje, ale stále se držíme a utkání nakonec prohrajeme až po boji. Bravo !

Branky Sršnů: Anežka Simonová 2x, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

b) HC Junior Mělník

Druhé utkání netřeba příliš komentovat, kdo na turnaji viděl, že jsme hráli proti obřím 2011tkám z Mělníka. Je to docela nefér, ale pokud to svaz toleruje, nenaděláme s tím nic. Hráči proti tak fyzicky vybaveným soupeřům neměli nárok a utkání samořejmě prohrajeme.

c) HC Vlašim

Ono se potom trenérům těžko namotivuje mužstvo na poslední utkání turnaje proti domácím hráčům. Nicméně snažíme se po předešlém šoku oklepat a znovu bojovat a rvát se o puky za každou cenu. Daří se i kombinace a ikdyž zase hrajeme proti strašně starým a velkým 2011tkám :-), střílíme hezké branky Ondrou Vlasákem. Všichni se po prohraných kotoučích vrací. Utkání rovněž prohrajeme, nutno zde ovšem podotknout, že ani v případě Mělníka, ani v případě Vlašimi nehrajeme proti skutečným přípravkám. Takže bojujeme dále !

Branky Sršňů: 3x Ondra Vlašák

Díky alternativním fotografům :-), posbírány jednotlivé foto a:

Pár fotek a jedno video v galerii 🙂

______________________________________________________

03.02.2019 – přátelské utkání SK Sršni vs. HC Poděbrady

K nedělnímu obědu se v naší sršní aréně podával pro nás kilometrově blízký soupeř z Poděbrad. Je zajímavé, že k nim máme kousek a ještě jsme v této sezóně na Poděbrady nenarazili. Omlouvám se za stručný report, na utkání chyběla sekretářka sekretářek. Utkání se hrálo 3x15min. , systémem 4+1. Do brány se postavil Mikymátor.

SK Sršni vs. HC Poděbrady:

Do první třetiny jsme vlétli s velkým nadšením, dařila se nám kombinace , důraz na mantinelech z kterého vyznívaly vyhrané souboje. Golove se prosazuje Ondra Vlasák, který již za první třetinu zkompletuje hattrick. Asistenty jsou Vojta Kohár a Anička Hůlová. První třetina končí 3:3 a vše je otevřené.

Co se nám podařilo v první třetině, jsme bohužel nedokázali přenést do třetiny druhé. Z naší hry se vytratila týmovost a kolektivní pojetí hokeje. Podle toho to také dopadlo a my prohráváme druhou třetinu 1:3 , kdy jediný gól sršňů vstřelil Ondra Vlasák.

Do poslední třetiny vstupujeme opět trochu vlažně a tak přichází přátelská rozmluva na střídačce. Hra se lepší, je vidět že v našich zápasech hodně rozhodují hlavy našich borců a borek. Hra se přelejvá z jedné strany na druhou, zuří tuhý boj.Končíme výsledkem 9:10, což samo o sobě vypovídá o tom, že se jedná o vyrovnané střetnutí. Menší zranění ruky inkasuje Mikymátor, ale jelikož je bojovník, utkání dochytá.Na závěr je nutné podotknout, že soupeř přijel s hodně mladou sestavou a znovu nám poskytl důvod k zamyšlení. Gólově se v poslední třetině prosazuje kromě Ondry Vlasáka i jedním zásahem Vojta Kohár. Po zápase následují samostatné nájezdy.

Branky Sršňů: 8x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Nájezdy proměnili: Anežka Simonová, Šája Květová, Vojta Kohár, Kuba Wiesner

______________________________________________________

27.01.2019 – přátelské utkání starších + mladších Sršňů ve Světlé nad Sázavou

V nedělním dopoledni cestujeme po vlastní ose na přátelská utkání do Světlé nad Sázavou. S tímto soupeřem jsme v letošní sezóně ještě nehráli, byl tak pro nás velkou neznámou. Po dohodě trenérů obou mužstev stavíme 2 týmy, kdy mladší sršníci hrají systémem 4+ gólman, starší hrají 3+ gólman. Utkání jsou hraná na 3 x 20min. hrubého času, na konci zápasu se pak jedou nájezdy. Diky velké marodce sršňů, kombinujeme složení jednotlivých formací a někteří hráči tak hrají spolu poprvé.

a) „Starší“ sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Starší sršni vlétli na svého soupeře a brzo se ujímají vedení po samostatné akci Štěpána Smetánky. HC Světla s námi ale drží krok a rychlá hra se přelejvá z jedné strany na druhou. Sršni dobře bruslí, napadají rozehrávky soupeře, to samé ale předvádí i borci ze Světlé.  Gólově skromná 1.třetina končí nerozhodným výsledkem 3:3, kdy další branky sršňů přidávají Anička Hůlová a znovu Štěpán Smetánka. Skvěle chytá Mikymátor.

Do druhé třetiny nastupujeme ve stejném složení a přidáváme další branky. Poprvé se trefuje například Ondra Vlasák po samostatném úniku, chytrou střelou i Vojta Kohár a další branky přidávají ještě Anička a znovu Štepán. Bohužel, začíná se prosazovat i soupeř a obzvlášť šikovný hráč s číslem 8 zaznamenává hodně branek. Divoká a gólově bohatá druhá třetina končí 9:8 pro soupeře.

Do poslední třetiny měníme gólmany, kdy dobře chytajícího Mikyho nahrazuje Tom Kapusta a z pole odchází chytat do mladších sršnů Kuba Wiesner. Mikymátor se tak ocitá v poli po boku Aničky a Vojty 🙂 Bohužel, trochu zaspáváme začátek 3. třetiny a soupeř jde trochu do trháku. Sršni se však nevzdávají a po brankách Štěpána, Aničky, 2x Ondry Vlasáka a Vojty se dostáváme zpět na jednogólové manko. Spoustu šancí nevyužíváme a ikdyž soupeře v posledních minutách mačkáme, prohráváme po divoké přestřelce 19:16 . Nutno dnes všechny hráče pochválit, nevypustili žádný souboj, hezky kombinovali a celkově se na to z tribun hezky dívalo. JEN TAK DÁLE !!! Sršni olee !!!

Branky Sršňů: 7x Štěpán Smetánka, 4x Ondra Vlasák, 3x Anička Hůlová, 2x Vojta Kohár 

Zásahy Mikymátora + Toma Kapusty: 24

Nájezdy proměnili: Anička Hůlová, luxusním nájezdem Mikymátor, Vojta Kohár

b) mladší Sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Sršníci na vedlejším hřišti předvedli rovněž skvělý výkon, kdy za celé utkání obdrželi pouze 6 branek. Sami 3 vsítili a nutno vyzvednout čisté konto nováčka v bráně – Kuby Wiesnera, který pochytal v poslední třetině všechny střelecké pokusy soupeře a jako bonus i všechny samostatné nájezdy po utkání. Gratulujeme a jen tak dále !!!.

Branky Sršňů: 2x Aleš Břinčil, Šája Květová

Nájezdy proměnili: Aleš Břinčil, Šája Květová

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

13.01.2019 – Svazový turnaj v Rakovníku (HC Rakovník, SK Sršni, HC Benátky n.Jiz., HC Beroun)

Nejdelší možná cesta v rámci středočeského kraje k turnaji nás čekala v neděli 13.01. Odjezd v brzkých 6:45hod autobusem do „dalekého“ Rakovníka probíhal v klidu a vše jsme v pohodě stihli. S mírnými změnami v sestavě a s nadějí odčinit předešlé výsledky jsme nastoupili ke 3 zápasům, kdy každý zápas byl hraný 2x15min.

a) HC Rakovník

Tento ročník náš klasický soupeř na svazových turnajích. Věděli jsme co nás čeká a snažili se tomu čelit. Ačkoliv jsme bojovali a Mikymátor se snažil chytat, prohráváme první polovinu ještě přijatelným skóre 0:4. Ve druhé polovině zápasu se nám konečně podaří vlastně poprvé ohrozit bránu soupeře a vysokou výhru koriguje Anička Hůlová po samostatném úniku a proměněným trestným střílením Pepík Ryšavý. Prohráváme vysoko.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

b) HC Benátky nad Jizerou

Proti dosud neznámému – avšak v rámci českého hokeje slavnému soupeři (vazby na extraligový Liberec), nastupuje k velkému debutu Tom Kapusta v naší sršní svatyni. A nutno podotknout, že ačkoliv celý zápas chytal skvěle a doslova čaroval v bráně, naši borci a borkyně spali, nedařila se vubec kombinace, rozehrávka, vázlo nasazení  a tak si i po prvnotním vedení připisujeme další krutou porážku na turnaji. Čestné zásahy za sršně zaznamenávají Ondra Vlasák, bojující Vojta Kohár a Anička Hůlová. Celkově se nám tak podaří vstřelit 3 góly, nutno však podotknout, že soupeř byl hratelný a utkání mělo co se týče našeho nasazení a bojovnosti vypadat úplně jinak !

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Anička Hůlová

Zásahy Toma Kapusty: 22 !!!

c) HC Beroun (medvědi)

Poslední zápas odehráváme rovněž proti již klasickému soupeři ve svazových turnajích, v minulosti jsme s ním sehráli vcelku vyrovnané zápasy a proto jsme stále doufali (i po promluve v kabine), že zpáteční cesta bude obohacena o návštěvu některého z řetězců rychlého občerstvení na oběd :-). Bohužel, borci asi neměli chuť a hlad a tak prohráváme i poslední zápas na turnaji. Rodiče (fanoušci) jsou smutní a jedeme domů opět s prázdnou. V tomto utkání se v bráně vystřídají Tom i Mikymátor, na vysoké prohře to ale i tak nic nemění. Než se pořádně rodičové dostali na strmé tribuny stadionu, prohráváme 0:3 a ikdyž zabojujeme a snižujeme hattrickem (ikdyž trochu šťastným) Vojty Kohára, postupně odpadáme a prohráváme výraznějším rozdílem. Je smutné vidět jak na trénincích naši borci makají a hra má myšlenku a rychlost,když potom nedokážeme alespoň část schopností dostat na led při zápasech.

Branky sršňů: 3x Vojta Kohár, Pepík Ryšavý (samostatný nájezd)

Zásahy brankářů dohromady: 17

Fotografický záznam jsem tentokrát nepořídil, nějak jsem to nestihl.

______________________________________________________

29.12.2018 – Přátelský turnaj v Čáslavi (HC Gripeni, SK Sršni, SC Kolín, HC Poděbrady)

Pouhé 3 dny po nevydařeném turnaji v Kutné Hoře přišel čas na reparát, tentokráte pro změnu v Čáslavi. Na turnaj jsme každý vyřážel vlastní dopravou a s odhodláním napravit pošramocenou pověst z domácího turnaje v KH.

a) SC Kolín

Už podle nástupu na ledovou plochu čáslavského stadionu nám bylo jasné, že hrajeme s trochu jiným soupeřen než kterého jsme před časem porazili doma v přáteláku. Bohužel se naše obavy potvrzují a prohráváme první třetinu 9:2, kdy naše čestné zásahy střílí Pepík Ryšavý. Druhou třetinu prohráváme 5:1, kdy čestný zásah zaznemenává Vojta Kohár. V poslední třetině už se neprosazujeme a dostáváme další góly.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 12

b) HC Gripeni

Rivalovi z Čáslavi jsme měli po našem vánočním turnaji co vracet. Možná právě proto však zaspáváme úvodní třetinu a prohráváme ji celkem snadno 1:4, kdy čestný úspěch zaznamenává Pepík Ryšavý.Ve druhé už naši borci a borky konečně začali hrát hokej a po naší nejlepší třetině (vyhráli jsme ji 3:1) na turnaji, zůstáváme na dostřel soupeři o pouhý gól. Nastupujeme do poslední třetiny a prohráváme ji 2:4. Co říci, je to velká škoda že jsme nedokázali dotáhnout zápas do lepšího konce. Zase jakoby někteří borci zůstáváli hlavou jinde. V hodně situacích nás v tomto zápase podržel Miky !

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Ondra Vlasák, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 18

c) HC Poděbrady

Bylo jasné, že poslední zápas se hrál o celkové třetí místo se soupeřem, který je vzdálený jen několik km, ale tuto sezónu jsme se s ním ještě nepotkali. Opět zaspáváme první třetinu a prohráváme ji 3:1. Ve druhé se to snažíme urvat bojovností, nicméně soupeř navyšuje vedení po druhé třetině na 5:2. Zásahy Sršňů obstáravají holky, Šája Květová + Anička Hůlová. Ve třetí – nutno podotknout už hodně unavené třetině branka nepadla a my tam prohráváme i posledni zápas.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 8

Celkově jsme v Čáslavi nezanechali úplně dobrý dojem. Hokej je týmová hra a pokud ne úplně všichni nenechají na ledě duši, nedá se vyhrávat. Chtěl bych v hodnocení vyzvednout 3. lajnu, tentokrát hlavně Lukáše Bohdana a Anežku Simonovou, kteří poctivě odbojovali všechna utkání za třetí útok. Jen tak dále !

Jediným výrazným úspěchem sršnů tak bylo 1. místo Vojty Kohára v dovednostních soutěžích jako nejrychlejšího hráče turnaje !!! BLAHOPŘEJEME!!

______________________________________________________

26.12.2018 – Vánoční turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, HC Gripeni Čáslav, HC Skuteč)

V adventním čase na svatého Štěpána jsme pořádali přátelský turnaj v minihokeji. Vyřízkovaní a vysalátovaní jsme vzali za vděk alespoň nějakému pohybu zpestřením turnajem. Motivaci – alespoň dle dění na hřišti měli mnohem větší rodiče, jednak jsme hráli konečně o medaile a ceny a jednak proto, že se jednalo o domácí turnaj.

a) HC Gripeni

Se soupeřem držíme krok pouze první třetinu, kdy snad i chvíli vedeme. Neskutečně dobře zachytal Mikymátor, který pochytal mnohem větší brankový příděl který nám po laxním výkonu hrozil. Jednoznačně nejlepší hráč utkání. Ostatní hráči opět jakoby zůstali hlavami někde v kabině (stejné jako na svazovém turnaji 09.12.). Není koho dále zmiňovat, snad jen Ondru Vlasáka, kterému se podařily vsítit pěkné góly a Anežku Simonovou, která dala silnému soupeři góla.

b) HC Skuteč

V druhém utkání se naši borci přeci jen začali více koncentrovat na hru, začali bruslit a bojovat a po první třetině to dokonce vypadalo na druhé místo v turnaji. Ve druhé třetině už ale asi únava (?) a zpřesněná hra soupeře znamenala celkově prohru i v druhém zápase. Nutnko podoknout, že na oba soupeře jsme měli a je jen škoda, že ta motivace k utkání hráčů není tak velká, jako očekávání a motivace rodičů. Škoda.

Šanci na repete a napravení pověsti máme hned 29.12. na dalším turnaji v Čáslavi. Budeme tam s Vámi a držet palce a povzbuzovat ! Sršni olee !

V rámci turnaje se ještě odehrály dovednostní soutěže, v němž se rozhodně neztratili borci – Ondra Vlasák (nejrychlejší hráč) a Vojta Kohár (2. nejrychlejší hráč).

Pár fotek v galerii:

___________________________________________________________

09.12.2018 – svazový turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník, HC Berounští medvědi)

Netradičně v neděli jsme poprvé a naposledy v této sezóně pořádali svazový turnaj na domácim ledě. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak mu musel sekundovat Roman Socha – trenér 3 + 4. tříd a hrozilo, že bude muset pískat i náš vedoucí mužstva Roman Vlasák. Nicméně se vše nakonec nějak událo a my jsme se již mohli soustředit na našeho prvního soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli – Velké Popovice.

a) TJ Slavoj Velké Popovice

Začínáme tradičně inkasovaným gólem, nicméně s neklouzajícím pukem ještě dokážeme díky první brance Ondry Vlasáka vyrovnat a držet se soupeřem krok. Bohužel však po nedůslednosti před naší bránou dostáváme další 4 branky, na které odpovídá Mára Socha a Pepík Ryšavý po hezkých akcích. První polovinu tak prohráváme 3:5 a s nadějí vyhlížíme polovinu druhou. Tam jsme zpřesnili obranu a začal chytat dnes trochu nepozorný Mikymátor, soupeř nám však další tři branky přidal a my již nestačili nalézt odpověď. V druhé půlce jsme vyšli střelecky naprázdno, protože jsme dnes nedokázali proměnit ani 1000% šance, kdy před gólmanem soupeře stojí s pukem sami tři naši borci 🙁 a tento zápasem především díky neproměněným šancím prohráli. Škoda, soupeř byl rozhodně hratelný a kdybychom přidali v nasazení a rychlosti, mohli jsme utkání zvládnout mnohem lépe.

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Mára Socha, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikymátora: 13

b) HC Rakovník

Nám ze svazových turnajů dobře známý tým, který deklaroval před začátkem utkání do zápisu jednoho začátečně bruslícího 🙂 2010 ročníka, se později ukázalo, že bruslit umí a že možná nebyl jeden 🙂 Snažíme se odehrát utkání se ctí a bojovat, nicméně pokud jsme si horko těžko vypracovali nějakou šanci, nedaří se nám ji úplně dobře proměnit. Mikymátor se brance rozhodně nenudí, o čestné zásahy se postarají Ondra Vlasák a Vojta Kohár. Ostatní snajpři vyjdou střelecky naprázdno a my znovu prohráváme, tentokrát bych řekl  i spolu s fair-play.

Čestné branky sršňů: 3 x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Mikymátora: 9

c) HC Berounští Medvědi

Po pauze ve které došlo na úpravu ledu – (díky všem rodičům kdo dnes přiložili ruku k dílu!) a s vidinou ještě neztraceného 3.místa vyrážíme na zteč na posledního  – rovněž tradičního svazového soupeře – Medvědy z Berouna. Po počátečním oťukávání a seznamování 🙂 přejdeme rovnou k tvrdé hokejové bitvě, okořeněné 2 samostatnými nájezdy – po každém na jedné straně. Nevíme přesně co se honilo našim hráčům v hlavě, ale na tribuně nám to celé dnes přislo takové chcíplé, bez jiskry. No se soupeřem držíme krok, strašně pracně si vytváříme šance a po hattricku Ondry Vlasáka prohráváme první půli 3:5. Ve druhé polovině zápasu dochází k trestnému střílení po faulu na Andulku Hůlovou – proměnuje. Záhy však faulujeme i my a soupeř nedá Mikymu  krásným blafákem šanci. Prohráváme i druhou půlu a na turnaji končíme poslední. Je nám to všem líto, byla to šance na hezké umístění v domácím turnaji. Nicméně neskládáme zbraně, před námi jsou další výzvy a my se o ně popereme ! SRŠNI OLE !

Branky sršňů: 5 x Ondra Vlasák – náš nejlepší střelec na turnaji – gratulujeme, 1x Anička Hůlová (TS)

Zásahy Mikymátora: 13

Několik fotek najdete v galerii

___________________________________________________________

24.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

V zakaboněném a uplakaném sobotním ránu vítáme znovu po týdnu rivala z Kolína. Po dohodě s kozly stavíme poprvé v sezóně 2 týmy Sršňů, kdy SRŠNI I. hrají ve formacích 3+1 a SRŠNI II. (mladší ročníky) hrají klasicky ve 4+1 s brusu novým gólmanem – Tomem Kapustou. No a že se bylo na co dívat !

1) SRŠNI I vs. SCK I.

Starší Sršáni začali už trochu tradičně – vlažně a z první vážnější akce před Mikymátorem inkasujeme na 0:1. Radost mu však nevydržela dlouho a po krásné kombinaci vyrovnává prvním gólem z mnoha Kuba Wiesner. Od té chvíle přebírají iniciativu domácí a do kozlí brány se valí jeden útok za druhým. Skóre otáčí snajpr Ondra Vlasák, který ujíždí všem a trefuje zařízení pod horní víko. Sršně otočka v zápase ještě více nabudí. Dobře kombinují, odebírají puky soupeři už v zárodku jejich akcí, přihrávají a hlavně – střílejí snajpři a přidávají další zásahy. Již v první třetině dosáhl hattricku Kuba Wiesner, 2 zásahy mají na kontě i zkušení útočníci Vojta Kohár, Ondra Vlasák, další gól přidává Anička Hůlová. První třetinu po skvělém výkonu vyhráváme 8:2, v těžších momentech nás klasicky drží Mikymátor. Druhou třetinu hrajeme v podobném duchu jako první, své hattricky dovršují Kuba Wiesner, Vojta Kohár a Ondra Vlasák. Fanoušci v kotli neúnavně povzbuzují i ve třetí třetině. Odměnou je jim navršení skóre už na 21 zásahů kdy se prosazuje výraznějším písmem do zápasu Anička Hůlová, na tempu se již podepisuje nastolený systém 3+1 hráče, každopádně když vedete, nohy tolik nebolí. Trefují se Kryštof Šibrava, další branky přidává smrtící trio Vojta + Ondra + Kuba, trefuje se i Anička. Soupeř koriguje ze samostatného nájezdu po faulu jednoho z našich hráčů. V důležitých momentech hosty jasně přehráváme, skvěle chytá Mikymátor. Je konec, vyhráváme velkým rozdílem. Hráči se radují a odjíždí také tradičně – demolovat hokejky o mantinely 🙂 a kozel jede domů – viz. foto 🙂 SK Sršni olee !

Branky Sršni: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Kuba Wiesner, 4 – Anička Hůlová, 1 – Kryštof Šibrava

Zásahy Mikymátora: 26

Nájezdy: Kryštof Šibrava, Anička Hůlová

 

1) SRŠNI II vs. SCK II

Druhý tým poskládaný z nejmladších nadějí kutnohorského hokeje kousal. A to hodně 🙂 Od první minuty (alespoň podle ohlasů co má autor reportu k dispozici 🙂 se naši nejmladší sršáni zakousli do soupeře s velkým nasazením, podobným spíše  buldokům či medvědům než nevinnému hmyzu 🙂 . V bráně chytá svůj první velký zápas Tom Kapusta. První gól Sršňů v tomto zápase střílí Anežka Simonová, další zásahy přidává již zkušený snajpr a brácha Anežky – Damián, další zásahy přidává Marek Socha (2) a Anežka. První třetinu vyhráváme 6:4. Ve druhé třetině navyšujeme skóre již na větší rozdíl i ostatní hráči, stejně jako ve třetí. Celkově vítězí SRŠNI II nad rivalem větším rozdílem – GRATULUJEME ! Je konec zápasu a své hokejky jede omlátit o mantinel i druhé družstvo a kozel jede domů viz. foto!

Branky Sršni: 4 – Anežka Simonová, 4 – Marek Socha, 3 – Aleš Břinčil, 2 – Damián Simon, 1 – Honzík Brei

Málo fotos v galerii

____________________________________________________________

18.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

Krásné sluneční (avšak mrazivé) nedělní ráno jsme trávili na domácím zimáku, kde jsme v přátelském zápase hostili tradičního rivala – kolínské kozly. Odhodláni bojovat a rvát se za každou cenu jsme vstupovali do domácí arény. Skvěle bruslící a velice rychlý soupeř nám však ( i navzdory výborným zákrokům Mikymátora) brzo vsítil několik branek a o osudu zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto už v první třetině. Pokud jsme si hodně pracně připravili nějaké příležitosti k zakončení, zmařil nám je skvěle chytající kolínský gólman. První třetinu prohráváme 0:7, ve druhé se nám podařilo vsítit náš jediný gól v zápase, kdy za gólmana hostů doklepával puk Damián Simon. Druhou třetinu prohráváme 1:7, kdy jsme opět nedokázali své šance dotáhnout do konce a soupeř nás téměř okamžitě trestal.Ve třetí třetině již byla znát únava na obou týmech a ikdyž jsme bojovali jako sršni, soupeř přidává další 3 branky. Po skončení zápasu následují nájezdy.

Branka Sršni: 33 – Damián Simon

Nájezdy proměnily: 2 – Anička Hůlová, 7 – Vojta Kohár

Nově jsem začal počítat zásahy skvěle chytajícího Mikyho: 28 zásahů !

Dnes málo fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

10.11.2018 – svazový turnaj v Čáslavi

Na turnaj jsme dorazili vlastní dopravou v 10:00hod. Po tradiční rozvičce na oválu atletického stadionu jsme se oblékli a vyhlíželi prvního soupeře kterým byli Medvědi z Berouna. Turnaj se hrál pro nás dosud neznámým systémem 2x15min. + platilo nesmyslné pravidlo bez buly po obdrženém gólu, takže dochází na ledě k tomu, že se nejmladší hokejisté nemohou pořádně zaradovat z vstřeleného gólu. Vskutku „geniální myšlenka“ jak podpořit nejmladší hokejisty (-tky).

a) HC Berounští Medvědi

První poločas tohoto zápasu se nakonec stal naším nejlepším na turnaji. Sršni na soupeře skutečně vlétli, skvěle bruslili, bojovali o každý puk a pokud došlo k útoku na naši bránu, skvěle soupeře vychytal Mikymátor. Náš brankový účet otevíral dnes již zkušený snajpr Pepík Ryšavý, zvyšoval Ondra Vlasák a Kryštof Šibrava. Půli jsme tak vyhráli po skvělém bojovném výkonu 3:1. Škoda že jsme ve druhém poločase začali na soupeře ztrácet a ten nás trestal i přes výborné zákroky Mikymátora. Za sršně vykřesali jiskřičku naděje Pepík Ryšavý a Šája Květová, na zvrat v zápase to již ale nestačilo. První zápas jsme tak na turnaji prohráli. Škoda.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava a Šája Květová 

b) HC Rakovník

V druhém zápase jsme narazili na kvalitního soupeře z Rakovníka. V týmu měli několik rozdílových hráčů a ikdyž jsme minimálně první půli srdnatě a statečně vzdorovali, prohráli jsme první půlku 5:2, kdy branky sršnů střílel Pepík Ryšavý a druhý přídával dnes trochu smolař v proměňování šancí – Ondra Vlasák. Druhá půle už byla plně v režii HCR a ti nám už snížit náskok nedovolili. Měli jsme několik šancí, zvonily tyčky soupeřovy brány, ale korigovat už se nám nepodařilo. Soupeř přidal dalších 5 branek a nakonec vyhrál vyšším rozdílem.

Branky sršňů: Pepík Ryšavý, Ondra Vlasák

c) HC Gripeňata Čáslav

Vzhledem k tomu, že i Gripeňata prohrála oba zápasy s Rakovníkem a Berounem, bylo jasné že si to v sousedském derby rozdáme o celkové třetí místo. Začátek zápasu jsme tentokrát trochu zaspali a soupeř se ujímá vedení i přes skvělý výkon Mikymátora v bráně. Postupně však vyrovnáváme hru a výsledkem je srovnání skóre Aničkou Hůlovou na 1:1 po hezké spolupráci s Pepíkem. Drama pokračuje, soupeř se ujímá vedení a my opět musíme dotahovat. Sršni však zabojují a srovnává Ondra Vlasák pod víko. První půle končí 2:2 a srdeční tep některých rodičů stoupá k 200 a někteří už ztratili dávno hlasivky. Druhou půli však postupně ovládáme v soubojích a i opticky se častěji hraje před soupeřovou bránou. Dostáváme však laciný gól z úhlu, kdy jsme nepřistoupili k útočníkovi Čáslavi a opět musíme dotahovat. Druhým gólem v zápase se prosazuje Anička Hůlová (ta si evidentně nechala střelecký prach na derby) a srovnává na 3:3 –  drama vrcholí. Ránu na solar zasazuje soupeři Kryštof Šibrava – 4:3 a my poprvé v zápase vedeme a už vítězství nepustíme. V posledních vteřinách se na Mikymátora ženou 2 Gripeňata, ale Mikymátor vytahuje fantastický zákrok a vychytá nám první svazové vítězství, o to sladší že proti Čáslavi.

Branky sršňů: 2x Anička Hůlová, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

Několik fotek najdete v galerii

 

____________________________________________________________

27.10.2018 – přátelské utkání HC Ledeč nad Sázavou vs. SK Sršni Kutná Hora

Na první venkovní přátelák jsme museli vyrazit hodně brzy, hrálo se totiž již od 8:30 v Ledči. Našim sršníkům to ale nijak neuškodilo, jelikož jsme se do soupeře zakousli hodně z ostra. Už po pár vteřinách zápasu otevírá naši velkou gólovou nadílku Anička Hůlová a další góly následují v rychlém sledu. Druhý gól přidává Vojta Kohár,následují trefy Pepíka Ryšavého a Ondry Vlasáka a znovu dnes výborně hrajícího Vojty a Ondry. Skvěle bruslíme, přihráváme si, bojujeme a tak naše skóre rychle narůstá. První třetinu vyhráváme 0:8.

Ve druhé třetině náš tlak na bránu neustává, po dalších gólech Pepíka, Vojty,Ondry, Krištofa a Aničky narůstá naše skóre již na 0:17. Domácí se snaží ve třetí třetině alespoň o vstřelení čestného gólu, ale proti je náš gólman, který skvělými zákroky drží čisté konto!

Ve třetí třetině přidáváme další trefy a nakonec vítězíme o více než 20 gólů. Své první čisté konto v životě vychytává Miky Dvořák, který vychytá ledečské snajpry i v samostatných nájezdech !

Góly Sršni: 8x Ondra Vlasák, 6x Pepa Ryšavý, 6x Vojta Kohár, 2x Anička Hůlová, Krištof Šibrava,Aleš Břinčil

Nájezdy proměnili: 1.kolo – Anička, Anežka Simonová, Kuba Wiesner, Aleš Břinčil. 2.kolo Anička Hůlová, Damián Simon, Luboš Břinčil !

Několik fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

13.10.2018 – Svazový turnaj v Sedlčanech

Na turnaj jsme vyráželi od ZS KH v 9:30 a cesta se pro některé tatínky včetně reportujícího stala osudnou, proto prosím berte následující řádky s rezevou. První utkání jsme hráli od cca 12.00hod. proti soupeři z Rakovníka.

a) HC Rakovník: 

Vyjeli jsme na led s nadšením, které nám vydrželo docela dlouhý čas, kdy jsme vzdorovali první a druhou trřetinu šikovně bruslícímu a hrajícímu soupeři. Prohráli jsme, ale rozhodně jsme měli hlavy nahoře a zůstali odhodláni bojovat v druhém zápase.

b) HC berounští medvědi:

Tohle utkání vyznělo pro naše mladé sršně jako nejvyrovnanější a po přelejvání výsledku z jedné nebo na druhou stranu jsme podlehli nakonec těsným rozdílem. Naši útočníci a obránci zamakali a výsledkem bylo obrazově vyrovnané utkání v němž rozhodli detaily. Výborně zachytal Miki, zahráli hráči v poli a na tomto výkonu se určitě dá stavět i do budoucna.

c) TJ Tatran Sedlčany:

V tomto utkání jsme vzdorovali silným domácím, kde se nám zdálo ne úplně vše fair-play, do svědomí ať si sáhnou domácí s nominací. Je potřeba vzdát čest těm kteří tuto podívanou vydrželi do konce a snažili se soupeři z „jiné“ ligy vzdorovat.

Zahráli jsme turnaj na kterém byla vidět naše snaha, přihrávky, trenérovy pokyny a kdy jsme se snažili být každému soupeři vyrovnaným protivníkem, tradičně zachytal dobře Miky.

Díky všem maminkám, babičkám, tetám a jiným lidem, kteří nás na turnaji podpořili, za sekané,řízky a jiné pochutiny našim maminkám. – JEN TAK DÁL ! JSME SRŠNI – JEDNA RODINA !

Pár fotos v podání Aleše najdete na: fotogalerii:

BRANKY SRŠŇÚ: 9x Ondra Vlasák – mazec gratulujeme!, 3x Pepík Ryšavý, 2x Ani Hůlová, Charlotka Květová, Tom Kapusta

 

 

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Ledeč nad Sázavou

28.09.2018 v 9.00hod. jsme na svém ledě v dalším přátelském utkání přivítali soupeře z Ledče. Po vlažném úvodu kdy jsme 3x inkasovali po nedůrazné hře před naším gólmanem jsme začali být více důrazní před bránou, začali jsme si i přihrávat a skóre se začalo vyrovnávat. Nakonec jsme ale díky rychlým únikům soupeře prohráli. Každopádně na naší hře byla vidět týmovost a souhra, všichni se snažili být důrazní,přihrávali, výborně opět zachytal gólman Kryštof. Takže neusnout na vavřínech a jen tak dále, první svazák už se kvapem blíží. JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE!!!

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Anička Hůlová, 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Miky Dvořák.

Pár fotek najdete v galerii

____________________________________________________________

SK SRŠNI Kutná Hora vs. HC Čáslav

15.09.2018 v 9:15 jsme hostili HC Čáslav a v prvním přátelském zápase nové sezóny se naši sršníci představili ve výborném světle. Bruslili, bojovali, nahrávali a hlavně – dávali krásné góly ! Vyrovnané utkání se poctivě odbojovalo, odpřihrávalo a odchytalo. Výborně zachytali i naši oba gólmani a po zápase +  samostatných nájezdech již propukla společná radost a rozlévalo se śampaňské v kabině ! Jen tak dále , JSME SRŠNI KUTNÁ HORA OLEEE !!!

Branky sršňů: 3x Anička Hůlová, 3x Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Tomáš Kapusta, Anežka Simonová, Kuba Wiesner a Pepa Ryšavý