↑ Return to PŘÍPRAVKA

Historie přípravky 2019/2020

14.09.2019 – svazový turnaj Čáslav (ročník 2011)

V sobotu 14.9. zajiždíme v prosluněném ránu s ročníky 2011 na první „svazák“ k rivalovi do Čáslavi. Po tradiční suché rozvičce již v nových dresech netrpělivě (vzhledem k absenci rozhodčích) vyhlížíme derby proti HC Čáslav. Hrajeme systémem 2×3 + gólman.

HC Gripeni Čáslav : SK Sršni

Na první třetinu se do brány nachystal Miky, 1.útok hraje ve složení: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Kryštof Šibrava, 2.útok jde na led ve složení: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil. Začíná se pěkně z ostra, sršni dobře bruslí, kombinují a brzy se tak dočkají vedení zásluhou Ondry Vlasáka, který to trefuje nechytatelně „pod víko“. Sršňům dodává náskok sebevědomí a chuť do hry. Další gól přidává v první třetině zkušeně mezi betony gólmana Anička Hůlová, Ondra Vlasák stihne hattrick a trefuje se krásnou střelou Vojta Kohár. Soupeř se osměluje až ke konci třetiny, v bráně ho však brzdí výbornými zákroky Mikymátor. Vytahuje několik výborných zákroků (střelba pod horní tyč) a my vyhráváme třetinu jasným rozdílem 7:0. Na druhou třetinu nastupuje do brány Kuba Wiesner a sršni pokračují v podobném tempu jako ve třetině první. Znamená to tak, že hattrick kompletuje bojující Anička Hůlová, trefuje se Kryštof Šibrava a Pepík Ryšavý. Soupeři se podaří vsítit 2 góly a koriguji tak pro ně hodně nepříznivý stav.V poslední třetině nepolevujeme , do brány jde opět Mikymátor a další zásahy sršňů přidává Anička Hůlová, dvěma góly navyšuje skóre Pepík Ryšavý a připisuje si tak rovněž hattrick, po jednom gólu přidávají Vojta Kohár a Kryštof Šibrava, kteří si rovněž zařezávají hattricky !! . Celkově vyhráváme velkým rozdílem, radost je veliká, v šatně o pauze tak probíhá vítězný tanec :-). Nové dresy jsme tak pokřtili vítězstvím !

Třetiny: 0:7 — 2:8 — 1:6

Branky Sršňů: 7 – Anička Hůlová, 5 – Ondra Vlasák, 3 – Pepík Ryšavý, 3 – Kryštof Šibrava, 3 – Vojta Kohár

Zásahy Miky: 11

Zásahy Kuba: 9

SK Sršni : SC Kolín

Asi trochu uspokojeni vysokou výhrou a pauzou nastupujeme do dalšího derby , tentokrát proti Kozlům z Kolína. Soupeř výborně bruslí a kombinuje, sršni nestíhají a ani skvělé zákroky Mikyho a Kuby v bráně nepomůžou náloži,  kterou v první třetině dostáváme. Marně čekáme na zásah některého z našich snajprů, nějaké náznaky šancí máme, ale soupeř nám utíká velkým rozdílem.  Obraz hry zůstává stejný i ve druhé a třetí třetině. Plusem jsou čestné zásahy Ondry Vlasáka a Vojty Kohára, mínusem nasazení a zápal pro hru sršňů. Celkově prohráváme vysokým rozdílem a dojem z předešlého zápasu to tak kazí. V bráně se vystřídali Mikymátor a Kuba Wiesner.

Třetiny: 0:9 — 1:9 — 1:11

Branky Sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Miky: 20

Zásahy Kuba: 20

Foto a video se nasdílelo do skupiny na whatsapp, vyhlížíme další turnaj a musíme dál poctivě trénovat.

____________________________________________________________

07.09.2019 – přátelský dvojzápas SK Sršni vs. HC Ledeč n.s. (2011) + SK Sršni vs. HC Gripeni Čáslav (2012)

Tak už i nejmladším sršňům začala sezóna 2019/2020. V deštivém ránu v sobotu 07.09. vítáme na ZS dvojzápas s HC Ledeč a HC Gripeni Čáslav (2012 a mladší). Na jedné ledové ploše se tak odehrávají boje 2×3 hráči 2011 proti známému soupeři z Ledče a 2×4 hráči (2012 a mladší) proti rivalovi z Čáslavi.

SK Sršni : HC Ledeč n. Sázavou – 10:6

Toto utkání jsem sledoval a mohu z něj popsat podrobný report. Obě mužstva začala velmi svižně, sršni s gólmanem Mikymátorem a dvěma útoky ve složení: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Šája Květová, druhý útok: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý, Aleš Břinčil. Soupeř se poměrně brzy ujímá vedení, kdy nebyl odblokován jeden ze střelců Ledče. Sršni se však nevzdávají a po počátečním oťukávání vyrovnává prvním gólem sezóny snajpr Ondra Vlasák (55) a v zápětí otáčí skóre v náš prospěch Pepíček Ryšavý (5) a Anička Hůlová (2). Ledeč koriguje na 3:2 a tak končí i úvodní třetina. Druhá třetina, jak se později ukázalo, byla v tomto utkání rozhodující. Zlepšeným výkonem a kombinací si vytváříme rozhodující náskok, který už do konce zápasu nepustíme. Hattrick dvěma krásnými góly kompletují Ondra Vlasák a Anička Hůlová, soupeř přidává především díky výbornému Mikymu v naší svatyni pouze jeden gól. V poslední třetině už bya díky hře ve třech znát na obou mužstvech únava. Šlo tak spíše o boj před oběma brankami, skvělými zákroky nás držel Miky. Nakonec se však střelecky prosazujeme i v poslední třetině, první branku v zápase si připisuje Vojta Kohár (7), další dva zásahy přidává celkem pětigólová Anička Hůlová.Nato , že šlo o první utkání sezóny, všichni hráči předvedli bojovný a oku lahodící výkon. Výborný Miky v bráně skvěle doplňovali bránící Šája Květová která několikrát vypíchla utočníkovi před nosem a důrazný Aleš Břinčil. Jen tak dál sršni !!!

Třetiny: 3:2 — 4:1 — 3:3

Branky sršňů: 5 – Anička Hůlová, 3 – Ondra Vlasák, Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 19

SK Sršni 2012+ : HC Gripeni Čáslav

Nasi nejmladsi srsnici nastoupili proti tradičnímu rivalovi z Čáslavi. V brance podržel skvělými zákroky Kuba Wiesner, nutno podotknout, že soupeř nastoupil i s několika 2011 ročníky, takže celkový výsledek vyzněl pro sršně krutě, ale nebyl úplně vypovídající. Za sršně skóroval 2 brankami výborně hrající Kryštof Šibrava. Všechny sršně je nutné pochválit za bojovnost a nasazení, nedali soupeři zdarma ani píď ledu a výkony jednotlivců jsou určitě příslibem do budoucna. Jen tak dál !! Do budoucna bych Vás chtěl někoho poprosit, aby reportoval utkání 2012 + mladších, rád bych předvedl co a jak…Bohužel nestíhám sledovat a statistikovat obě utkání zároveň, díky za pochopení.

Branky sršňů: 2 – Kryštof Šíbrava

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

28.03.2019 – přátelský zápas SK Sršni vs. SK Rodiče Ultras

Skutečně poslední a hlavně netradiční „zápas“ jsme odehráli proti našim rodičům. V kombinované sestavě a s chutí vyhrát na obou stranách znepřátelených táborů 🙂 jsme se vrhli do boje. Tempo bylo svižné, na některé rodiče (mě) až moc :-). Rodiče se ujímají vedení, sršni však postupem času hru vyrovnávají a vítězství se přiklání na jejich stranu. Unavení rodiče prohrávají 8:7, výborně zachytali oba gólmani – Mikymátor a Kuba Wiesner. Anička Hůlová si vstřelila vlastní branku :-). Utkání nabídlo plno dramatických okamžiků, soubojů a krásných gólů. Hrálo se celou hodinu a všichni jsme si to moc užili. Díky dvornímu fotografovi Lence za fotky.

Po utkání ještě následovaly samostatné nájezdy, kde vítězí rodiče 3:1.

FOTO ZDE:

______________________________________________________

23.03.2019 – přátelský turnaj v Čáslavi za účasti: (HC Čáslav, SK Sršni, HC Letňany, SC Kolín)

Tak je to tu, sezóna 2018/2019 je u konce a my vyrážíme konečně takřka v kompletní sestavě (která se ale díky Pepíkově indispozici) musí znovu upravovat na poslední turnaj na led rivala do Čáslavi. Už v klidu můžeme prohlásit, že se nám turnaj povedl hlavně předvedenou hrou a bojovností, tou , kterou jsme znali z podzimních zápasů a klání. Hráči celý turnaj odmakali, hráli jako team, bojovali a stříleli branky. Děkujeme všem hráčům za krásný hokejový zážitek, fanouškům na tribunách za podporu, maminkám za napečené dobroty. Tohle bylo finále jak se patří !!! Hrály se 3 zápasy, každý 3x15min., systémem 4+1 na hrubý čas. Po zápasech následovaly dovednostní soutěže (nejrychlejší, nejobratnější a nejlepší gólman).  Na turnaji stavíme dva gólmany, poctivě se střídá Mikymátor s Kubou Wiesnerem.

HC Gripeňata Čáslav

První zápas turnaje začíná, hra se přelévá z jedné strany na druhou a nám je jasné, že dnes nenecháme svoji kůži rivalovi zadarmo (jako před 14 dny v Kralupech). Skóre zápasu sice otevírá soupeř, ale my rychle srovnáváme Ondrou Vlasákem a snažíme se urvat vedení na naši stranu. Všichni skvěle bojují, i náš třetí útok složený z nejmenších bojuje a soupeři nenecháváme ani metr volného prostoru na ledu. První třetina zápasu tak končí nerozhodně 1:1 a my cítíme šanci na vítězství. Do druhé třetiny vstupujeme ještě lépe než do té první a dokonce se po dalších brankách Ondry Vlasáka ujíme poprvé v zápase vedení. Znovu všichni skvěle přistupují k soupeři, skvěle chytají oba gólmani, hráči jako Lukyn Bohdan tahají puky se sílou buldočí. Druhou třetinu vyhráváme 2:3 i díky proměněnému trestnému střílení Ondry Vlasáka – a do poslední třetiny jdeme s jednogólovým náskokem !!!. Ve třetí třetině se hraje znovu vyrovnaný skvělý hokej, nechybí důraz, plno osobních soubojů, ale i bohužel spousta našich nevyužitých šancí. Z jedné protiakce už pár minut před koncem bohužel soupeř vyrovnává a v poslední minutě strhává vedení dvěma góly na svou stranu. Prohráváme 6:4. Hráčů je nám na tribunách líto, zápas to byl vyrovnaný a hlavně pohledný, plný našich krásných akci, které se bohužel nepodařilo dotáhnout do konce. Shodujeme se pak v kabině, že toto byl náš nejlepší letošní výkon !

Branky Sršňů: 4x Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby drohromady: 23

HC Letci Letňany

Ještě mírně otřeseni z těsné prohry s domácími, nastupujeme na soupeře – letos nám neznámým, Letcům z Letňan. V průběhu zápasu odstupuje se střevními problémy náš snajpr Pepík Ryšavý a druhý útok je tak poslepený z toho co nám zbylo. Nutno poznamenat, že jsme se soupeřem drželi celý zápas krok a v poslední třetině jsme ho dokonce výrazným rozdílem přehráli. Spousta našich borců si sáhla až na dno sil, ono hrát zápasy hned po sobě, je docela náročné – ale to pro všechny zúčastněné. První třetinu začínáme podobným stylem jako s Čáslaví. Přistupujeme k soupeři, držíme formace, bojujeme. Sice jde soupeř do vedení, aly my korigujeme výsledek prvním gólem výborně hrajícího Kryštofa Šibravy a zásahem Pepíčka Ryšavého , který jak již bylo zmíněno v průběhu zápasu odstupuje – snad bude brzo v pořádku ! První třetinu prohráváme 4:2, ve druhé přidává soupeř další branky, ale stále se hraje častěji před brankou Letců, bohužel však naše velké šance (Anička několikrát sama na gólmana) zůstávájí nevyužity. Skóruje rychlík Vojta Kohár a náš tento turnaj rovněž výborně hrající –  tank Lukáš Bohdan. Druhou třetinu prohráváme rovněž 4:2, celkově po dvou třetinách tedy prohráváme 8:4. To co se událo ale ve třetině třetí, to si budeme všichni dlouho pamatovat ! Sršni se nehodlali s výsledkem smířit a začali hrát skutečně na hranici svých možností. Ve druhém útoku se k Šáje, Aničce a Kryštofovi přidával Vojta nebo Ondra Vlasák a tato poslepená formace začala na ledě vládnout a soupeř byl při každém střídání pod palbou. Snižujeme dokončenými hattricky  Vojty Kohára a  Aničky Hůlové, až na rozdíl jedné branky !!!. Vyrovnávací gól na 10:10 vsítí Ondra Vlasák a fenomenální výkon ve třetí třetině je dokonán. Zápas dostáváme do remízy a rodiče na tribunách slaví, jako kdybychom vyhráli Stanleyův pohár :-). Aby taky ne ! Poslední třetinu vyhráváme 6:2 !!! Nejlepší výkon sezóny, fantastická bojovnost a odhodlání poprat se o výsledek, to nás zdobilo ve druhém zápase. KLOBOUK SMEKÁM K ZEMI !!!!!

Branky Sršňů: 3x Vojta Kohár, 3x Anička Hůlová, 2x Kryštof Šibrava, Ondra Vlasák, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 26

SC Kolín

V posledním zápase nastupujeme proti obrovským kozlům, je až komické pokud byste porovnali některé jejich hráče velikostí k například takovému Luboškovi Břinčilovi. No nic, snažíme se odehrát zápas se ctí ale moc se nám to nedaři. Hraje se v podstatě na jednu bránu a ikdyž skvěle chytající Mikymátor a hlavně Kuba Wiesner pochytají spoustu střel a jasných příležitostí soupeře, prohráváme vysokým rozdílem. Čestný zásah v tomto utkání zaznemnává opět náš nejvíce skórující snajpr Ondra Vlasák, více se nám toho nepodaří. Měli jsme však v nohách těžké zápasy a na hráčích již byla vidět únava. Nevadí.

Branky Srňů: Ondra Vlasák

Zásahy Mikyho/Kuby dohromady: 33!

Taky bych chtěl všem poděkovat za právě skončenou sezónu, vše již bylo řečeno emotivní zprávou do skupiny od Romana, jeho věty bych chtěl jen podtrhnout. Díky všem za krásné zážitky, doufám že se ve stejném složení sejdeme i na sezónu příští. SK SRŠNI OLEEE !!!!!

Pár fotek v galerii 

______________________________________________________

10.03.2019 – svazový turnaj v Kralupech n. Vltavou (HK Kralupy, SK Sršni, HC Čáslav, HC Junior Mělník)

Po klasickém přeložení turnaje ze soboty na neděli, vyrážíme v hodně kombinované sestavě (stále jsme poznamenáni velkou marodkou a absencí z důvodu jarních prázdnin) k poslednímu letošnímu svazovému turnaji. Naším cílem jsou Kralupy nad Vltavou, které jsme v letošní sezóně nikde nepotkali a jsou tak pro nás neznámou štací. Nakonec se nám podaří dát do kupy 3 kompletní útoky, za podpory bratří Smetánkových, za což děkujeme! Utkání se hrají „svazovým“ způsobem 2x15min hrubého času, systémem 4 + 1. Na dva zápasy se staví do brány Mikymátor, na poslední zápas proti Mělníku ho střídá Kuba Wiesner.

HC Gripeňata Čáslav

Gripeňata na nás vlítla a během chvíle dostáváme lekci z bruslení, kombinace a střílení gólů. Ikdyž se Miky hodně snažil a možná podal nejlepší sezónní výkon, skóre rychle narůstá a nám se vůbec nedaří. Když už si nějakou šanci složitě vytvoříme, zachytá jim gólman a my ne a ne vstřelit nějaký kontaktní/čestný gól.  To se nakonec nepodaří za celý zápas a my tak prohráváme bez čestného zásahu.

Zásahy Mikyho: 18

HK Kralupy n. Vltavou

Druhý zápas s HK Kralupy začínáme sice s větším nasazením a snahou, opět však prohráváme první třetinu větším rozdílem. Podaří se nám sice konečně vstřelit branka Štěpánem Smetánkou, ale soupeř rychle utíká a prohráváme i druhý zápas. Druhý vstřelený gól zaznamenává Kryštof Šibrava. Anička Hůlová a Šája Květová zaznamenávají nastřelené tyčky, dnes to holkám prostě nelepilo 🙁

Branky Sršňů: Štěpán Smetánka, Kryštof Šibrava

Zásahy Mikyho: 15

HC Junior Mělník

S nejsilnějším soupeřem na turnaji se snažíme držet krok, řekl bych, že jsme v tomto zápase po krátké přestávce pro úpravu ledu i bojovali nejvíce. Leč soupeř byl trochu někde jinde a Kuba v bráně to měl hodně složité. Vytahuje však několik skvělých zákroků a i v tomto zápase se nám podaří vstřelit proti těžkému soupeři 2 branky – Lukymu Bohdanovi po bojovném výkonu a znovu Štěpánovi Smetánkovi. Aničce Hůlové zase zazvonila tyčka.

Branky Sršňů: Lukáš Bohdan, Štěpán Smetánka

Zásahy Kuby W: 15

Na závěr bych chtěl vyslovit přání, abychom se v následujících dnech a týdnech pokusili konečně sejít v plném počtu a společně potrénovat na poslední turnaj v sezóně v Čáslavi. Rozhodně by bylo fajn, zakončit sezónu nějakým prima výkonem a odčinit tak nezdary z posledních měsíců.

______________________________________________________

24.02.2019 – přátelské utkání na domácím ZS vs. HC Ledeč nad Sázavou

Na nedělní ráno/dopoledne máme naplánovaný další přípravný zápas, s dobře známým soupeřem z Ledče. Stále ještě poznamenáni velkou marodkou (dáváme dohromady 2 útoky po 4 a jeden útok po 3 hráčích) se stavíme na úvodní buly zápasu. Je to už dost ohraná písnička a scénář takovýchto utkání se dost často opakuje. Záčatek dobrý, postupně však přestáváme hrát a končíme v útlumu. Utkání se hrálo na dvě velké poloviny, po něm následovaly SN.

SK Sršni vs. HC Ledeč nad Sázavou

Začátek utkání je ve znamení oboustranného oťukávání, kdy se hra přelejvá z jedné strany na druhou, výborně chytají oba gólmani (v naší bráně tradičně Mikymátor). Úvodní branku a svou bohužel jedinou v zápasu střílí Ondra Vlasák. Vedení nám však nevydrží dlouho a soupeř brzo vyrovnává. Přesto však navyšujeme skóre zápasu po docela pohledných akcích Anežky Simonové a Pepíka Ryšavého, trefuje se i Aleš Břinčil  a první polovinu zápasu tak vyhráváme 4:2.

Následuje krátká přestávka a po ni výše zmiňovany útlum. Přestali jsme hrát, bruslit, bojovat a soupeř rychle otáčí skóre ve svůj prospěch. Jedinou branku našeho souboru střílí Anežka a my prohráváme 5:9. Za druhou polovinu není koho moc chválit, celkově byl nejsympatičtější 3. útok, který se snažil bojovat a hrát. Utkání končí, rozjíždíme se k nedělním obědům s pachutí prohry.

Branky Sršňů: 2x Anežka Simonová, Ondra Vlasák, Aleš Břinčil, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

SN: bohužel jsem šel uklízet mantinely, takže nevím kdo proměnil za Sršně – bude kdyžtak doplněno později.

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

09.02.2019 – svazový turnaj ve Vlašimi (SK Sršni, HC Vlašim, HC Junior Mělník, HC Berounští medvědi)

V sobotu 09.02. jsme decimovaní obrovskou marodkou kádru vyrazili do neznámého prostředí – Vlašimi. Cesta netrvá dlouho a po cca hodině zastavuje autobus před vlašimskými rytíři. Díky velké marodce se na všechna 3 utkání staví do brány Mikymátor, který podává vynikající výkon a jen díky němu jsme v zápasech neinkasovali větším rozdílem !!!

a) HC Beroun

Hned první utkání nás staví proti dobře známému soupeři z letošní sezóny – medvědům z Berouna. Jak čas později ukázal, bylo to naše nejlepší utkání na turnaji, kdy jsme ještě měli plno sil a soupeř hrál se skutečně podobnými ročníky jako my. Na hře je to pak hned znát. Celý zápas perfektně odbojován, několik samostatných úniků, kombinační hra a skvělé zákroky Mikymátora v bráně. První třetinu prohráváme pouze o gól, v další pak soupeř mírně odskakuje, ale stále se držíme a utkání nakonec prohrajeme až po boji. Bravo !

Branky Sršnů: Anežka Simonová 2x, Ondra Vlasák, Kryštof Šibrava

b) HC Junior Mělník

Druhé utkání netřeba příliš komentovat, kdo na turnaji viděl, že jsme hráli proti obřím 2011tkám z Mělníka. Je to docela nefér, ale pokud to svaz toleruje, nenaděláme s tím nic. Hráči proti tak fyzicky vybaveným soupeřům neměli nárok a utkání samořejmě prohrajeme.

c) HC Vlašim

Ono se potom trenérům těžko namotivuje mužstvo na poslední utkání turnaje proti domácím hráčům. Nicméně snažíme se po předešlém šoku oklepat a znovu bojovat a rvát se o puky za každou cenu. Daří se i kombinace a ikdyž zase hrajeme proti strašně starým a velkým 2011tkám :-), střílíme hezké branky Ondrou Vlasákem. Všichni se po prohraných kotoučích vrací. Utkání rovněž prohrajeme, nutno zde ovšem podotknout, že ani v případě Mělníka, ani v případě Vlašimi nehrajeme proti skutečným přípravkám. Takže bojujeme dále !

Branky Sršňů: 3x Ondra Vlašák

Díky alternativním fotografům :-), posbírány jednotlivé foto a:

Pár fotek a jedno video v galerii 🙂

______________________________________________________

03.02.2019 – přátelské utkání SK Sršni vs. HC Poděbrady

K nedělnímu obědu se v naší sršní aréně podával pro nás kilometrově blízký soupeř z Poděbrad. Je zajímavé, že k nim máme kousek a ještě jsme v této sezóně na Poděbrady nenarazili. Omlouvám se za stručný report, na utkání chyběla sekretářka sekretářek. Utkání se hrálo 3x15min. , systémem 4+1. Do brány se postavil Mikymátor.

SK Sršni vs. HC Poděbrady:

Do první třetiny jsme vlétli s velkým nadšením, dařila se nám kombinace , důraz na mantinelech z kterého vyznívaly vyhrané souboje. Golove se prosazuje Ondra Vlasák, který již za první třetinu zkompletuje hattrick. Asistenty jsou Vojta Kohár a Anička Hůlová. První třetina končí 3:3 a vše je otevřené.

Co se nám podařilo v první třetině, jsme bohužel nedokázali přenést do třetiny druhé. Z naší hry se vytratila týmovost a kolektivní pojetí hokeje. Podle toho to také dopadlo a my prohráváme druhou třetinu 1:3 , kdy jediný gól sršňů vstřelil Ondra Vlasák.

Do poslední třetiny vstupujeme opět trochu vlažně a tak přichází přátelská rozmluva na střídačce. Hra se lepší, je vidět že v našich zápasech hodně rozhodují hlavy našich borců a borek. Hra se přelejvá z jedné strany na druhou, zuří tuhý boj.Končíme výsledkem 9:10, což samo o sobě vypovídá o tom, že se jedná o vyrovnané střetnutí. Menší zranění ruky inkasuje Mikymátor, ale jelikož je bojovník, utkání dochytá.Na závěr je nutné podotknout, že soupeř přijel s hodně mladou sestavou a znovu nám poskytl důvod k zamyšlení. Gólově se v poslední třetině prosazuje kromě Ondry Vlasáka i jedním zásahem Vojta Kohár. Po zápase následují samostatné nájezdy.

Branky Sršňů: 8x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Nájezdy proměnili: Anežka Simonová, Šája Květová, Vojta Kohár, Kuba Wiesner

______________________________________________________

27.01.2019 – přátelské utkání starších + mladších Sršňů ve Světlé nad Sázavou

V nedělním dopoledni cestujeme po vlastní ose na přátelská utkání do Světlé nad Sázavou. S tímto soupeřem jsme v letošní sezóně ještě nehráli, byl tak pro nás velkou neznámou. Po dohodě trenérů obou mužstev stavíme 2 týmy, kdy mladší sršníci hrají systémem 4+ gólman, starší hrají 3+ gólman. Utkání jsou hraná na 3 x 20min. hrubého času, na konci zápasu se pak jedou nájezdy. Diky velké marodce sršňů, kombinujeme složení jednotlivých formací a někteří hráči tak hrají spolu poprvé.

a) „Starší“ sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Starší sršni vlétli na svého soupeře a brzo se ujímají vedení po samostatné akci Štěpána Smetánky. HC Světla s námi ale drží krok a rychlá hra se přelejvá z jedné strany na druhou. Sršni dobře bruslí, napadají rozehrávky soupeře, to samé ale předvádí i borci ze Světlé.  Gólově skromná 1.třetina končí nerozhodným výsledkem 3:3, kdy další branky sršňů přidávají Anička Hůlová a znovu Štěpán Smetánka. Skvěle chytá Mikymátor.

Do druhé třetiny nastupujeme ve stejném složení a přidáváme další branky. Poprvé se trefuje například Ondra Vlasák po samostatném úniku, chytrou střelou i Vojta Kohár a další branky přidávají ještě Anička a znovu Štepán. Bohužel, začíná se prosazovat i soupeř a obzvlášť šikovný hráč s číslem 8 zaznamenává hodně branek. Divoká a gólově bohatá druhá třetina končí 9:8 pro soupeře.

Do poslední třetiny měníme gólmany, kdy dobře chytajícího Mikyho nahrazuje Tom Kapusta a z pole odchází chytat do mladších sršnů Kuba Wiesner. Mikymátor se tak ocitá v poli po boku Aničky a Vojty 🙂 Bohužel, trochu zaspáváme začátek 3. třetiny a soupeř jde trochu do trháku. Sršni se však nevzdávají a po brankách Štěpána, Aničky, 2x Ondry Vlasáka a Vojty se dostáváme zpět na jednogólové manko. Spoustu šancí nevyužíváme a ikdyž soupeře v posledních minutách mačkáme, prohráváme po divoké přestřelce 19:16 . Nutno dnes všechny hráče pochválit, nevypustili žádný souboj, hezky kombinovali a celkově se na to z tribun hezky dívalo. JEN TAK DÁLE !!! Sršni olee !!!

Branky Sršňů: 7x Štěpán Smetánka, 4x Ondra Vlasák, 3x Anička Hůlová, 2x Vojta Kohár 

Zásahy Mikymátora + Toma Kapusty: 24

Nájezdy proměnili: Anička Hůlová, luxusním nájezdem Mikymátor, Vojta Kohár

b) mladší Sršni vs. HC Světlá nad Sázavou

Sršníci na vedlejším hřišti předvedli rovněž skvělý výkon, kdy za celé utkání obdrželi pouze 6 branek. Sami 3 vsítili a nutno vyzvednout čisté konto nováčka v bráně – Kuby Wiesnera, který pochytal v poslední třetině všechny střelecké pokusy soupeře a jako bonus i všechny samostatné nájezdy po utkání. Gratulujeme a jen tak dále !!!.

Branky Sršňů: 2x Aleš Břinčil, Šája Květová

Nájezdy proměnili: Aleš Břinčil, Šája Květová

Pár fotek v galerii:

______________________________________________________

13.01.2019 – Svazový turnaj v Rakovníku (HC Rakovník, SK Sršni, HC Benátky n.Jiz., HC Beroun)

Nejdelší možná cesta v rámci středočeského kraje k turnaji nás čekala v neděli 13.01. Odjezd v brzkých 6:45hod autobusem do „dalekého“ Rakovníka probíhal v klidu a vše jsme v pohodě stihli. S mírnými změnami v sestavě a s nadějí odčinit předešlé výsledky jsme nastoupili ke 3 zápasům, kdy každý zápas byl hraný 2x15min.

a) HC Rakovník

Tento ročník náš klasický soupeř na svazových turnajích. Věděli jsme co nás čeká a snažili se tomu čelit. Ačkoliv jsme bojovali a Mikymátor se snažil chytat, prohráváme první polovinu ještě přijatelným skóre 0:4. Ve druhé polovině zápasu se nám konečně podaří vlastně poprvé ohrozit bránu soupeře a vysokou výhru koriguje Anička Hůlová po samostatném úniku a proměněným trestným střílením Pepík Ryšavý. Prohráváme vysoko.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikyho: 16

b) HC Benátky nad Jizerou

Proti dosud neznámému – avšak v rámci českého hokeje slavnému soupeři (vazby na extraligový Liberec), nastupuje k velkému debutu Tom Kapusta v naší sršní svatyni. A nutno podotknout, že ačkoliv celý zápas chytal skvěle a doslova čaroval v bráně, naši borci a borkyně spali, nedařila se vubec kombinace, rozehrávka, vázlo nasazení  a tak si i po prvnotním vedení připisujeme další krutou porážku na turnaji. Čestné zásahy za sršně zaznamenávají Ondra Vlasák, bojující Vojta Kohár a Anička Hůlová. Celkově se nám tak podaří vstřelit 3 góly, nutno však podotknout, že soupeř byl hratelný a utkání mělo co se týče našeho nasazení a bojovnosti vypadat úplně jinak !

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Vojta Kohár, Anička Hůlová

Zásahy Toma Kapusty: 22 !!!

c) HC Beroun (medvědi)

Poslední zápas odehráváme rovněž proti již klasickému soupeři ve svazových turnajích, v minulosti jsme s ním sehráli vcelku vyrovnané zápasy a proto jsme stále doufali (i po promluve v kabine), že zpáteční cesta bude obohacena o návštěvu některého z řetězců rychlého občerstvení na oběd :-). Bohužel, borci asi neměli chuť a hlad a tak prohráváme i poslední zápas na turnaji. Rodiče (fanoušci) jsou smutní a jedeme domů opět s prázdnou. V tomto utkání se v bráně vystřídají Tom i Mikymátor, na vysoké prohře to ale i tak nic nemění. Než se pořádně rodičové dostali na strmé tribuny stadionu, prohráváme 0:3 a ikdyž zabojujeme a snižujeme hattrickem (ikdyž trochu šťastným) Vojty Kohára, postupně odpadáme a prohráváme výraznějším rozdílem. Je smutné vidět jak na trénincích naši borci makají a hra má myšlenku a rychlost,když potom nedokážeme alespoň část schopností dostat na led při zápasech.

Branky sršňů: 3x Vojta Kohár, Pepík Ryšavý (samostatný nájezd)

Zásahy brankářů dohromady: 17

Fotografický záznam jsem tentokrát nepořídil, nějak jsem to nestihl.

______________________________________________________

29.12.2018 – Přátelský turnaj v Čáslavi (HC Gripeni, SK Sršni, SC Kolín, HC Poděbrady)

Pouhé 3 dny po nevydařeném turnaji v Kutné Hoře přišel čas na reparát, tentokráte pro změnu v Čáslavi. Na turnaj jsme každý vyřážel vlastní dopravou a s odhodláním napravit pošramocenou pověst z domácího turnaje v KH.

a) SC Kolín

Už podle nástupu na ledovou plochu čáslavského stadionu nám bylo jasné, že hrajeme s trochu jiným soupeřen než kterého jsme před časem porazili doma v přáteláku. Bohužel se naše obavy potvrzují a prohráváme první třetinu 9:2, kdy naše čestné zásahy střílí Pepík Ryšavý. Druhou třetinu prohráváme 5:1, kdy čestný zásah zaznemenává Vojta Kohár. V poslední třetině už se neprosazujeme a dostáváme další góly.

Branky sršňů: 2x Pepík Ryšavý, Vojta Kohár

Zásahy Mikyho: 12

b) HC Gripeni

Rivalovi z Čáslavi jsme měli po našem vánočním turnaji co vracet. Možná právě proto však zaspáváme úvodní třetinu a prohráváme ji celkem snadno 1:4, kdy čestný úspěch zaznamenává Pepík Ryšavý.Ve druhé už naši borci a borky konečně začali hrát hokej a po naší nejlepší třetině (vyhráli jsme ji 3:1) na turnaji, zůstáváme na dostřel soupeři o pouhý gól. Nastupujeme do poslední třetiny a prohráváme ji 2:4. Co říci, je to velká škoda že jsme nedokázali dotáhnout zápas do lepšího konce. Zase jakoby někteří borci zůstáváli hlavou jinde. V hodně situacích nás v tomto zápase podržel Miky !

Branky sršňů: 3x Pepík Ryšavý, 2x Ondra Vlasák, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 18

c) HC Poděbrady

Bylo jasné, že poslední zápas se hrál o celkové třetí místo se soupeřem, který je vzdálený jen několik km, ale tuto sezónu jsme se s ním ještě nepotkali. Opět zaspáváme první třetinu a prohráváme ji 3:1. Ve druhé se to snažíme urvat bojovností, nicméně soupeř navyšuje vedení po druhé třetině na 5:2. Zásahy Sršňů obstáravají holky, Šája Květová + Anička Hůlová. Ve třetí – nutno podotknout už hodně unavené třetině branka nepadla a my tam prohráváme i posledni zápas.

Branky sršňů: Anička Hůlová, Šája Květová

Zásahy Mikyho: 8

Celkově jsme v Čáslavi nezanechali úplně dobrý dojem. Hokej je týmová hra a pokud ne úplně všichni nenechají na ledě duši, nedá se vyhrávat. Chtěl bych v hodnocení vyzvednout 3. lajnu, tentokrát hlavně Lukáše Bohdana a Anežku Simonovou, kteří poctivě odbojovali všechna utkání za třetí útok. Jen tak dále !

Jediným výrazným úspěchem sršnů tak bylo 1. místo Vojty Kohára v dovednostních soutěžích jako nejrychlejšího hráče turnaje !!! BLAHOPŘEJEME!!

______________________________________________________

26.12.2018 – Vánoční turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, HC Gripeni Čáslav, HC Skuteč)

V adventním čase na svatého Štěpána jsme pořádali přátelský turnaj v minihokeji. Vyřízkovaní a vysalátovaní jsme vzali za vděk alespoň nějakému pohybu zpestřením turnajem. Motivaci – alespoň dle dění na hřišti měli mnohem větší rodiče, jednak jsme hráli konečně o medaile a ceny a jednak proto, že se jednalo o domácí turnaj.

a) HC Gripeni

Se soupeřem držíme krok pouze první třetinu, kdy snad i chvíli vedeme. Neskutečně dobře zachytal Mikymátor, který pochytal mnohem větší brankový příděl který nám po laxním výkonu hrozil. Jednoznačně nejlepší hráč utkání. Ostatní hráči opět jakoby zůstali hlavami někde v kabině (stejné jako na svazovém turnaji 09.12.). Není koho dále zmiňovat, snad jen Ondru Vlasáka, kterému se podařily vsítit pěkné góly a Anežku Simonovou, která dala silnému soupeři góla.

b) HC Skuteč

V druhém utkání se naši borci přeci jen začali více koncentrovat na hru, začali bruslit a bojovat a po první třetině to dokonce vypadalo na druhé místo v turnaji. Ve druhé třetině už ale asi únava (?) a zpřesněná hra soupeře znamenala celkově prohru i v druhém zápase. Nutnko podoknout, že na oba soupeře jsme měli a je jen škoda, že ta motivace k utkání hráčů není tak velká, jako očekávání a motivace rodičů. Škoda.

Šanci na repete a napravení pověsti máme hned 29.12. na dalším turnaji v Čáslavi. Budeme tam s Vámi a držet palce a povzbuzovat ! Sršni olee !

V rámci turnaje se ještě odehrály dovednostní soutěže, v němž se rozhodně neztratili borci – Ondra Vlasák (nejrychlejší hráč) a Vojta Kohár (2. nejrychlejší hráč).

Pár fotek v galerii:

___________________________________________________________

09.12.2018 – svazový turnaj v Kutné Hoře (SK Sršni, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník, HC Berounští medvědi)

Netradičně v neděli jsme poprvé a naposledy v této sezóně pořádali svazový turnaj na domácim ledě. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak mu musel sekundovat Roman Socha – trenér 3 + 4. tříd a hrozilo, že bude muset pískat i náš vedoucí mužstva Roman Vlasák. Nicméně se vše nakonec nějak událo a my jsme se již mohli soustředit na našeho prvního soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli – Velké Popovice.

a) TJ Slavoj Velké Popovice

Začínáme tradičně inkasovaným gólem, nicméně s neklouzajícím pukem ještě dokážeme díky první brance Ondry Vlasáka vyrovnat a držet se soupeřem krok. Bohužel však po nedůslednosti před naší bránou dostáváme další 4 branky, na které odpovídá Mára Socha a Pepík Ryšavý po hezkých akcích. První polovinu tak prohráváme 3:5 a s nadějí vyhlížíme polovinu druhou. Tam jsme zpřesnili obranu a začal chytat dnes trochu nepozorný Mikymátor, soupeř nám však další tři branky přidal a my již nestačili nalézt odpověď. V druhé půlce jsme vyšli střelecky naprázdno, protože jsme dnes nedokázali proměnit ani 1000% šance, kdy před gólmanem soupeře stojí s pukem sami tři naši borci 🙁 a tento zápasem především díky neproměněným šancím prohráli. Škoda, soupeř byl rozhodně hratelný a kdybychom přidali v nasazení a rychlosti, mohli jsme utkání zvládnout mnohem lépe.

Branky sršňů: Ondra Vlasák, Mára Socha, Pepík Ryšavý

Zásahy Mikymátora: 13

b) HC Rakovník

Nám ze svazových turnajů dobře známý tým, který deklaroval před začátkem utkání do zápisu jednoho začátečně bruslícího 🙂 2010 ročníka, se později ukázalo, že bruslit umí a že možná nebyl jeden 🙂 Snažíme se odehrát utkání se ctí a bojovat, nicméně pokud jsme si horko těžko vypracovali nějakou šanci, nedaří se nám ji úplně dobře proměnit. Mikymátor se brance rozhodně nenudí, o čestné zásahy se postarají Ondra Vlasák a Vojta Kohár. Ostatní snajpři vyjdou střelecky naprázdno a my znovu prohráváme, tentokrát bych řekl  i spolu s fair-play.

Čestné branky sršňů: 3 x Ondra Vlasák, Vojta Kohár

Zásahy Mikymátora: 9

c) HC Berounští Medvědi

Po pauze ve které došlo na úpravu ledu – (díky všem rodičům kdo dnes přiložili ruku k dílu!) a s vidinou ještě neztraceného 3.místa vyrážíme na zteč na posledního  – rovněž tradičního svazového soupeře – Medvědy z Berouna. Po počátečním oťukávání a seznamování 🙂 přejdeme rovnou k tvrdé hokejové bitvě, okořeněné 2 samostatnými nájezdy – po každém na jedné straně. Nevíme přesně co se honilo našim hráčům v hlavě, ale na tribuně nám to celé dnes přislo takové chcíplé, bez jiskry. No se soupeřem držíme krok, strašně pracně si vytváříme šance a po hattricku Ondry Vlasáka prohráváme první půli 3:5. Ve druhé polovině zápasu dochází k trestnému střílení po faulu na Andulku Hůlovou – proměnuje. Záhy však faulujeme i my a soupeř nedá Mikymu  krásným blafákem šanci. Prohráváme i druhou půlu a na turnaji končíme poslední. Je nám to všem líto, byla to šance na hezké umístění v domácím turnaji. Nicméně neskládáme zbraně, před námi jsou další výzvy a my se o ně popereme ! SRŠNI OLE !

Branky sršňů: 5 x Ondra Vlasák – náš nejlepší střelec na turnaji – gratulujeme, 1x Anička Hůlová (TS)

Zásahy Mikymátora: 13

Několik fotek najdete v galerii

___________________________________________________________

24.11.2018 – přátelák SK Sršni vs. SC Kolín

V zakaboněném a uplakaném sobotním ránu vítáme znovu po týdnu rivala z Kolína. Po dohodě s kozly stavíme poprvé v sezóně 2 týmy Sršňů, kdy SRŠNI I. hrají ve formacích 3+1 a SRŠNI II. (mladší ročníky) hrají klasicky ve 4+1 s brusu novým gólmanem – Tomem Kapustou. No a že se bylo na co dívat !

1) SRŠNI I vs. SCK I.

Starší Sršáni začali už trochu tradičně – vlažně a z první vážnější akce před Mikymátorem inkasujeme na 0:1. Radost mu však nevydržela dlouho a po krásné kombinaci vyrovnává prvním gólem z mnoha Kuba Wiesner. Od té chvíle přebírají iniciativu domácí a do kozlí brány se valí jeden útok za druhým. Skóre otáčí snajpr Ondra Vlasák, který ujíždí všem a trefuje zařízení pod horní víko. Sršně otočka v zápase ještě více nabudí. Dobře kombinují, odebírají puky soupeři už v zárodku jejich akcí, přihrávají a hlavně – střílejí snajpři a přidávají další zásahy. Již v první třetině dosáhl hattricku Kuba Wiesner, 2 zásahy mají na kontě i zkušení útočníci Vojta Kohár, Ondra Vlasák, další gól přidává Anička Hůlová. První třetinu po skvělém výkonu vyhráváme 8:2, v těžších momentech nás klasicky drží Mikymátor. Druhou třetinu hrajeme v podobném duchu jako první, své hattricky dovršují Kuba Wiesner, Vojta Kohár a Ondra Vlasák. Fanoušci v kotli neúnavně povzbuzují i ve třetí třetině. Odměnou je jim navršení skóre už na 21 zásahů kdy se prosazuje výraznějším písmem do zápasu Anička Hůlová, na tempu se již podepisuje nastolený systém 3+1 hráče, každopádně když vedete, nohy tolik nebolí. Trefují se Kryštof Šibrava, další branky přidává smrtící trio Vojta + Ondra + Kuba, trefuje se i Anička. Soupeř koriguje ze samostatného nájezdu po faulu jednoho z našich hráčů. V důležitých momentech hosty jasně přehráváme, skvěle chytá Mikymátor. Je konec, vyhráváme velkým rozdílem. Hráči se radují a odjíždí také tradičně – demolovat hokejky o mantinely 🙂 a kozel jede domů – viz. foto 🙂 SK Sršni olee !

Branky Sršni: 6 – Ondra Vlasák, 6 – Vojta Kohár, 4 – Kuba Wiesner, 4 – Anička Hůlová, 1 – Kryštof Šibrava

Zásahy Mikymátora: 26

Nájezdy: Kryštof Šibrava, Anička Hůlová

 

1) SRŠNI II vs. SCK II

Druhý tým poskládaný z nejmladších nadějí kutnohorského hokeje kousal. A to hodně 🙂 Od první minuty (alespoň podle ohlasů co má autor reportu k dispozici 🙂 se naši nejmladší sršáni zakousli do soupeře s velkým nasazením, podobným spíše  buldokům či medvědům než nevinnému hmyzu 🙂 . V bráně chytá svůj první velký zápas Tom Kapusta. První gól Sršňů v tomto zápase střílí Anežka Simonová, další zásahy přidává již zkušený snajpr a brácha Anežky – Damián, další zásahy přidává Marek Socha (2) a Anežka. První třetinu vyhráváme 6:4. Ve druhé třetině navyšujeme skóre již na větší rozdíl i ostatní hráči, stejně jako ve třetí. Celkově vítězí SRŠNI II nad rivalem větším rozdílem – GRATULUJEME ! Je konec zápasu a své hokejky jede omlátit o mantinel i druhé družstvo a kozel jede domů viz. foto!

Branky Sršni: 4 – Anežka Simonová, 4 – Marek Socha, 3 – Aleš Břinčil, 2 – Damián Simon, 1 – Honzík Brei

Málo fotos v galerii

____________________________________________________________

 

 

 

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ