«

«

Zář 28

Utrápené sobotní dopoledne

SK Černošice : SK Sršni Kutná Hora     10  :  2   (4:0; 4:0; 2:2)

     Po výprasku z minulého týdne od pražské Sparty, kdy jsme podali mátožný výkon naše ekipa v sobotu 26.9.2015 odcestovala kousek za Prahu do Černošic. Před utkáním jsme věděli, že nás čeká velmi silný soupeř, ale rozebrali jsme si v týdnu nejen herní přístup v uvedeném utkání, ale také celkový přístup k tréninku. Nemám přehnané iluze o tom, jak kluci slova trenéra berou vážně (i když zrovna tohle mě asi štve nejvíc ze všeho), nebo jak hodně si z jeho výtek dělají hlavu, ale bláhově jsem si myslel, že se nad problémem trochu zamyslí. Bohužel se nestalo vůbec nic, ba naopak.

     Do utkání jsme vstoupili ve vlažném víkendovém tempu, které nám k nemalé radosti vydrželo prakticky po celé utkání. Vyústěním našeho „snažení“ v první třetině byl výsledek 4:0 pro domácí. Nechci tady dnes rozebírat jednotlivé situace, protože stejně všechny branky v naší síti měli jednoho společného jmenovatele a to nedůslednost v bránění soupeře a to prakticky kdekoli na hrací ploše. To jak jsme první třetinu odehráli špatně, dokládá poměr střel 18:3 ve prospěch domácích. Zcela výstižné vyobrazení poměru sil na ledě.

     Mezi první a druhou třetinou trenér vysvětlil klukům, že takhle se o slušný výsledek nehraje a vyslal je na led do druhého dějství s vidinou uvědomění si nastalé situace a zlepšeného výkonu. No vážení přátelé. Celou druhou třetinu jsem čuměl jak bluma. Ptáte se na co? Na to jak měli naši borci trenéra na háku. Ona totiž druhá třetina byla ještě horší než ta první. Na skóre dopadla stejně 4:0, střel bylo od soupeře dokonce méně a to 12, ale přístup a nasazení v utkání se pohnulo spíše k záporným hodnotám. Dovolím si z mého pohledu jen lehce vyhodnotit nesrovnalost v počtu střel soupeře. Bylo jich sice méně, ale jen z toho důvodu, že se soupeř snažil v této části hry dokombinovat situace až do branky, což se mu vždy úplně nepovedlo, místo toho aby volil jednodušší zakončení jako v části první. Jako důkaz naší úplné bezradnosti ve druhé třetině doložím naší statistiku střelby na branku Černošic. K tomuto bych nepotřeboval ani psací potřeby, aby tento byl správně, protože číslo 1 se celkem dobře pamatuje. Ano to je údaj o našem tahu na soupeřovu branku a také doklad o naší touze vstřelit branku.

     Přestávka mezi druhou a třetí třetinou v kabině proběhla bez výraznějších emocí. Trenér prostě všem sdělil, co si o jejich celkovém přístupu k hokeji myslí a připomněl, aby si každý jednotlivec uvědomil, jaký dres má na sobě a jakou tedy dělá firmě SK Sršni Kutná Hora nebetyčnou ostudu. Nevím, jestli zrovna tato slova způsobila změnu v pojetí utkání, ale faktem je, že třetí třetinu jsme odehráli již lépe. Nebyl to žádný oslnivý výkon, ale byly zde náznaky bojovnosti. Bohužel i s tímto málem jsme se nakonec částečně spokojili.

     Na závěr bych chtěl jen dodat, že výše uvedená slova, ač jsem je adresoval všem našim hráčům, se netýkají úplně všech. Najdou se totiž i tací, kterým uvedený výkon mužstva vadí a kteří podali slušný výkon. Vzhledem k tomu, že cílem tohoto článku není někoho pohanět a jiného vyzdvihnout, tak nebudu jmenovat. Myslím, že by to nebylo fér. Pokud by, ale mizérie některých Sršňů pokračovala i nadále, tak to zde vypíchnu s plnou parádou. Jsem však hluboce přesvědčen o tom, že to nebude nutné a že si opravdu všichni uvědomí, za koho hrají a že jejich výkony padají na vrub klubu a sráží pak jeho značku zbytečně dolů. Každý má nějaké své možnosti a hranice a tak ani v tomto článku nerozebírám um jednotlivých hráčů. Někdo je na tom lépe, někdo hůře tak to prostě je. Zde jsem jen upozornil na individuální přístup k utkání jednotlivých hráčů. Nebojte se, už ukončím svůj článek, který jsem pojal spíše ve filozofické rovině, než v rovině faktů, ale ještě si dovolím jednu neustále opakovanou poznámku, že kluci na zimák nechodí do nepovinného školního kroužku, ale do sportovního oddílu. Předpokládám, že všechny hokej baví, jinak by se mu tak dlouho nevěnovali a proto doufám, že poslední dvě utkání byly pro všechny dost velkým ponaučením a varováním.

Branky:  2 x Knížek

Asistence: 2 x Komárek

Poměr střel:  46 : 11

Vyloučení: 3 : 2

Využití:  0 : 0

 

Sestava:

Brankáři: 

Jan Koleček; Tomáš Platonov

Obrany:

David Zvěřina (C) – Matěj Šváb

Jan Kašpar – Šimon Pokorný

Útoky:

Josef Komárek – Lukáš Secký – Tomáš Knížek

Pavel Ježek – Ondřej Veit – Vojtěch Hamsa

Petr Hrubý – Denis Čížek – Vojtěch Matějka

Trenér:  Michal Procházka

-kolis-