«

«

Říj 17

V sobotu s Hvězdou Praha bída a utrpení, v neděli nevídaná, ač vítězná přestřelka s Kozly v Kolíně

7. kolo sobota 14.10.2017

SK Sršni Kutná Hora:HC Hvězda Praha 4:10 (2:0; 2:4; 0:6)

8. kolo neděle 15.10.2017

SC Kolín : SK Sršni Kutná Hora 8:9 (3:2; 2:2; 3:5)

O víkendu 14.10.-15.10. jsme opět absolvovali dvě utkání. V sobotu jsme doma proti Hvězdě Praha v komplexním hledisku podali asi nejhorší výkon sezóny, zato v neděli se v Kolíně mezi domácími Kozly a hostujícími Sršni strhl útočný uragán, který čítal celkový sedmnácti brankový příděl na obou stranách.

SK Sršni Kutná Hora : HC Hvězda Praha 4:10 (2:0; 2:4; 0:6)

V sobotním klání jsme nastoupili s jednoznačným cílem bodovat. Po první třetině se tomu dalo i věřit, protože jsme vedli 2:0. Nejen výsledek však nabádal k optimismu. Radost nám dělala i hra, protože se hrál oboustranně skvělý hokej. Zásahy gólmanů 8:8 a vedení na naší straně. Kdyby utkání skončilo v této pasáži měli bychom krásnou sobotu. Bohužel náš čekali ještě dvě třetiny.

Už druhá třetina naznačovala, že máme problém s pohybem a vůbec se soustředěností. Už po 27 vteřinách soupeř snížil na 2:1. Pak jsme ještě ve 22 minutě odskočili na 3:1, aby jsme ve 23 minutě o dvoubrankové vedení zase přišli 3:2. Ve chvílích, kdy jsme už tahali za kratší konec provazu přišel ještě světlý moment a vedení 4:2, ale to bylo až do konce utkání vše. V posledních pěti minutách druhé části soupeř stačil ještě vyrovnat.

Ke třetí třetině toho už nelze moc dodat. Už od začátku bylo jasné, že jsme se ze špatného výkonu z druhé části neoklepali a tresty přišli až příliš kruté. Mezi časem 43:15 a 46:38, což je zhruba 3 a půl minuty jsme čtyřikrát inkasovali, soupeř utekl na skóre 4:8 a bylo po srandě. Poslední ránu jsme dostali 24 vteřin před koncem, kdy hosté uzavřeli svůj účet na 10 branek.

Jan Koleček

David Zvěřina, Matěj Šváb, Tomáš Knížek, Vojtěch Hamsa, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Lukáš Secký „C“, Petr Hrubý, Ondřej Veit, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Josef Komárek, Dominik Franc, Tomáš Janata

Zásahy brankáři: 39 : 21

Po sobotním dopoledni jsme si spravili chuť podvečerním vítězným derby „A“ týmu doma s Čáslaví a v neděli odjeli na naše prestižní derby do Kolína. Utkání jsme nezahájili dobře a už ve druhé minutě jsme prohrávali 1:0. Ve třetí se nám však podařili Pepou Komárkem vyrovnat a tak bylo hned zase o co hrát. V první třetině jsme sice nehráli úplně špatně, ale naše bránění mělo velké trhliny. Ve vlastním obranném pásmu jsme špatně dostupovali soupeře, který v mnoha případech zůstával sám před naším gólmanem. Výsledkem toho bylo vedení Kozlů 3:1, kdy jsme obě branky inkasovali během 45 vteřin ve třinácté minutě. Víc jsme však soupeři nepovolili a do konce třetiny jsme ještě výsledek korigovali na 3:2 Lukášem Seckým, který tečoval dělovku Davida Zvěřiny. První třetinu jsme byli horší. Tomu odpovídá i statistika zásahů brankářů, kdy Jenda Koleček se musel činit 13 úspěšnými zásahy a soupeř jen pěti.

Vše se však mělo k lepšímu obrátit. Od druhé části jsme hráli zodpovědněji a lépe jsme bránili. Vyrovnali jsme hru a přesnými zásahy Šimona Pokorného a Honzy Kašpara v časech 29:20 a 30:00 jsme obrátili i stav na vedení 3:4. Konec třetiny se nám však moc nepovedl. V průběhu 39 minuty jsme inkasovali hned dvakrát. Poprvé jsme nepohlídali útočníka, který naskočil za naší obranou na led po střídání a po druhé za zalehnutí puku ve vlastním brankovišti soupeř proměnil trestné střílení a bylo to opět o jednu branku v náš neprospěch 5:4.

Třetí třetina to bylo maso. Útočná vozba na obou stranách se činila a tak padlo v závěrečné části nevídaných osm branek. Naštěstí jsme jich dali my pět a soupeř jen tři což znamenalo konečné vítězství 8:9. Jen zmíním sled branek. Ve 47 minutě Kozlové zvýšili na 6:4, aby jsme během půl minuty ve 48 minutě dokázali dvěma brankami srovnat na 6:6 a ve 49 minutě se dokonce dostat do vedení na 6:7. V 50 minutě kolínští srovnali na 7:7, aby jsme v 54 a 56 minutě opět strhli vedení na svou stranu 7:9. Soupeř ještě minutu a půl před koncem korigoval na 8:9, ale závěrečná power play Kozlů již změnu skóre nepřinesla.

Jan Koleček

Statistiky:

Branky: 2 x Pokorný, 2 x Secký, 1 x Komárek, 1 x Zvěřina, 1 x Kašpar, 1 x Franc, 1 x Veit

Asistence: 2 x Zvěřina, 1 x Veit; 1 x Šváb, 1 x Secký, 1 x Kašpar, 1 x Hamsa, 1 x Knížek, 1 x Brichová

Vyloučení:  7  :  3

Branky přesilová hra:  0  :  3

Zásahy brankáři: 26 : 30