Ve sbírce máme další skalp silného soupeře

001

30. kolo – neděle 12.3.2017

Slavoj Zbraslav:SK Sršni Kutná Hora 2:4 (0:1; 0:0; 2:3)

Utkání na zimním stadionu Nikolajka na Smíchově v Praze skýtalo zajímavou podívanou už jen z hlediska postavení domácích v tabulce. Ve dvou předešlých utkáních se soupeř vždy prezentoval kvalitní hrou, proto se dalo předpokládat, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Opravdu nebylo.

Utkání začalo ve svižném tempu, a ač jsme nezačali úplně špatně, tak soupeř s postupem času získával stále větší převahu. Sršni bojovali, ale proti dobře bruslícímu soupeři to měli složité. Nás zdobila od první minuty bojovnost, která vydržela prakticky až do konce utkání. Hráči Zbraslavi se prezentovali dobrou kombinací, kterou nás ve středním pásmu dokázali přehrát, čímž si vytvářeli hodně příležitostí ke skórování. V této fázi utkání (stejně jako v celém zápase) nás hodně podržel výborně chytající Jenda Koleček, který svůj výkon v první třetině korunoval ve třinácté minutě, kdy zneškodnil i trestné střílení soupeře. Ještě větší maglajz do první třetiny vnesl v čase 18:52 Domča Franc, který po samostatném úniku po levé straně z úhlu trefil milimetrově přesně ke vzdálenější tyči a stanovil stav po první třetině 0:1.

První desetiminutovka druhé třetiny se nesla v duchu mohutného náporu Zbraslavi, kterému jsme místy odolávali jen s těží, ale opět obětavostí a v některých střídáních i totálním vyčerpáním jsme tlaku nakonec nepodlehli. Obranná fáze fungovala skvěle, hráči se doplňovali, soupeře zdvojovali a tak jsme paradoxně dvě větší šance měli my. Druhá desetiminutovka to byla již bitva o každou píď ledu a hra se přelévala z jedné strany na druhou s množstvím osobních soubojů. Stav se ale do konce druhé části nezměnil a tak jsme i po druhé třetině vedli 0:1.

Třetí třetinu jsme zahájili skvěle. Njedříve ve 42 minutě jsme po rychlém protiútoku vytvořili tlak do branky soupeře a nejlépe se orientující Naty Brichová zvyšovala na 0:2. Tato branka nám pomohla a zvýšili jsme obrátky. Výsledkem bylo zvýšení na 0:3, kdy na konci 48 minuty na vlastní obranné modré Kryštof Adam posunul na rozjetého Ondru Veita, který si velkým obloukem objel celou obranu a z úhlu se ke vzdálenější tyči nemýlil. Bohužel v polovině závěrečné části přišel z naší strany dost nešetrný zákrok, po kterém jsme hráli jedno z mnoha oslabení. Bohužel v čase 50:30 byla přesilovka soupeře využita a bylo to 1:3, kdy útočník Zbraslavi našel až neuvěřitelně malou skulinku nad Jendovým ramenem a horní tyčkou. Prakticky v zápětí soupeř založil rychlý protiútok zakončený rychlou střelou švihem pod Jendovým betonem a v čase 51:16 to bylo již jen o branku 2:3. Pak začal ten správný mazec. Většinu zbývajícího času jsme hráli v oslabení a dvakrát dokonce jen ve třech. Když do konce utkání zbývalo něco málo přes dvě minuty, soupeř odvolal brankáře a začala power play. I této početní výhodě jsme odolali a dokonce v čase 59:09 Domča Franc do prázdné klece rozhodl. V posledních 50 sekundách se již stav nezměnil a tak při závěrečné siréně svítil na ukazateli stav 2:4. Posledních půlminuta byla hodně emotivní, kde se uvolnil nahromaděný adrenalin v plné parádě.