«

«

Lis 22

Ve víkendovém dvojzápase bez úspěchu, jiskřička naděje ale svitla

Starší žáci, jako obvykle v počtu deseti hráčů v poli, sehráli během tří dnů dvě soutěžní utkání. Nutno podotknout, že deset hráčů bylo jen díky výpomoci mladších žáků Honzy Kašpara v Liberci a Denise Čížka v Hradci Králové. Mladší žák Matěj Šváb hrál obě utkání. Zkušenost, kterou tito kluci v soubojích se staršími získávají, může být v budoucnu v jejich prospěch, avšak v současné době je trpká.

V Liberci okamžitě v začátku utkání hoši zjistili, že se bude hrát rychle. Potvrzením této skutečnosti byl gól v naší síti po 30 vteřinách hry. Během první třetiny se postupně snažili tempu přizpůsobit, takže výsledek první třetiny 4:0 nebyl ještě katastrofický. Pak se ale projevila kvalita soupeře a skóre v náš neprospěch systematicky narůstalo.

Hra mužstva Hradce Králové se mi po absolvování prvního kola soutěže jevila jako nejkvalitnější z celé skupiny. O to větším překvapením byl průběh první třetiny (ona jiskřička naděje). Soupeř byl ve všech herních činnostech lepší, ale díky velké bojovnosti a úsilí našich kluků byl na ukazateli skóre stav 0:0. První gól jsme obdrželi až ve 28. minutě utkání! Zásluhu na tom měl i vynikají výkon brankáře Jakuba Červinky (32 zásahů bez obdrženého gólu). Oba brankáři pokračovali i v dalším průběhu utkání (Pavel Ježek ve 3. třetině) ve velmi dobrém výkonu, ale soustavnému náporu kombinačně velmi dobře hrajícímu a lépe bruslícímu soupeři odolat nemohli. Všichni zasluhují pochvalu za přístup, snahu a bojovnost.

 

Bílí Tygři Liberec – SK Sršni Kutná Hora 18:0 (4:0; 6:0; 8:0)

Vyloučení: 7:3

Zásahy brankářů: 9:43

Mountfield Hradec Králové – SK Sršni Kutná Hora 10:0 (0:0; 5:0; 5:0)

Vyloučení: 2:3

Zásahy brankářů: 9:65

Trenér: Michal Procházka

-kasta-