«

Lis 26

Ve vyrovnaném souboji jsme nedokázali využít velké šance

Sobota 24.11.2018 HC Poděbrady – SK SRŠNI Kutná Hora 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Do zápasu s nedalekými Poděbrady změnil trenér sestavu. Suchý je po operaci ramene mimo hru a nedobrý výkon v minulém zápase vedli trenéra ke změnám. Zkušený Rudolfský dostal mladá křídla Dytrycha s Beranem, Siváček na centru 3. útoku dostal na křídla Michala Švába s Javůrkem, v první obraně nastupuje Chmelař s Grauerem.     Od začátku zápasu hrály oba týmy velmi útočně, hra se velmi rychle přelévala od šance domácích k šancím Sršňů, střelbu kryli gólmani obou týmů. Už ve 3. minutě přehnal důraz při bránění Havelka a domácí měli výhodu první přesilovky. Přes snahu domácích jsme oslabení ustáli a nedovolili skórovat. Velmi aktivní byla zejména naše první pětka, která zasypávala gólmana Bílka řadou střel, ani jim se ho, ale nepodařilo překonat. Ve 13. minutě jsme získali přesilovku, kterou jsme sehráli velmi dobře, ale prosadit gólově jsme se zase nedokázali. Led byl tvrdý, ale taky hrbolatý, na což doplatil ve středním pásmu domácí Mojžíš poraněním kolene. Po krátkém přerušení hry pokračoval zápas ve stejně vysokém tempu, oba týmy pořád prověřovaly střelami pozorné gólmany. V 16. minutě, při jedné z řady akcí nahodil domácí Tuma puk na naší bránu, před kterou jsme si ho nešťastně tečovali a puk minul připravenou lapačku gólmana Jelínka.

Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře, když jsme už na konci 21. minuty lovili puk z brány. Opět se nejednalo o výraznou akci, ale domácí potvrdili trpělivost a důraz. Proti první třetině se lišila ta druhá zejména velkých množstvím vyloučených hráčů. Přestože více vyloučených měli domácí, nebyla to pro nás třetina vydařená. Nejprve jsme ubránili Verneka v šanci jen za cenu trestného střílení. David Jelínek obstál na výbornou, když ho ubránil a puk vytěsnil do rohu hřiště. Bohužel jsme, ale inkasovali za necelé dvě minuty, kdy tečovaný puk prošel do naší brány a soupeř vedl už 3:0. Další přesilovku jsme nevyužili a k tomu ještě dostal Jiráň 10 minutový trest za zbytečné plácnutí hokejkou do mantinelu. Soupeř, ale nehrál jenom podle pravidel a když odešel Pojkar na trestnou lavici za vysokou hůl, měli jsme minutovou přesilovku 5 na 3. Přes její dobré sehrání jsme nedokázali dostatečně střílet a promarnili jsme velkou příležitost na snížení. To se nám podařilo v pokračující přesilovce 5 na 4, první pětka dotáhla svůj tlak až ke gólu. Za přispění Dytrycha a Rudolfského vstřelil konečně svůj první gól v mistrovském zápasu Beran. Byla na něm patrná radost z gólu, ale i z prolomení desetizápasového gólového čekání. Pak ovšem zbytečně fauloval, na úrovní střídaček Siváček a domácí tuto výhodu využili navýšením na 4:1. Přestože jsme měli v této třetině řadu přesilovek, a dokázali jsme díky nim získávat územní převahu, stříleli jsme méně než v první třtině a sami se tak připravovali o šance skórovat. A to jsme měli dokonce i další výhodu 5 na 3, k tomu plné 2 minuty!

Do 3. třetiny se ztrátou 3 gólů nařídil trenér Bednář aktivnější napadání soupeře a co nejčetnější střelbu. Přesto jsme byli v této rozhodující části hry střelecky nejslabší…! A to i přesto, že jsme dokázali hrát bez faulů a měli výhodu tří přesilovek. Jednu jsme přesto využili, když byl už po třetí vyloučen domácí Martínek. Jeho fauly potrestala 2. pětka. Domácí hráče nejprve drželi rychlými nahrávkami v obranném pásmu a když vyslal dělovku od modré Pavel Švejda, Matouš Jelínek střelu tečoval za Bílkova záda. Chvíli na to jsme dokázali vstřelit další gól, rozhodčí Jílek ho, ale neuznal. Podle jeho vyjádření padl až po přerušení hry. Netrvalo dlouho a místo gólu na jedné straně padl gól do naší sítě v 57. minutě. Do konce třetiny jsme už nevytvořili výrazný tlak, stav 5:2 tak zůstal i konečným výsledkem zápasu.

Přes velmi aktivní přístup Sršňů, což dokládají statistika střelby ale i velmi úspěšné počínání na buly i vstřelením 2 gólů v přesilovkách jsme nestačili na výrazně důraznější domácí tým. Nepřehráli nás tak, že by skórovali do prázdné brány, byli ale důrazní v předbrankovém prostoru, přes řadu oslabení dobře bránili. Naopak my jsme měli řadu minut výhodu přesilovek, a i když jsme využili dvě a soupeř jen jednu, s ohledem na množství vyloučení jsme ve využití výrazně zaostali za soupeřem.

Příští zápas odehrajeme na domácím ledě s Velkými Popovicemi v sobotu 1. prosince od 17:30 hodin. Otevřeme jím druhou polovinu základní části letošní sezóny.