Bře 09

Velká převaha Sršňů, gólový maraton.

22. kolo KSM SK Sršni Kutná Hora – HC Zlonice 10:2 (3:1, 4:0, 3:1)

7. březen = poslední kolo KSM sezóny 2014/2015.
Naše sestava k poslednímu zápasu byla lehce pozměněna. Chyběla jedna z hlavních opor týmu, Lukáš Rudolfský, pro zranění nehráli ani Martin Pipek, Michal Charvát a Aleš Sádlo. Tým naopak doplnili zkušení David Čejka a Martin Meloun. Ti se následně oba radovali v závěrečném zápase ze vstřelených gólů (ovšem Čejen o hodně víc, jeho radost nebrala konce J)
Už z rozbruslení bylo patrné, že dnešní zápas pojali odpovědně domácí, většina soupeřů dorazila na zimák až v jeho průběhu. Na led se jich pak ještě část dostala…
Přesto přijeli soupeři v minimálním možném počtu jednoho gólmana a deseti hráčů, proti nim nastoupili Sršni se dvěma gólmany, dvěma obranami a třemi útoky. O věkovém průměru ani nemluvě. Přestože nemám statistiku věku hráčů ostatních týmů, troufám si tvrdit, že jsme letošní sezónu odehráli jednoznačně s nejmladším týmem celé soutěže (a taky váhově nejmenším J). Vždyť tento poslední zápas byl náš věkový průměr 25 let!
Trenér vybídl před zápasem hráče k odpovědné hře, důslednosti a přesnosti všech činností a současně jim popřál hodně zdaru do posledního letošního zápasu s cílem zvítězit a užít si ho.
Do brány se postavil Denis Hermann, který se letos nejvíce zasloužil o malý počet inkasovaných gólů, o kterém můžeme s čistým svědomím prohlásit už nyní, že byl výrazně nejnižší z celé soutěže. Díky gólmane, díky naše obrano.

Začátek zápasu se nám vydařil, když už v 6. minutě střílel z levého kruhu Pácal a včas na dorážku byl u brankoviště Jenda Tvrdík. Po necelých dvou minutách ukázal rychlé ruce Michal Janota a zvýšil rychle na 2:0. Vítězný střelec minulého zápasu Pavel Švejda pak všem ukázal, že i v necelých 19. letech umí dávat góly od modré jak na běžícím páse. To už zvyšoval na 3:0. Po tomto gólu ovšem hosté reklamovali (a pak ještě mnohokrát – nejkurióznější byl požadavek na vyloučení Radka Krejsy, který od JEJICH modré nahodil puk do sítě za jejich gólmanem..) „něco“ proti pravidlům a tím nejspíš rozhodili sami sebe, protože až po tomto okamžiku začali být vylučování.
Přesto dokázali Zlonice snížit, dokonce během svého oslabení. Hráč Eliška ujel naší obraně a střelou mezi betony skóroval.
Stav druhé třetiny je důkazem, že když začne tým myslet méně na hokej, nefunguje to. Soupeř se nechal 6x vyloučit, z toho byl jeden trest 2+2 minuty za krvavé zranění hokejkou v obličeji Jendy Tvrdíka na středovém kruhu po vhazování, a k tomu si hráč Krtička ještě vykoledoval 10. minutový osobní trest.
Tuto situaci dokázali Sršni využít beze zbytku, když v 36. minutě poslal Pácal pěknou nahrávku na Andrleho, který rozvlnil síť za hostujícím gólmanem po čtvrté. Pak rozjel akci Čejka na Andrleho při přesilovce 5 na 3, Andrle poslal puk na Vaňka, který zvýšil už na 5:1. Trestů hostí bylo hodně, takže když do přesilovky nastoupila nejmladší lajna, rozehrál Jelínek na Jendu Tvrdíka do rohu, ten poslal zpětnou nahrávku na bráchu a Tvrdík I. nádhernou střelou nedal gólmanovi šanci. To už jsme vedli 6:1.
Při končící přesilovce 5 na 4 vybojoval Pácal puk na buly, rozehrál mezi kruhy Andrlemu, který poslal svoji střelu na gólmana. Tam ovšem clonil Siváček a jemnou tečí navýšil na 7:1 v poslední minutě první třetiny.

Do třetí třetiny se vystřídali naši gólmani, na led nastoupil Honza Březina. Ukázal několik pěkných zákroků, pokryl střely, i dorážky z malé vzdálenosti.
A pak přišel gól, po kterém se náš hráč radoval nejvíce. Motivace vstřelit gól v posledním zápase byla velká a povedlo se. Byl to David Čejka. Puk k němu poslal Jedna Tvrdík a David z velmi ostrého úhlu provětral horní část brány.
Skvěle umístěná střela a konečně gól z jeho hokejky. I proto ta radost.
Necelé dvě minuty na to jsme hráli další přesilovku. Druhá lajna se dlouho držela před bránou soupeře, když Jenda Tvrdík vystřelil a odraženou střelu přehodil přes gólmana Mates Jelínek. Stav tak zvýšil na 9:1 a byl to už čtvrtý gól Sršňů z využité přesilovky.
A nyní jsme čekali kdo dá „desítku“. Na tribuně všichni sázeli na Honzu Vaňka, protože ten už nám ukázal, že tyto góly umí dávat. Necelých pět minut před koncem ovšem vyrazil s pukem na gólmana Jirka Pácal a situaci vyřešil gólově. Tím uzavřel a zakulatil gólový účet sršňů na 10.

Poslední „gól“ zápasu z 59. minuty, který byl připsán hráči Zlonic Kratochvílovi, gólem nebyl (viz. fotogalerie) a proto to správně reklamoval u rozhodčích kapitán Vaněk, který mu osobně zabránil. Rozhodčí to však posoudili jinak a skóre tak bylo změněno na konečných 10:2.
Poslední gól zápasu a tedy i sezóny, se tak stává vítězem kategorie „gól negól, a stejně ho uznáme …“

Branky Sršňů: 6. min. Tvrdík Jan (Pácal), 7. Janota, 12. Švejda, 36. Andrle (Pácal), 38. Vaněk (Andrle, Čejka), 39. Tvrdík I. (Tvrdík Jan, Jelínek), 40. Siváček (Andrle, Pácal), 51. Čejka (Tvrdík Jan), 53. Jelínek (Tvrdík Jan), 56. Pácal

Inkasované branky: 18. Eliška (Nožička), 59. Kratochvíl

Sestava:  Hermann, Březina – Vaněk, Čejka, Krejsa, Švejda, Andrle, Siváček, Pácal, Tvrdík I, Tvrdík Jan, Jelínek, Meloun, Janota, Tvrdík II.

Vyloučení: 4/9 (+10 OT  za nesportovní chování)