«

Pro 03

Více boje než hokeje v zápase s Popovicemi

SK SRŠNI Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice   3:5   třetiny (2:1, 0:0, 1:4)

V minulém kole Sršni neproměnili řadu šanci a prohráli v Poděbradech, Popovice dostaly příděl sedmi gólů v Čáslavi. Momentální naladění obou týmů proto není nejlepší. Sršni navíc postrádali Grauera v první obraně, do druhé nemohl nastoupit pro nemoc Křeček.

Od úvodu zápasu jsme na ledě sledovali spíše zmatek, než pohledný zápas. S nepřesnostmi v rozehrávce i nahrávkách se potýkaly oba týmy, zásah do naší sestavy si vybíral svojí daň, ve hře, která dlouho působila hodně neuspořádaně. Přesto jsme se dokázali dostat i k ohrožování soupeřovi brány. A první úspěch dokázala zajistit první pětka. Rudolfský našel Berana, který překvapil střelou z pravého kruhu gólmana Jizbu.
Šance soupeřů dokázal likvidovat David Jelínek, a bylo jich dost. Přesto jsme připsali druhý gól v 19. minutě, opět z holí první pětky. Opět u něj byl Rudolfský a Beranem, ale střelcem byl tentokrát obránce Chmelař.
Naše hra, ale nebyla dobrá a jedno ze zaváhání soupeř potrestal. Po vyhrané buly odehrál Jiráň puk mezi kruhy, přímo na hokejku zkušeného Medřického, který skóroval pouhých 14 sekund po našem druhém gólu. Do přestávky jsme proto měli o čem přemýšlet.

Druhá třetina nepřinesla gól ani jednoho z týmů, ale patrná byla převaha popovických. Hra Sršňů postrádala přesnost, soupeř toho využil a zaměstnával velmi intenzivně gólmana Jelínka. Proti tomu naše střelecká aktivita poklesla, střelecký účet 2. třetiny to potvrzuje 8:15! Vliv na to nepochybně měli i naše tři vyloučení.

S mírným náskokem jsme tedy nastoupili do třetí třetiny. Bohužel už v úvodu třetiny jsme inkasovali po druhé a soupeř začal získávat větší převahu. Ovšem naše první pětka dneska ukazovala svoji nejlepší tvář a celý útok připravil třetí zásah. Dytrych s Rudolfským připravili puk pro Berana, který poslal svým druhým gólem Sršně opět do vedení.
Chybovali jsme ale i dál proto za necelé tři minuty soupeř vyrovnal a jen minutu na to se dostal do vedení. Přes naší snahu o vyrovnání přehnal 2 minuty před koncem důraz u mantinelu Jiráň a za krosček si šel sednout na trestnou lavici. Jiskřičku naděje jsme viděli za několik sekund, když gólman Jizba zahrál vysokou holí a i soupeř šel do čtyř. Když jsme se dostávali do útočného pásma, opustil gólman Jelínek bránu a nahradil ho pátý hráč, bohužel při přechodu útočné modré čáry brknul Matouš Jelínek a skákavý puk nezachytil Švejda, ale až soupeř, který dal do prázdné brány poslední gól zápasu.

Dnešní výkon nepatřil mezi dobré, ani soupeř neoplýval herní pohodou, nicméně výhra v této bitvě připadla soupeři.
Naše střelecká aktivita postupně klesala, naopak jsme umožnili soupeři vstřelit v poslední třetině 4 góly z 12 střel! Musíme proto změnit přístup k výkonu, který na ledě podáváme.

Příští zápas odehrajeme na vlašimském ledě v neděli 9. prosince od 17:30 hodin.