«

Říj 08

Viditelné zlepšení (přípravka)

PŘÍPRAVKA: SC Kolínští Kozlové – SK Sršni Kutná Hora 4:4 (sn 4:6)

Sobotní odpoledne 6.10. znamenalo pro hráče ročníku 2005 a mladší další prestižní utkání s Kolínskými Kozly. Tentokrát se do sebe sršni a kozlové pustili na kolínském ledě. Zápas byl od prvních minut zcela rozdílný od toho domácího hraného minulý týden.  Tedy alespoň v našem podání. Sršni do zápasu vstoupili aktivně, dobře bruslili, napadali, ale hlavně nezmatkovali a dělali minimum chyb.

Aktivní vstup do utkání přinesl první výsledek ve 4. minutě, kdy Natálka Brichová po přihrávce Matěje Švába prvně pokořila, jinak výborně chytajícího, kolínského gólmana. Stejnou situaci předvedli Natálka s Matějem i o 5 minut později a sršni se ujali vedení 0:2.

Ve 12. minutě si našel puk cestu i za záda jinak spolehlivě chytajícího Jendy Kolečka  – 1:2. Za 4 minuty na to dostal Pepa Komárek, po akci Honzy Kašpara, šanci ke vstřelení svého prvního zápasového gólu a se svou příležitostí naložil jak nejlépe mohl – 1:3. Poté si na čas vzali hlavní slovo oba gólmani a s jistotou likvidovali všechny útočné hrozby soupeřů. Kralování obou gólmanů trvalo až do 26 minuty. Bohužel pro nás to byl soupeř, který opět našel recept, na to jak vyzrát na brankáře. To už v naší bráně stál Tomáš Platonov, který na začátku druhé třetiny, vystřídal Jendu Kolečka. Drama (alespoň na chvíli) odmítl Matěj Šváb, jenž ve 29. minutě využil své síly a důrazu – 2:4.

Dvoubrankové vedení nám bohužel vydrželo jen 2 minuty, kdy ve 31. min. vstřelili kozlové kontaktní gól na 3:4. V tu dobu již měli sršni zvlhlý střelný prach a do konce utkání se jim nepodařilo zužitkovat žádnou z mnoha šancí (hlavně 3. řada měla vyloženě smůlu a mnohokrát chyběli jen centimetry, buď k úspěšnému zakončení nebo k vyslání spoluhráče do úniku). Dle sportovních zákonitostí tak v 50. minutě přišel automaticky trest v podobě vyrovnávacího gólu, který určil konečný výsledek zápasu – 4:4.

Po zápase přišla na řadu štafeta trestných střílení, ve které si tuto „dovednostní disciplínu“ vyzkoušel každý hráč. Zde již sršni zaúřadovali a zvítězili 4:6. Za zmínku stojí kvalitní výkon obou našich brankářů, hlavně pak agresivní styl „dalekého vyjíždění“ Jendy, který dělal soupeři očividně problémy. Mezi úspěšnými exekutory se pak blýskla Natálka, které se podařilo poslat gólmana na párek a zakončit do prázdné brány.

Náš druhý zápas přinesl více pozitivních poznatků než těch negativních a tak po něm v našich řadách převládala spokojenost a pocit dobře odehraného utkání. Mezi velmi milé překvapení patřil výkon Vojty Hamsy, který na pozici obránce odehrál zápas zcela bezchybně. Za celých 60 minut jsem u něho nezaznamenal špatně provedený obranný zákrok nebo chybnou rozehrávku – jen tak dál Vojto! Nicméně pochvalu si za předvedený výkon zaslouží všichni sršni do jednoho.

Nutno také podotknout, že zápas byl vedený velmi férově, bez falů a jakéhokoliv náznaku nesportovního chování, za což patří díky i soupeři. Jen nám ještě chybí trochu té zvukové podpory od rodičů. Tak snad příště 😉