«

«

Říj 16

VÍKEND V KOSTCE

SOBOTA 13.10.2018
HC LEV BENEŠOV – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 10:5 (3:3, 3:1, 4:1)

 

NEDĚLE 14.10.2018
HC PODĚBRADY – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 3:11 (1:1, 2:5, 0:5)

 

HC LEV BENEŠOV – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 10:5 (3:3, 3:1, 4:1)

Konečný stav může trochu klamat, protože šlo pětačtyřicet minut o velmi vyrovnaný zápas a kdo přijel do Benešova podpořit naše borce, nemusel vůbec litoval. Viděl totiž velmi kvalitní utkání s jedním z největších favoritů naší základní skupiny.
V 1.třetině se hrál z obou stran svižný a pohledný žákovský hokej, nicméně bylo znát, že Benešováci jsou již o něco dále v herním systému a vědí dobře, co a kde mají hrát a víc to dodržují. Nicméně na jejich úvodní branku jsme dokázali rychle odpovědět hezkou spoluprací Pepy s Pavlem a po úspěšných projektilech Dominika a Honzy i dokonce strhli skóre na svou stranu – 1:3. A tady se naskytl prostor pro mírnou euforii, která ale netrvala dlouho, protože jsme dali domácím příliš času i prostoru v naší třetině a ti nepohrdli – 3:3. Vyrovnaný stav vydržel téměř do konce druhé třetiny, pouze se v jejím průběhu upravil na 4:4. Nic ale nenasvědčovalo, že by měl zápas pro Sršně skončit výraznou porážkou. Naopak, oba celky hrály vyrovnanou partii s mnoha gólovými šancemi, i když občas hodně tvrdá hra za hranicí pravidel byla pro naše borce hořce zkousnutelnou novinkou. Těsně před odchodem do kabiny jsme bohužel v krátkém sledu dvakrát inkasovali na 6:4, ale hned v úvodu posledního dějství jsme dokázali na několik dlouhých minut přišpendlit domácí v jejich obrané třetině a možná by vše ve finále vypadalo jinak, pokud by se našim střelcům podařilo skórovat (šance určitě byly a nebylo jich málo), ale takto zcela skvěle zafungovalo pravidlo: „Nedáš – dostaneš“ a pro jistotu ještě zatuplovalo. No a od té chvíle jsme se kamsi vytratili a posledních deset minut zápasu se už jen trápili. Výsledkem tak byla prohra v poměru 10:5.
Převážnou většinu herně vyrovnané utkání tak skončilo výsledkem, jaký je. A přestože jsme udělali o něco víc chyb než domácí, nemám výhrady proti výkonu jediného hráče. Všichni se snažili, bojovali, málokdo něco vypustil a chyby k učení prostě patří. A tak chci kluky a Marušku pochválit za velmi dobrý výkon, i když si body připsal domácí tým. Jediné co je mi ale líto, že jsme téměř celé utkání odehráli bez úsměvu a radosti. Ta jakoby se vytratila v první třetině po ztrátě našeho dvoubrankového vedení a už si nenašla cestu zpět, přestože jsme i nadále drželi krok i vyrovnaný stav. Je přirozené, že když děcka vyhrávají, tak jim roste sebevědomí a to stejné platí i naopak. Přál bych jim proto, aby další podobně těžké utkání zvládli především lépe po psychické stránce, což je taky otázka zkušeností a drilu.

Sestava: Jan Sadílek, Sam Nevole, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Jiří Koubský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Matouš Klouček, Štěpán Jelínek, Matěj Mimra, Martin Závůrka.

branky: Dominik Hruboš 2x, Jan Knížek 1x, Mimra Matěj 1x, Josef Dvořák 1x.

asistence: Jan Knížek 2x, Dominik Hruboš 1x, Hájek Tomáš 1x, Tvrdík Pavel 1x.

HC PODĚBRADY – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 3:11 (1:1, 2:5, 0:5)

Další den jsme vyrazili do Poděbrad trochu si spravit chuť a především začít sérii odvetných zápasů základní skupiny. Bylo to ale úplně jiné utkání než v sobotu. Tentokrát jsme točili 17 hráčů do pole, a aby se kluci dostali do patřičného herního tempa, zvolili jsme systém střídání, který se nám osvědčil v posledním přáteláku s Bydžovem.
Naše první dvě lajny, pokud byly na ledě, soupeře viditelně hokejově převyšovali a největší problém pro ně představovala přehuštěná obrana, přes kterou se jim jen těžko dařilo procházet do nebezpečnějšího zakončení. Snaživý soupeř totiž poctivě bojoval, a když se jim vydařil i jeden rychlý protiútok a ujal se vedení 1:0, ucítil šanci na úspěch a držel se zuby nehty. Přesto se nám poměrně brzy podařilo srovnat a stav 1:1 vydržel až do první pauzy. Druhá a třetí třetina pak byly již v jednoznačné režii našeho týmu, střelecká a herní převaha byla ohromná, soupeř jen s vypětím všech sil a dobrému výkonu svého brankáře dokázal odolávat a neodnesl si z ledu daleko větší brankový příděl, než byl konečný – 3:11.
Pokud mám nějak zhodnotit náš výkon, tak chci předem říct, že výhra nebo prohra, je vždy výsledek všech hráčů na ledě, přestože každý k ní přispěje trochu jinou měrou. První lajna byla jednoznačně dominantní a většinu pobytu na ledě měla kotouč pod kontrolou a v útočném pásmu soupeře. Hráli hodně kombinační nesobecký hokej, ale nedostávala se údernost v předbrankovém prostoru, kam se jim moc nechtělo. Musím říct, že druhá lajna, přestože se bodově prosadila o něco méně, tak herně se mi tentokrát líbila víc. Byl tam větší drajv, rychlejší akcelerace na puk a především dravost před brankou. A teď si ještě nalejme čistého vína. Třetí lajna a čtvrtý útok se určitě snažil a v tomto ohledu jim není co vyčítat, ale ten rozdíl v dovednostech, rychlosti myšlení a rozhodování, prostě ve všem, byl u některých kluků příliš viditelný. Hrát v dvouročníkové kategorii proti starším soupeřům, i byť jen o jeden rok je trochu jiný level a ten výkonnostní skok je u některých opravdu tak velký, že zdaleka ne všichni prvoročáci ho můžou zatím pravidelně zvládat. Ano, řeknete mi, ale kde se to mají naučit? Správná otázka. Začal bych přístupem k tréninku a nasazením v jednotlivých cvičeních. Odjezděte každé cvičení, každé střídání na 110% a přesvědčte, že si větší prostor ve hře „A“ týmu zasloužíte, že pro něj budete platní, a že mu něco dáte, stejně jako potom takový hokej dá i něco vám. Věřte, že naší snahou je to naučit pokud možno všechny a mít i díky tomu, co nejširší základnu hráčů, ale věci mají svou posloupnost a vývoj každého jedince svou specifickou časovou křivku, a proto se i nadále budu snažit shánět klukům z béčka přiměřenější soupeře a především je neustále otloukat v tréninkových mačech. Nicméně jsem opravdu rád, že tentokrát se podařilo do hry prvního týmu zapojit úplně všechny hráče, kteří mohli nastoupit a doufám, že byli spokojení.

Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Jiří Koubský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Štěpán Jelínek, Martin Závůrka, Matěj Mimra, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Šimon Král, Adam Němec, Petr Malina, David Staško.

branky: Jan Knížek 4x, Marie Hynková 3x, Pavel Tvrdík 1x, Štěpán Jelínek 1x, Josef Dvořák 1x, Tomáš Břinčil 1x.

asistence: Marie Hynková 3x, Dominik Hruboš 2x, Pavel Tvrdík 2x, Josef Dvořák 2x, Jan Knížek 1x, Martin Závůrka 1x, Šimon Král 1x.

 

-Pavel Sirotek-

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ