«

«

Říj 28

Vítězná vlna Sršňů spláchla i Žabonosy

4. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy   4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

V neděli přivítali kutnohořané na svém ledě tým HC Žabonosy. Přímý souboj o čelo tabulky a derby zároveň slibovalo zajímavou podívanou a přilákalo letos zatím největší diváckou návštěvu. Sestava Sršňů byla podobná té z minulého týdne. František Coubal  poslal opět do brány Šimona Balhama a centra Lukáše Rudolfského nasazoval ve dvou formacích.

Od první buly Sršni vlétli na svého soupeře a dostali ho pod tlak. Hosté se ubránili, ale v sedmé minutě, když už se hra vyrovnávala, otevřel skóre přesnou střelou Milan Volný. Skóre 1:0 se už do první sirény nepohnulo.

Ve druhé části se hosté svou aktivitou a napadáním rozehrávky snažili otočit vývoj a po zmatcích v obraně Sršňů se jim povedlo vyrovnat. Důležitá se ukázala být disciplína. V polovině zápasu po faulech hostí Sršni ve dvojnásobné přesilovce skórovali. Střílenou přihrávku Davida Čejky přesně tečoval Martin Meloun. Znovu vrátil domácím vedení a potěšil domácí příznivce na tribuně. Další pěkná akce domácích se ve vlastním oslabení povedla Robertu Jelínkovi. Po přihrávce Volného ujel hostující obraně a přesně zavěsil pod horní tyč. Nervozitou rozladění hosté již do sirény neodpověděli.

Pokusili se o to v úvodu třetí části. V cestě puku do domácí sítě stál ovšem Šimon Balham. Jeho skvělé zákroky ocenili diváci několikrát potleskem a střelci Žabonos se neprosadili. Hostující Štěpán Kunášek byl za zbytečný zákrok na obránce Jiřího Tvrdíka poslán rozhodčím pod sprchy a daroval tak Sršňům dlouhou přesilovku. Všechny pochyby o vítězi utkání za další tři minuty rozptýlil Tomáš Kaiser. Skvěle zpracoval těžkou přihrávku za nohy od R. Jelínka, dostal se za obranu a přesnou střelou k tyči uzavřel skóre. Domácí hráči si za svůj výkon vysloužili potlesk diváků i poděkování trenéra za hezký večer.

Sršni tedy jako jediní v soutěži neztratili žádný bod a vedou tabulku. Příští utkání odehrají venku se Spartakem Příbram.

SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy   4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

branky Sršňů: Volný (Čejka), Meloun (Čejka), R. Jelínek (Volný), Kaiser (R. Jelínek)

sestava: Balham (Karger) – Čejka, Vaněk, Krejza, Kryštof, Tvrdík II, Pálek, Meloun, Charvát, Rudolfský, Hynek, Sádlo, Hetfleisch, R. Jelínek, Volný, Novotný, M. Jelínek, Kaiser     trenér: F. Coubal

-HyM-