«

«

Pro 02

Výkonnostní vzestup a následný pád (3-4 třída)

ZS v Benešově byl v neděli dne 2.12.2012 svědkem dalšího turnaje 3-4. tříd v ledním hokeji za účasti týmů SK Sršni Kutná Hora, HC Podblanicko Benešov a HC Rytíři Kladno. Sršní borci sehráli obě naplánovaná utkání po sobě s přestávkou jen na úpravu ledu. V prvním střetnutí poměřili síly s domácím mužstvem HC Podblanicko Benešov a ve druhém s HC Rytíři Kladno.

Před začátkem dění na ledové ploše byla rozehrána zákulisní hra za mantinelem, kde nejdříve někteří naši fanoušci byli vykázáni na tribunu (aby nedošlo ke zranění), což se u některých setkalo s velkou nevolí. Dále zde byla snaha o eliminaci bubnu na naší podporu (prý kvůli hluku). Někteří naši fanoušci, ale zůstali i přes hrozbu možné sankce na svých místech co nejblíže k dění na hrací ploše a ani buben společně s tamburínou se nepodařilo umlčet jen z počátku částečně zmírnit. Pořadatele chápu. Ti dělají jen svou práci a nemají jinou možnost. Eliminují na minimum případné problémy, které jim asi mohou vzniknout. Co ale nechápu je stav společnosti jako takové. Zakázat např. buben při hokejovém utkání (samozřejmě se to může týkat i jiných sportů) mě přijde minimálně směšné pokud by se jednalo o vtip. Jako realita je to spíše k pláči. Myslím, že všechen sport je konán nejenom pro potěšení těch, kteří zrovna tuto sportovní činnost vykonávají, ale také kvůli divákům. A jestli si někdo myslí, že případný sportovní úspěch, či povzbuzení k lepším sportovním výkonům je možné konat jako tichou vzpomínku na účinkující tak „Bůh s námi přátelé“. Myslím, že sport, kultura a poznání je v dnešní neuvěřitelné době počítačových fanatiků, hazardních hráčů, drog a dalších podobných činností to jediné co drží lidstvo zatím ještě nad hladinou. U dětí toto platí dle mého názoru dvojnásob.  Ale dost hořekování nad současnou společností a vraťme se k hokeji.

Do prvního avizovaného utkání s domácím týmem HC Podblanicko Benešov jsme měli vstoupit v 09:30 hodin. Začátek utkání se o malinko zdržel, kdy jsme nejdříve čekali na rozhodčí, kteří se zasekli v kabině a po jejich nástupu se chvíli čekalo ještě na časomíru. Kluci už na ledě nevěděli jak by se ještě rozcvičili, někteří dokonce po fyzické stránce vypadali jako kdyby zápas měl již končit a ne začít. Naštěstí se jednalo jen o zdání a tak jsme do utkání mohli vyslat první trojku ve složení Míšek, Hájek, Trnka. V brance začal Kuba Červinka a hned po 40 sekundách hry musel čelit prvnímu ataku soupeře, který bohužel vyzněl lépe pro soupeře a ten se ujal vedení 1:0. Znalý čitatel zaregistroval jeden znatelný zásah do naší sestavy. Do první trojky byl nominován Robin Míšek, který s námi poprvé naskočil do sestavy jako samozřejmě legální výpomoc od mladších žáků. Sice hned první střídání nebylo pro tuto nesehranou trojku to pravé ořechové, ale ty hlavní chvíle měli teprve přijít. Ale nepřeskakujme a vraťme se k úvodu utkání a brzkému vedení soupeře 1:0. Zde jsme zavzpomínali na předešlá utkání a nelichotivé výsledky s tímto soupeřem, který následný gólostroj odstartoval vždy v první minutě utkání. Druhá trojka ve složení Zvěřina, Secký a Pokorný Š. ve svém prvním střídání udržela brankový rozdíl a celkem slušně se dostala do zápasu. Následně vyjela na led i třetí trojka ve složení Knížek, Hynek a Pokorný P., aby se soupeřovi postavila z očí do očí a aby se na ledě navzájem protihráči osahali. Toto osahávaní dopadlo lépe pro nás a k naší velké radosti Tom Knížek, který projel prakticky od své branky až před gólmana Benešova nezištně zakončil a srovnal na 1:1. Tyto branky odstartovaly přestřelku nejen z počátku střetnutí, ale vlastně v celém zápase. Hned minutu po vyrovnání  se soupeř dostal opět do vedení tentokrát na 2:1, ale minutový příděl branek dodržel hned vzápětí Dave Zvěřina po přihrávce Šími Pokorného. Pak se bojovalo o každý puk až do 06:10, kdy soupeř opět skóroval. Tíhu této části utkání však na sebe opět po další minutě vzal Dave Zvěřina a jako správný kapitán po přihrávce Lukyna Seckého opět srovnal tentokrát na 3:3. Bohužel o 20 vteřin dále soupeř zaskočil Kubu Červinku a v čase 07:40 se znovu dostal do vedení 4:3. V této chvíli došlo k vystřídání gólmanů a na led naskočil místo Kuby Jenda Koleček. Kluci bojovali a hrálo se o každou píď ledu. Bylo k vidění hodně osobních soubojů, ale zde je potřeba všechny Sršně pochválit, že nevypustili ani vteřinu a rvali se jak lvi kdyby to ovšem nebyli Sršni. Jenda do konce třetiny udržel již čisté konto a když v čase 14:30 ujel všem Miki Hynek a zavěsil bylo srovnáno na 4:4. Tak také skončilo první dějství. Do druhé třetiny naskočil do brány opět Jenda Koleček, kterému stejně jako celému mužstvu moc přestávka neprospěla a v čase 17:50 byl stav utkání 7:4 pro našeho soupeře. Po dvou a půl minutách byl nadějný výsledek z první třetiny fuč. Zde došlo ke střídání gólmanů a místo Jendy nastoupil Kuba Červinka. Soupeře to sice přibrzdilo a dokonce jsme snížili v čase 20:30 premiérovým gólem Robina Míška na 7:5, který se do této doby pouze zastřeloval. Jeho rovnání mušky pokračovalo dále do konce prostřední části a také proto jsme již neskórovali a naopak jsme 2 x inkasovali, což znamenalo po dvou třetinách vedení Benešova 9:5. Do poslední části nastoupil do branky opět Jenda Koleček. Náramně nám vyšel úvod třetiny, kdy jsme v časech 31:20 a 33:40 Lukynem Seckým a Robinem Míškem snížili na 9:7. Robin dokázal dokonce v čase 39:20 snížit na rozdíl jediné branky, kdy nám svitla naděje na obrat v zápase. Do konce hrací doby zbývalo ještě 5 minut a 40 sekund, ale vítr z plachet (alespoň jsme si v tuto chvíli mysleli) nám vzal soupeř  v čase 40:10, kdy zvýšil na 10:8. Pak začal fičák jaký jsme již dlouho nezažili. Robin Míšek se odmítl smířit s porážkou a v čase 41:10 a 42:20 se postaral o vyrovnání na 10:10. Třešničku na dortu v této konečné fázi nasadil výsledkově v čase 42:40 Miki Hynek a tak jsme se poprvé v utkání ujali vedení  aktuálně 10:11. Soupeř se nevzdával a tlačil se do útoku což mu přineslo jednu minutu a deset sekund před koncem vyrovnání. Pak ale naskočila na led v poslední minutě opět trojka Robina Míška a jmenovaný zařídil dvěma brankami 50 sekund a 10 sekund před koncem utkání vítězství 11:13.

HC Podblanicko Benešov  : SK Sršni Kutná Hora    11   :   13     (4 : 4; 5 : 1; 2 : 8 )

G. Jakub Červinka (1); G. Jan Koleček (2)

David Trnka (26) – Matěj Hájek(18) – Robin Míšek (44)

David Zvěřina (12) C – Lukáš Secký (10) – Šimon Pokorný (9)

Tomáš Knížek (7) – Mikuláš Hynek (96) – Petr Pokorný (33)

Branky: 7x Robin Míšek; 2x David Zvěřina; 2x Mikuláš Hynek; 1x Lukáš Secký, 1x Tomáš Knížek

Asistence: Šimon Pokorný, Lukáš Secký

Střely celkem:  35  :  44

Ke druhému utkání nastoupili proti našim Sršňům Rytíři z Kladna. Nás těšil výsledek prvního utkání a chtěli jsme samozřejmě navázat na předešlý výkon i v tomto střetnutí. Jenže jedna věc jsou přání, která nás provází celý život a druhá věc je jejich naplnění. Ne vždy se naše sny a přání podaří naplnit a právě toto se beze zbytku stalo v tomto utkání. Do první třetiny do branky nastoupil Kuba Červinka a ostatní hráči s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Úvod utkání nevypadal vůbec špatně. Tlačili jsme se dopředu a samozřejmě i do zakončení, ale naše výpady se míjely účinkem.  Stejně na tom byl i soupeř a tak po šesti odehraných minutách byla stav utkání 0:0. Bohužel v sedmé minutě jsme sami naší chybou před vlastním brankářem nabídli soupeři šanci na vedení, kterou jejich player neodmítl a hned to bylo 1:0. Dále se poté bojovalo o každý milimetr ledové plochy a musím říci, že kluci bojovali a snažili se. Podruhé však nastalo „bohužel“, tentokrát v čase 14:25 tedy upřesněno 35 sekund před první sirénou úplně stejná minela před vlastním gólmanem („přihrávka“ od našeho hráče ve snaze vyhodit puk či ho rozehrát na hokejku nekrytého soupeře) a rázem to bylo 2:0. Co naplat, že poměr střel byl vyrovnaný 8:8, když jsme prohrávali uvedeným skóre. O pauze důrazně trenér Michal Procházka hráčům vysvětlil co od nich ve druhé třetině očekává. Do branky vyslal druhého gólmana Jendu Kolečka a nezměněné trojky z předešlých minut. Druhá třetina se od jejího počátku odvíjela v duchu té první. Tvrdá práce obou týmů se snahou získat více prostoru na kluzišti. Opět se hrál vyrovnaný hokej a obě mužstva bádala a zkoušela jak přelstít soupeře. Toto se podařilo k naší velké radosti jako prvním nám a v čase 17:20 se Dave Zvěřina po přihrávce Lukyna Seckého trefil do svatyně Rytířů a bylo to rázem 2:1. Pak přišlo již otřepané „bohužel“ z první třetiny. Snížení nás uchlácholilo a vlastní nedůsledností nám soupeř v čase 17:50 odskočil opět na dvě branky. Ve 22. minutě přišla další rána a opět po sérii našich chyb Rytíři zvýšili na 4:1. Do konce druhé třetiny oba gólmany již nikdo nepokořil a tak stav po dvou třetinách byl uvedených 4:1. Poměr střel ve druhé třetině 11:12 v náš prospěch. Do třetí třetiny skočil do naší branky opět Kuba Červinka (aby byl 4 minuty před koncem opět prostřídán Jendou) a opět nezměněná sestava. Vzhledem k tomu, že o mrtvých se má mluvit jen dobře, proto se nebudu na tomto místě k této části hry vyjadřovat a jen uvedu pár čísel. Poměr střel 16:6 a branky 6:0.

HC Rytíři Kladno   :    SK Sršni Kutná Hora     10  :  1     (2 : 0; 2 : 1; 6 : 0)

Branka: David Zvěřina

Asistence: Lukáš Secký

Střely celkem:   35  :  26

Na závěr mi dovolte malé shrnutí. Sršní kluci bojovali, dřeli a i hra měla místy hluboký smysl. Bylo potěšitelné, že se střelecky dokázaly prosadit všechny lajny. V utkání s Benešovem neuvěřitelná přestřelka, kde se ukázalo, že vůle, bojovnost a víra celého mužstva ve vítězství do posledních vteřin dokážou splnit přání, které jsme si před utkáním předsevzali. Každý jedinec je nepostradatelnou součástí soukolí, který tvoří jeden tým a pokud se úsilí všech spojí dohromady výstupem je nejen kvalitní výkon, ale i výsledek.

V utkání s mužstvem Rytířů Kladno právě výše uvedené nefungovalo. I přes uvedené chyby v prvních dvou třetinách a nepříznivému výsledku se na hru dalo koukat. Tam soupeře podržel opravdu výborný gólman kladenských, který byl  k nepřekonání. Pokud by se prohrálo po předvedeném výkonu z prvních dvou třetin (nehledě moc na výsledek) tak prosím, asi všechna čest kluci. Tam se dá vyčíst pár taktických chyb, které se dají odstranit postupem času v tréninku. Ale snad již naposledy zde použiji slovíčko „bohužel“. Bohužel škoda výkonu v poslední části hry, která vrhla stín na celé utkání a dala podnět k zamyšlení každého jednotlivce. Buď nám nevydržely síly (což dle mého názoru ne) a nebo někteří rezignovali (což vypadá věrohodněji) na vývoj utkání. Prostě tohle je názorný návod jak hodit za hlavu dřinu z předchozích třetin obou utkání a během jedné třetiny spadnout opět „hubou“ na zem.