«

Říj 21

Vyrovnaná bitva s Benešovem bez bodů pro Sršně

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Lev Benešov   třetiny (0:1, 2:3, 2:1) 4:5
V sobotu 20. října jsme na domácím ledě přivítali druhý nejlepší tým loňské sezóny HC Lev Benešov.
Naše sestava byla ochuzena o Jiráně, kterého vyřadily zdravotní důvody, na centru ho nahradil Siváček.

O pár minut posunutý začátek zápasu, kvůli absenci jednoho z rozhodčích, nijak neubral na rychlosti, s jakou hosté vlétli do zápasu, Proti tomu Sršni se teprve rozkoukávali. A mnohem víc jsme koukali v 16 sekundě, když po chybě Chmelaře ve středním pásmu ujížděla na naší bránu dvojice Dušek a Formánek, aby druhý jmenovaný otevřel skóre…!
Zahájili jsme tak školáckou chybou, kterou jsme dali silnému soupeři gól jako na podnose. Naštěstí náš tato chyba probudila a naše hra začala přinášet i naše šance. První třetina však byla hodně rozkouskovaná, protože rozhodčí viděl ve všem faul. Celkem 11 trestů v první třetině (4:7) to dokládá. Nám přinesla 1. třetina i přesilovku 5 na 3, využít jsme ji, ale nedokázali.
Do velkých šancí se pak dostávali oba týmy, gólmani však v 1. třetině doslova čarovali a dokázali zlikvidovat všechny útočné akce.

Druhá třetina začala velmi dobře pro domácí. Na začátku 22. minuty jsme dokázali vyrovnat střelou Matouše Jelínka. Skvělou akci připravili Siváček s Janem Tvrdíkem.
Radost nám, ale nevydřela ani dvě minuty. Po nedovoleném bránění Havelky jsme nejprve dokázali vzdorovat početní výhodě soupeře, ale přesně v polovině trestu udeřil Dušek a Benešov opět vedl.
Neuběhly ani 4 minuty, když se naše 2 lajna nedokázala dostat ze sevření ve vlastní třetině a dobře hrající Lvi navýšili na rozdíl 2 gólů. Na to, ale dokázala odpovědět tím nejlepším způsobem, hned v následujícím střídání, třetí pětka. Ta je vidět v posledních zápasech čím dál tím víc a hráči, kteří v ní bodují nejčastěji, zajistili snížení na 3:2. Gólovou nahrávku připravil Michal Šváb a přesnou střelou překonal gólmana Štěpánka Rudolfský.
O svých kvalitách nás, ale přesvědčili benešovští lvi opět dost rychle, zvýšením na 2:4.
K tomu jsme museli ještě čelit oslabení 3 na 5, ale i my jsme v něm byli úspěšní a neinkasovali jsme. Že se hrál hokej se vším všudy, jsme se mohli přesvědčit před koncem třetiny, kdy při souboji u mantinelu utržil Michal Šváb krvavé zranění v obličeji. Ošetření potvrdilo jen povrchové zranění, mohl proto pokračovat ve hře.

Při vstupu do 3. třetiny jsme měli před sebou dvoubrankové manko. Byli jsme opatrnější v bránění a během každého střídání jsme si dokázali vypracovat šanci, z které jsme ohrožovali soupeře. Aktivně pokračovali i hosté, ovšem ve 45. minutě to výrazně přehnal benešovský Korvas. Suchého za naší bránou trefil přímo na hlavu a způsobil mu krvavé poranění a uštípl kus zubu. Rozhodčí se dlouze radil s čárovými, aby vzápětí poslal Korvase do sprchy, s trestem 5+20 minut. Mezitím byl Suchý ošetřován.
Přes nepříjemné zranění jsme nyní měli velkou šanci na korekci výsledku, bohužel jsme do přesilovky nemohli použít Suchého. Přesilovku jsme začali dost nepovedeně, když jsme nechali ujet rychlého Formánka, David Jelínek v bráně nás ovšem opět podržel. Na konci 2. minuty trestu se prosadila první pětka z hole Javůrka, jemuž připravil akci Beran s Janem Tvrdíkem. Snížili jsme opět na rozdíl gólu a na týmu hostí začala být velmi patrná nervozita a rázné přitvrzení hry. Zbylé tři minutý početní výhody jsme sice nevyužili, ale krátce po jejím skončení zopakovala druhá pětka úspěšnou spolupráci. Siváček nahrál Janu Tvrdíkovi, který poslal dopředu Matouše Jelínka a ten opět vynuloval rozdíl ve skóre.
Do konce třetiny chybělo 10 minut a proto se dalo očekávat, že kdo vstřelí gól, bude blíže bodům z dnešního zápasu.
Sledovali jsme velmi atraktivní hokej, který se nepochybně velmi líbil početnému publiku na tribuně. Při jednom ze soubojů u mantinelu v naší třetině, rozhodčí přerušil hru kvůli faulu, překvapivě však vyloučil našeho Sochu. Oslabení jsme začali velmi dobře, do brejku vystartoval Beran, Štěpánka ale nedokázal překonat. Po této šanci nás, soupeř velmi rychle dokázal v početní výhodě přehrát, a když z trestu uběhlo teprve 10 sekund, zvýšil na 4:5.
Velkou příležitost jsme dostali 3 a půl minuty před koncem třetiny, po faulu Zderadičky. Soupeře jsme dokázali držet v jejich pásmu, několik střel, ale nebylo natolik účinných, aby propadly až do brány. Tlak jsem ještě zvýšili odvoláním Davida Jelínka, ale ani tuto výhodu jsme v gól neproměnili.

Určitě se nemáme za co stydět, s takto silným soupeřem jsme dokázali držet krok do posledních sekund zápasu. Zatím bojujeme spíš s vlastní nezkušeností, kdy se nám nedaří trestat v dostatečné míře chyby soupeřů, zatímco naše chyby zkušenější soupeři umí využít ve svůj prospěch. Přes velmi dobrý výkon v tomto zápase je ovšem chybou, že z něj neodnášíme ani jeden bod.

Další zápas odehrajeme v sobotu 27. října, od 19:30 hodin na kolínském ledě, proti týmu HC Žabonosy. Přijďte nás proto podpořit v důležitém derby.

sestava:  Jelínek David, Kunášek