«

«

Pro 23

Vyrovnaný zápas rozhodly chyby. Naše…

Sobota 21.12.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – HK LEV Slaný  3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Po třech prohraných zápasech čekal Sršně před vánočními svátky soupeř ze Slaného. Přestože je letos v tabulce o poznání výš než Sršni, dlouhodobě umíme tomuto soupeři brát body.

Ještě než jsme nastoupili k zápasu, pozdravili jsme se s nejbližší rodinou Vaška Rejny, který nás opustil na konci září. Setkali jsme se proto, abychom společně uctili Vaškovu práci pro klub tím, že od teď bude dohlížet z prostor zimáku na svoje Sršně.

Začátek zápasu ovšem pojali Sršni jako přátelák, asi se domnívali, že nemusí bruslit ani hrát a soupeř se porazí sám!?! Taky proto jsme inkasovali jako první. Liknavost v bránění umožnila slánských naprosto jednoduše projít přes celé hřiště a střelou k tyči otevřel Tuček skóre. Naše první pětka naštěstí dokázala rychle odpovědět a po minutě bylo vyrovnáno, při naší početní výhodě. Málek nahrával, Beran skóroval, i když se šťastným dvojím odrazem od  dvou bránících hráčů. Třetí pětka zvýšila na 2:1, ovšem Klazar dostal puk do brány kopnutím, rozhodčí ho proto neuznal. Na začátku 11. minuty odčinila druhá pětka chybu z inkasovaného gólu a dostala Sršně do vedení. Jiráň s Matoušem Jelínkem připravili pozici pro Švejdu, který dělovkou od modré prostřelil všechno před sebou, včetně Matouška v bráně hostů. Tentokrát, ale dokázal odpovědět rychle soupeř. Naše bránění bylo zase velmi vlažné a dva soupeři před naším gólmanem si rychle s šancí poradili ve svůj prospěch. Další naše zbytečná chyba!

Druhá třetina byla ze strany Sršňů s o poznání lepším výkonem, vytvářeli jsme si větší množství šancí, hráli více ve třetině hostů, ale střelecky jsme se výrazně nezlepšili. Gólově jsme dokonce úplně propadli, když jsme neskórovali ani jednou. Další gól jsme inkasovali po nenápadné akci, když jsme opět s velmi bohorovným klidem v našem brankovišti nechali prostor Kubinčákovi, který vrátil hostům vedení na 2:3. Ze 2. třetiny stojí za zmínku běžecké filmování Vošáhlíka. Při průjezdu mezi našimi dvěma hráči zakmital nožičkama ve vzduchu, a světe div se, rozhodčí to neposoudil jako filmování, ale trest podražení pro našeho Bašuse…. Bránění v oslabení nám šlo naštěstí lépe, oslabení jsme proto ubránili.

Po dost bezkontaktní hře Sršňů nás před zahájením 3. třetiny překvapil hlavní rozhodčí, když nám řekl ještě na střídačce, abychom tak nedohrávali soupeře, že se hraje klidně a nechce začít vylučovat… Začátek 3. třetiny nám vyšel skvěle. Po prvním střídání, když postupně naskakovala druhá lajna, si 2x nahráli Matouš Jelínek s Beranem, aby prvně jmenovaný srovnal na 3:3. Při založení jednoho z dalších útoků, v půlce třetiny, jsme chybovali při rozehrávce na vlastní modré a soupeř opět trestal navýšením na 3:4. Zanedlouho se dařilo tlačit soupeře naší první pětce a tlak vyústil v gól z hole Berana, jehož střela se odrazila do brány od brusle Dytrycha. Tentokrát bez jakéhokoliv pohybu nohou Dytrycha. Rozhodčí gól uznal, nicméně hosté ho obsypali jako vosy bonbón, aby k našemu překvapení následně gól odvolal! Ani argumentace hlavnímu rozhodčímu od kapitána Švejdy ho nepřesvědčila, že to je chybné rozhodnutí.  Po tomto gólu jsme byli stále velmi aktivní a to i střelecky, aktivní byl soupeř, ale ve faulech. Bohužel rozhodčí přehlíželi úplně všechno –držení na M. Jelínka od Tučka, podražení Dytrycha Kasalou, hákování Jana Tvrdíka Kubinčákem atd. A to uvádím jen zákroky, které máme na videu… Nedokázali jsme už dát další gól, poslední zápas před vánocemi proto byl zápasem prohraným.

Hráči do něj nastoupili s nesmyslným, neaktivním přístupem a přestože dokázali přístup změnit, nedokázali se vyvarovat chyb, které byli tak velké, že je hosté potrestali. Nehráli jsme dobře 60 minut a to je základem dnešního neúspěchu. Soupeř nebyl zdaleka tak aktivní a konstruktivní, o to víc nás může mrzet, že jsme si nechali vzít všechny body.

Další zápas odehrajeme v sobotu 11.1. od 17:30h proti HC Žabonosy.

Statistiky SRŠNI – Slaný:
– celkem střelba                       41:37
– úspěšnost gólmanů               89,2% : 92,7%
– využití přesilovek                   1:0
– úspěšnost vhazování            50% : 50%

sestava:  Jelínek David, Pekař
Málek, Chmelař, Švejda Pavel, Bašus, Havelka, Grauer, Kopecký
Beran, Javůrek, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Klazar, Rudolfský, Tvrdík Jiří, Šváb,
Fišar, Koubský, Sádlo
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:                Beran, Švejda, Jelínek Matouš
Asistence:           Málek, Jiráň, Jelínek Matouš, Beran
Vyloučení:           4x 2 minuty :  2x 2 minuty

-jel-

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ