«

«

Pro 02

Vystoupali jsme na vrchol ! (PŘÍPRAVKA)

   V sobotu 1.12. jsme vyrazili ke svému druhému mistrovskému turnaji do Berouna. Našimi soupeři pro tento turnaj byly týmy HC Benátky nad Jizerou, HK Kralupy nad Vltavou, HC Berounští Medvědi. Před turnajem jsme prostudovali výsledky našich soupeřů z dostupných zdrojů a věděli jsme, že to budou velice silní soupeři. Do naší sestavy jsme si půjčili jediného hráče ročníku 2004  – Matěje Hájka. Po příjezdu do Berouna jsme zjistili, že pořadatelé zajistili šatny jen pro 3 týmy. Takže jsme museli 20 minut počkat na uvolnění šatny pro nás. Příprava před prvním utkáním byla hektičtější, povedlo se i překvapení s namalováním žluto-černých barev na obličej hráčů a fanoušků. Problém s šatnou nás však nerozhodil a postupně jsme vlétli na soupeře nevídaným způsobem. Ve všech zápasech jsme přehráli své soupeře (ani jednu třetinu jsme v turnaji neprohráli) a zaslouženě v celém turnaji zvítězili „bez ztráty kytičky“. Chlapci a dívky – DĚKUJEME !!!

 

SK Sršni – HC Benátky nad Jizerou 8:3 (2:1;3:1;3:1)

(střely na bránu 34:18) 

Branky: 3x Brichová, 2x Hájek, 2x Šváb, Janata

Asistence: 2x Kašpar, Franc, Šváb, Janata

Vstřelené branky: 4:14 Šváb (as. Franc), 6:28 Hájek,22:53 Hájek, 23:36 Janata (as. Šváb), 26:39 Brichová, 38:15 Brichová (as. Kašpar), 42:02 Brichová (as. Kašpar) , 43:43 Šváb (as. Janata)

Obdržené branky: 5:26 (řada 3), 25:23 (řada 1), 34:04 (řada 1)

 Sestava :

 1.     Brichová – Kašpar – Hájek – Hamsa
 2.     Janata – Šváb – Franc – Veit
 3.     Balvín – Hynková – Knížek – Hrubý

G.   Koleček, Platonov

 

SK Sršni – HK Kralupy nad Vltavou 8:3 (2:1;4:1;2:1)

(střely na bránu 29:11)

Branky: 3x Brichová, 2x Hájek, Janata, Balvín, Čížek

Asistence: Balvín, Kašpar 

Vstřelené branky: 3:18 Hájek, 13:47 Hájek, 16:47 Janata, 23:55 Čížek (as. Balvín), 25:15 Brichová, 28:10 Balvín, 30:13 Brichová, 36:20 Brichová (as. Kašpar) 

Obdržené branky: 1:52 (řada 2), 29:35 (řada 1), 34:47 (řada 3)

27:36 trestné střílení – Tomáš chytil

Sestava :

 1.    Brichová – Kašpar – Hájek – Hamsa
 2.    Janata – Šváb – Franc – Veit
 3.    Balvín – Neuman – Čížek – Hrubý

G.   Koleček, Platonov

 

SK Sršni – HC Berounští Medvědi 11:6 (4:4;5:1;2:1)

(střely na bránu 22:18) 

Branky: 3x Balvín, 2x Kašpar, 2 x Brichová, Hájek, Šváb, Janata, Veit

Asistence: 3x Hájek, 2x Brichová, Knížek, Franc, Janata 

Sestava :

 1.    Brichová – Kašpar – Hájek – Hamsa
 2.    Janata – Šváb – Franc – Veit
 3.    Balvín – Neuman – Čížek – Hrubý (Hynková, Knížek)

G.   Koleček, Platonov

Vstřelené branky: 5:44 Kašpar (Hájek), 8:12 Balvín (Knížek), 8:40 Brichová (Hájek), 12:35 Hájek, 16:34 Janata (Franc), 22:29 Balvín (Brichová), 27:03 Brichová (Hájek), 28:28 Veit (Janata), 29:14 Kašpar, 34:36 Balvín (Brichová), 41:06 Šváb 

Obdržené branky: 2:36 (řada 2), 11:56 (řada 3), 13:28 (řada 2), 14:15 (3), 19:46 (1), 33:23 (3)

 – Martin Janata (vedoucí mužstva) –

 

HODNOCENÍ TRENÉRA:

   Takto odehraný turnaj se hodnotí samozřejmě velmi dobře. Všechny hráče musím pochválit za předvedený výkon a za dodržení naplánované „taktiky“, kterou byl neustálý pohyb a tlak do branky.

   Po prvním zápase s Benátkami  jsem si říkal, že takto nastavené tempo nemůžou sršňáci až do konce turnaje vydržet, ale oni ho nejenže vydrželi, ale dokázali ho ještě vystupňovat a ve všech zápasech dělali soupeři problémy svým pohybem po hřišti. Během celého turnaje jsme dostali snad jen jeden gól, kdy se soupeři podařilo vyšachovat naší obranu. Celkově se obranná část hry zlepšila a nikomu nemusely vstávat vlasy hrůzou při námazech soupeři před naší bránu jako tomu bylo na předešlém turnaji. Dalším výrazným zlepšením, oproti minulým zápasům, byla hra v okolí brankoviště soupeře. V mnoha případech by se za předvedený důraz a orientaci v tomto prostoru nemusel stydět ani rodilý Kanaďan ;-). Však nám toto zlepšení přineslo hned několik gólových úspěchů. A aby to nebyla jen samá chvála, tak důraz, který umíme uplatnit u soupeřovi branky nám bohužel chybí u té naší.

Sršni – Benátky: – zde měl zápas vcelku jednoznačný průběh a bylo to asi „nejhladší“ vítězství na turnaji. Dovolím si tvrdit, že od dvouciferného výsledku zachránila soupeře pouze zakletá hokejka Nicolase Balvína, protože ten v tomto zápase spálit šancí na celý další turnaj 😉

Sršni – Kralupy: – tady už soupeř trochu víc „kousal“, ale naše hra se oproti prvnímu zápasu ještě zlepšila, takže kluci (a holky) ani v tomto zápase nenechali soupeře tzv. čuchnout. Sice jsme soupeři dovolili skórovat jako prvnímu, ale další zásah jsme Kralupům umožnili až za stavu 6:1.

Sršni – Beroun: – finále turnaje! Nastoupily proti sobě dva neporažené týmu a tak taky vypadalo první dějství zápasu. Vůbec prvně na turnaji jsme nevyhráli třetinu – 4:4. V pauze před druhou třetinou však bylo na sršních vidět obrovské odhodlání a touha zvednout nad hlavu pohár pro vítěze (kor, když nám na předešlém turnaji utekl o jeden jediný gól!) . O vítězství jsme se s medvědy přetahovali do 23 minuty (5:5), kdy se nám pak podařilo vstřelit 3 góly za 2 minuty. Soupeř herně odpadl a sršňáci si výsledek už zkušeně pohlídali.

Teď před sebou máme velkou výzvu a to zopakovat předvedený výkon na domácím turnaji 16.12.

——— 1. řada

Turnaj odehráli s bilancí 4 inkasované a 14 vstřelených gólů. To hovoří za vše. Parádní výkon!

Natálka Brichová: – jako vždy perfektní výkon, kterým není jen 8 zápisů v kolonce střelců, ale i poctivá hra dozadu. Opět několik „chycených“ brejků soupeře a sama pak předvedla ukázkové odclonění hráče Berouna, který stíhal Matěje Hájka v jeho úniku. Za zmínku pak stojí i gól z brejku, kdy poslala pěkným blafákem gólmana „na párek“ a pak už jen zasunula puk do prázdné brány. Ukázkové byly i dva góly zpoza brány ala Robert Reichel.

Matěj Hájek: – velmi dobře zapadnul do první lajny a dokázal využívat své dobré poziční hry. Celkem zatížil konto soupeřů 5 zásahy. Byly mezi nimi jak góly z dorážky, tak z přímé střely nebo z brejku. Matěj ukázal, že má šikovné ruce a cit na výběr místa, ale taky i to, že se nohám občas nechce „hrabat“.

Honza Kašpar: – podal určitě lepší (soustředěnější a aktivnější) výkon než při prvním turnaji. Byl za to taky odměněn 2 góly. Z toho byl jeden ze záporného úhlu z téměř rohu kluziště, odrazem o gólmana 😉 S výkonem spokojenost, ale stále platí, že má na víc.

Vojta Hamsa: – zdánlivě nevýrazný obránce první formace, který však předvádí hru bez chyb a bez zbrklého odpalování puků. Naopak dokáže i pod tlakem poslat útočníkům přesný pas, což několikrát ukázal i na tomto turnaji.

——— 2. řada

Dvojka inkasovala ze všech řad nejméně gólů – 3, a jelikož 7 gólů vstřelili, zakončili turnaj s + 4 body. V defenzivně naprosto spolehliví a k tomu dostatečně produktivní!

Dominik Franc: – pracant, který se svou zasekávačkou umí zbavit i dvou na sobě pověšených obránců, kteří jsou o hlavu většího vzrůstu než on. Na turnaji bojoval, „žehlil“ svojí stranu hřiště, vracel se bránit. Dobrý výkon (jako celá druhá lajna!).

Matěj Šváb: – čistokrevný dříč a tvůrce hry druhé lajny, který nevypustí ani jedno střídání. Na turnaji, ke své tradiční střelecké produktivitě, přidal i perfektní hru dozadu, kde poctivě hasil ofenzivní výlety obránce Ondry. Perfektní týmový výkon.

Tomáš Janata: – zlepšená poziční hra přinesla Tomovi 3 střelecké zásahy, které si spravedlivě rozložil po jednom v každém zápase. Během turnaje dokázal zavážet puky až k soupeřově bráně a správně využívat Matějových pobídek ke skórování. Dobrou hru předvedl i směrem dozadu.

Ondra Veit:– na postu obránce zaskočil na nemocného Pepu Komárka a do druhé formace zapadl náramně. Své si odbránil a dobře podporoval útok. Někdy až moc ;-), ale všechny vzniklé problémy za něj případně uhasil Matěj. Jako jediný obránce skóroval.

 ——— 3. řada

Tak tady panuje naprostá spokojenost! Výkon třetí řady byl pro mě tím největším a nejmilejším překvapením na turnaji. Upřímně řečeno zřejmě nikdo nečekal, že turnaj skončí v plusu a ono se jim to podařilo! Pět obdržených a 6 vstřelených branek ukazuje, že i třetí řada dokáže přehrávat soupeře! Bravo!

Honzík Knížek: – benjamínek našeho výběru (roč. 2007). O co malý vzrůstem o to větší statečností a chutí do hokeje. Nás co Honzíka známe nepřekvapí, že jsme u něho oproti starším nepociťovali bruslařský deficit ani bojovnost. Jediné v čem ještě na soupeře nevyzraje je síla – nutno dodat na soupeře o 2 roky starší. Ještě poznámka – Honzík se na turnaji presentoval nejvyšší střelou, která přeletěla celou bránu 😉

Nicolas Balvín:– náš čarostřelec ;-). To co spálil v prvním zápase za šance ve mně evokovalo myšlenku, že mu někdo zlým kouzlem očaroval hokejku. Druhý zápas začal ve stejném duchu, ale naštěstí v jeho polovině kouzlo přemohl a poprvé skóroval. Zápas proti Berounu už byl koncert, který skončil hattrickem. Byl to Nicolas, kdo byl hnacím motorem 3 lajny. Škoda, velká škoda tréninkových absencí ….

Petr Hrubý: – přemýšlím jestli udělal Péťa nějakou chybu a jelikož si nemohu vzpomenout, tak určitě ne žádnou závažnou, maximálně nějakou drobnou, která nestojí ani za vzpomenutí. Péťa hodně zlepšil poziční hru a jako obránce je to hodně jeho zásluha, že trojka vzadu „nehořela“.

Denis Čížek: –  začíná odmazávat tréninkový deficit oproti svým spoluhráčům (začíná první kompletní sezónu). Bojoval, bruslil, útočil, bránil a za to vše byl odměněn gólem. Spokojenost.

Maruška Hynková: – v bruslení v ničem neztrácí za našimi „top playery“, ale chce to zlepšit hru s pukem, zbrkle ho neodpalovat a využít svého dobrého bruslařského umu. Každopádně na to, že to byl „Máni“ první turnaj – dobrý.

Dan Neuman: – co k Danovi napsat? Danovi zatím nedovolí lepší výkony jeho zbrklost a nepozornost. Kolikrát snad ani neví, že je na hokeji. Až tyto neduhy přepere, bude z něj jeden z pilířů týmu. Dřív však ne!

Brankáři:

Jenda Koleček: – neodpustil si svůj tradiční laciný gól na úvod ;-), ale zbytek turnaje odchytal spolehlivě a zaslouženě si odnesl cenu pro nejlepšího brankáře turnaje!!

Tomáš Platonov: – předvedl jeden ze svých lepších výkonů, zlepšil soustředění na hru, ale musí ještě zapracovat na správném vykrývání úhlů a chytání holí.

Celkově si myslím, že se gólmani, ale tentokrát moc nezapotili 😉

Celkové skóre z turnaje 27:12

Bilance přípravky v této sezóně v mistrovských turnajích: 5 výher, 1 prohra, celkové skóre 47 : 25.

– Josef Macháček (trenér) –

3 comments

 1. Luboš Hájek

  Super a velmi objektivní poturnajový rozbor! Díky za něj!

 2. divák berounský

  hráli jste pěkný hokej a vyhráli zcela zaslouženě!

  1. admin

   Děkujeme 😉

Komentáře byly zablokovány.