«

«

Lis 04

Z Vlašimi jsme přivezli nakonec pouze bod

10. kolo sobota 28.10.2017

HC Rytíři Vlašim:SK Sršni Kutná Hora 5:5 (1:2; 1:1; 3:2)

V 10. kole jsme zavítali do Vlašimi na místní zimní stadion odehrát další z mistrovských utkání. To nakonec skončilo remízou, kdy soupeř velmi šťastně vyrovnal minutu a půl před koncem.

V první třetině jsme byli jasně lepším týmem, ale i přes převahu v poli se nám nedařilo vstřelit branku. Naopak jsme jako první inkasovali my branku z kategorie lacinějších. Střela z kruhu zapadla k tyči Jendovi Kolečkovi do branky. Asi se tato střela dala chytat, ale Jenda se z tohoto momentu oklepal a až do konce utkání chytal spolehlivě. Naštěstí jsme začali využívat naše šance i my. Do konce první třetiny jsme skórovali dvakrát Ondra Veit a Šimon Pokorný a po první části jsme vedli 1:2.

Ve druhé části se soupeř začal zvedat a hra se vyrovnala. Trochu nás zaskočila i branka kterou jsme inkasovali hned v první minutě na 2:2. V deváté minutě jsme si Lukášem Seckým vzali vedení opět zpět 2:3, ale to už na ledě vládla bitva jako řemen o každou píď ledu. V této fázi už bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti.

Ve třetí třetině jako první udeřil ve 46 minutě soupeř a bylo  to 3:3. Remízový stav jsme odmítali a do 50 minuty jsme odskočili po brankách Šimona Pokorného a Natky Brichové do dvoubrankového vedení 3:5. V 53 minutě soupeř snížil na 4:5 a zase to bylo otevřené. V této fázi se hrála maximálně otevřená partie, bez nějakého vyčkávání, nebo betonování vlastního obranného území. Před koncem si každé mužstvo vybralo time out pro odpočinek a pár rad a pak to přišlo. Minutu dvacet osm vteřin před koncem přišla přihrávka před branku, kde jsme útočníka soupeře měli dobře pokrytého. Puk směřující před naší branku byl následně nešťastně tečován od čepele hokejky našeho vracejícího se centra, který nad ramenem Jendy zapadl přesně do vinglu pod horní tyč 5:5.

Tato smůla před koncem nás připravila o plný bodový zisk, ale utkání svojí úrovní rozhodně potěšilo. Do hodně vyrovnané tabulky jsme si připsali jeden bod a v sobotu 4.11. se budeme snažit z Prahy, kde se utkáme s týmem Zbraslavi přivézt plný bodový zisk.

Sestava:

Jan Koleček

David Zvěřina, Matěj Šváb, Vojtěch Hamsa, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Lukáš Secký „C“, Petr Hrubý, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Josef Komárek, Ondřej Veit

Trenér: Michal Procházka

Statistiky:

Branky: 2 x Šimon Pokorný, 1 x Lukáš Secký, 1 x Ondřej Veit, 1 x Natálie Brichová

Asistence: 1 x Natálie Brichová, 1 x Josef Komárek, 1 x Denis Čížek, 1 x Jan Kašpar, 1 x Ondřej Veit

Vyloučení:  2  :  0

Branky přesilová hra:  0  :  1

Branky oslabení:   0  :  0

Zásahy brankáři: 25 : 22