«

«

Úno 13

Za poctivý výkon – tři poctivé body (dorost)

Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora 1 : 5 ( 0:1, 0:2, 1:2 )
Další zápas 18. kola KLD nás zavál na pražský stadion Nikolajka, který je domovským přístavem Slavoje Zbraslav. Jednalo se o velice atraktivní duel, ve kterém změřil síly 1. a 3. tým průběžné tabulky KLD. Domácí v poslední době sbírají body jako na běžícím pásu a dají se bez přehánění označit za jednoho z nejtěžších soupeřů. No a my si připadáme, že jsme už jako fotbalová reprezentace ČR a každý zápas je pro nás zápasem roku. Takže střet dvou rozjetých vlaků musel zákonitě skončit zpomalením jednoho z nich.
Po dopadu puku na led se kolotoč roztočil opravdu rychle. Začalo se v ostrém tempu a se střídavým tlakem na obou stranách, což bylo dáno touhou obou soupeřů po tříbodovém zisku. V dobře organizované obraně domácích se Sršni prosazovali velmi těžce a v prvních pěti minutách zaznamenali pouze jedinou střelu mezi tyče. Tato statistika se s postupujícím časem, ale zlepšovala a důležitý první gól tak padl do sítě zbraslavských. Na konci 12.min. vybruslil Jenda se zdviženou hlavou od pravého mantinelu, rozhlédl se, koho by obšťastnil svojí nahrávkou a koutkem oka zahlédl, jak do prostoru mezi kruhy sjíždí Martin. Tomu stačila chvilka nestřežení v této ideální palebné pozici, krátký švih a puk nabral ten nejlepší směr – 0:1. Další gól jsme v této části již neviděli, přesto se dál hrálo do plných a urputně bojovalo o každý neutrální puk.
Začátek druhé třetiny byl poznamenán průtahy a problémy s uchycením branek. První střídání tak naši hráči svojí ztuhlostí budili dojem, jak čerstvě vytažených z mrazáku. Naštěstí se ale jednalo pouze chvilkové nedopatření a v jejich žilách brzy začala proudit ta pravá krev bojovníků a v očích se objevil plamínek touhy po vítězství. Zbytek třetiny nabídl opět rychlý, kvalitní hokej a podobný průběh jako v té první, jen s tím rozdílem, že jsme dali o jednu branku navíc. V čase 30.08 jsme si zopakovali etudu z prvního dějství, pouze v jiném obsazení: nahrávač, tentokrát od levého mantinelu, Janek a mezi kruhy Petr, jehož střela prosvištěla mezi nohama zbraslavského gólmana do sítě – 0:2. Za necelé čtyři minuty dostal nastartovaný Janek ve středním pásmu křižnou nahrávku od Matese, protáhl puk celou pravou stranou a i přes snahu bránícího hráče, vybruslil až před brankáře, kde bekhendovou střelu zvedl pod víko – 0:3. I přes několik dalších šancí na obou stranách se s tímto výsledkem nakonec odešlo podruhé do kabin.
V úvodu poslední části mohl po pěkném uvolnění a neméně hezké střele navýšit naše skóre Dominik, ale horní část konstrukce branky byla proti. A tak v čase 43.24 jsme si opět přehráli, již dvakrát popisovanou situaci: u levého mantinelu jak buldok vybojoval puk Petr, okamžitě zvedl hlavu a mezi kruhy zahlédl pohyb černožlutého souputníka. Neváhal ani okamžik a poslal puk tímto směrem. Ozval se krátký zvuk úderu Alešovi hokejky do puku a ten skončil za zády bezmocného brankáře – 0:4. Vskutku vydařená střela z první, která by potěšila i oko kulečníkového mistra. Bohužel hned v následujícím střídání rozebrali domácí naši pětici na ledě a svým čestným úspěchem pokazili Davidovi jeho nadějně se rodící nulu. Čisté konto by pro něj a celou obranu bylo určitě dobrou vizitkou, ale důležité je, že nakonec Janek s Michalovou asistencí, v čase 56.26 po klasickém pojď sem – kam jdeš, uzavřel na 1:5.
Utkání mělo svoji nespornou kvalitu, hrálo se patřičně rychle, nahoru dolu, přiměřeně tvrdě a také na nedostatek vzruchu či dramatičnosti si nikdo nemohl stěžovat. Konečný výsledek 1:5 se zdá být jednoznačný, ovšem vítězství rozhodně nebylo z kategorie jednoduchých a zbraslavští prokázali, že se nejedná o žádné hokejové analfabety a na bedně nejsou vůbec náhodou. Velkým dilematem pro mě, ale i pro ostatní, bylo pouze určit nejlepšího hráče zápasu, protože jste podali naprosto kolektivní výkon, kde každý jednotlivec plnil své úkoly na hranici svých možností. Nehráli jste každý sám za sebe, ale za tým, který se tímto stává nejlepším hráčem zápasu! A já doufám, že je to tým, na kterém nám všem záleží a kterého jsme součástí! Pojďte do toho dát i v příštím utkání úplně všechno, pomáhejte jeden druhému, zaskakujte za sebe, lehejte do střel. Člověk totiž ovlivní zápas jen tím, že podá maximální možný výkon a prodá to, co natrénoval. To mu ver!!!

Sestava:
brankař: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Macháček

branky: Kořistka 2x, Pipek, Švejda Petr, Sádlo
asistence: Tvrdík, Kořistka, Jelínek Mates, Švejda Petr, Macháček

– Pavel Sirotek –