«

«

Říj 27

Žáci zahájili druhou půlku I. části své soutěže

Zápasem s HC Rytíři Vlašim, zahájili mladší a starší žáci odvety první části své ligové soutěže.

STARŠÍ ŽÁCI:

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC Rytíři Vlašim 0:7 (0:2,0:4,0:1)

Není jednoduché najít správná slova, kterými by se dal popsat zápas starších žáků. A tak si pomůžu slovy trenéra mladších žáků Jaroslava Eisenhammera. Když jsem se ho po druhé třetině zeptal jak se mu hra starších žáků líbí, odpověděl: „Vůbec ne, tak pět kluků vůbec nebojuje…, my jsme alespoň bojovali…“ To je možná to nejpodstatnější na naší dnešní hře. Někteří hráči jako kdyby čekali, že bude někdo hrát za ně. Soupeř si s námi v našem obranném pásmu hrál jako kočka s myší a je jedno, jestli to bylo individuálně, nebo kombinačně a za relativně příznivý výsledek můžeme děkovat jen střelecké nemohocnosti soupeře a oběma našim brankařům. Dopředu jsem nepředvedli téměř nic a těch několik málo příležitostí, které jsme si připravili (mimo jiné i trestné střílení) jsme nevyužili.

Branky (nahrávky):

Vyloučení: 2:4, Využití: 0:0, Oslabeni: 0:1

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Dytrych-Plíhal-Macháček, Jestříbek-Macháčková-Kratochvíl, Fišar-Zíka, Bachtík-Koubský

MLADŠÍ ŽÁCI: Vítězství se nám zopakovat nepodařilo

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – SPARTAK VLAŠIM  2:4 (1:1,0:0,1:3)

V sobotním pochmurným dopoledni jsme na svém ledě přivítali soupeře z Vlašimi. Kluci, kteří konečně byli zase jednou v kompletní sestavě, od začátku chtěli soupeři oplatit těsnou porážku ze začátku sezóny.  Do utkání jsme vstoupili velice dobře a v čase 01:53 Štěpán Havránek vstřelil první gól zápasu po nahrávce od Vaška Kadlečka. Bohužel soupeř se z úvodního šoku poměrně rychle oklepal a nám se nepodařilo přidat druhý gól. Soupeř převzal iniciativu a měl více ze hry. Zaslouženě dokázal vyrovnat v čase 11:25, kdy po samostatné akci se prosadila nejlepší hráčka soupeře Nikola Dýcková. Do konce první třetiny se již nic zásadního nestalo. V brankách kralovali brankaři a dokázali všechny šance vychytat. Po krátké pauze jsme vstoupili do druhé třetiny, kde pak se hrál vyrovnaný hokej, kdy hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba gólmani v této části byli bezchybní. Ve třetí třetině bylo vidět, že domácím hráčům začínají docházet síly a soupeř začínal být lepší. Trest přišel v čase 51:00, kdy v našem obraném pásmu opět Nikola Dýcková rozjela svůj kolotoč a předložila puk  hráči č. 3 – Burda Josef, který dokázal za v tu chvíli již bezmocného Dana Krátkého zavěsit . O čtyři minuty déle pak Nikola Dýcková přidala šťastně třetí gól po nahrávce od Martina Kohouta. Sršňům se podařilo zápas ještě zdramatizovat, kdy o minutu později dokázal snížit na 2:3 z pohledu domácích Tomáš Brich. V tuto chvíli jsme doufali, že by se nám mohlo podařit alespoň vyrovnat. Opak byl ale pravdou, jelikož opět začala úřadovat Nikola Dýcková, která zavezla puk do naší obrané třetin a poté předložila puk opět hráči č. 3, který se opět nemýlil a stanovil konečné skóre na 2:4 z pohledu domácích.

Na závěr bych chtěl vyhlásit nejlepšího hráče našeho týmu v tomto utkání  –  Dana Krátkého, který v brance doslova kraloval a za obdržené góly rozhodně nemohl.

Branky: 1 x Štěpán Havránek, 1 x Tomáš Brich, Asistence: 1 x Václav Kadleček

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1

Sestava: Krátký (Gygal), Kadleček – Havránek – Vojáčková (Trnka), Šimáček –Míšek – Bartoš, Brich – Kopecký, Hnilička – Hladík.

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC Rytíři Vlašim 2:4 (0:2,0:4,0:1)