«

«

Říj 15

Zázrak na ledě se přece jen konal

STARŠÍ ŽÁCI:

Když jsme minulý týden doufali v přijatelný výsledek se Spartou, nečekal jsem po naši předvedené hře, že můžeme z ledu Benátek přivézt nějaké body. První polovina zápasu probíhala ještě za jasného dozvuku domácího zápasu se Spartou (Sršni ohrozili soupeřova brankáře pouze třemi střelami). Ve třicáté minutě svítilo na ukazateli hrozivých 4 : 0 pro domácí a nikdo nemohl věřit v možný bodový zisk pro Sršně. Pak se to ale stalo. V rychlém sledu jsme vstřelili tři branky a rázem jsme šli do kabin za přijatelného stavu 4 : 3.  Po přestávce se chtěli domácí vrátit do hry, ale naši hráči jim to nedovolili a to díky velké bojovnosti a vlastní víře v možné otočení výsledku. Euforie se přestěhovala na naší střídačku, když v posledních deseti minutách Sršni vsítili dva góly. Už ani závěrečná hra soupeře bez brankáře nepřinesla domácímu mužstvu úspěch a tak jsme mohli oslavovat první body z ledu soupeře. Závěrem lze snad jenom napsat, že zápasy se vyhrávají často srdcem a hlavou. Jen tak dál a díky za takový hokejový zážitek.

Plusy – týmový duch a víra ve vítězství.

Mínusy –  počet střel na bránu, odevzdaná ½ zápasu.

 

HC Benátky – SK Sršni 4:5 (2:0,2:3,0:2)

Sestava: Pekař – Bachtík,Macháčková-Jelínková,Kopecký-Koubský,Plíhal,Jestříbek-Kadleček,Havránek,Kratochvíl, Hladík, Maník

Branky: Jestříbek 2,Koubský,Kadleček,Havránek

Asistence:Plíhal 2, Jestříbek 2

Střely na branku 47 – 13

.

V neděli 13.10.2013 jsme přivítali na svém ledě poslední tým tabulky Rytíře z Vlašimi a připsali jsme si „povinné“ vítězství. Protože tento duel nebyl tak nervově náročný níže už jen telegraficky.

SK Sršni – HC Vlašim 5:2 (2:1,1:0,2:1)

Sestava: Pekař – Bachtík,Macháčková-Hnilička,Kopecký-Koubský,Plíhal,Jestříbek-Havránek,Kratochvíl, Hladík,Maník

BrankyJestříbek 2,Plíhal 2,Koubský

Asistence: Plíhal 2, Jestříbek,

Střely na branku 28 – 25

Vyloučení 6-4

 


 

MLADŠÍ ŽÁCI:

HC Benátky nad Jizerou – SK Sršni Kutná Hora 8:2 (1:2,1:0,6:0).

 O víkendu mladší žáky čekaly dva mistrovské zápasy. Nejprve v sobotu jsme zavítali na led do Benátek nad Jizerou. Vstup do utkání nám vyšel na jedničku. Soupeři jsme nic nedovolili a úvodní tlak domácích se nekonal. V deváté minutě pak Robin Míšek otevřel skóre zápasu a Sršni se ujali vedení. Soupeři se podařilo vyrovnat v přesilovce na začátku 17 minuty, kdy byl nešťastně vyloučen Robin Míšek za zdržování hry po vyhození puku přes mantinel. Ovšem vedení na stranu Sršňů po dvaceti vteřinách opět vrátil Robin přesnou střelou k tyči. Soupeř byl vývojem hry značně zaskočený a Sršni mohli ještě vedení navýšit. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej do zhruba 12 minuty. Poté soupeř začal přebírat iniciativu a na Sršních bylo vidět, že jim dochází síly. Důsledkem toho bylo vyrovnání soupeře dvě minuty před koncem třetiny. V poslední vteřině pak byla ještě vyloučena Barča ze zdržování hry, kdy nešťastně poslala puk na střídačku soupeře s klaksonem, který oznamoval konec třetiny.  Po přestávce šli na led Sršni ve čtyřech v nejsilnějším možném složení s jasným úkolem – nedostat gól. Toto se ovšem nepovedlo a po prohraném vhazování se soupeř ujal vedení. Od té doby se hra Sršňů rozpadla jak domeček z karet a Benátky na ledě jasně kralovaly. Do konce zápasu Sršni obdrželi ještě pět gólů a skóre se zastavilo na stavu 8:2 pro domácí. Škoda nešťastné třetí třetiny, kdy kluci z Barčou hrající pouze na dvě pětky již neměli sílu a obdrželi šest branek. Přesto musím za výkon v tomto zápase všechny pochválit, jelikož se snažili na 100%.

     V neděli na domácím ledě jsme přivítali tým Spartak Vlašim a doufali jsme v lepší výsledek.  Bohužel od začátku měli Sršni problém s bruslením a nemohli se dostat do tempa. Soupeř se v rozmezí 30 vteřin na konci 12 minuty ujal dvoubrankového vedení po hrubých chybách v obraně. Poté se hra vyrovnala a s přibývajícím časem začali Sršni být lepším týmem, což jednoznačně platilo ve druhé třetině. Bohužel snížit se Sršňům nepodařilo a Vlašim opět po chybě před vlastní brankou navýšila vedení na 3:0 z pohledu hostů. Kluci nepřestali bojovat a v sedmé minutě druhé třetiny se Sršni prosadili zásluhou Sýkory po nahrávce od Robina Míška. Poté měli Sršni několik slibných šancí a nejvíce při vlastním oslabení, a však puk do branky soupeře se Sršňům protlačit nepodařilo. Jak to bývá „nedáš – dostaneš“ platilo i v tomto zápase a Sršni na konci třetiny inkasovali po čtvrté. Ve třetí třetině pak nastal opět nesmyslný kolaps domácích, kdy během 80 vteřin obdrželi tři branky, a rázem bylo po zápase. Míškovi se sice podařilo ještě snížit v polovině 54 minuty zápasu, ale soupeř o minutu později stanovil konečné skóre zápasu na 2:8 z pohledu domácích Sršňů.