«

«

Led 12

Že by ….. ?

V sobotu 10.1.2015 čekal hráče 3.-4. třídy první mistrovský zápas na “velké hřiště“. Minihokej je minulostí. A ne zrovna povedenou. Proto bylo v mnohých očekávání, jestli bude tým pokračovat v mizérii nebo dojde ke zlepšení.

Jako soupeř dorazil sršňům tým z Mělníka. Předchozí vzájemné zápasy v minihokeji jsme s Mělníkem oba prohráli (Áčko 6:13, Béčko 7:8), což nevěstilo úplně lehkého soupeře. A s přihlédnutím k výkonům z „přáteláků“, bylo opravdu těžké jakkoliv odhadovat průběh zápasu. Hosté přijeli s deseti hráči do pole a jedním gólmanem, na střídačce sršňů pak bylo 15 hráčů a dva brankáři.

Utkání začalo vcelku svižně a od prvních minut bylo na sršních vidět, že drilování založení útoku v nich zanechalo stopy. Zřejmě tak i středeční hodina teorie. Útočníci si povětšinou správně najížděli na přihrávky od obránců a ti naopak nezmatkovali a konečně byli schopní si puk vyměnit i mezi sebou. Poprvé jsme nevypadali úplně bezradně. Ideální to ještě nebylo, ale toho zlepšení si musel všimnout každý.

V prvním dějství útočníci recept na spolehlivě chytající gólmany nenašli. Jenda Koleček v bráně sršňů předvedl 5 zákroků. Mělnický gólman potřeboval o jeden zákrok více. Po první přestávce pokračovalo dobývání obrany mělnických. Hlavně první lajna se postupně osmělovala a začínala ukazovat zárodky kombinací. Ale jak už to bývá, pokud nedáš, dostaneš. V čase 18:56 ujel hostující Jan Kut a otevřel skóre zápasu. Hra sršňů je však začala zlepšovat. Čím dál víc se v útočné třetině osmělovala i druhá formace. Hlavně Honza Knížek se začal pomalu dostávat do své obvyklé pohody a párkrát obráncům soupeře zamotal ruce i nohy. Byl to však, ale až Dominik Franc, který v čase 26:08 ukončil z předbrankového prostoru, po střele Honzy Kašpara od modré, neprůstřelnost Lukáše Neumanna v brance hostí.

Z vyrovnání se však sršni radovali jen necelé tři minuty. Po chybě našeho obránce na útočné modré čáře, ujel nejlepší hráč hostů, Matyáš Šimon, který z levého kruhu pro vhazování překonal střelou na lapačku Tomáše Platonova. Ten v čase 22:40 vystřídal (plánovaně) v bráně sršňů Jendu Kolečka.

Sršni však zápas nezabalili a několikrát zatlačili mělnické k jejich bráně a ukázali i pár pěkných kombinací a střel od obránců. Bohužel nás stále potápí naše velká slabina a to je kvalita zakončení. Příležitostí ke skórování bylo dost. Ovšem kvalita střel byla bídná. Velmi bídná. Po druhé třetině tak na ukazateli svítilo skóre 1:2. Sršni vyslali celkem 10 střel, stejně tak soupeř.

Začátek závěrečného dějství kopíroval konec druhé třetiny. První a druhé formaci se dařilo mělnické občas zamknout v jejich obranné třetině, třetí lajna spolehlivě bránila. Z hostujících hráčů nejvíc zlobil zmiňovaný Matyáš Šimon. Ještě 4 minuty před koncem to vypadalo na drama – stále 1:2. Pak ale přišel kolaps a bylo po zápase. V čase 41:12 (pozn. hraje se 3×15 min.) již zmiňovaný Šimon za naší bránou vyškolil jak obránce tak gólmana a po objetí brány pohodlně zasunul puk k bližší tyči. Tentýž hráč pak za 2 minuty zkompletoval hattrick, když ze skrumáže před naší bránou doklepl puk za brankovou čáru. Poslední inkasovaný gól, minutu před koncem utkání, už jen dokresloval závěrečná zmar.

Konečný výsledek je tak pro nás krutý, ale po dlouhé době šlo v zápase najít pozitiva. Příští zápas nás čeká neoblíbený a velmi silný soupeř. Nymburk.

SK Sršni Kutná Hora – TJ Junior Mělník 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)