«

«

Pro 09

Zhodnocení prvé poloviny krajské soutěže mužů 2015-2016

Do této sezóny se nám podařilo stabilizovat hráčský kádr, který se skládá ze dvou brankářů a 24 hráčů do hry. Oproti loňské sezóně v našem klubu přestali hrát Lukáš Krištof, Tomáš Richtr, Tadeáš Hetfleisch, Michal Janota a Michal Kurka. Naopak trenér zařadil do mužstva další naše juniory Davida Marvana, Davida Jestříbka a Michala Švába. Ani v letošní sezóně se nám nevyhýbají zranění, kdy dlouhodobě je zraněn Pavel Švejda, dál od druhého zápasu Jan Vaněk. Tato zranění a další okolnosti s hráči do obrany provázely celou první polovinu soutěže. Vrcholem bylo pět obránců v Kralupech, z toho tří junioři a od druhé třetiny do konce dohrávání zápasu ve čtyřech, kdy byl zraněn David Marvan. Plný počet deseti zápasů dosáhli Petr Švejda, Petr Javůrek, Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík I, Matouš Jelínek a Aleš Sádlo. Na devíti zápasech skončili Jiří Tvrdík II a Roman Siváček.

Velmi důležitou statistikou jsou střelci branek a jejich asistencí. V prvé polovině soutěže si vedl nejlépe Jiří Tvrdík I, který střelil 6 branek + 5 asistencí, což je v kanadském bodování zisk 11 bodů. Na druhém místě se umístil Petr Javůrek 5+5 = 10 bodů.  Na třetím místě Lukáš Rudolfský 4+6=10 bodů. Z obránců si vedl nejlépe David Čejka 4+4=8bodů. Jen pro zajímavost v porovnání s loňským rokem v polovině soutěže, dal Lukáš Rudolfský 12+14=26 bodů, druhý Jan Tvrdík 6+11=17 bodů, na třetím místě Matouš Jelínek 6+8=14 bodů. Z obránců Jan Vaněk 6+4=10 bodů. Ze statistiky se ukazuje, že je problém zapojení obránců daleko více do aktivní střelby. Dali jen 8 branek a 10 asistencí ze 48 střelených branek. Velmi zajímavé je porovnání jednotlivých třetin zápasů. Z prvních třetin vyšlo skóre 16: 5 pro nás, druhých třetin 16:7 a třetích třetin také 16:7, takže celkové skóre první poloviny soutěže je 48:19.

V další části hodnocení je účast hráčů na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Nejlépe si vedl Lukáš Rudolfský +19-5=14 bodů, na druhém místě Petr Javůrek +18-4=14 bodů, na třetím místě David Čejka +19-6=13 bodů, na čtvrtém místě Aleš Sádlo +14-3=11bodů. V této tabulce jen jeden hráč má záporné hodnocení.

Podívámeli se do prvé poloviny loňské soutěže, ukazuje se, že mužstva jdou výkonnostně nahoru. Naše mužstvo mělo skóre z prvé poloviny soutěže bez výsledků zápasu se Dvorem Královým 63:16 v náš prospěch. Letošní půlka soutěže nás zastavila na skóre 44:18 bez Kralup tj. o 19 branek jsme vstřelili méně a o 2 branky jsme dostali více. Vzestup formy ukazuje Žilina, nejde nám to proti Příbrami, s níž jsme remizovali 2:2 a letos vítězství 4:3 třicet vteřin před koncem. Dále jsou vyrovnané zápasy se Žabonosy a v neposlední řadě s  Neratovicemi doma a Kralupy, které nás čekají v posledním mistrovském zápase sezóny.

V další části jde o přehled trestů hráčů. Tam je třeba se hlavně vyvarovat zbytečných faulů v útočném a středním pásmu a hlavně při hře nediskutovat s rozhodčími, protože stejně nic nezmění. K překvapení všech vede tabulku trestů Lukáš Rudolfský s 18 trestnými minutami, na druhém místě Roman Siváček 10, na třetím místě Petr Javůrek 10, na čtvrtém Pavel Andrle 10. Vyšší trest dostal Martin Pipek 5+OK. Oproti loňsku se výrazně změnil přístup Jiřího Tvrdíka II a to je jen dobře. Je to vidět i na jeho hře pro mužstvo.

V hodnocení brankářů musím opět konstatovat, že Denis Hermann je naší velkou oporou. Stále si drží velkou výkonnost, kdy odchytal všech 10zápasů, dostal 19 branek, což jej řadí spolu s mužstvem k nejlepším v soutěži. Má 1,9 branky na zápas a úspěšnost 91,7. V neposlední řadě patří dík i Janu Březinovi, který se zúčastňuje tréninků i zápasů a je připraven zaskočit v případě potřeby do zápasu.

V prvé polovině soutěže jsme na prvém místě s náskokem pěti bodů, na druhém  Žabonosy. Tabulka je na prvních pěti místech dost vyrovnaná a tak si jen přejme, aby i druhá část mistrovské soutěže vyšla k naší spokojenosti.

Statistik Jaroslav Eisenhammer

STATISTIKY:

BODOVÁNÍ

STŘELBA

BRANKÁŘI