«

«

Pro 24

Zlaté neděli předcházela i zlatá sobota

S odstupem jednoho dne a po odplavení endorfinů, jimiž jsem byl včera nasáklý jak houba, se pokusím o klidové shrnutí naší účasti na Vánočním turnaji. Musím ale přiznat, že v duchu si stále hodnotím náš výkon i výkony jednotlivých kluků, a proto pojmu tento článek jako malou automedicínu a pokusím se z toho vypsat, abych už konečně mohl začít myslet na tu správnou vánoční atmosféru.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti již tradičnímu rivalovi z Kolína a po počátečním rozkoukávání nás byl brzy plný led. Možná trochu nesebekriticky napíšu, že jsme byli o pohlavek lepší a měli i více ze hry. Kluci kolínský, doufám, že mi tuhle vsuvku prominete, pokud to budete číst. Nutno ale říct, že jsme viděli pěkné utkání. Kluci dobře bruslili, hráli aktivně dopředu, i když víc než kombinace se jim dařili individuální akce. No a konečný výsledek tohoto zápasu byl po 45 minutách tedy 14:3.
   Po hodinové pauze, kterou většina hráčů strávila v tělocvičně, jsme nastoupili proti nejvzdálenějšímu soupeři až z Lomnice nad Popelkou. Je ovšem pravdou, že úvod zápasu nebyl z naší strany nic moc a chvíli nám trvalo, než jsme se rozjeli. Je to už taková turnajová klasika, že tým, který nastoupí po přestávce proti soupeři, co právě dohrál je zatuhlý a několik střídání mu trvá, než se zase dostane do tempa. Ale po zahřívacím kolečku jsme začali být postupně lepší po všech stránkách. Měli jsme dobrý pohyb, byli jsme velmi aktivní po ztrátě puku a díky tomu jsme byli schopni soupeře zamykat na jejich polovině. Hosté nebyli tak důslední ve včasném přistupování k našim hráčům a dali nám tak na všechno víc času. A jak už to v takových případech bývá, muselo je pak bolet za krkem a občas měli nafoukáno i v uších. Vyhráli jsme 14:4, ale potěšitelnější pro mě byla herní spolupráce, především Tomáše s Pepou a mnohé vypracované góly.
   Poslednímu utkání s Velkými Popovicemi předcházely dovednostní soutěže a tady jsme zaznamenali výborný výsledek, kdy brali zlato Pepa v rychlostní disciplíně a Tomáš v obratnostním bruslení. Na straně béčka pak Marek opět v rychlosti a Matouš v bruslení s pukem. Určitě skvělé, protože to ukazuje na naše individuální dovednosti a klukům moc gratuluji. Ale teď již k poslednímu utkání, ve kterém se střetly doposud neporažené týmy, tudíž se jednalo o finále, kde vítěz bere všechno. Od prvního buly jsme byli tentokrát nesmírně aktivní a rychle získali vedení. Popovice se uchýlili především k úporné defenzívě, kdy v podstatě nenapadali a ve čtyřech zametali prostor před vlastní bránou a vyráželi pouze do brejkových protiútoků. Nutno ale přiznat, že tato taktika byla velmi účinná, protože naši kluci si nevěděli moc rady s přehuštěným prostorem před brankou a jenom naklepávali gólmanovi plastrón na hrudi. No, a protože se popovickým z rychlých protiútoků podařilo i několikrát skórovat, nebyl zápas ani po druhé třetině zdaleka rozhodnutý. Nutno dodat, že se nehrál moc líbivý hokej, ale s o to větším nasazením se bojovalo o každý puk a každou píď ledu. Prostě takový ten správný infarktový zápas, kde mohla rozhodnout jedna, či dvě chyby. V poslední třetině se nám již podařilo mírně výsledkově odskočit, a tak v posledních minutách ovládla chrám kutnohorského hokeje uvolněná atmosféra. Siréna ukončila zápas za stavu 10:5 a odstartovala tak oslavy Sršňů. Kluci si vydřeli zasloužené vítězství, protože bojovali na krev a nechali na ledě srdíčko. A to se cení.
   Takže poté co jsme si dali popovickou desítku, udělali klasickou valnou hromadu na gólmanovi a objeli vítězné kolečko, byl čas na sprchu, převlečení a pak hurá na vyhlášení. Nebudu tady rozpitvávat mé organizační zkraty, kdy jsem si zapomněl vzít desky s výsledky a jmény oceněných hráčů (člověk může být blbý, ale musí si umět poradit, takže jsem to vyhlásil podle napsaných diplomů) a předal několik sošek špatně (stařeckou senilitu hold nezastavíš). Nakonec ale vše dopadlo dobře. Ceny skončili ve správných rukách a v těch našich pohár za první místo. Na tomto místě ještě musím zmínit, že individuelní cenu pro nejužitečnějšího hráče „A“ týmu získal Pavel a „B“ týmu Michal. Takže oběma velká gratulace.
   No a tím jsem tak nějak vystřílel všechen informační prach, takže teď už to bude jenom takové to domácí tlachání. Především chci tedy poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili do pomoci s chodem turnaje, abychom vše zvládli se ctí a v pohodě. Dále pak všem dámám a vrchní amazonce Monice, jenž se staraly o skvěle fungující VIP. No a samozřejmě i rodičům všech týmů za skvělou atmosféru, kterou svým fanděním utvořili svým malým hokejistům. Jo a taky nemůžu a nechci zapomenout poděkovat panu Smetánkovi, Hladíkovi a Monice Bajerové za jejich finanční dar, díky němuž jsme mohli udělat tento turnaj v takovém měřítku, jako byl. DÍK!!!
   Máme za sebou, alespoň tedy za mne, další povedenou akci a já musím říct, že jsem na naše kluky pyšný. Jsem strašně rád, že se mi tento pocit pýchy zase připomenul. Je to úžasný pocit a klukům za něj moc děkuji. Vím, že jsem na ně někdy hodně tvrdý, občas trochu hlučný a náročný, ale tudy vede cesta i k tomu, aby je hokej bavil. Protože pokud budou úspěšní, bude se jim líp hledat motivace do další práce. Ale k tomuto cíli vede jenom jedna cesta. Trénink, trénink a zase trénink, díky čemuž si ovšem do života odnesou, že bez práce nejsou koláče a že bez tvrdé dřiny úspěch nepřichází. Ale i proto ten sport děláme, přátelé, nebo ne?
   Tak a to je ode mě všechno, ale ještě než předám virtuální slovo Tomášovi s jeho reportem o „B“ týmu, tak musím všem hráčům tohoto družstva moc poblahopřát ke krásnému druhému místo. Je vidět, že kluci z béčka umí hrát hokej, umí bojovat a dokážou i vyhrávat! Duch prérie vstoupil do jejich řad a já doufám, že se nikoho nedotknu, když řeknu, že jejich druhé místo mi udělalo ve finále větší radost než naše první, protože ti kluci si to za tu práci od září opravdu už zasloužili. A věřím, že svým parádním vystoupením udělali skvělou tečku za letošním sportovním rokem a především radost sobě, svým rodičů i trenérům.
sestava „A“ týmu: Sam Nevole, Pavel Tvrdík, Štěpán Jelínek, Matouš Bajer, Jakub Komárek, Pepa Dvořák, Tomáš Břinčil, Jiří Koubský, Matěj Mimra
branky: Pavel Tvrdík 12x, Pepa Dvořák 10x, Tomáš Břinčil 8x, Matouš Bajer 3x, Štěpán Jelínek 2x, Matěj Mimra 2x, Jakub Komárek
asistence: Pepa Dvořák 7x, Štěpán Jelínek 4x, Tomáš Břinčil 2x, Matěj Mimra 2x, Matouš Bajer
   V předvečer zapálení čtvrté adventní svíčky a pod vlivem čerstvých zážitků a podvečerní očistné sauny se pokusím zhodnotit dnešní výkon béček na turnaji.
Sršni „B“ – SC Kolín „B“
   Začali jsme prvním zápasem s Kolínem a první naší brankou rukou Dominikovou. Poté byl vývoj turnaje spíše v rukou kolínských kozlíků, kteří vynikali lepší pohotovostí před naší bránou, kde se jim v útočných zmatcích dařilo často dorážet Kubou odražené střely. Další nepříznivou věcí byl soupeřův šikovný brankář. První třetinu jsme zakončili gólem Kamila a výsledkem 2:5.
   Druhá třetina pokračovala pod tlakem soupeře s jedním trestným nájezdem za náš faul a s jedním Matoušovým gólem. Skončili jsme s výsledkem 3:10.
   Třetí část zápasu stylem hry nic nového nepřinesla, soupeři jsme dovolili vsítit nám 4 góly, u nás uspěl Michal s jedním gólem a zápas jsme tudíž završili výsledkem 4:14 pro Kozlíky.
sestava „B“ týmu: Jakub Jelínek, Dominik Rejnek, Tomáš Král, Ladislav Janeček, Martin Závůrka, Roman Socha, David Staško, Štěpán Smetánka, Marek Neuman, Vojta Maník, Kamil Hladík, Michal Zvěřina, Matouš Klouček
branky: Dominik Rejnek, Kamil Hladík, Matouš Klouček, Michal Zvěřina
Sršni „B“ – HC Lomnice n.P. „B“
   U tohoto zápasu jsem osobně nebyl, předávám komentář trenéra Romana Sochy, který shrnul celkové snažení jako výborné, se silným týmovým duchem a nadšením, povzbuzeným úspěchy končícími v soupeřově bráně.
sestava „B“ týmu: Dominik Rejnek, Jakub Jelínek, Tomáš Král, Ladislav Janeček, Martin Závůrka, Roman Socha, David Staško, Filip Littmann, Adam Hykš, Vojta Maník, Michal Zvěřina, Matouš Klouček, Ondra Gygal, Adam Linek
branky: Michal Zvěřina 5x, Matouš Klouček 2x, Martin Závůrka 2x, David Staško 1x, Láďa Janeček 2x, Kuba Jelínek 3x
Sršni „B“ – Velké Popovice „B“
   Po předchozích zkušenostech jsme začali opatrně a hned v počátku nás soupeř ztrestal jednou brankou. Poté jsme se vzchopili a začali jsme jednoznačně udávat styl hry. Začal Martin a v první třetině ještě dvakrát potvrdil Matouš.
   Druhá třetina se nesla ve znamení lehké převahy Sršňů, hodně soubojů se odehrávalo před soupeřovou bránou, jen to dorazit. Povedlo se to dvakrát Matoušovi, jednou Michalovi a jednou soupeřovo nájezdníkovi za Filipův faul.
   Ve třetí třetině povzbuzeni úspěchy a zlepšením taktiky zvýšili sršni tlak. Po prvním gólu Matouše si zkusil Láďa krosček a byl z toho nájezd zakončený gólem do naší brány. Po několika minutách soupeř fauloval Matouše a Adam za něj skóroval. Zápas skončil góly padajícími zhruba po minutě rukou Michalovou, Davidovou, Matoušovou, soupeřovou a nádhernou Markovou jízdou přes celé hřiště završenou gólem. Zápas skončil zaslouženým výsledkem 12:4.
sestava „B“ týmu: Jakub Jelínek, Dominik Rejnek, Marek Neumann, Ladislav Janeček, Martin Závůrka, Kamil Hladík, David Staško, Filip Littmann, Adam Hykš, Vojta Maník, Michal Zvěřina, Matouš Klouček, Ondra Gygal, Jirka Benda
branky: Michal Zvěřina 2x, Matouš Klouček 6x, Martin Závůrka 1x, David Staško 1x, Marek Neumann 1x, Adam Hykš 1x