«

«

Zář 27

Změna – třetí třetinu „vystřídala“ první

SK Sršni Kutná Hora – Bílí Tygři Liberec 0:16 (0:10; 0:5; 0:1)

V sobotu 24.9. jsme s oprávněnými obavami očekávali mužstvo starších žáků z Liberce. Utkání obavy potvrdilo, možná však i předčilo. Nepodařené poslední třetiny předchozích utkání starších žáků se tentokrát přelily v třetinu první. V úseku mezi osmou a jedenáctou minutou lovil Jakub pětkrát puk z vlastní sítě. Konec první třetiny chtě nechtě vyvolával v hlavě myšlenku na konečné skóre utkání. Kdo okusil hrát hokej tuší, jak takový stav na hráče působí. S určitým překvapením jsem v přestávce po první třetině v kabině zaregistroval odhodlání kluků bojovat až do konce utkání.

Druhá, a pak zvláště třetí třetina potvrdila, že jejich odhodlání nebylo plané. Pravdou je, že mírnější nárůst skóre byl z naší strany „vydřený“. Však také někteří Sršni v závěru utkání bruslili těžce a s vypětím posledních sil. Soupeř s početní převahou hráčů, lepším bruslením a především souhrou, předváděl kvalitní hokej. Jeho sehranost se projevila i při vyloučení našich hráčů, kdy z šesti přesilovek čtyři využil.

Brankáři si pochopitelně užili (viz. počet zásahů). Jakuba Červenku, jemuž začátek nevyšel podle jeho představ, střídal v polovině první třetiny Pavel Ježek. Do třetí třetiny se Jakub vrátil a odchytal jí spolehlivě.

Malá poznámka. Sleduji nejen zápasy, ale i tréninky mužstva. Mám pocit, že někteří hráči přemýšlí způsobem „na tréninku si pohodově zabruslím a v utkání jim pak ukážu“. Takto to ale nefunguje! Zkuste se prosím vážení borci nad sebou každý zamyslet.

Vyloučení: 1:6 (soupeř 4x využil)

Zásahy brankářů: 38:9 (Jakub Červinka 16; Pavel Ježek 22)

Trenér: Michal Procházka

-kasta-

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ