«

«

Led 31

Áčko má 100% jistotu předkola play-off!

 Během posledních dvou víkendů odehrálo kutnohorské Áčko stejný počet utkání. Nejdříve je čekala dohrávka prosincového utkání proti HK Králův Dvůr a následně vyjeli do Benešova. V obou utkáních byli Sršni stoprocentní a zajistili si tak se 100% jistotou předkolo play-off! Krátké hodnocení obou zápasů najdete na následujících řádcích.

Hodnocení utkání proti HK Králův Dvůr Jirkou Tvrdíkem

Jirko, jak hodnotíš utkání proti Králováku?

Myslím si, že se nám utkání povedlo. Ze začátku chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa, ale potom jsme už utkání kontrolovali a měli převahu. Královák má kvalitní mužstvo, ale nám se dařilo je nepouštět do vyložených šancí. Hráli jsme celý zápas bez zbytečných vyloučení, což nás někdy stojí zbytečně hodně sil. Postupně jsme si vypracovali náskok a vydrželi hrát aktivně celé utkání a zaslouženě jsme si odnesli všechny tři body.

Dal jsi dvě branky, mohl bys nám je popsat?

První branka padla i s trochu šťastným odrazem v situaci 2 na 1. Obránce tečoval puk vlastnímu gólmanovi mezi nohy. Při druhé brance jsme dobře napadali soupeřovu rozehrávku. Dominik Jiráň vybojoval puk v útočném rohu a mně se podařilo trefit přesně nad lapačku gólmana.

A ještě pro tebe máme jednu bonusovou otázku. Patříš ke skupince hráčů, která pracuje či studuje v Praze. Do toho máš ani ne dvouletého syna. Jak to jde všechno stíhat?

Tento rok je to pro mě trochu jednodušší než předchozí sezóny. Přestěhoval jsem se z Prahy zpátky do Kutné hory a do Prahy jezdím jenom pracovat. Snažím se stíhat všechny tréninky a naštěstí má přítelkyně pochopení pro to, že přes sezónu trávím na zimáku hodně večerů. Syna už začíná hokej bavit, a tak se chodí na domácí zápasy podívat. Jsem rád, že mě ještě uvidí hrát a třeba ho to do budoucna i přivede ke sportu.

Hodnocení utkání proti Benešovu hlavním trenérem

Poměrně těžké utkání. Benešov měl v případě výhry stále šanci na předkolo playoff. Nám se podařilo v první třetině vstřelit 3 branky, paradoxně jsme se od té chvíle začali soustředit vic na bránění a směrem dopředu nám chybělo vic pohybu. Domácí proto měli kotouč vic na svých holích a opticky větší tlak. Závěr byl z naší strany dobře zvládnutý. Nepouštěli jsme soupeře do vyložených šancí a povedlo se nám navíc vsítit, a tím je definitivně zlomit. Důležitá výhra pro zajištění výhodnější pozice předkola playoff.