«

«

Bře 03

Dorost se rozloučil s domácím ledem vítězstvím

Sobota 28.2.2015 SK Sršni Kutná Hora – Spartak Žebrák 9:4 (2:0,7:3,0:1) Sršni hráli svoje poslední domácí utkání proti soupeři ze Žebráku. Hosté v úvodu sezony hodně ztráceli a Sršni je v prvním utkání porazili 4:13, následující zápasy ale vyzněly lépe pro Žebrák a dal se tedy očekávat vyrovnaný zápas. Michal Procházka znovu využil hráče ze starších žáků a mohl do zápasu postavit dvě obrany (byť v jedné nastupoval útočník Vojta Hríbik) a tři kompletní útoky. Od začátku zápasu si šance vytvářely oba týmy, ty domácího týmu byly vyloženější a v 7. minutě jsme šli do vedení, když Venca Kadleček využil důraz svých spoluhráčů a ze skrumáže skóroval. To hosty trochu srazilo a na jejich brankaře se valil jeden útok za druhým. V 9. minutě Petr Koubský našel před brankou dobře postaveného Robuna Míška, který střelou po ledě mezi betony brankaře zvýšil na 2:0. Dál jsem se tlačili do útoku, ale našemu zakončení scházela většinou přesnost. Několik ojedinělých střel na naši branku spolehlivě zlikvidoval Tomáš Pekař a tak se do konce třetiny skóre nezměnilo.

Hned v úvodu druhé třetiny Miloš Konečný zachytil na modré špatné vyhození hostů a pěknou střelou zvýšil na 3:0 a zdálo se, že o zápase je rozhodnuto…Ve 24. minutě jsme ale nechali až příliš mnoho prostoru útočníkovi hostů, který střelou z kruhů snížil na 3:1. Hosty branka povzbudila a v 28. minutě tečovanou střelou od modré snížil na 3:2. A hrozilo, že se bude opakovat poslední domácí zápas se Žebrákem, kdy jsme z vedení 3:0 nakonec prohráli 4:6. Tento sénář se naštěstí nenaplnil, ve 30. minutě Dýťa nejprve přebruslil a pak u zadního mantinelu přetlačil o hlavu většího obránce a naservíroval puk před branku Fíšovi, který z první zvýšil na 4:2. V polovině zápasu došlo u obou týmů ke střídání brankařů a toho hostujícího vzápětí po vystřídání pokořil Miloš Konečný, když projel z vlastního pásma až do útočného a střelou zpoza obránce vymetl pavučinu v soupeřově brance a svým druhým gólem zvýšil na 5:2. Ve 32. minutě jsme hráli v oslabení tak dobře, že nejprve projel celým hřištěm Ondra Maháček, skórovat se mu ale nepodařilo. To ale v zápětí napravil Robin Míšek, který  mazácky vyškolil oba obránce soupeře a ve vlastním oslebení zvýšil na 6:2. To však byla jen slabá předzvěst dalšího oslabení. V čase 37:10 byl vyloučen Miloš Konečný, v čase 37:29 Dýťa znovu vybojoval u zadního hrazení puk, předložil ho před branku Švábikovi, který bekendovou střelou k tyči zvýšil na 7:2. V čase 38:02 Švábik nejprve vybojoval na vlastní modré puk, který se k němu přes Fíďu a Dýťu vrátil a on blafákem zvýšil na 8:2. To ale nebylo vše, Čas 38:29 v průběhu zápasu již několikrát opakovaná akce – vyhozený puk na zadní hrazení, kde ho jako lasička vybojuje Dýťa a servíruje před branku, kde tentokrát číhá Švábik a střelou pod víko dává svou třetí branku v průběhu jednoho oslabení a zvyšuje již na 9:2. A aby toho nebylo málo, v čase 38:53 (17 sekund před koncem přesilovky) střílí soupeřův hráč od modré, jeho střelu nešťastně tečuje  Robin Míšek a uzavírá tak miniskóre přesilovky na 3:1 a snižuje celkově na 9:3 a tímto výslekem skončila i druhá třetina.

Třetí třetina pokračovala naším náporem, nedokázali jsme však již skórovat, soupeře několikrát zachránila branková konstrukce a ve 49. minutě šťastně vstřelil svou čtvrtou branku a stanovil konečné skóre na 9:4.

Branky a nahrávky: 7. Kadleček (Kratochvíl, Jstříbek), 9. Míšek (Koubský), 22. Konečný, 30. Fišar ml. (Dytrych), 31. Konečný (Fišar st.), 33. Míšek (Fišar st.), 38. Šváb (Dytrych), 39. Šváb (Dytrych, Fišar st.), 39. Šváb (Dytrych, Fišar ml.)

Sestava: Pekař (Wagenknecht) – Dytrych, Fišar ml., Šváb – Koubský, Macháček, Míšek – Kratochvíl, Kadleček, Jestříbek – Konečný, Fišar st. – Bachtík, Hríbik