«

«

Bře 03

Přesvědčivé vítězství přípravky ve Vlašimi

K předposlednímu mistrovskému turnaji 2. tříd vyrazili malí Sršni na místo jim zaslíbené – do Vlašimi.

Hned po cestě přišla na řadu komplikace a to chybějící hráč do ideálního počtu dvanáct, tak aby bylo možné jednoduše střídat 3 kompletní formace. Řešení se nabízela dvě. Hrát na dva centry, kteří se budou točit ve třech formacích anebo striktně dostát pravidlům a hrát s jednou lajnou nekompletní, tedy jen ve třech. Popravdě, rozhodování mi moc času nezabralo (asi zhruba průjezd přes Miskovice). Vědom si síly přípravky a zkušeností Honzy, Toma a Séby s „trojkovým“ hokejem, bylo rozhodnuto. Dají to spolu ve třech.

K prvnímu utkání nás vyzval domácí celek. Papírově nejslabší soupeř. Vstup do utkání se však nepovedl Patrikovi, který se hned po první lehoučké střele musel červenat jak čerstvě nalíčená Marfuška. 0:1 pro Vlašim a budíček pro Sršně. Naštěstí to byl jediný moment, kdy se domácí dostali do vedení. Zbytek utkání byl pevně v režii Sršňů, kteří se prostříleli až k dvoucifernému skóre, což se jim podařilo i v následujících dvou utkáních. První dvě třetiny odchytal Patrik, poslední třetinu pak Sam.

Lipský 0, 1

Ve druhém utkání čekal na Sršně soupeř, kterému měli co oplácet. Všichni čekali tuhý boj s Rakovníkem, který jako jeden z mála týmu dokázal tuto sezónu kutnohorské porazit (ač v mírně řečeno podivném zápase) 8:1. Boj se však nekonal. Místo toho se konala totální rozborka soupeře a konečné skóre 14:3. Víc asi není potřeba komentovat. Dvě třetiny utkání odchytal Sam, jednu pak Patrik.

Hynková 2, 1

I do posledního utkání nastoupili Sršni s odhodláním získat zpět svůj skalp a naopak si na opasek pověsit ten medvědí.  Medvědi z Berouna však vydrželi kousat jen necelou polovinu utkání. Na rozjeté Sršně prostě neměli. Spíš než k jednotlivým utkáním zmíním něco ke každé formaci (níže). Ještě pro úplnost – 2 třetiny odchytal Patrik, jednu pak Sam, avšak střídavě s Patrikem, protože ho neustále zlobila neposlušná tkanička pod betonem a stále se zamotávala pod nůž brusle. Nezkrotil jsem jí ani já, ani rozhodčí.

G: Balvín, Nevole

První lajna byla řada bojovníků, které dominoval Dominik Hruboš. Kluci nastříleli za turnaj 11 branek. Pozitivní je, že se dokázali trefit všichni útočníci, obránce Štěpán pak přidal asistenci. Od všech bylo vidět velké nasazení a chuť hrát. U Dominika mimo bojovnosti musím ocenit i na něho časté pokusy o nahrávku. Jen tak dál a hustěji. Kluci rozhodně nezklamali!

Druhá lajna odehrála většinu ve třech. Nutno říct, že jim to šlo lépe než ve čtyřech. K vidění bylo vidět, myslím, dost pěkných kombinací a hlavně neustálá snaha o kombinační hru s úplným minimem nazdařbůh odpálených puků. To samozřejmě přineslo pár „námazů“, ale ty plynuly právě ze snahy se jen alibisticky nezbavit puku, ale něco s ním vymyslet. To k tomu prostě patří. Během turnaje nastříleli 14 gólů.

Třetí lajna mě překvapila asi nejvíc. Sedmigólový příspěvek jsem od nich nečekal. Odehráli super turnaj. Maruška se potřebuje dostat po zranění do své pohody. Udělalo mi radost, že všichni dokázali vstřelit minimálně jeden gól. Občas to sice bylo hurá sem, hurá tam, ale jinak velká chuť hrát a vyhrát.

Takže kluci a Maruško, díky za fajn turnaj.