«

«

Zář 15

Dorost v Černošicích vydřel tři body v závěru.

13.9.2015 SK Černošice – SK Sršni Kutná Hora 1:2 (0:0,1:0,0:2). Svoje první letošní utkání sehrál dorost na zimním stadionu v Černošicích a o svém vítězství rozhodl necelých pět minut před koncem utkání.
     Na svůj první letošní mistrovský zápas jeli dorostenci (a Lenka Macháčková) do Černošic. Utkání bylo od úvodní třetiny urputné, oba týmy více bojovaly, než aby předváděly pohledný hokej. Více brankových příležitostí si vypracovali domácí, ale Tomáše Pekaře v naší brance se jim překonat nepodařilo. Stejně si ale vedli i naši útočníci a tak byla na ukazateli skóre po první třetině na obou stranách nula.

Úvod prostřední části hry byl jako z hororu, hned po úvodní buly musel Peky v brance nadvakrát zachraňovat před domácími útočníky. To se mu sice podařilo, ale soupeř využil ve 25. minutě naší nedůrazné obrany a šel do vedení 1:0. To snad trochu probudilo naše hráče, kteří od tohoto okamžiku zasypali domácího brankaře sprškou střel, ale vsítit branku se jim stále nedařilo, když především Vojta Dytrych s Vencou Kadlečkem se o to opakovaně pokoušeli. Soupeřův brankař jako kdyby měl v lapačce a na prsou magnet přitahující naše střely. Po dvou třetinách jsme tedy prohrávali rozdílem jedné branky.

Třetí třetinu jsme zahájili v duchu té druhé a snažili se hrát aktivně. V této aktivitě nás bohužel zabrzdilo pětiminutové vyloučení, která sice naštěstí začalo hrou 4 na 4, aby se v zápětí změni poměr sil na 4 na 3 a pak také 5 na 3. V těchto okamžicích se doslova „lámal chleba“. Domácí i přes výhodu dvou hráčů v poli nedokázali vážněji ohrozit naši branku, kterou od 33. minuty střežil Fífa, naopak Fíša vypíchl puk, ale z blafáku neskóroval. To nás ale nakonec nemuselo mrzet, protože Dýťa ještě v okamžiku, kdy byl soupeř ve dvojnásobné přesile získal puk ve středním pásmu, a byť napoprvé neuspěl, dojel si svou vyraženou střelu a po objetí branky srovnal skóre na 1:1! V tom okamžiku „tribuna JIH“ hrozila zřícením pod náporem slavících hostujících fanoušků. Jejich radost ale mohla mít jepičí život, protože v zápětí po rozehrání trefil domácí útočník horní tyč naší branky. Nicméně nám štěstěna přála a skóre se tedy neměnilo. Naši hráči ale znovu pookřáli a snažili se strhnout vedení na svou stranu. To se po několika dalších nevyužitých příležitostech povedlo za další tři minuty Fíšovi, když místo razance zkusil tentokrát lépe zamířit a jeho střelu si srazil obránce do vlastní sítě 1:2! Domácí se ještě pokusili s výsledkem něco udělat, ale byli jsme to naopak my, kdo ještě mohl skórovat, ale výborného domácího brankaře jsme nepřekonali.

Tak jak byl zápas na ledě výsledkově a část utkání i herně vyrovnaný, na tribuně jasně vyhráli hostující fanoušci, kteří vytvořili doslova bouřlivou atmosféru, řídíc se heslem: „když už nemůžeš mluvit, musíš řvát“. A tak to i po většinu zápasu i bylo…

Branky a nahrávky: 53. Dytrych, 56. Fišar (Dytrych)

Vyloučení: 8:8