«

Zář 14

Z Prahy jsme body nepřivezli

HC Hvězda Praha – SK Sršni Kutná Hora     5  :  2   (0:1; 3:1; 2:0)

Rozlosování soutěže ligy mladších žáků nás v sobotu 12.9.2015 zaválo do Prahy na zimní stadion místní Hvězdy. Posíleni vítězstvím z minulého týdne, které se narodilo nakonec v porodních bolestech, jsme doufali v nějaký kloudný výsledek.

Utkání jsme zahájili podobně jako před týdnem. V brance začal Jenda Koleček, a co se týká hry tak teď to byla z naší strany ještě větší defenzíva než týden starý zážitek. Prvních 18’ nás jaksi úplně zaskočilo. Dovolím si tvrdit, že kompletní naše družstvo bylo asi ještě myšlenkami v autobuse, protože jinak si nedokážu vysvětlit tak defenzivní pojetí z naší strany bez snahy o rychlejší pohyb. Jen lehce vypíchnu jednu statistiku. Na začátku 18’ minuty byl poměr střel 15:3, kdy jsme dokonce z jedné z těchto tří střel dokázali dokonce skórovat. To se stalo v probíhající 14’, kdy Šíma Pokorný skvěle našel nikým nehlídaného Ondru Veita před soupeřovým gólmanem a ten nezištně otevřel skóre utkání. Do konce třetiny jsme troškou pohnuli se střeleckým skóre na 17:7, ale i tak to byl hodně tristní výsledek. Po první třetině však na ukazateli svítilo stále skóre 0:1 v náš prospěch.

Do druhé třetiny došlo k jediné změně a to v brance, kde nastoupil Tom Platonov. Naše hra se po přestávce mírně zlepšila, ale pořád to nebylo ono. Soupeř byl rychlejší, lépe bruslil. První desetiminutovku jsme však odehráli hodně slušně. V čase 29:42 jsme naše usílí dokonce korunovali brankou, kdy Dave Zvěřina vystřelil, gólman vyrazil, první dorážku od Naty Brichové ještě vyčapal, ale chybující domácí obrana zapoměla ještě na Lukyna Seckého, který pohotově zavěsil a ejhle vedli jsme 0:2. Bohužel přišla na nás následně hodně slabá chvilka v podobě 31’. Nejprve nikým nehlídaný domácí hráč v čase 30:16 nedal Tomášovi v brance pražádnou šanci, aby se skoro totožná situace o 32 sekund opakovala a najednou to bylo 2:2. Pak se začal hrát opět částečně vyrovnaný hokej o čemž svědčí i poměr střel ve druhé části, který na jejím konci činil 10:9.  Bohužel do konce druhé části přišel ještě jeden úder soupeře a to v čase 38:47, kdy naše obrana před soupeřem tak dlouho couvala, až její útočník zakončil a Hvězda se poprvé v utkání ujala vedení a to aktuálně 3:2.

Do třetí části se vrátil do branky Jenda Koleček a mužstvo šlo po vroucích slovech trenéra Michala Procházky na led s odhodláním s výsledkem něco udělat. Upřímně řečeno vzhledem ke kvalitě soupeře to byl přetěžký úkol. Přesto se toho naši kluci zhostili myslím se vztyčenou hlavou. Až do 57’ jsme ještě žili, kdy byl stav stále 3:2. Kluci třetí třetinu odbojovali a ač jsme byli asi o chloupek horší, přesto mohl být konečný výsledek jiný. V začínající 58’ po ideální přihrávce ujel Lukyn Secký a řítil se na obrovitého gólmana domácích v samostatném úniku. Lukyn však místo střely volil blafák v bezprostřední blízkosti gólmana, který své betony roztáhl přes šíři své branky a úmysl Lukyna skvěle přečetl. Hned po této šanci se hra otočila a do naší otevřené obrany se vřítil útočník soupeře a nekompromisně zvýšil vedení na 4:2. Chvíli na to se nám ještě naskytla poslední možnost v nabídnuté přesilovce, ale to už byla z naší strany trochu křeč, kdy ve velké touze hrát dopředu a opět snížit na rozdíl jediné branky, jsme opět zapoměli na zadní vrátka a bylo vymalováno 5:2.

V tomto utkání jsme rozhodně nepředvedli takový výkon jako před týdnem proti Zbraslavi a soupeři jsme jeho tažení za vítězstvím notně ulehčili. Ale jak jsem již výše uvedl mohli jsme i přes trochu matný výkon nakonec sahat alespoň po bodu. V příštím utkání nás čeká hodně těžká maturita se Spartou Praha. Proto zvu všechny fanoušky, aby nám v tomto přetěžkém utkání vytvořili domácí kulisu.

Branky: 1 x Veit; 1 x Secký

Asistence: 1 x Pokorný; 1 x Brichová

13:47 Veit 0:1;   29:42 Secký 0:2;   30:16 D 1:2;   30:48 D 2:2;   38:47 D 3:2;   57:07 D 4:2; 58:02 D 5:2

Poměr střel:  39 : 23

Vyloučení: 6 : 4

Využití:  0 : 0

V oslabení: 1:0