«

«

Říj 26

Jan Tvrdík rozhodl o vítězství Sršňů v Příbrami

5. kolo KSM TJ Spartak Příbram – SK Sršni Kutná Hora  3:4  (1:0, 1:1, 1:3)

V neděli odjeli Sršni bojovat o další krajské body do Příbrami. Stanislav Bednář měl několik omluvenek zkušených hráčů a tak v sestavě musel improvizovat. Vědom si kvalit Spartaku tušil, že nebude jednoduché přivézt body.

První třetina dala jeho obavám za pravdu. Zkušení domácí hráči využili svou přesilovku a otevřeli skóre. Povzbuzeni vedením drželi vývoj pod kontrolou až do sirény.

Ve druhé části navýšili vedení druhým gólem a Sršni se nemohli prosadit. Změnu přinesla až přesilovka, kterou využil Meloun a dostal Sršně na kontakt. Povzbuzení hosté zvýšili střeleckou aktivitu (6/11) a chtěli vyrovnat. To se sice nepovedlo, ale bylo zaděláno na drama třetího dějství.

V úvodu třetí části se Sršňi dočkali vyrovnání z hole Jelínka po Drahoňovského asistenci. Domácí za další dvě minuty „nabídli“ Sršňům přesilovku. Sádlo našel přihrávkou Javůrka, který zařídil otáčku skóre na 2:3. Sedm minut před koncem se karta obrátila a přesilovku využili domácí. Srovnali skóre a oba soupeři dobře bránili ve snaze neztratit utkání. Když už to vypadalo, že se budou body dělit a do závěrečné sirény chybělo třicet vteřin, našel Meloun přihrávkou volného Jana Tvrdíka, který rozvlnil příbramskou síť a poslal všechny body na konto Sršňů.

Tříbodovým ziskem se Sršni posunuli na druhé místo tabulky a další bitvu svedou doma v neděli 1.11. s Hvězdou Kladno od 17:30.

Branky Sršňů: Meloun, Jelínek (Drahoňovský), Javůrek (Sádlo), Jan Tvrdík (Meloun)

Sestava: Hermann (Březina) – Siváček, Švejda, Meloun, Drahoňovský, L. Šváb, Rudolfský, Sádlo, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Jestříbek, Hynek, Charvát   Trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 5/4     Střely na bránu: 17/26

-Hynek Macháček-