«

Říj 26

V derby s Kolínem jsme zvítězili

SC Kolín : SK Sršni Kutná Hora     5  :  10   (1:1; 1:6; 3:3)

V sobotu 24.10.2015 jsme se k poledni vypravili na derby do Kolína. Na tento zápas je vždy zvláštní motivace, ale ne vždy je to ku prospěchu věci. Zejména naše poslední výsledky a výkony nevěštily nic dobrého. V posledních utkáních na nás padala čím dál tím větší deka. Abych, ale nebyl úplný pesimista, tak poslední výkon proti Nymburku byl už o poznání lepší než předešlé mdlé vystoupení.

Do první třetiny jsme vstoupili nebojácně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. To bylo krásné zjištění, protože úvody zápasů nám většinou utíkají a těžko se pak dostáváme do herního rytmu. Zde tomu bylo, ale jinak. Celkem dobře jsme bruslili a nepouštěli soupeře vyvinout nějaký větší tlak. Hned v úvodu utkání byly na obou stranách šance, ale z nich se neurodilo. Jak jsme dobře hráli tak v páté minutě jsme měli tentokrát smůlu. Střela švihem domácích někde těsně za kruhem se vznesla nad ledovou plochu a podle mě někdo z našich třech clonících hráčů před naší brankou puk tečoval. Ten během tisíciny vteřiny přišpendlil zpět na ledovou plochu, přesně mezi betony Jendy Kolečka, který hájil naší svatyni. Z mého pohledu to byl chmurný okamžik a bál jsem se, co se stane dál, protože předešlé zkušenosti velely začít trpět a protrpět se až do konce. Světe div se, ono se nic takového nestalo. Naštěstí za necelou minutu přišel málo vídaný okamžik. Lukáš Secký ujel po levé straně to je zatím v poho, ale následně přihrával na Šimona Pokorného a ten vyrovnal do odkryté části branky Kozlů na 1:1. Ač se hrál z mého pohledu vyrovnaný hokej, tak přeci jen byli domácí o kousek lepší a dostávali se do nebezpečnějších situací. V první části jsme na střely prohráli 13:9. Jenda v první třetině však chytal výborně a svůj bezchybný výkon si dostrkal, až do konce první části a to i přes to, že v průběhu 20’ nás rozhodčí poslali po dvou po sobě jdoucích podraženích do tří.

Do druhé části jsme naskočili ještě na jednu minutu a jednu sekundu ve třech, abychom tuto přesilovku soupeře přečkali, stejně jako následnou dohrávanou 5:4. Do této části jsme vstoupili se stejnou vervou jako do třetiny první, přičemž soupeř lehce polevil na obrátkách a to byla voda na náš mlýn. Postupem času jsme získávali více a více půdu pod nohama (resp. led), což vyústilo v naší mírnou územní převahu. V čase 24:27 jsme se dostali do vedení a to zásluhou dvou borců. Tím prvním je Ondra Veit, který skvěle zavezl puk do útočné třetiny a tam skvěle ustál tvrdý souboj s jedním z obránců Kozlů (který mu nasadil bodyček). Ondra nejen, že tento kontakt ustál, ale dokázal i výborně vystřelit. Brankáři domácích puk propadl za záda a došoural se na brankovou čáru, kde zůstal stát. Druhým aktérem této zápletky je Petr Hrubý, který se přiřítil k dorážce a přes jednoho bránícího hráče se mu stanovený cíl docílit branky podařilo naplnit. V tempu jsme nepolevovali, ani při hubeném vedení, což je opět trochu nadstavba oproti minulým zápasům. Na konci 27’ dochází k další anomálii v herním pojetí našeho týmu. Za prvé Pavel Ježek na naší modré čáře zvedne hlavu a za druhé milimetrově nachází hůl rozjetého Lukáše Seckého na útočné modré. Ten následně tváří v tvář gólmanovi domácích uspěje a posílá nás do dvoubrankového vedení 1:3. Dál si i za tohoto stavu hrajeme naší hru a na konci 30’ přichází nádherný okamžik. David Zvěřina pálí těsně za modrou, kdy Lukáš Secký a Naty Brichová se snaží následně tečovat letící projektil. Sice se jim to nepodaří, ale puk končí stejně za zády gólmana domácích. V této fázi utkání hrajeme v pohodě a nepřipouštíme si žádné komplikace. Soupeř sem tam zazlobil, protože jsme nehráli proti žádným nazdárkům a každé snížení tempa a důrazu v osobních soubojích znamenalo okamžitě nebezpečí pro naší branku. Tam však stál Jenda a cítil se skvěle. Chytal bez chyb a jeho zákroky byly jisté. Proč to tady rozvádím, nu jednoduše proto, že si byl svojí jistotou natolik jist, že v končící 32’ se prostě rozhodl, že vypomůže obraně. Ve chvíli, kdy se na něj řítil útočník soupeře, který měl na sobě pověšeného jednoho z našich hráčů vyrazil z brány s tím, že puk odpálí. Bohužel byl o chloupek u puku déle, něž bylo potřeba a útočník se puku zmocnil, kdy následně zakončoval do odkryté branky. Tam však bránící David Zvěřina neohroženě skočil do střely a tuto zblokoval. Bohužel akce pokračovala dál a naše rozhozená obrana následně nepokryla útočníka domácích u hranice brankoviště, který z nepřehledné situace následně Jendu (již vrátivšího se do svého území) prostřelil. Tentokrát nás ani tento moment nerozhodil a dál jsme si jeli svoji lajnu. Na konci 35’ a začátku 36’ minuty přichází asi rozhodující momenty utkání. V této době jsme dostali šanci si také zahrát přesilovku 5:3. Tuto nabídku jsme chytli pevně za pačesy a v čase 34:44 zakončil Lukáš Secký skvělou kombinaci po ose Matěj Šváb, Natálie Brichová a Lukáš, který dával prakticky do prázdné branky. To nám však nestačilo a následně v čase 35:10 využíváme ještě dohrávanou přesilovku 5:4, kdy Ondra Veit zaváží puk do útočného pásma dává napravo na Denise Čížka, který střílí, ale jeho pokus brankář vyráží. K naší radosti však opět Ondra Veit tuto situaci ještě dohrává a zvyšuje na 2:6. Na konci 39’ vysílá ještě skvělým pasem Matěj Šváb Lukáše Seckého ke zteči a ten nekompromisně zvyšuje na 2:7.

Komu čest, tomu čest. I za tohoto stavu soupeř nesložil zbraně a hodlal s výsledkem něco udělat. Na konci 46’ po naší chybě v našem obraném pásmu dochází k přečíslení a úplně volný útočník nemá problém skórovat 3:7. Po minutě si však Matěj Šváb vzpomíná na okamžik těsně před koncem třetiny druhé a pasem opět nachází Lukáše, který se opět nemýlí. Za další minutu a půl střílí soupeř z kruhu a nachází mezírku mezi betony Jendy 4:8. Následně v čase 50:11 Lukáš Secký přihrává přesně na hůl Šimona Pokorného, který mezi kruhama vysílá projektil do levého horního rohu branky domácích. V čase 54:26 nejdříve Ondra Veit zatáhl puk do útočného pásma a následně vytvořil nabídku pro Pavla Ježka, která se neodmítá a ten vymetl všechny pavučiny teď pro změnu v pravém horním rohu branky Kozlů. Za půl minuty po naší chybě a uspokojení z luxusního vedení soupeř ještě dokázal skórovat, kdy jsme zapomněli bránit, a nikým nehlídaný hráč umísťuje k pravé tyči na konečných 5:10.

Na závěr bych chtěl všem zúčastněným na tomto duelu poděkovat za odvedený výkon. Všichni bojovali a to je právě to, co nám chybělo v předešlých utkáních. Jen doufejme, že neusneme na vavřínech. Ve středu nás čeká Vlašim, určitě také ne lehký soupeř a proto by bylo potěšení na naší straně, pokud by kluci podali tak bojovný výkon jako v tomto derby.

Branky:  4 x Secký; 2 x Pokorný; 1 x Hrubý; 1 x Veit; 1 x Ježek; 1 x Zvěřina

Asistence: 3 x Šváb; 2 x Veit; 1 x Secký; 1 x Hamsa; 1 x Zvěřina; 1 x Brichová; 1 x Čížek

Poměr střel:  35 : 41

Vyloučení: 3 : 2

Využití:  0 : 2