Mladší žáci na úvod vydřeli senzační bod za remízu

001

Sobota 3.9.2016

SK Sršni Kutná Hora : HC Letci Letňany 5 : 5 (0:1; 2:3; 3:1)

Mladší žáci jako první sršní tým vstoupili do své soutěže v rámci ligy mladších žáků. K prvnímu zápasu přijel těžký soupeř z pražských Letňan.

Soupeři i my jsme byli ráno nemile překvapení, že po našem příjezdu byl náš zimní stadion uzamčen a ve stavu, jako by nás nikdo nečekal. Tato nepříjemná událost se podařila rychle vyřešit a tak jsme mohli do zápasu nastoupit s malým zpožděním.

V naších řadách pro tento zápas chyběli Jára Šetina a Pepíno Komárek, oba toho času chytající bronz u moře, Nicolas Balvín nejspíše dal přednost fotbalovému zápasu a Kryštof Adam, kterému zamezilo hrát ještě nedořešené hostování z Poděbrad.

Při pohledu na soupisku soupeře bylo jasné, že to bude pro náš tým těžká zkouška fyzičky, protože proti našim jedenácti hráčům do pole měl soupeř  tři kompletní pětky.

V první části zápasu měl soupeř díky dobrému pohybu více gólových příležitostí, které však spolehlivě kryl Jenda Koleček v naší bráně. Naši sršni se však snažili vyrážet k protiútokům a zaměstnat i hostujícího gólmana. Dost sil nás stála hra v oslabení (celkem 8x) a hned při prvním a druhém dvojnásobném oslabení jsme v čase 13:39 a 23:20 inkasovali. Naše hra dopředu se však s přibývajícím časem lepšila a tak v půlce zápasu snížil a následně za dvě minuty vyrovnal Dominik Franc.  Vyrovnání dodalo sršňům další síly a hra se vyrovnala a příležitosti přibývaly na obou stranách. Bohužel jsme neudrželi vyrovnaný stav a na konci druhé třetiny 2x inkasovali.

Následovala úprava ledu a chvilka odpočinku před poslední třetinou. Bylo vidět, že už ubývají síly, ale odhodlání něco udělat s výsledkem  nechybělo. Potvrdilo se to v poslední části, kdy jsme během šesti minut otočili stav zásluhou čistého hattricku Dominika a dvěma góly Ondry Veita. Soupeř však dokázal rychle vyrovnat. Tečku za zápasem udělala naše přesilovka, kdy jsme měli šance urvat vítězství na naší stranu.

Remíza s týmem Letňan je pro nás velice důležitá s ohledem na další pokračování sezóny.  Slovo „TÝM“, který tak často před dětmi zdůrazňujeme a říkáme, jak má fungovat se přesně v tomto zápase ukázalo. I přes nepříznivý stav všichni odmakali a odehráli své maximum, bylo vidět, že na ledě nechali všechno. I proto mohli hned v prvním zápase pocítit pocit z dobře provedené práce. Je však potřeba dále tvrdě pracovat, aby tento zápas nebyl ojedinělý a mohli jsme se takto radovat častěji.

střely na bránu : 20 – 25

vyloučení : 8-2

Branky : 3 x Dominik Franc, 2 x Ondra Veit

Asistence : Dominik Franc, Tomáš Janata, Denis Čížek