«

Zář 06

Starší žáci mají premiéru za sebou

SK Sršni Kutná Hora – HC Letci Letňany 1:6 (0:1;1:1;0:4)

Sobotu 3.9. očekávala podstatná část mužstva starších žáků s patřičnou zvědavostí a napětím, protože to pro ně znamenalo první start ve vyšší věkové kategorii – LSŽ. Jak ve svých hlavičkách novou zkušenost vyhodnotili nevím. Obával jsem se, aby utkání nedopadlo tak, že dojde k příliš velkému rozčarování. Snad se tak nestalo.

V první třetině bylo utkání nejvyrovnanější. Menší kvalita z naší strany byla nahrazena úsilím a bojovností. Inkasovali jsme branku až v samém závěru třetiny (v 18. minutě). Ani druhá třetina nedopadla výsledkově zle. Soupeř sice zvýšil na 0:2, ale Lukáš Secký byl v samostatném úniku faulován a nařízené trestné střílení bez problémů využil. V závěru této třetiny některé situace naznačovaly, že nebude jednoduché vydržet se silami až do konce utkání, což se bohužel ve třetí třetině potvrdilo. Nemyslím to jako tvrdou kritiku našich hráčů, a to proto, že soupeř měl ve hře tři kompletní pětky proti našim deseti hráčům v poli. Tato skutečnost se zákonitě projevila.

Vítězství soupeře bylo zasloužené. Nám vázla rozehrávka, kombinace, což bylo způsobeno soupeřovým dobrým bruslením a okamžitým napadáním našich hráčů. Z naší strany to pak ústilo často jen ve vyhození puku (někdy ani ne z obranné třetiny) namísto přihrávky na hůl spoluhráče. Možná, že nutnost rychlého a správného rozhodnutí co učinit s pukem na holi je jedním z rozdílů oproti hře, na kterou byli mnozí z předešlé sezony v mladších žácích zvyklí.

Všichni zasluhují pochvalu za bojovnost a úsilí. Brankáři si také přišli na své (viz. zásahy) a obstáli se ctí.

Branka: Lukáš Secký

Vyloučení: 1:3  + trestné střílení

Poměr zákroků brankářů: 44:11   (Jakub Červinka 1. a 2. třetina 23; Pavel Ježek 3. třetina 11)

Trenér: Michal Procházka