«

Lis 04

Neproměňování šancí stálo Sršně všechny body

Neděle 3.11.2019 SC Kolín „B“ – SK SRŠNI Kutná Hora  4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

K zápasu osmého kola odjeli Sršni na led kolínských kozlů. V sestavě chyběli jen zranění hráči, i soupeř měl velmi nabitý kádr.

Po vyrovnaném začátku, se prosadili domácí ve 4. minutě, když našeho gólmana prostřelil Kozák. Několik slibných šancí si vypracovali také Sršni, zejména dobře hrající 1. pětka, překonat Hermanna se nám však nedařilo. Naopak v polovině třetiny jsme inkasovali podruhé po dělovce zkušeného Skokana. Několik tutovek pokryl v druhé půlce 1. třetiny David Jelínek v naší bráně, stejně úspěšný však byl i gólman soupeře. Po skončení první části proto svítilo na tabuli skóre 2:0.

Ve 2. třetině byla hra ještě více vyrovnaná, ale i střelecky nejslabší u obou týmů. V polovině zápasu došlo ke krátkému přerušení hry kvůli ošetření krvavé rány v obličeji Matouše Jelínka. Změnu skóre přinesla až 33. minuta a skórovali opět domácí, z hole Martínka, který navýšil vedení na 3:0. Před koncem 2. třetiny jsme přečkali oslabení, které bylo krátce i 5 na 3. Ani v této části hry jsme nenašli recept na vstřelení gólu, do poslední části jsme proto nastupovali s tří gólovým mankem.

Začátek 3. části začali opět lépe hosté a na konci 3. minuty zvýšili už na 4:0. Pořád jsme byli aktivní, měli jsme řadu šancí, ale většina našich střel šla mimo bránu nebo neměly dostatečnou razanci, aby prošly až do brány. Náš tlak nám přinesl alespoň trestné střílení, když průnik Jana Tvrdíka před Hermanna zastavil až za cenu faulu domácí Hyšpler. K exekuci se postavil bratr Jiří a zvládl ji výborně. Výrazným obloukem do pravé strany stáhl gólmana k bližší tyči a přesnou střelou k té vzdálenější zajistil korekci výsledku na 4:1.

Přes nasazení i řadu dalších šancí jsme nedokázali přidat další gólové zásahy, zápas pro nás proto skončil bez zisku bodů.

Další zápas odehrajeme opět v neděli, 10. listopadu od 18 hodin, tentokrát na ledě HC Příbram.