«

«

Lis 25

Očekávání se nenaplnilo ……

…. aneb jak jsem se mýlil.

Druhý mistrovský turnaj odehráli přípravkáři v sobotu 23.11.2013 v Benešově. Po příjezdu jsme začali, pro nás již bohužel téměř standardním, problémem s šatnou. Tentokrát sice byla, ale cesta k ní vedla přes zaplněnou střídačku chlapů hrajících odborovku, mezi kterými jsme se tedy všichni motali s taškami s výstrojí mezi tím co oni byli uprostřed zápasu. Marně se někteří snažili vystřídat. No a o kvalitě šatny snad radši nemluvit – jakási chodba s lavičkami. Po prvním zápase jsme se stěhovali zase na druhou stranu zimáku, do již klasické šatny.

   V týmu se prvně objevili 3 nováčci: Pavel Tvrdík, Štěpán Lipský a David Brunclík, kteří jeli sbírat své první zkušenosti s mistrovskými turnaji.

   Celý týden jsem měl takový pocit, že ten turnaj bude dobrý, že se nám povede. Věřil jsem tomu tak, že jsem se to nebál říkat nahlas …. a to jsem asi neměl dělat …… zřejmě jsem urazil hokejového Boha, neboť jsem se krutě mýlil.

   Nebudu se dneska moc k jednotlivým zápasům rozepisovat, o všem dostatečně vypovídají týmové statistiky. Hlavně pak střely na bránu. Mít z celého turnaje (ze 3 zápasů) poměr střel na bránu 131:40 a vyhrát pouze jednou je smutné.

   Dneska bude spíše hodnocení jednotlivých hráčů a prvně bude znít nepříjemná kritika. Doba hájení skončila. Kritika, která však nemá nikoho srážet, ale naopak trochu zdravě nakopnout k zamyšlení se a větší píli. Doufám, že rodiče budou nečtenářům tlumočit.

   K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácím Vodním Lvům. Nástup do utkání jsme nepodchytli a brzy jsme prohrávali. Celá první třetina byla z našeho pohlednu hodně nepovedená. O pauze jsme se však oklepali a druhá patnáctiminutovka už byla výrazně lepší. Tedy alespoň co se skóre týče, herně stále nic moc. Ve třetí třetině nastal kolaps a série úplně zbytečných gólů v naší síti. Ač jsme byli v souhrnu, i přes předvedenou mizérii, herně mírně lepší, můžeme být nakonec za remízu rádi. Věřím, že kdyby se hrálo o minutu déle, domácí by zvítězili. Přišli totiž na to jak nás porazit, ale už to nestačili.

SK Sršni – Vodní Lvi Benešov 7:7 (1:2;5:2;1:3)

(střely na bránu 40:15) 

Branky: Brichová, Knížek (as. Brichová), Janata, Brichová, Brichová (as. Macháček), Franc, Brichová

Sestava :

1.    Franc – Janata – Tvrdík – Šetina ( – 2; 2 vstřelené, 4 inkasované)

2.    Knížek – Macháček – Brichová – Lipský, Brunclík ( + 4; 5 vstřelené, 1 inkasované)

3.    Hruboš – Hájek – Balvín – Hynková ( – 2; 0 vstřelené, 2 inkasované)

G.   Neuman

   Do druhého utkání jsme kompletně přeházeli sestavu. Bylo třeba hlavně vyřešit nefungující spolupráci mezi Honzou Knížkem a Natálkou Brichovou. Oba jsou na ledě dominantní, dokážou tvořit hru celé svojí řady, ale spolu prostě „nefungovali“. Natka Honzu svojí hrou upozaďovala a Honzík tak byl pro sebe v neznámé roli hráče, který místo toho aby tvořil, měl jen využívat „tvorbu“ Natálky. A to není nic pro něj. Změna Honzovi jednoznačně prospěla a navíc i třetí řada dostala svého špílmachra.

   Derby bohužel vůbec nesedlo Danovi, který z 18 střel inkasoval 10 gólů. To je procentuální úspěšnost zákroků 45%, což je bez debat málo. Hodně málo. Více se v tom nebudu pitvat. Jen pro porovnání, kozlík v protější brance dosáhl na číslo 85%.

SK Sršni – SC Kolín 6:10 (3:6;3:0;0:4)

(střely na bránu 43:18) 

Branky: Brichová, Knížek, Brichová (as. Knížek), Franc (as. Hynková), Janata, Brichová

Sestava :

1.    Franc – Janata – Hynková – Šetina ( – 3; 2 vstřelené, 5 inkasovaných)

2.    Macháček – Brichová – Hruboš – Hájek ( + 4; 5 vstřelené, 1 inkasované)

3.    Balvín – Knížek – Tvrdík – Lipský, Brunclík ( – 2; 0 vstřelené, 2 inkasované)

G.   Neuman

   Poslední zápas proti Rakovníku nám nabízel možnost jak jet domu alespoň s lepší náladou. Zápas hodně ovlivnil náš velmi rychlý střelecký nástup. Než si rakovničtí uvědomili, že se hraje, prohrávali 5:0. Celé utkání bylo plně v naší režii. Poměr střel 48:7 je dostatečně výmluvný. Na hráčích musím v tomto utkání ocenit, že ve svých ofenzivních nájezdech a snaze nepolevili ani za stavu 10:1 a celé utkání odehráli naplno. Žádné šetření!

   Je však třeba výsledek tohoto utkání nepřeceňovat a nenechat se unášet euforií. Rakovník nám prostě nebyl rovnocenným soupeřem. Většina jejich hráčů byli „prvoročáci“, kdežto u nás jsou borci, kteří si svá první utkání odehráli již předminulou sezónu. A to bylo prostě znát. Čili výsledek dobrý, ale nemít z něj nos nahoru.

SK Sršni – HC Rakovník 19:3 (9:1;5:0;5:2)

(střely na bránu 48:7)

Branky: Janata, Macháček, Janata, Brichová, Knížek, Brichová, Franc (as. Janata), Janata ( as. Franc), Brichová (as. Macháček), Knížek, Macháček (as. Brichová), Lipský, Balvín, Franc (as. Hynková), Macháček (as. Brichová), Šetina, Brichová, Knížek, Franc (as. Janata)

Sestava :

1.    Franc – Janata – Hynková – Šetina ( + 6; 7 vstřelené, 1 inkasovaných)

2.    Macháček – Brichová – Hruboš – Hájek ( + 7; 7 vstřelené, 0 inkasované)

3.    Balvín – Knížek – Tvrdík – Lipský, Brunclík ( + 4; 5 vstřelené, 1 inkasované)

 G.   Neuman

Turnajové statistiky :

Střely               131 : 40

Branky             32 : 20

 

Natálka Brichová          15 (11+4)

Honzík Knížek               7 (5+2)

Tomáš Janata               7 (5+2)

Dominik Franc              6 (5+1)

Sebík Macháček           5 (3+2)

Jára Šetina                   1 (1+0)

Štěpán Lipský              1 (1+0)

Patrik Balvín                 1 (1+0)

Maruška Hynková         1 (0+1)

Nájezdy naše :             4 / 2 proměněné

Nájezdy soupeřů :         4 / 2 proměněné

HODNOCENÍ HRÁČŮ:

 Roč. 06:

Dominik Franc: Výkon na vysoké úrovni, na který už jsme si v podstatě zvykli 😉 Po stránce ofenzivní není co vytknout. Snad jen trochu více klidu při zakončení. Bojoval, makal, dával góly. Při defenzivní práci se musí začít vracet trochu hlouběji na naší půlku.

Tomáš Janata: Odehrál velmi dobrý turnaj. Vynikající při obranné práci. Uhlídá kohokoliv a navíc se naučil perfektně odstavit protihráče od puku. K tomu již tradičný výrazný bodový příděl. Tady jednoznačně palec nahoru.

Jára Šetina: V prvním zápase úplně nevýrazný. Přikovaný na naší půlce, bez pohybu dopředu. Od druhého zápasu však přišla proměna. Začínal hrát hru, kterou od něj chceme – tzn. tlačit se „do hry“, zapojovat se do útoku a nestát přes půl hřiště od puku. Od druhého zápasu dobrý pozičně, snažil se rozehrávat, neodpaloval zbrkle puk. Makat je třeba na pohybu a přidat trochu dravosti.

Maruška Hynková: Musí zlepšit tah na puk, bojovat o něj. Trochu do kluků zajet a nečekat až to zkazí. A taky na převodovce najít vyšší rychlostní stupeň než trojku. A že ho tam tahle elegantní bruslařka má ukazuje na tréninku (pokud je pod přísným dozorem 😉 ). Od druhého zápasu se vrátila „do svého útoku“ k Tomovi a Dominikovi. Jednoznačně jí to pomohlo. Hlavně v zápase s Rakovníkem chyběly ke gólu několikrát jen centimetry. Začnu být na Marušku přísnější, protože má na víc než ukazuje!

Dan Neuman: 40 střel na bránu, 20 inkasovaných gólů. To je prostě špatný. Tentokrát to opravdu nevyšlo a je zřejmé, že Dan k sobě potřebuje konkurenta, který ho bude nutit na sobě makat a místo v bráně si vybojovat.

David Brunclík: Premiérový start v soutěžním utkání. Sbíral hlavně zkušenosti a rozkoukával se.

 Roč. 07: 

Dominik Hruboš: Bojuje a snaží se. Tentokrát ho však až moc často přemáhala gravitace. Škoda, že se bodově neprosadil. Tentokrát nebyl pro soupeře tak nebezpečný jako při  minulém turnaji. Odvedl však víc práce v obranné části. Platí to samé co u Marušky – začnu být na Dominika přísnější, protože má na víc!

Patrik Balvín: Popravdě jsem od Patrika čekal víc. Měl by být jedním z našich nejnebezpečnějších útočníků. Má dostatečně rychlé nohy na to, aby všem ujížděl do brejků a dával tak spousty gólů. To by se, ale nejdřív musel pro puk vrátit na naší půlku a ne jen stát před brankou soupeře. Tam svojí hlavní devizu rozhodně neuplatní. Často chyběl při bránění. Tenhle styl hokeje, Páťo, rozhodně ne!

Honza Knížek: V útoku s Natálkou neměl moc prostoru pro svojí hru. Po přeřazení už to byl zase ten Honza jak ho známe. Poctivě makal jak dopředu tak dozadu. Hodně toho nabruslil. Třetí řada se s ním stala mnohem nebezpečnější. Jeho šikovné ruce umotají každého. Chce to jen konečně opustit střelu „bloubákem“ a vyměnit jí za střelu tahem. Pak bude noční můrou gólmanů.

Sebastien Macháček: První gól, první hattrick, osobní statistika z turnaje 3+2 – takhle to vypadá dobře, ALE při prvním zápase na beku nepředvedl vůbec nic. Na to, aby alibisticky stál před vlastním gólmanem už má nahráno dost. Ani jednou nepředvedl najetí si z postu obránce do gólovky před bránu, jako předváděl minulý turnaj. Nebruslil. TROCHU hrát začal až poslední zápas, kdy už hrál v útoku.

Tomík Hájek: Není při hře tolik výrazný, ale vždy odvede svojí „práci“ dobře. Snaží se dělat přesně to co se mu řekne. Spolehlivý. Není zbrklý v rozehrávce. Chce to jen svojí rychlost z fotbalu přenést i do bruslení a nebát se hrát s pukem.

Štěpán Lipský: Druhý z nováčků. I u něho to bylo hlavně o otrkání se. Šikovný bruslař se zbytečným respektem. Svůj premiérový start ozdobil i premiérovým gólem.

Roč. 08:

Pavel Tvrdík: Nejmladší z týmu a poslední z nováčků. Hrál beze strachu. Byla na něm vidět velká chuť. Dostával se do šancí. První gól mu utekl o vlásek. Povedená premiéra.

Roč. 05:

Natka Brichová: Tady není moc co dodávat. Předvedla to co od ní všichni čekali. Bylo jí plné hřiště. Statistika 11 + 4 říká vše. Ale abych jen nechválil. Chvílemi to vypadalo, že by si na hřišti vystačila sama a až zbytečně sólovala. A Natky tradiční bolest – střelba. Jinak každopádně obrovská výpomoc.

 

 

Created with flickr slideshow.