«

Lis 25

Bojovný výkon na Spartu nestačil

HC Sparta Praha – SK Sršni Kutná Hora  10:2 (4:0,3:1,3:1)

V sobotu dne 23.11.2013 mladší žáci sehráli velice pěkné utkání na ledě HC Sprata Praha. Do branky v první třetině jako první nastoupil Petr Gygal. Zápas začal hned od začátku ve velice rychlém tempu. Opět se ale stalo to, co jsme nechtěli a během druhého střídání jsme obdrželi lacinou branku, na které se projevila asi nervozita Petra. Během první třetiny se hrál zcela vyrovnaný hokej, kdy šance Sršňů končili na gólmanovi Sparty, který si během první třetiny připsal 17 úspěšných zákroků a ani jednou nekapituloval. Za to hráči Sparty dokázali potrestat skoro všechno a z 11 střel skórovali celkem čtyřikrát, kdy dokázali obě své přesilovky, které v první třetině hráli potrestat.

Po přestávce šel do druhé třetiny chytat Jakub Červinka, který rovněž z první střely po 20 vteřinách inkasoval.  Musím ale kluky s Barčou pochválit, kdy ani za stavu pět nula nepřestali hrát a poslouchali pokyny trenéra Richarda Bláhy a bojovali jako praví Sršni. Bohužel i ve druhé třetině dokázala Sparta potrestat náš faul a v čase 33:02 Kuba kapituloval po druhé. Sršňům se podařilo vstřelit zasloužený gól po střele od Barči Vojáčkové, která zakončila akci Robina Míška. Sparta dokázala za minutu opět skórovat a uzavřela stav utkání po druhé třetině na 7:1. Kuba si připsal 9 úspěšných zákroků. Sršni ve druhé třetině na branku Sparty poslali 8 střel.

Po přestávce prvních 10 minut odchytal Jakub Červinka, kdy si připsal osm úspěšných zákroků. Bohužel na tři střely byl krátký. Zbytek třetiny pak již dochytal Petr Gygal, který si připsal celkem šest úspěšných zákroků a žádný gól neobdržel. Sršňům se podařilo zásluhou Robina Míška po nahrávce od Jana Hniličky korigovat skóre a vstřelit 2 gól. Nutno dodat, ač je skóre hrozivých 10:2, Sršni sehráli na své možnosti vynikající utkání a  favorita hodně potrápili. Střely na branku pak hovoří o vyrovnaném utkání, kdy Sparta vyhrála 40:33. Musí nás mrzet naše neproměněné šance, kdy hlavně Robin dokázal spálit několik tutovek, kdy byl naprosto sám před gólmanem Sparty. Na závěr bych chtěl všechny hráče pochválit za předvedenou bojovnou hru, kdy dokázali i za nepříznivého stavu bojovat až do konce. Za Sršně bych pak nad ostatní vyzdvihl po poradě s trenérem výkon Ondry Mašína, který vyhrál většinu osobních soubojů a odvedl spoustu černé práce.