«

«

Úno 24

Peky s Fífou svorně vychytali nulu

Sobota 21.2.2015 SK Sršni Kutná Hora – HC Podblanicko Benešov 8:0 (2:0,5:0,1:0) Sršni v sobotu přivítali na svém ledě poslední celek KLD z Benešova a byť výsledek vypadá jednoznačně, museli oba domácí brankaři především ve druhé a třetí třetině ukázat něco za svého umění.První střelu na branku vyslali hned v úvodním střídání hosté, ale pak už se do šancí dostávali většinou domácí, kteří se ale dokázali gólově prosadit až v 7. minutě, když Fíša zužitkoval Švábovu přihrávku zpoza branky. Další branka padla až v 19. minutě, kdy Robin Míšek nikým nehlídán dorazil puk do odkryté branky. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0, což byl sice nadějný výsledek, ale přesto nás neproměněné šance mohli v dalším průběhu mrzet,

Naštěstí Sršni nepřipustili žádné komplikace a ve druhé třetině rozhodli o vítězi utkání. Nejprve ve 24. minutě napadající Míšek vypíchl puk soupeři přímo na hokejku Petra Koubského, který nezaváhal a zvýšil na 3:0. Ve 28. minutě se nám podařilo za 24 sekund využít přesilovou hru, kdy Miloš posílal na branku jednu střelu za druhou a jednu z nich Fiša dopravil až za brankovou čáru. Za pět minut se Miloš po srážce ve středním pásmu nestihl vrátit na svůj post obránce, tím se ale dostal na hrot našeho útoku, kde ho našel dlouhým pasem Fíďa a Miloš se štěstím zvýšil na 5:0. Za 22 sekund se měnilo skóre znovu, když se Fíša natlačil před brankaře a Dýťa snadno zasunul puk který zůstal ležet těsně před brankovou čárou. Dvě minuty před koncem třetiny ještě Bachťa nekompromisně golfákem stanovil skóre na 7:0 po dvou třetinách. Tuto část hry jsme vyhráli 5:0, ale velkou zásluhu na tom měli i oba brakaři, kteří museli předvést několik těžkých a důležitých zákroků.

Ve třetí třetině už padla pouze jedna branka, když Dýťa pohotově zužitkoval přihrávku od Fíši, která k němu doputovala podél celého brankoviště. Ziskem tří bodů Sršni definitivně potvrdili čtvrtou příčku v letošním ročníku KLD, na které nemohou nic změnit ani výsledky posledních dvou duelů.

Branky a nahrávky: 7. Fišar ml. (Šváb), 19. Míšek (Šváb), 24. Koubský (Míšek), 28. Fišar ml. (Konečný), 33. Konečný (Fišar st.), 33. Dytrych (Fišar ml.), 38. Bachtík (Macháček), 44. Dytrych (Fišar ml.)

Sestava: Pekař (Wagenknecht) – Fišar ml., Šváb, Dytrych – Koubský, Macháček, Kratochvíl – Fišar st., Konečný – Hríbik, Bachtík – Míšek – Jestříbek