«

«

Úno 24

Hodně hořká prohra

HC Benátky nad Jizerou – SK Sršni Kutná Hora 2:1 (0:1, 1:0, 0:1)

V sobotu 21.2. se čtvrťáci vydali do Benátek nad Jizerou sehrát předposlední zápas „základní části“ soutěže. Při pohledu na výsledky soupeře bylo jasné, že se bude jednat o souboj vyrovnaných týmů.

Úvod zápasu však Sršni hrubě nezvládli a inkasovali již po 10 sekundách. Ihned po úvodním vhazování projel mezi obránci hráč Benátek a Jendovi v bráně nedal šanci. Hůř začít nešlo. Zbytek první třetiny byla spíše nepohledná přetahovaná z obou stran s minimem hokejovosti, které jen podtrhovalo střeleckou nemohoucnost kutnohorských.

Na další přesný zásah si museli přihlížející počkat až do 20. min utkání, kdy se střelou od modré prosadil obránce Honza Kašpar. Vyrovnání vlilo Sršňům trochu energie a pozvolně přebírali taktovku utkání a byli nebezpečnějším týmem. Vyložených šancí si však vypracovali minimum. Za zmínku stojí břevno Matěje Švába a neproměněné brejky Ondry Veita a Dominika France. Předvedená hra obou týmů rozhodně ničí oko nepotěšila. Vše směřovalo k remíze, ze které by měli zřejmě větší radost domácí borci, ovšem hokejový osud letošní sezóny si přál, aby si Sršni svůj hořký kalich dopili až do samého dna. Minutu a půl před koncem utkání se soupeř po delší době dostal do blízkosti svatyně Jendy Kolečka a nejmladší hráč Benátek povedenou střelou strhl vítězství na jejich stranu. Pro Sršně hodně kruté.

Střely 11:14

Vyloučení 3:3, využití 1:0

Sestava:

1.) Knížek – Brichová – Komárek (0/2)

2.) Janata – Matějka – Franc (0/0)

3.) Čížek – Hrubý – Janek (1/0)

O : Šváb, Hamsa, Kašpar, Veit

Branky :

0:10     1:0

19:57   1:1       Kašpar

44:24   2:1       oslabení


Gólman:

Koleček  – 11 zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost 81,8 %