«

Pro 23

Rozhodlo 45 sekund

Neděle 23. 12. 2018 SK Sršni Kutná Hora – HC Latci Letňany 2:5 (1:2,1:0,0:3)

V posledním soutěžním utkání roku 2018 přivítala juniorka suveréna své skupiny Letce z Letňan. Sršni se silným soupeřem bojovali 50 minut, pak během 45. sekund třikrát inkasovali a naděje na dobrý výsledek se vypařila…

Počet hráčů schopných nastoupit do utkání jen o málo převýšil počet hráčů, kteří z různých důvodů nastoupit nemohli. Navíc když někteří z těch, kteří nastoupit mohou, přijedou na zápas až během rozbruslení, není situace pro trenéra jednoduchá. Do utkání nakonec mohlo nastoupit jedenáct hráčů do pole. Hosté hned od úvodních minut ukazovali, proč jsou jasným lídrem nadstavbové skupiny. Svou převahu dokázali zužitkovat již ve třetí minutě, kdy využili přesilovou hru. Domácí si sice také dokázali vypracovat střelecké příležitosti, ale branku vstřelit nedkázali. V 15. minutě jsme nedokázali dostat kotouč z obranného pásma a hosté naši chybu potrestali druhou brankou v naší síti. Zhruba deset sekund před koncem první třetiny se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale místo zakončení skončil puk za brankou a vypadalo to, že naděje na snížení je pryč. S tím se ale nesmířil Ondra Plíhal, s pukem vyjel před branku a neuvěřitelných 0,7 sekund před koncem třetiny snížil na 1:2.

Přijatelné skóre po první přestávce bylo pro Sršně povzbuzením. Hosté i díky výbornému výkonu Tomáše Pekaře svoje šance nadokázali proměnit a tak se ve 28. minutě mohli z vyrovnání radovat domácí, když po závaru před soupeřovou brankou skóroval Ondra Macháček. Nerozhodný stav vydržel až do druhé přestávky.

Až do poloviny poslední třetiny drželi Sršni vyrovnaný výsledek. Pak ale hosté v čase 50:20 po 13. sekundách využili přesilovku 4 na 3, za dalších deset sekund při hře 4 na 4 skončil odražený puk znovu v naší brance a černých 45 sekund skončilo pátou brankou v domácí síti. Tímto okamžikem v podstatě skončilo utkání. Hosté se už nikam nehrnuli a vyčerpaní domácí se již na změnu skóre nezmohli…

První utkání v roce 2019 sehrají Sršni 6. ledna 2019 na ledě v Černošicích a doufejme, že do té doby se již vyprázdní marodka Sršňů.

Vyloučení: 6 – 10

Využití: 0 – 2

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Klazar – Macháček – Hobza, Hnilička – Plíhal – Zíka, Cihlář, Bachtík – Link, Kopecký – Brich,

Trenér:Stanislav Bednář