«

Pro 23

Sršni předvedli skvělý výkon a porazili loňského vítěze KLM z Černošic

Sobota 22. 12. 2018 SK SRŠNI Kutná Hora – SK Černošice 2:1 (1:0,1:0,0:1)

K poslednímu zápasu roku 2018 jsme na domácím ledě přivítali jeden z nejsilnějších týmů KLM SK Černošice. Sršni v posledních dvou zápasech prohráli po nepříliš dobrých výkonech, naopak Černošice braly dvě výhry a dali soupeřům 16 gólů! Papírově se tak jednalo o klasický případ boje „Davida s Goliášem“.

Začátek zápasu odstartovali Sršni výrazným tlakem na soupeře, proto si rychle vynutili přesilovku. Měli jsme řadu šancí, nedařilo se nám, ale překonat M. Formánka hájící branku hostí. Nadějné pokusy měli Rudolfský s Beranem, opakovaně Matouš Jelínek, ale prosadit jsme se dokázali až v 6. minutě. Jan Tvrdík nahrál puk Křečkovi na modrou, ten ho poslal do předbrankového prostoru, kde ho sklepnul ze vzduchu Matouš Jelínek mezi betony Formánka a otevřel skóre zápasu. Nedlouho potom jsme chybovali a po podražení Dytrycha jsme šli do oslabení. Během něho se dostal Němeček do těsné blízkosti gólmana Davida Jelínka, byl však příliš agresivní a za sekání dostal dvě minuty. Rudolfský však ve snaze oplatit útok na gólmana přehnal svůj důraz krosčekem a na trestnou lavici odjeli oba hráči. Svoje střelecké pokusy přidala i třetí lajna. Z hole Sochy a Jiřho Tvrdíka čelil Formánek několika střelám, i ty však dokázal pokrýt. Klid gólmana hostů však chyběl hostujícím hráčům. Nadávky na rozhodčí, velmi pozdní dohrávání, nezřídka i přifilmované pády, vedly k tomu, že velkou část první třetiny jsme odehráli v jejich obranném pásmu a byla velká škoda, že jsme nedokázali proměnit některé z velmi dobrých šancí. Naší převaze pomohlo i několik vyloučení soupeře, stejně tak jeden osobní trest, který si vykoledoval Krudenc. Všechno však nebylo tak skvělé. I my jsme si odpykali několik trestů a hlavně jsme přišli o Dytrycha, který si při souboji u mantinelu za bránou hostí obnovil zranění kotníku.

Do 2. třetiny naskočil za Dytrycha Javůrek, ostatní sestava zůstala beze změn. První velkou šancí bylo přečíslení naší druhé pětky černošickými, které naštěstí odvrátilo duo Jelínek M. a Jelínek D. Pak ale hákoval Křeček a rozjetý soupeř několikrát ohrozil naší bránu. Aktivita Jana Tvrdíka, ale byla opět nadprůměrná. Napadáním černošické rozehrávky přinutil soupeře k chybě, obral ho o puk a našel rozjetého Berana. Ten nabral rychlost a bez zbytečných kliček, střelou zápěstím, podstřelil gólmana. Ve vlastním oslabení jsme zvýšili vedení nad jasným favoritem zápasu a tým i fanoušci byli nadšeni. Co však bylo ještě pozitivnější, Sršni nepolevovali ve své aktivitě a nebáli se valit na Formánka jeden útok za druhým. Po dvou třetinách jsme vedli o snové 2 góly, soupeř neskóroval vůbec a mohli jsme si během druhé přestávky oddechnout.

Na začátku 3. třetiny byl po společném pádu na mantinel s Jobkem vyloučen Michal Šváb. Opět jsme získali puk, opět vyrazil do brejku Beran, tentokrát ale volil kličku, kterou gólman přečetl. A protože známé „nedáš – dostaneš“ platí téměř vždycky, platilo i dnes. Soupeř nastřelil puk z poza naší brány a po několika odrazech od našich hráčů zapadl za záda gólmana. Gól byl připsán R. Formánkovi. Velmi nešťastný moment, přesto jsme i po něm dokázali hrát se vztyčenou hlavou. Nervy ztráceli naopak Tygři z Černošic. Nejdříve Jobek nesmyslně trefil Siváčka bez puku a po chvíli vystřelil na našeho gólmana po odpískání kapitán Staněk, který za to vyfasoval desítku. Většina trestů soupeře byla doprovázena pokřikování jejich hráčů na rozhodčí, případně okupovali rozhodčího. Nejspíš jsme soupeře zaskočili tvořivou hrou a aktivitou, kterou se v loňské sezóně prezentoval jejich tým. Nervozita a neklid v týmu Tygrů nám dávali stále víc šancí, abychom získali jejich skalp. Po faulu v 53. minutě na M. Jelínka jsme měli další přesilovku, ta však přinesla velmi nepříjemný okamžik. Ve snaze odpálit puk z obranného pásma poslal Bureš puk příliš vysoko a zasáhl jím do hlavy jednu z fanynek vlastního týmu. Okamžitě pomohla jedna z domácích maminek, které je pracovnicí rychlé záchranné služby, hráči pomohli zdravotnici překonat plexi, aby byla na tribuně co nejrychleji a hlavní pořadatel mezi tím přivolal záchranku. Ošetření si vyžádalo několika minutovou pauzu, hráči hostí však chtěli zápas dohrát. Za vyhození puku dostali další 2 minutový trest, více než minutu jsme proto měli výhodu 5 na 3. Tu jsme, ale spíše promarnili, nicméně jsme ji strávili v pásmu soupeře a blížil se tak víc konec zápasu, bez ohrožení naší brány. Když chybělo do konce jen 4 a půl minuty, za nedovolené bránění v útočné třetině dostal 2 minutový trest Rudolfský. Kromě dobrého bránění předvedl vynikající zákroky David Jelínek, který byl v dnešním zápase základním kamenem úspěchu. V každé třetině přidal několik zákroků, který úplně vygumoval střelce soupeře. Ani přes závěrečný tlak soupeř nedokázal překonat Davida Jelínka a Sršni tak získali zasloužený skalp Černošic a veledůležité 3 body.

Sršni odehráli velmi dobrý zápas, bez přehánění mohu napsat, že určovali tempo hry po většinu zápasu, hráli disciplinovaněji a svojí hrou dali zapomenout na dva nepovedené zápasy ve Vlašimi a Berouně. Soupeř dokázal skórovat jen jednou a navíc se jednalo o gól spíše náhodný, jiný recept na naše přečíslení nenašel.

Jelikož byl sobotní zápas posledním v roce, celý tým mohl u společné večeře oslavit nejen úspěšné zakončení roku, ale i narození syna Jáchyma naše střelce Matouše Jelínka. Jídlo bylo dobré a oslavy byly dlouhé ….

Změny termínů domácích zápasů – zbylé domácí zápasy letošní sezóny budeme hrát vždy v neděli od 17:30 hodin
První zápas v roce 2019 proto odehrajeme na domácím ledě v NEDĚLI 6. ledna od 17:30 hodin proti BK Mladá Boleslav.

Děkujeme Vám, našim fanouškům, za podporu když se nám daří i když se nám nedaří a uděláme všechno proto, abychom Vás v roce 2019 svojí hrou i výsledky maximálně potěšili.