↑ Return to Výpis stránek

3.-4. třída – HistorieSršní závěr roku

Shrnutí posledního zhruba měsíce a půl začnu tím, čím jsem posledně končila, a to ligovým zápasem s Havlíčkovým Brodem, který jsme odehráli 14. listopadu. Bohužel kvůli pomalejšímu startu jsme premiérové utkání v růžových dresech prohráli 8:15. I tak to byl ale (obzvláště poslední třetina) velice pěkný zápas. To se ale bohužel nedá napsat o zatím posledním zápase s Chrudimí, který jsme též odehráli na „domácím ledě“ v Čáslavi. Ačkoliv jsme vyhráli 8:5, nešlo moc o divácky atraktivní podívanou. Když ale zapomeneme, co se na ledě dělo, můžeme mít radost z prvních tří bodů do tabulky 😉 Věřím, že děti naváží na poslední velký úspěch v růžových dresech na vánočním turnaji i v lize a body budou přibývat 😉

Co se týká svazových zápasů, tak jsme měsíc listopad ukončili dvojzápasem s Mladou Boleslaví. Oba zápasy byly velice vyrovnané. Sršni překvapili stylem hry a nálada na tribuně byla plná nadšení. První zápas jsme bohužel prohráli 13:20. V tomto zápase podržel soupeře gólman, který měl skvělé zákroky. V Mladé Boleslavi byl na hostování ze Sparty z důvodu zranění jejich gólmana. Druhý zápas byl adrenalinový zážitek 😀 Konečný výsledek byl 11:9, takže jsme se dočkali výhry i my 😉 Do obou zápasů jsme nastoupili v této sestavě – Filip, Robin, Josef, Míra, Máťa, Ondra, Kuba K., Honza M.

Následující víkend nás čekala cesta do Benátek nad Jizerou, na kterou vyrazili Filip, Robin, Ema, Míra, Máťa, Ondra, Kuba K., Honza Ch., Honza M., Josef. Vzhledem k časovému prostoru jsme sehráli dva zápasy 2×20 minut. Bohužel jsme si domů vezli dvě prohry. Ani v jednom zápase se nám nepodařilo určovat tempo hry. Výsledek byl téměř totožný – 13:9 a 12:9.

Na poslední zápasy před Vánoci dorazili k nám na zimní stadion týmy z Benešova. Díky opět pomalejšímu ranním rozjezdu Sršni první zápas prohráli 4:10, ve druhém začali hrát a spravili si chuť výhrou 16:7. Po zápase si děti daly jako odměnu za vyhraný ligový zápas s Chrudimí pizzu, z čehož měly snad větší radost jak z výhry 😀

Do posledního svazového zápasu jsme nastoupili ve složení – Filip, Oliver, Robin, Ema, Míra, Máťa, Ondra, Kuba K., Honza M., Kuba M.

Sršní tradicí je předvánoční zápas dospělých proti dětem. Už nejde psát rodičů, protože většina rodičů se již bojí poměřit síly na ledě s dětmi….pokud tedy sami nehrají hokej. Přesto se někteří a některé našli a doplnili trenéry do týmu. Brány střežili Fíla a Jakub Čech. Po třetinách měnili tým, takže chápu, že to musela být i slušná makačka na bednu 😉 Na zápas byla naše kategorie spojená s mladšími žáky. Konečný výsledek byl 21:11 pro dospěláky,což se dalo čekat 😉 Hlavně děti z mladších žáků to ale braly jako křivdu 😉 Vzhledem k tomu, že ale šlo o sranda zápas, byla křivda brzy zapomenuta.

Z celé akce je jen pár fotek a videí zde – https://eu.zonerama.com/SrsniKH/Album/10912070

Novinky z naší kabin(k)y

 

V říjnu pokračovaly děti v najetém tréninkovém režimu, který si občas ty, co hrají ligu, zpestřily tréninkem s týmem z Čáslavi. Zároveň se konečně dočkali děti i trenéři vytoužených růžových dresů, které si vyzkouší v akci v úterý 14.11.2023 při zápase s Havlíčkovým Brodem. Všichni už se těšíme na pink team na ledě 😉

Říjnové zápasy začaly přátelským utkáním proti týmu z Turnova 8.10.2023. Zápas byl určený pro děti ročníku 2014 a 2015. Jelikož ale mohlo od nás z kabiny málo dětí, doplnily nás kluci z přípravky. Většina hráčů z ročníku 2015 a všichni mladší hráli na celé úplně poprvé, takže není divu, že si ne vždy věděli rady s rozmístěním v poli. Zápas tak skončil prohrou 28:9, kdy skóroval Robin Knap, Ondra Belko a Míra Minařík.

V sobotu 14.října nás čekal dvojzápas ve Vlašimi. Trenéři Vlašimi postavili dva týmy, které byly naprosto rozdílné. Nás nejprve čekal tým B, který jsme porazili 9:28. Po pauze přišel tým A, který pro změnu smetl naše Sršně vysoko 42:6. Osobně si myslím, že by bylo užitečnější děti z obou týmu promíchat, a ne udělat jeden extrémně slabý a jeden zase hodně nadupaný. Ve druhém zápase bylo vidět, že Sršni absolutně na hru rezignovali a v poslední třetině již nevstřelili ani jeden gól.

V říjnu si ještě zahrály děti z ročníku 2015 (doplněné o pár dětí z ročníku 2016) přáteláček v Kolíně, kde tamní Kozlíky rozdrtily. Bohužel nevím přesný výsledek, ale dle vyjádření rodičů to prý byla jednoznačná výhra pro nás 😉

Listopad nám začal na domácím ledě 5.listopadu zápasy proti Kolínu. Nezačal ale radostně. Kolínský A tým nás porazil vysoko 7:27, Sršni se prakticky nedostali před kolínského brankaře a když už se dostali, nedařilo se skórovat. Bohužel si chuť z vysoké prohry nespravili ani utkáním s B týmem. Výsledné skóre bylo dosti vyrovnané 10:15 a chvílema to vypadalo i na naši výhru, ale bohužel zakončení nám prostě nejde. Jak některé zápasy vypadají herně pěkně, tak ač nerada, musím konstatovat, že tyto dva zápasy se Sršňům nepovedly ☹

Poučení z předchozích nezdarů vyrazili Sršni v sobotu 11.listopadu na zápas do Velkých Popovic. A to poučení bylo znát. Zápas se hrál výjimečně na 3×20 minut. A ačkoliv nás jelo jen 6+1, dokázali jsme si s týmem Popovic skvěle poradit. Sršni dostali dva rychlé góly hned na začátku první třetiny, z toho se rychle oklepali a pak už jim nic nebránilo v tom předvést vše, co umí. V první třetině si protihráči všimli Robina, který nastřílel v rychlém tempu 6 gólů a od druhé třetiny si ho již více hlídali. I tak ale do konce zápasu ještě skóroval 5x, z toho jednou z trestného střílení. Střelecky se prosadil i Míra, Ondra a Kuba. Jak pěkně plynula hra, bylo vidět i na Fílovi v bráně, že je klidný a pozorný, i když samozřejmě nějaké zkraty měl a štěstíčko občas stálo u něj opravdu blízko 😉 Po debaklu z minulého týdne jsme odjížděli z Popovic nadšení. Tentokrát vše klaplo tak, jak mělo. Konečné skóre bylo 13:22.

Po skončení zápasu byl ještě prostor na nájezdy. Tým z Popovic jel 10x a skóroval 4x, Sršni jeli nájezdů 9 a též skórovali 4x.

Již zítra nás čeká zápas ligy s Havlíčkovým Brodem, jak již bylo uvedeno z úvodu, tak držte Sršňům a Gripenům palce 😉

Září ve 3./4. třídě

Po úspěšném turnaji 1.září v Čáslavi jsme se konečně i u nás dočkali ledu. Takže v neděli 3.září mohli konečně Sršni vyrazit na první trénink na domácím stadionu. Od následujícího týdne už se pak sezóna rozjela naplno. Tréninky jsou stejně jako v loňské sezóně v úterý, ve středu a v pátek. S tím, že v pondělí je ještě možnost hodiny powerskatingu, jednou týdně probíhá gólmanský trénink a po pátečním tréninku chodí děti do tělocvičny.

Stejně jako loni jsme i letos spojili síly s HC Čáslav na ligu 4.tříd, která je vlastně přípravou na příští rok, kdy bude ročník 2014 přecházet do kategorie mladších žáků. Spolu s námi se účastní ligy tým Chotěboře, Chrudimi a Havlíčkova Brodu.

V měsíci září jsme odehráli dva ligové zápasy. 12.9. dorazil na čáslavský stadion tým z Havlíčkova Brodu. Zápas jsme bohužel prohráli 1:11. Bylo vidět, že naši hráči ještě nebyli úplně sehraní a někteří z nich hráli poprvé na „celé“. Bohužel ani další ligový zápas, který následoval hned v sobotu 16.9. v Chotěboři se nám nevyvedl tak, jak bychom chtěli. Tentokrát jsme prohráli 16:2.

Aby si na sebe a na nový styl hry hráči zvykli, začali jsme pravidelně trénovat s Čáslavi 1x týdně. Dětem to určitě pomůže a brzy se dočkáme v ligovém zápase výhry 😉

 

23.9. nás konečně čekal i první svazový zápas s Nymburkem. Novinkou v letošní sezóně je, že 4.třída hraje pouze jeden zápas. Ale vzhledem k tomu, že byl led k dispozici, odehrály se zápasy dva stejně jako v loňské sezóně.

Nejprve jsme sehráli zápas se „slabším“ týmem Nymburka, který jsme vyhráli 27:3. Od začátku utkání jsme měli jednoznačně navrch. Fíla se v bráně nudil, protože se převážná většina zápasu odehrávala před brankou soupeře. Střelecky se prosadil Robin 13x, Ema 1x, Míra 4x, Ondra 2x, Kuba 3x a Matěj 4x.

Druhý zápas byl hokejově zajímavější, protože jsme dostali silnější tým, kde už hráči více bránili a i více stříleli na bránu. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný a tomu odpovídá i výsledek, ze kterého se radoval soupeř – 12:17 jsme bohužel prohráli. O góly se postaral Robin 5x, Oliver 1x, Míra 2x, Ondra 3x a Matěj 1x.

Za Sršně nastoupili – Filip Nováček, Robin Knap, Oliver Pál, Ema Čechová, Jan Mynář, Miroslav Minařík, Ondřej Belko, Jakub Kopecký, Matěj Voseček, Medea Simonová.

Co bylo velkým mínusem obou utkání byl „rozhodčí“. Mezi děti postavili kluka o pár let staršího, který neměl ani píšťalku a ruce z kapes vyndal jen tehdy, když musel z ledu sebrat puk. Neukázal ani jeden gól, neřešil, když zůstal někdo z dětí ležet na ledě a prohřešky dětí přehlížel úplně.

 

V sobotu 30.9.nás čekal další zápas, tentokrát hráli Sršni v Čáslavi s týmy z Poděbrad. Vzhledem k tomu, na jak dlouho byl k dispozici led, se sehrála obě utkání na dvě půlky po 20 minutách, resp. na čtyři třetiny, jak tvrdila obsluha časomíry 😀 Prý se jedná o čáslavskou specialitu 😉

Týmy Poděbrad byly oba vyrovnané, nedá se říct, že by byl některý slabší. V prvním utkání měli poděbradští skvělého gólmana. Takže nám zlikvidoval spoustu střel, které vypadaly jako tutovky. Tento zápas tedy skončil nerozhodně 10:10, o góly se postaral 3x Robin, 3x Míra, 3x Kuba a 1x Ondra.

Druhý zápas byl mnohem svižnější a i gólově štědřejší. Sršni ze sebe vydali zbytky sil a velice vyrovnaný zápas se povedlo otočit na naši stranu a zvítězit těsně 20:18. Robin skóroval tentokrát 10x, Míra a Ondra 4x a Matěj 2x. Radost dětí po zápase byla oprávněná, vítězství si zasloužily. Jen škoda, že jsme nemohli vidět vítězný taneček, který proběhl v kabině a víme o něm jen z vyprávění dětí 😉

Sestava pro oba zápasy – Filip Nováček, Robin Knap, Oliver Pál, Ema Čechová, Jan Mynář, Miroslav Minařík, Ondřej Belko, Jaku Kopecký, Matěj Voseček, Jan Chlumský.

Turnaj v Čáslavi 1.9.2023

První zářijový den jsme vyrazili na turnaj do Čáslavi, kde jsme se utkali s týmy z Chotěboře, Chrudimi a Čáslavi. Vzhledem k tomu, že ještě někteří užívali prázdnin, jsme nastoupili do turnaje v tomto složení – Filip Nováček, Robin Knap, Míra Minařík, Medea Simonová, Jakub Kopecký, Ondra Belko, Josef Tvrdík a Matěj Voseček.

Zápasy se hrály 2x 15 minut.

Po rozcvičce a rozbruslení nás čekal první zápas s pro nás neznámým soupeřem z Chotěboře. Premiéru jsme měli jak v soupeři, tak ve složení, ve kterém jsme hráli. Prvně za naši kategorii nastoupil Josef a Kuba, kterému se povedlo hned v průběhu druhé půlky skórovat 😉 Přesto se nám nepovedlo v tomto zápase zvítězit. Po první půlce jsme vyhrávali těsně 6:5, bohužel v druhé půlce jsme o vedení přišli a konečný výsledek byl 10:13.

Zápas s Chrudimí byl již z našeho pohledu veselejší. Sršni zřejmě nechtěli zopakovat hořkou pachuť porážky z prvního zápasu a zásluhou Robina jsme po první půlce vedli 8:4. V druhé půlce jsme neusnuli a makali dál a zvítězili 15:9.

Čáslavský tým porazit byla nutnost 😉 I když bylo vtipné sledovat, jak proti sobě hrají děti, které spolu kamarádí, občas hrají v jednom týmu a mívají i společné tréninky. Při rozehrávkách spolu hráči diskutovali, smáli se, a to je podle mě fajn. Určitá rivalita je super, ale mít kamarády v soupeřově týmu je určitě víc. Jelikož Gripeni neměli na tento zápas gólmana, vypomohl jim Fíla v druhé půlce. Čáslav jsme porazili 10:4. A mohli tak slavit druhé místo na turnaji. Toto umístění děti oslavily společným výběhem a poté zaslouženě dortem a šampíčkem.

Konečné pořadí:

1. Chotěboř

2. Kutná Hora

3. Chrudim

4. Čáslav

Letní příprava

Sršni 3. a 4.třídy zahájili letní přípravu 2.května 2023. Pokud počasí dovolí, schází se v pondělí a ve středu na hřišti v Sedlci a ve čtvrtek na zimním stadionu. Další možností pro zlepšení kondice jsou úterní tréninky Spartan na kutnohorské Olympii.

Ve středu 7.6.2023 si Sršni pro zpestření tréninku zajeli na hokejbalový zápas do Čáslavi. Ve složení – Filip, Robin, Oliver, Honzík, Míra, Ema a Kuba předvedli pěkný výkon. Snad se bude dařit i příští neděli, kdy nás čeká s Čáslaví tentokrát hokejový zápas na ledě v Ledči nad Sázavou.

Aby nebyl pro děti trénink jednotvárný, ve čtvrtek 8.6.2023 je čekal výlet na kolech spolu s kategorií mladších žáků. Naštěstí dojeli všichni v pořádku,včetně dospělého doprovodu, i když to tak zpočátku nevypadalo 😉

Napsat komentář