↑ Return to Výpis stránek

Nástěnka (přípravka)


21.8.2013: JAKO NÁSTĚNKA BUDE NOVĚ VYUŽÍVÁN VEŘEJNÝ FACEBOOKOVÝ PROFIL, KTERÝ NALEZNETE NA TOMTO ODKAZU:

http://www.facebook.com/TrenerJoMa

Profil je dostupný i bez registrace na facebooku!!

 


TRÉNINK MEZI SVÁTKY  bude pouze v pátek 28.12. od 16:30 hod.!

V sobotu 29.12. turnaj v Kolíně. Nominace přijde na mail.


9.12.2012: Ve čtvrtek jsme v rámci tréninku sehráli přátelské utkání s Kolínskými Kozly. Dle domluvy nechaly oba týmy mimo hru své nejstarší hráče, tak aby si zahráli i ostatní, jenž nejsou při zápasech tak vytěžovaní.

Sršni – Kozlové      7:4

Sestava:

 1. Janata – Franc – Matějka – Čížek
 2. Hrubý – Hynková – Sirotková – Hamsa
 3. Balvín P. – Macháček  – Knížek  – Neuman  (Šetina)

Branky : 2x Janata, 2x Franc, 2x Hynková, Knížek

Obdržené : řada I. (1), řada II. (1), řada III. (2)

Nehráli: Balvín N., Kašpar, Šváb, Brichová, Komárek, Veit, Koleček.

Kluci a děvčata předvedli dobrý výkon a dál drží sršní přípravku na vítězné vlně, která trvá již 6 zápasů!!!


28.11.2012: Jak jsem sliboval a v mailu avizoval, přidávám článek pojednávající o tom, čím nakrmit těla malých sršňů před pořádným fyzickým výkonem, kterým odehrání 3 utkání v řadě za sebou určitě je. Odkaz na článek: Co jíst před startem


Něco pro zpestření: Perfektně udělané video z play off NHL 2011. Černo-žlutá kombinace prostě válí 😉


12.11.2012 Po nějaké době opět něco přilepím na naší nástěnku. Před nějakou dobou vyšel v časopise ProHockey článek o stravování malých hokejistů, který byl přímo cílený na naší kategorii, čili děti ve věku 5 až 7 let. Článek jsem převedl do elektronické podoby a zde ho máte: Stravování malých hokejistů ve věku 5 až 7 let.

V dohledné době přidám článek o stravování těsně před zápase.


Video z turnaje v Benešově:


ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY!!

 Do 15.10.2012 je nutné uhradit členský příspěvek ve výši 2.800,- Kč. Částku je možné i rozdělit na dvě po 1.400,- Kč, se splacením první do termínu 15.10.2012 a druhé do 15.12.2012 převodem na účet SK Sršni 2561577319/0800, kdy je nutné v poznámce platebního příkazu uvést jméno hráče a kategorii.


19.9.2012 Co nás čeká výhledově:

– Za týden ve čtvrtek 27.9. sehrajeme v rámci tréninku přátelské utkáni s Kolínskými Kozly. Do zápasu počítám s co největším počtem hráčů (využijeme max. možného počtu – 16). Na tento trénink přijďte prosím všichni dřív – alespoň 40 min. před tréninkem.

– Od pondělí se nám na led vrací Martin Veit, takže budeme moci začít děti zase dělit na skupiny a tréninky se výrazně zlepší. Bohužel Martin bude jen na měsíc, než se opět vydá za prací.

– V jednání je další trenér, který by se plnohodnotně věnoval mladší půlce přípravky. Jeho rozhodnutí budu vědět příští týden.


PŘÁTELÁK S KOLÍNEM 16.9.2012
Dne 16.9. v 10:15 hod. začala pro sedm hráčů přípravky zkouška ohněm. Kluci na domácím ledě nastoupili k přátelskému utkání proti tradičnímu rivalovi z Kolína. Kozlíci byli o jednu věkovou kategorii výš, což bylo logicky vidět v obrazu hry. Nebojím se říct, že náš nejstarší hráč by byl u soupeře jeho nejmladším. Zápas byl zpočátku zamýšlen tak, že z přípravky poskytneme pár nejstarších kluků a ti doplní kategorii Michala Procházky 3.-.4. třídu, ale nepochopení se v komunikaci, marodka a nevím co ještě způsobily to, že vše bylo přesně obráceně. Čili celý tým tvořila přípravka doplněná a jednoho hráče starší kategorie a to Pavla Ježka. Jako David s Goliášem si pak musel připadat hlavně Honzík Knížek (r. 2007), který se statečně „bil“ s kluky staršími i o tři roky! A nutno dodat, že se bil jako lev ….. tedy sršeň ;-).

    Ale teď již k samotnému zápasu, který se hrál netradičně 4 x 15 min. hrubého času. A pro naše kluky vlastně i netradičně 3 na 3 (standardně se takto hraje od r. 2004). Během zápasu se v naší bráně vystřídali celkem tři brankáři: – Jenda Koleček, Tomáš Platonov a Kuba Červinka. Do první čtvrtiny nastoupil Jenda Koleček a chytal výborně! Sice jsme v této čtvrtině dostali od Kozlů 9 gólů, ale nebýt parádního výkonu Jendy, tak by jich bylo jednou tolik. První třetinu byli Sršni ze soupeře „poprděný“ až za ušima a přehnaný respekt jim svazoval jak ruce tak nohy. Na Jendu se tak valil jeden útok za druhým a hrálo se téměř jen u naší brány. Z první části hry tak stojí za zmínku jen šance Matěje Švába v čase 1:20, kterou však nedokázal zakončit a náš jediný brankový úspěch v čase 2:07, o který se postaral střelou z pravého rohu Honza Kašpar. Půl minuty před koncem prvního dějství se mohl ještě gólově prosadit smolař zápasu Tomík Janata, ale gólman Kozlů byl rázně proti.

   Do druhé části nastoupil v brance Tomáš Platonov, přičemž Jenda Koleček šel chytat na opačnou stranu kluziště, ke starším klukům. Pro Tomáše byl zápas proti takto starým klukům premiérou, což si v pár případech vybralo svou daň. Na druhou stranu v čase 3:20 předvedl parádní zákrok v situaci 2 na nikoho a podržel tak trojici hráčů před sebou, která ho nechala zcela na holičkách. Obraz hry kopíroval průběh první čtvrtiny. Čili Kozlové bušili do naší obrany, přičemž jejich gólman osamoceně mrznul na druhé straně hřiště.

   V třetí části hry, do které jsme vstoupili s pozměněnou sestavou, hájil naší svatyni Kuba Červinka, který patří do starší kategorie (3. třída). Pozitivem v dané části hry bylo to, že se nám podařilo viditelně snížit brankový přiděl, jenž jsme dostali v první a druhé části hry. Sršni se osmělili i k několika útočným výpadům. O ten nejnebezpečnější se postaral v čase 10:30 nejmladší a nejmenší hráč na hřišti – Honza Knížek. Svojí dravostí a rychlostí se dokázal dostat před hráče o hlavu větší, velmi pěkně vystřelil na bránu, ale puk skončil na vyrážečce kolínského gólmana. Led začal být od bruslí poškrábaný konečně i v obrané třetině Kolína.

   Na začátku 4. čtvrtiny nás opustil Pavel Ježek, který musel zpět „ke svým“ třeťákům z důvodu indispozice Lukáše Seckého. Do naší brány se vrátil Tomáš Platonov a vedl si o poznání lépe než ve své první patnáctiminutovce. Konkrétně o 4 góly. Poslední část hry byla ze strany sršňů rozhodně nejpovedenější a do zakončení se postupně dostali Tomík Janata, který dokázal vybojovat puk, ale z následného úniku nedokázal prostřelit hostujícího gólmana, Pepíno Komárek a opět Tomík Janata, který se velmi dobře orientoval ve skrumáži před bránou a k tomu, aby mohl zvednout ruce nad hlavu chyběly opravdu jen centimetry.

SK Sršni Kutná Hora – SC Kolínští Kozlové    1:21 (1:9, 0:7, 0:2, 0:3)

 

Sestava  v 1. půlce:

G: Koleček – Platonov

Ježek – Kašpar – Komárek

Šváb – Janata – Veit (Knížek)

 

Sestava v 2. půlce:

G: Červinka – Platonov

Janata – Kašpar – Ježek (Šváb)

Knížek – Komárek – Veit

Gól: Honza Kašpar

Hvězdy zápasu:

*** Honzík Knížek – na svůj věk perfektní výkon, stíhal bruslařky, dostával se k zakončení

** Tomík Janata – nebojácný a neúnavný bojovník, největší hrozba pro soupeřovu bránu

* Honza Kašpar – dokázal zahrozit, autor našeho jediného gólu


Střípek ze soustředění:

Na soustředění došlo k volbě kapitána a jeho asistentů. Ty si hráči volili sami, v tajné volbě, po přečtení jmenného seznamu kategorie. Výsledky byly následující:

kapitán: Honza Kašpar

1. asistent: Tomík Janata

2. asistent: Sebík Macháček


SOUSTŘEDĚNÍ 2012

7. den

Zítra ráno balíme 😉

jamasrajče.net

6. den

Dnes nás potrápil déšť, ale i přes to jsme stihli odcvičit testy na vytrvalost a zvolit kapitána a jeho asistenty. Kvůli dešti jsem tentokrát nepořídil žádné fotky. Testy vytrvalosti vyhrál Honza Kašpar, kterého na stupeň vítězů následoval Denis Čížek a Barča Sirotková. Kapitánem byl zvolen Honza Kašpar a jeho asistenty Tomáš Janata a Sebík Macháček.

5. den

Dneska jsme byli na výletě v Telči. V nohách jsme měli přes 10 km. Večer nás čekal táborák s opékáním vuřtů a poté již pověstné a očekávané pasování nováčků 😉

4. den

Dnes jsme absolvovali trénink zaměřený na rozvoj síly, čemuž byly přizpůsobeny i následné testy. V nich až neuvěřitelně zabojoval Tomík Janata (2. nejmladší v týmu!!!) a vybojoval 2. místo! Následně hráči absolvovali hokejový vědomostní test, jehož výsledky byly rovněž vyhlášeny na večerním nástupu.

3. den

Dnes o co méně slov o to více fotek 😉

PS: bohužel nějak zlobí na externí úložiště, takže se mi nedaří druhou půlku fotek uložit 🙁 Ale celkově je fotek ze soustředění již okolo 2.000 😉

2. den

Druhý den byl ve znamení testů zaměřených na obratnost. Celkem jsme stačili obratnost procvičit ve 4 disciplínách. Vše jsme doplnili běháním (kupodivu oblíbeným 😉 ) a tréninkem  techniky hole. Opět máme pár fotek a na závěr i jedno video. Že máme denní program opravdu nabytý se můžete přesvědčit na první fotce ;-).

1. den

Tak máme za sebou první den soustředění. Nejtěžší fáze – ubytování proběhla naštěstí hladce. Kluci jsou všichni na jedné chatce (nafotíme zítra). My jsme hned vedle. Máme za sebou už 2 disciplíny olympiády a vstupní fyz. testy. Pokud to půjde tak každý den přidám i nějaké fotky. Dnes jsou z testů a z jejich následného vyhlášení. Jídlo bez problémů (oběd svíčková, večeře karboš).


HODNOCENÍ HRÁČŮ PO LETNÍ PŘÍPRAVĚ 2012/13

hodnoceni byli pouze hráči, kteří se zúčastnili podstatné části jarní přípravy


aktualizováno: 1.8.2012

Daniel NEUMAN (r. 2006):

Malý raubíř. Dan při trénincích zatím víc bojuje se svou živelností než s jednotlivými cviky. Pokud se však zrovna plně věnuje tréninku nemá problém cvičení po pár opakování zvládnout. Tedy alespoň ty „na suchu“. Na ledě čeká Dana ještě hodně práce, ale pokud do ní vloží svou bezmeznou energii nemělo by pro něj být nic nějakým nepřekonatelným problémem. Zatím však Dan do tréninku nevkládá veškeré své úsilí a je vidět, že si nechává ještě nějakou tu „páru“ na doma, ale věřím, že zrovna v tomto mu hodně pomůže soustředění, na které Dan jede. Blížící se sezóna bude Danova první soutěžní a tak se v první polovině bude hlavně otrkávat a v druhé se bude snažit splnit mnou daný úkol a to vstřelit svůj první gól! Při fyz. testech se Dan dokázal zlepšit ve všech disciplínách, ale ne nijak výrazně – Dane!


Marek NEUMAN (r. 2008):

Mladší bratr Dana se do sršní letky zařadil během jarní přípravy, do které se na svůj věk pěkně obul. Na nějaké větší hodnocení je ještě hodně brzy, ale troufnu si říct, že za 3-4 roky začne Danovi šlapat na paty a pěkně ho prohánět 😉


aktualizováno: 7.7.2012

Tomáš PLATONOV (r. 2005):

Tomáš má od začátku jasno o svém postu – brankář. V zimní části kryl, jako nováček, záda zkušenějšímu Jendovi Kolečkovi. Do brány se postavil v přátelských utkáních proti Kolínu. V prvním zápase plně okusil obtížnost svého postu, ve druhém však dokázal neinkasovat. Tomáš si musí připustit, že trenér zatím ví o hokeji víc než on a že trénink gólmana (hlavně v jeho věku) není jen o tom stoupnout si do branky a „jen chytat puky“  😉


Ondřej VEIT (r. 2005):

Ondra vstoupí do své druhé sezóny a již bude patřit k jádru týmu. Ondra neustále zlepšuje stickhandling (práci s holí) a střelbu, za čímž je určitě třeba hledat tátu Martina (bývalého velmi dobrého hokejistu). Ondrovo plus je nebojácnost a tlak do brány. K tomuto v září dozajista přibude vypilovaná střelba. Zapracovat je třeba na obratnosti na bruslích. První fyzické testy zvládl Ondřej velmi dobře, do druhých ho bohužel nepustila nemoc.


aktualizováno: 6.7.2012

Nicolas BALVÍN (r. 2005):

Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl v příští sezóně Nicolas nejúspěšnějším střelcem přípravky. Má na to všechny předpoklady! Tah na bránu, dobrou střelbu, rychlost.  Škoda, že vypustil druhou polovinu jarní přípravy (důvodem je předpokládám s krytím s fotbalovými tréninky). U Nicolase mě hodně mrzí neúčast na soustředění 🙁 Pokud se Nicolas naučí být svému  týmu stejně prospěšný na obou koncích hřiště, může být malým sršním Pavlem Datsjukem 😉 


Patrik BALVÍN (r. 2007):

Na svůj věk velmi pohybově nadaný. Jeho účast na trénincích, zcela logicky, kopírovala účast staršího bratra Nicolase. Patrik má z hráčů r. 07 nejlepší fyzičku i herní projev. Při hře se neztratí ani mezi r. 05. Pokud u hokeje Páťa vydrží, může v budoucnu svou hrou Sršňům hodně pomoc. Zlepšit musí hlavně svojí koncentraci na tréninku, aby vydržel celou dobu se věnovat hokeji ;-). 


Sebastien MACHÁČEK (r. 2007):

Ač ročník 07, má za sebou Sebík už dvě kompletní sezóny. Nejen z tohoto pohledu je můj pohled na něj o něco přísnější. Na ledě zaostává oproti ostatním druhoročákům téměř ve všech činnostech. Při trénincích je zbytečně bojácný, kdy se bojí téměř všech „obtížnějších“ cvičení. Rovněž přístup k tréninku nebyl v mnoha případech ideální. Jako pozitivum vidím zlepšení v jarní části při „suchých“ (off-ice) trénincích. Doufám, že zlepšení se přenese i do trénincích na ledě. Za rok by měl být jedním z tahounů, ale zatím k tomu má stejně daleko jako naše republika k vyrovnanému rozpočtu.


Matěj ŠVÁB (r. 2005):

Matěj se umí presentovat dravou hrou a dobrým bruslením. Umí odehrát dobře post útočníka i obránce. Ke konci sezóny (zimní) se Matěj prodral mezi nejlepší útočníky týmu. V příští sezóně na něj čeká pozice jednoho z tahounů týmu. V letní přípravě se z Matěje začala jeho dravost kamsi vytrácet a začínal být spíše pasivním hráčem čekajícím, až si ho míček najde. Tahle role mu, ale rozhodně nesedí a tak je třeba přes prázdniny nalézt svůj „drajv“ zpět a v září ho bezestrachu vypustit na led. Fyzickými testy prošel Matěj velmi dobře. Potěšující je pak viditelné zlepšení v téměř všech disciplínách.


Petr HRUBÝ (r. 2005):

Péťu čeká první soutěžní sezóna a tak bude zpočátku sbírat zkušenosti a získávat ostruhy z mistrovských zápasů. Účast na trénincích byla u Petra vzorná a patřil i do úzké skupinky, která chodila pravidelně na páteční dobrovolné tréninky! Fyzické testy zvládl Péťa s noblesou a prvotní výsledky dokázal při výstupním testu ještě zlepšit. Zlepšoval se viditelně i ve hře, kdy postupně odkrajoval rozdíl mezi ním, jakožto „prvoročákem“ a zkušenějšími přípravkáři. Do příští sezóny to chce jen odhodit zbytečný respekt ze soubojů 1-1 a nebát se do hry pořádně vlétnout.


Vojta HAMSA (r. 2005):

Stejně jako Petr i Vojta v záři vstoupí do svojí první soutěžní sezóny. Otázkou zůstává na jakém postu 😉 Vojta chce vyzkoušet post brankáře, což jen vítáme. Pokud jeho případná hra v bráně půjde stejně rychle nahoru jako hra v poli nemusíme mít o gólmanský post starosti. Vojta se viditelně zlepšoval každým tréninkem, otrkal se a dovolil si při hře stále víc. Přes prázdniny je třeba shodit zbytek ostychu a na led vlétnout pořádně nažhavený. K tomu trochu zapracovat na hře s holí. Fyzické testy na 1.


Jakub CHROUSTOVSKÝ (r. 2005):

Kuba se rozhodl dát si od hokeje pauzu. Všichni doufáme, že ne trvalou a že se opět na trénincích uvidíme. Fyzicky vše Kuba zvládal bez problému. Ve většině disciplín se dokázal při testech zlepšit. S ostatními „prvoročáky“ držel krok i herně, kdy ho limituje jen jeho ostýchavost, která je však jen přechodnou záležitostí. Takže Kubo, neříkám sbohem, ale nashledanou.


Dominik FRANC (r. 2006):

Dominik pokračoval v dobrých výsledcích ze zimního období. Zdobí ho dravost, dobrá technika hole, zakončení a hlavně chuť do hry. Přístup k tréninkům byl na jedničku a účast ovlivňovali pouze nemoci.  Výsledky fyzický testů říkají, že je na tom Domča velmi dobře. To však neznamená, že na sobě nemusí dál makat. Místo pro zlepšení je určitě ve hře u vlastní brány, do které se Dominikovi moc nechce. Dominik by měl být následující sezónu jedním z tahounů týmu a to ačkoliv je ročník narození 2006.


 Tomáš JANATA (r. 2006):

Střemhlavý pilot kamikadze, který na ledě neuhne před ničím ani před nikým, což v minulé sezóně několikrát předvedl v zápasech s hráči i o tři roky staršími! Tomík je hladový po puku a umí se dobře prodrat do zakončení, kdy tuto vlastnost by měl v následující sezóně využít k častějšímu skórování. Fyzické testy zvládl Tom na jedničku. Je vidět, že se svojí fyzičce věnuje i mimo trénink, což jen podtrhuje zlepšení výstupních fyzických testů oproti prvotním. Místo pro zlepšení je stejné jako u  Dominika a hra v obraně.


 Pepa KOMÁREK (r. 2005):

Pepíno udělal velký výkonnostní skok kupředu. Hodně zlepšil práci s holí a obecně rychlost. K tomu přidal i potřebnou dravost a bojovnost. Na své nejlepší vrstevníky stále trochu ztrácí, ale pokud se bude takto dále zlepšovat tak rozdíl v dohledné době zcela vymaže! Trochu je třeba zapracovat na bruslení, ale hlavně při hře zvednout hlavu a nekoukat neustále do země (na puk), kdy toto Pepína limituje v možnosti nahrát (nevidí spoluhráče) a správně vystřelit.


 Honza KAŠPAR (r. 2005):

Honza je v přípravce „služebně“ nejdéle a patří k nejstarším v týmu a tak se od něj očekává, že bude jeho lídrem. Pokud zvýší úsilí a začne na trénincích makat na 100% a ne to jen „šolichat“ tak na to určitě má. Co se týče fyzických testů, tak dopadl Honza nejlépe z týmu. Při hře to chce zachovávat více klidu na puku, zbrkle se ho nezbavovat a zlepšit střelbu.


 Denis ČÍŽEK (r. 2005):

Denis se k týmu připojil až během letní přípravy. Absence tréninkového rytmu byla u Denise viditelná hlavně při delší zátěži, kdy Denisovi „docházel dech“. Denis však zaujal tím nejdůležitějším a to chutí hrát hokej a stát se Sršněm.  Mezi ostatní kluky zapadl okamžitě. Věřím tomu, že herní absenci Denis rychle smaže a bude velmi platným členem sršní letky.


– HODNOCENÍ UKONČENO

2 comments

 1. admin

  Přiznávám, že teď nějak nestíhám a taky jsem si od webu potřeboval dát pauzu, protože mi z toho za ten celý rok už houkalo 😉
  Za pár dní mi začíná dovolená tak určitě čas na dopsání hodnocení najdu 😉 A Dana si vychutnám 😀

  Pepa M.

 2. Ivana

  Tak kdy bude další várka malých šršníků nemůžou se dočkat hodnocení I.

Napsat komentář